Magazyn

Zachodniopomorskiego ZPP

Magazyn ZZPP - Darmowy portal informacyjny dla zachodniopomorskich przedsiębiorców

Magazyn ZZPP nr 2(20)/2018

W bieżącym numerze

 

 

 

 

Wydarzenia w regionie

Zobacz wszystkie pozycje

 

Wydarzenia w Internecie

Zobacz wszystkie pozycje

 

Informacje z ZPP

Zobacz wszystkie pozycje

 

 

Polecamy szczególnie

Polecamy szczególnie

Najważniejsze informacje od Zachodniopomorskiego ZPP

 

Nowy cykl internetowych spotkań dla przedsiębiorców 'Rozmowy ZZPP. Poradnik przedsiębiorcy'

Prezentujemy "Rozmowy ZZPP. Poradnik przedsiębiorcy" – nowy cykl wirtualnych spotkań dla przedsiębiorców w formie webinariów, organizowanych przez nas razem z Polska Press Grupa, wydawcą Głosu Koszalińskiego oraz Głosu Szczecińskiego. Poruszamy w nich bieżące tematy szczególnie istotne z punktu widzenia firmy.

Takim tematem jest obecnie JPK – Jednolity Plik Kontrolny, któremu poświęciliśmy pierwszy odcinek "Rozmów ZZPP". Mówimy o tym, co zawiera plik JPK_VAT, w jaki sposób można go przesłać, jak się do tego przygotować oraz gdzie szukać niezbędnych narzędzi i informacji. Naszym ekspertem była Ilona Sokołowska (Biuro Rachunkowe Infiks), a spotkanie prowadził prezes Zachodniopomorskiego ZPP Roberta Bodendorfa (MikroSerwis).

W drugim odcinku opowiadamy o zmianach wynikających z wejścia w życie RODO (Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych). Dowiecie się z niego, kogo dotyczą zmiany związane z RODO, jak te zmiany wpłyną na nasze firmy oraz jak zabrać się za zabezpieczenie danych. W rolę eksperta wcielił się Przemysław Chojnowski (Spektrum szkolenia * doradztwo * coaching).

Już wkrótce pojawi się kolejny odcinek naszego cyklu, poświęcony skutecznemu wykorzystaniu Internetu w biznesie.

Odcinek #1: JPK » Odcinek #2: RODO »

 

Relacje

Relacje

Zrealizowane projekty Zachodniopomorskiego ZPP

 

Bezpłatne szkolenie 'Tworzenie i rozwój firmy' w Koszalinie

1 lutego odbyło się bezpłatne szkolenie "Tworzenie i rozwój firmy" dla przyszłych i początkujących przedsiębiorców zorganizowane przez nas przy współpracy z Biurem Pełnomocnika Prezydenta ds. Inwestorów Kluczowych i Zatrudnienia w Koszalinie.

Mówiliśmy o tym, na czym tak naprawdę polega prowadzenie firmy, jak skutecznie wykorzystywać Internet do jej rozwoju, jak dobrze współpracować i komunikować się z klientem, na czym polega różnica między marketingiem a sprzedażą, a także o tym, jak zarządzać finansami i pozyskiwać kapitał na utworzenie lub rozwój firmy. Na koniec wręczyliśmy każdemu z uczestników imienny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Warsztaty prowadzone były przez Zofię Mazurek (www.ZofiaMazurek.pl, Google "Internetowe Rewolucje dla Firm"), Elżbietę Nell Chojnowską (Spektrum szkolenia * doradztwo * coaching), Ilonę Sokołowską (Biuro Rachunkowe Infiks) oraz prezesa Zachodniopomorskiego ZPP – Roberta Bodendorfa (Przedsiębierz, Business Software, MikroSerwis).

Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu, naszym prelegentom – za podzielenie się cenną wiedzą, współorganizatorowi – za udostępnienie sali oraz zapewnienie poczęstunku, a Was gorąco zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia na naszym fanpage'u.

Obejrzyj fotogalerię »

 

Debata ekspercka 'Przyszłość PIT i CIT w Polsce' w Koszalinie

 BYLIŚMY PATRONEM WYDARZENIA 

18 stycznia Koło Młodych Ekonomistów, działające przy Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej, zorganizowało spotkanie otwarte połączone z panelem dyskusyjnym "Przyszłość PIT i CIT w Polsce", a my byliśmy patronem tego wydarzenia.

Spotkanie, posiadające charakter naukowo–praktyczny, skierowane było do studentów, szeroko pojętego środowiska akademickiego oraz lokalnych przedsiębiorców.

W debacie uczestniczył prezes Zachodniopomorskiego ZPP, a zarazem przewodniczący Konwentu Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej, Robert Bodendorf.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za przybycie, a gościom spotkania – Rafałowi Rosińskiemu i Janowi Kazimierzowi Adamczykowi – za udział w dyskusji. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii oraz nagrania wideo z przebiegu debaty.

Obejrzyj fotogalerię » Zobacz nagranie »

 

Zapraszamy

Zapraszamy

Zachodniopomorski ZPP zaprasza na wydarzenia

 

Gdzie: Szczecin, Koszalin // Kiedy: 22.02.2018, 16:00–18:00 i 23.02.2018, 10:00–12:00

Bezpłatne szkolenie "Twoja firma w internecie. Nowoczesne narzędzia marketingowe"

Wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Szczecinie oraz Centrum Biznesu Fundacji CIP w Koszalinie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach dotyczących marketingu internetowego.

Dzięki nim dowiesz się dlaczego działania marketingowe w internecie są takie ważne i wpływają na:

 • Wizerunek – pomagają w aktywnym budowaniu wizerunku i świadomości marki u klienta
 • Sprzedaż – możesz zaprezentować swoje produkty i usługi lub stworzyć sklep online
 • Widoczność – strona wyróżni Cię na tle konkurencji
 • Reklama – to Ty decydujesz w jaki sposób mówisz o swoich produktach
 • Kontakt – ułatwia komunikację z klientem i wzbudza zaufanie

W czasie zajęć przedstawimy "internetowy niezbędnik – 9 narzędzi marketera", które pozwalają ocenić stan obecności firmy w sieci i przeanalizować dotychczas prowadzone działania.

Pokażemy również rozwiązania za pomocą których Twoja firma będzie mogła:

 • dotrzeć do swoich potencjalnych klientów znajdujących się w okolicy
 • właściwie zaprezentować swoją ofertę użytkownikom smartfonów
 • zaistnieć na rynkach zagranicznych

W czasie spotkania będzie możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje z doradcą inicjatywy Google "Internetowe Rewolucje dla Firm"), która jest częścią programu wsparcia przygotowanego specjalnie z myślą o firmach z sektora MŚP.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Więcej [Szczecin] » Więcej [Koszalin] »

 

Wydarzenia w regionie

Wydarzenia w regionie

Bezpłatne spotkania, szkolenia, konkursy i plebiscyty w województwie zachodniopomorskim

 

Gdzie: Zachodniopomorskie // Kiedy: do 24.02.2018, 9:00–13:00

Specjalne dyżury JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Czytaj dalej

Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) – czyli elektroniczną ewidencję zakupów i sprzedaży VAT za styczeń 2018 – muszą złożyć do 26 lutego. Dlatego od środy 14 lutego do piątku 23 lutego urzędy skarbowe uruchamiają specjalne dyżury ekspertów, którzy wyjaśnią podatnikom, jak korzystać z aplikacji e-mikrofirma i odpowiedzą na pytania dotyczące tworzenia oraz przesyłania JPK_VAT. Podpowiedzą również, jak założyć Profil Zaufany (eGO) czyli bezpieczne i bezpłatne narzędzie, które umożliwia elektroniczny kontakt z administracją publiczną i załatwienie wielu spraw on-line, w tym autoryzację plików JPK_VAT. Szczegółowe informacje o dyżurach zostaną opublikowane na stronach urzędów skarbowych.

Soboty z JPK_VAT

Dodatkowe dyżury dla mikroprzedsiębiorców zostaną zorganizowane również w soboty 17 i 24 lutego, w godzinach 9:00–13:00. Podatnicy uzyskają w urzędach wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego przygotowania i terminowego przesłania JPK_VAT. Będą mogli też potwierdzić Profil Zaufany (eGO).

Wsparcia podatnikom w zakresie JPK_VAT udzielą również konsultanci Krajowej Informacji Skarbowej (KIS). Infolinia KIS dla mikroprzedsiębiorców będzie czynna w obie soboty (17 i 24 lutego), również w godzinach od 9:00–13:00.

Uwaga: podczas sobotnich dyżurów pracownicy urzędów skarbowych będą obsługiwać wyłącznie podatników zainteresowanych JPK_VAT. W dyżurach dla mikroprzedsiębiorców nie biorą udziału wyspecjalizowane urzędy skarbowe (czyli takie, które obsługują głównie największe podmioty gospodarcze).

Skorzystanie z dyżurów jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej o dyżurach » Więcej o JPK »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 21.02.2018, 12:00–14:00

Spotkanie informacyjne "Korzyści z zatrudniania osób z niepełnosprawnościami"

Czytaj dalej

Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie zaprasza na spotkanie informacyjne o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami na różnych stanowiskach, w tym przy pracy fizycznej. Szkolenie przeprowadzą przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ze Szczecina.

Zatrudnienie niepełnosprawnego pracownika – dofinansowanie do wynagrodzenia

Pracodawcy, który zatrudnia osoby niepełnosprawne, przysługuje ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych miesięczne dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, o ile pracownicy ci znajdują się w ewidencji zatrudnionych osób niepełnosprawnych, prowadzonej przez PFRON.

Dofinansowanie przysługuje: każdemu pracodawcy zatrudniającemu osobę niepełnosprawną, pracodawcy prowadzącemu zakład pracy chronionej, pracodawcy zatrudniającemu co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i osiągającemu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości co najmniej 6 % pracodawcom, którzy nie posiadają zaległości w zobowiązaniach wobec Funduszu.

Dofinansowaniem ze środków programu mogą być objęte koszty dotyczące:

 • Rekrutacji i rozpoznania potrzeb wynikających z niepełnosprawności
 • Uzyskania przez osobę niepełnosprawną pożądanych kwalifikacji/umiejętności zawodowych oraz pracowniczych
 • Zniwelowania barier uniemożliwiających podjęcie zatrudnienia u potencjalnego pracodawcy (w tym sprzętów i urządzeń technicznych, zatrudnienia asystenta lub trenera pracy, dojazdów do pracy)
 • Dodatku motywacyjnego rekompensującego podwyższone koszty związane z podjęciem aktywności zawodowej osoby niepełnosprawnej
 • Wykorzystania innowacyjnych metod pracy, mających na celu utrzymanie osoby niepełnosprawnej w zatrudnieniu

Podczas spotkaniu poruszone zostaną następujące zagadnienia:

 • Zasady obowiązujące w trakcie naboru i weryfikacji formalnej ofert zatrudnienia osób niepełnosprawnych
 • Zasady zawierania porozumienia z potencjalnymi pracodawcami w sprawie współpracy przy realizacji programu
 • Zasady kwalifikowalności kosztów
 • Zasady przekazywania i rozliczania środków PFRON
 • Zasady ogłaszania konkursów dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne

Spotkanie odbędzie się na podstawie programu pilotażowego "Praca-Integracja".

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Facebook »

 

Gdzie: Zachodniopomorskie // Kiedy: (różne terminy) 22.02.2018-27.06.2018

Szkolenia ZUS dla płatników składek oraz ubezpieczonych (ZLA, NPI, PUE, E-składka i inne)

Czytaj dalej

Szkolenia dla płatników składek oraz ubezpieczonych.

Terminy i miejsca szkoleń:

 • Choszczno
  • [07.03.2018, 9:00–10:00] "Zasady wypełniania i korygowania dokumentów rozliczeniowych" [więcej »]
 • Drawsko Pomorskie
  • [06.03.2018, 10:00] "E-ZLA – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
  • [08.05.2018, 10:00] "E-ZLA – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
 • Gryfice
  • [22.02.2018, 11:00–13:00] "Zbiegi ubezpieczeń społecznych" [więcej »]
 • Gryfino
  • [07.03.2018, 10:00–12:00] "Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA" [więcej »]
 • Kołobrzeg
  • [23.02.2018, 10:00] "E-ZLA – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
 • Koszalin
  • [06.03.2018, 10:00] "E-ZLA – elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
 • Łobez
  • [23.02.2018, 9:00–11:00] "Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA" [więcej »]
 • Pyrzyce
  • [12.03.2018, 15:00–17:00] "Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA" [więcej »]
 • Szczecin
  • [27.02.2018, 10:00–11:30] "Platforma Usług Elektronicznych – PUE – elektroniczna forma kontaktu z ZUS" [więcej »] [więcej »]
  • [27.02.2018, 11:30–13:00] "Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA" [więcej »]
  • [07.03.2018, 12:00–13:30, 13:30–15:00 indywidualne punkty konsultacyjne] "Szkolenie w zakresie e-składki" [więcej »]
 • Świnoujście
  • [28.02.2018, 10:00–11:00] "Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA" [więcej »]

Opisy szkoleń poniżej. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.


Zasady wypełniania i korygowania dokumentów rozliczeniowych [Choszczno]

Szkolenie w zakresie ogólnych zasad wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych.

W trakcie szkolenia prowadzący opowiedzą jak prawidłowo wypełniać, korygować dokumenty zgłoszeniowe ubezpieczonych i członków ich rodzin oraz wyrejestrować płatnika składek i ubezpieczonych.

Omówione zostaną formularze zgłoszeniowe ZUS ZFA, ZPA, ZUA, ZZA, ZCNA oraz formularze wyrejestrowujące ZWPA, ZWUA.

Zbiegi ubezpieczeń społecznych [Gryfice]

Szkolenie w zakresie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą – zbiegi ubezpieczeń.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA [Gryfino]

Szkolenie w zakresie e-ZLA dla płatników składek. W trakcie szkolenia prowadzący odpowiedzą na pytania:

 • Jak uzyskać dostęp do zwolnień elektronicznych?
 • Gdzie i kiedy pojawiają się na Platformie Usług Elektronicznych?
 • Jak ustawić powiadomienia o nowych zwolnieniach?

Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA [Łobez]

Szkolenie w temacie Elektronicznych zwolnień lekarskich na Platformie Usług Elektronicznych.

Podczas szkolenia omówione zostaną najważniejsze regulacje w przepisach wprowadzających obowiązek wystawiania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej od 01.07.2018.

Przedstawione zostaną między innymi:

 • Schemat obiegu e-ZLA
 • Korzyści i ułatwienia wynikające z wprowadzenia elektronicznych zwolnień lekarskich
 • Możliwość kontroli poprawności wykorzystywania ZLA przez pracownika dla krótkich zwolnień lekarskich
 • Stały dostęp do zwolnień lekarskich pracowników

W drugim bloku szkolenia prowadzący przypomną informacje dotyczące Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Omówione zostaną także korzyści wynikające z założenia konta na PUE:

  • Szybki dostęp do indywidualnych danych
  • Sprawdzenie stanu konta (informacje o ubezpieczeniach do których zgłoszono i podstawach wymiaru składek)
  • Informacje o przyznanych i wypłacanych świadczeniach
  • Możliwości wyliczenia prognozowanej emerytury za pomocą kalkulatora emerytalnego
  • Weryfikacja składek i wpłat
  • Informacje o osobach zgłoszonych do ubezpieczeń
  • Udzielanie pełnomocnictw do profilu PUE ZUS

Podczas szkolenia organizatorzy zapewnią możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS.

E-składka – nowy wymiar rozliczeń [Pyrzyce]

Szkolenie w zakresie e-ZLA.

W trakcie indywidualnych konsultacji prowadzący postarają się odpowiedzieć na pytania płatników.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA [Świnoujście]

Szkolenie w zakresie e-ZLA.

W trakcie szkolenia zostaną przedstawione zasady związane z elektronizacją przekazywania przez lekarzy zwolnień lekarskich ZUS ZLA i wynikające z tego korzyści.

Platforma Usług Elektronicznych – PUE – elektroniczna forma kontaktu z ZUS [Szczecin]

Bezpłatne szkolenie w zakresie Platformy Usług Elektronicznych e-ZLA.

W trakcie szkolenia prowadzący zapoznają zainteresowanych z możliwościami PUE:

 • NPI – Nowy Portal Internetowy
  • rejestracja
  • logowanie
  • funkcje portalu
  • formy podpisu elektronicznego
  • korespondencja z ZUS drogą elektroniczną
 • COT – Centrum Obsługi Telefonicznej
 • SKR – System Kierowania Ruchem
 • SUI – Samoobsługowe Urządzenia Informacyjne

W trakcie szkolenia będzie możliwa pomoc w uzyskaniu dostęp do PUE.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA [Szczecin]

Szkolenie w zakresie elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA dedykowane płatnikom składek.

W trakcie szkolenia prowadzący odpowiedzą na pytania:

 • Jak uzyskać dostęp do zwolnień elektronicznych
 • Gdzie i kiedy pojawiają się na PUE
 • Jak ustawić powiadomienia o nowych zwolnieniach

Szkolenie w zakresie e-składki [Szczecin]

W trakcie szkolenia prowadzący odpowiedzą na pytania i watpliwości dotyczące obowiazujacych po 1 stycznia 2018 r. zasad przekazywania składek.

Ponadto po szkoleniu w godzinach 13:30–15:00 dostępne będą indywidualne punkty konsultacyjne.

Wszystkie szkolenia »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 22.02.2018, 17:00–20:30

30. Czwartek Social Media w Szczecinie (BANG edition)

Czytaj dalej

Czwartkowe Spotkania Social Media Szczecin zapraszają na pierwsze spotkanie w nowym roku w Szczecinie.

Program spotkania:

 • Jak podtrzymać wysoki poziom zaangażowania społeczności na Facebooku?
 • Poznaj myślenia klientów i sprzedawaj skuteczniej
 • Herzlich willkommen in Deutschland – czyli o tym jak prowadzić działania marketingowo-sprzedażowe u naszych zachodnich sąsiadów

Chcesz zostać prelegentem? Skontaktuj się z organizatorem tutaj », tutaj », na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr 784 965 117.

Czym są Czwartki Social Media?

Czwartki Social Media to największa cykliczna impreza w regionie poświęcona digital marketingowi. Celem spotkań jest edukacja oraz integracja szeroko pojętej branży marketingowej. Budowanie nowych relacji. Dzielenie się wiedzą z zakresu digital marketingu i nowoczesnych form komunikacji. Do tego oczywiście dobra zabawa. Pojawiają się sygnały, że czwartkowa seria spotkań zaowocowała już bliskimi przyjaźniami, a nawet nową pracą, czy związkami. Wyjdźcie z domów i z pracy, sprzed komputerów i tabletów, i poznajcie ludzi związanych z marketingiem.

Kto przychodzi na spotkania?

Marketerzy, pracownicy agencji social media, freelancerzy, specjaliści od PR, startupowcy ale również ludzie, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w branży. Z każdym spotkaniem pojawiają się nowi ludzie.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [Facebook] » Rejestracja »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 22.02.2018, 18:00–21:00

SPARKcamp #17 "IT is kind of magic"

Czytaj dalej

Po zimowej przerwie SPARKcamp Koszalin zaprasza do Minibrowaru Kowal, gdzie tradycyjnie, w przyjaznej i luźnej atmosferze, odbędzie się dyskusja o IT i mediach cyfrowych. Organizatorzy zaprosili doświadczonych prelegentów gotowych podzielić się swoją wiedzą.

Tym razem posłuchacie jak przeprowadzić skuteczny rebranding miasta czy gminy. Rio Creativo – słupskie studio brandingowe – przedstawi temat: "Miasto to nie firma, ale też potrzebuje brandingu". To właśnie firma Rio Creativo jest odpowiedzialna za rebranding Słupska i przygotowała także nowe logo Koszalin Centrum Pomorza.

Dowiecie się również o najnowszym trendzie na globalnym rynku zakupów internetowych – Rozszerzonej Rzeczywistości (Augmented Reality). Rozszerzona Rzeczywistość będzie wkrótce obecna w różnych gałęziach gospodarki. Podczas prelekcji poznamy wszechstronne zastosowanie, jakie znajduje AR w aplikacjach mobilnych, które oferuje firma Xi4G.

Na koniec dowiecie się, jak zaplanować i wdrożyć dobre praktyki zapobiegania nadużyciom teleinformatycznym w organizacji. Dariusz Łydziński z – będącej członkiem ZZPP – firmy 4 IT Security w swoim wystąpieniu podpowie, jak identyfikować zagrożenia pochodzące z cyberprzestrzeni oraz jak reagować na incydenty naruszenia bezpieczeństwa teleinformatycznej infrastruktury.

O wydarzeniu

SPARKcamp to przyjazny klimat, miłe towarzystwo oraz swobodna wymiana myśli, czyli nic innego jak dobra zabawa i odskocznia od obowiązków dnia codziennego. Doskonała alternatywa dla zdobycia nowych kontaktów oraz podniesienia swoich kompetencji.

 • W programie każdego z eventów znajdują się minimum trzy 20-25 minutowe prelekcje
 • Prelegentem może zostać każdy – wystarczy zgłosić temat do organizatorów i przebrnąć przez proces weryfikacji
 • Tematyka zgłaszanych prelekcji, choć w swojej dowolności ma bardzo szerokie spektrum, powinna być związana z branżą IT i/lub z biznesem IT
 • Po każdym z wykładów pojawia się czas na pytania od publiczności (ok. 5 min)
 • Organizatorzy przeznaczyli również 15 minut po zakończeniu wszystkich prelekcji na tzw. lightening talks – nie dłuższe niż 3 minuty, pojedyncze ogłoszenie lub informacja
 • Żeby zarezerwować trzyminutowe wystąpienie wystarczy zgłosić chęć do organizatorów już w trakcie samej imprezy
 • Zwieńczeniem całości jest networking – czyli czas na swobodniejszą wymianę myśli, doprecyzowanie i zadawanie szczegółowych pytań oraz nawiązywanie nowych kontaktów

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Nie jest wymagana rejestracja. Rejestracja upoważnia jednak każdą zarejestrowaną osobę do odebrania bonusu ufundowanego przez sponsorów wydarzenia.

Rejestracja » Facebook »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 23.02.2018, 12:00–13:30

Spotkanie organizacyjne "Przemysł 4.0"

Czytaj dalej

Park Technologiczny S.A. przy udziale Politechniki Koszalińskiej oraz Miasta Koszalin przygotowuje się do udziału w rządowym programie transformacji przemysłowej "Przemysł 4.0." Program będzie miał na celu wsparcie przedsiębiorców we wdrażaniu nowoczesnych technologii i produktów.

Proces przygotowania wymaga zdefiniowania i nawiązania relacji pomiędzy przedsiębiorcami w regionie a potencjalnymi partnerami w kraju i na świecie.

W ramach prac wstępnych Park Technologiczny przygotował serię spotkań z przedstawicielami sektora biznesu, rządu, samorządu i bankowego.

Program spotkania:

 • Perspektywy nawiązania współpracy między przedsiębiorcami z regionu a firmami zrzeszonymi w ukraińskim klastrze Dnipro, w tym możliwości transferu technologii i kadry pracowniczej. Istotą współpracy jest pozyskiwanie potrzebne wiedzy przez przedsiębiorstwa dzięki współuczestnictwu studentów i absolwentów w dedykowanych pracach na rzecz przedsiębiorstw. Tworzony model jest miejscem, które ułatwi wymianę wiedzy i technologii pomiędzy nauką i biznesem.
 • Kształtowanie potencjału rynku dla Przemysłu 4.0 w Polsce. Krótkie wprowadzenie do nowego projektu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii związanego z cyfrową transformacją polskiego przemysłu.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: (najbliższy termin) 26.02.2018, 12:00–14:00

Dyżur prawniczy dla przedsiębiorców

Czytaj dalej

Miałeś polisę inwestycyjną, która zamiast pomnażać Twoje środki doprowadziła do ich utraty? A może zawarłeś kredyt, w którym nałożono na Ciebie szereg opłat za ubezpieczenia?

Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie zaprasza na cykl bezpłatnych dyżurów prawnych zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób nie prowadzących jeszcze działalności. Porad prawnych udzielać będzie Kancelaria Prawna Perfecta – reprezentowana przez Panią Katarzynę Kujawską.

Polisolokata – program Lucro – dodatkowe opłaty do ubezpieczenia, i wiele innych tematów.

Udział w dyżurze jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do każdego poniedziałku do 10:00.

Więcej »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 27.02.2018, 10:00–12:30

Spotkanie informacyjne "Fundusze Europejskie wspierające przedsiębiorczość: szkolenia, pożyczki, dotacje"

Czytaj dalej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Koszalinie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości wsparcia przedsiębiorczości poprzez szkolenia, pożyczki i dotacje.

Spotkanie skierowane jest do sektora MŚP, czyli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz pracowników przedsiębiorstw.

Program spotkania:

 • Fundusze Europejskie dla firm oraz informacje o Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich
 • Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw dostępne w ramach Bazy Usług Rozwojowych – przedstawiciele Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
 • Pożyczki dla przedsiębiorstw – Jeremie II – Przedstawicielka Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 26 lutego do 12:00.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 27.02.2018, 18:00–20:30

26. Seminarium Project Management Institute Szczecin

Czytaj dalej

Project Management Institute Polska zaprasza na spotkanie z zarządzaniem projektami i doświadczonymi praktykami tej dziedziny.

O spotkaniach

 • Spotkania PMI to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i poszerzenia swojej siatki kontaktów o innych kierowników projektów. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę dotyczącą zarządzania projektami, jeśli chcesz poznać innych sympatyków tej metody organizacji pracy, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat certyfikatów potwierdzających kompetencje PMa, to spotkania PMI są właśnie dla Ciebie.

O PMI

 • Project Management Insitute to globalna organizacja zajmująca się promowaniem dobrych praktyk w zarządzaniu projektami. PMI przygotowuje i wydaje Project Management Body of Knowledge (PMBoK) oraz przyznaje egzaminuje i certyfikuje kompetencje kierowników projektów.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Rejestracja »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 28.02.2018, 8:30–16:30

Seminarium "Ochrona danych osobowych z uwzględnieniem obsługi turysty, w tym turysty zagranicznego"

Czytaj dalej

Seminarium jest realizowane w ramach realizowanego projektu Transgraniczna Sieć Centrów Usługowo-Doradczych w Euroregionie Pomerania wraz z Powiatem Märkisch – Oderland w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu "Europejska Współpraca Terytorialna" Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Udział w seminarium jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 22 lutego do 13:00. Seminarium zaplanowane na 25 osób – o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej »

 

Gdzie: Świnoujście // Kiedy: 28.02.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Profesjonalna obsługa klienta w obiektach hotelarskich"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest:

 • Poznanie zasad kształtowania trwałych relacji z klientami
 • Poznanie technik radzenia sobie ze zniechęceniem, negatywnymi emocjami w roli "sprzedawcy"
 • Uświadomienie różnic pokoleniowych w obsłudze klienta
 • Ćwiczenie umiejętności perswazyjnych w komunikowaniu się z klientem
 • Poznanie metod radzenia sobie z zastrzeżeniami klientów
 • Przeformułowanie nastawienia do reklamacji
 • Autodiagnoza w zakresie stylu rozmowy z klientem

Szkolenie adresowane do przedsiębiorców z branży turystycznej, do osób, które w różnorodnych rolach zawodowych zajmują się bezpośrednią obsługą klienta.

Podczas szkolenia uczestnicy będą pracowali indywidualnie oraz grupowo wykonując różnorodne ćwiczenia, testy, symulacje, uczestnicząc w grach zespołowych, udzielając feedbacku.

Około 70-80% warsztatów przeznaczone jest na część praktyczną.

Program szkolenia:

 1. Zaufany doradca – czyli sztuka budowania relacji
 2. Klient też człowiek
  • Typologia stylów życia klienta
  • Asertywność w relacjach z klientem: nieracjonalne przekonania, monolog wewnętrzny, itp.
  • Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami
 3. Różnice pokoleniowe – kreowanie marki pod potrzeby klientów
  • Obsługa klientów weteranów
  • Obsługa klientów baby boom
  • Obsługa generacji X
  • Obsługa pokolenia Y
 4. Perswazja w komunikacji z klientem
  • Magia języka
  • Zadawanie właściwych pytań
  • Techniki wywierania wpływu
 5. Strategia radzenia sobie z zastrzeżeniami
  • 6 głównych kategorii zastrzeżeń
  • Metody uchylania zastrzeżeń
  • Co mówi klient, a co Ty słyszysz?
 6. Reklamacje – szansa na porozumienie, którą daje Ci klient
  • Metody postępowania ze zdenerwowanymi klientami
 7. Moje nastawienie do obsługi klienta
  • Mój styl rozmowy z klientem – samoocena

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] »

 

Gdzie: Szczecinek // Kiedy: 28.02.2018, 10:00–12:30

Spotkanie informacyjne "Jeremie 2 – tylko brać i inwestować. Fundusz pożyczkowy dla przedsiębiorczych"

Czytaj dalej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku zaprasza na spotkanie informacyjne, którego celem jest przedstawienie informacji na temat możliwości uzyskania wsparcia przez przyszłych przedsiębiorców, oraz przedsiębiorców, którzy działają już na rynku – w formie pożyczki. Przestawione zostaną także możliwości dofinansowania na szkolenia.

Spotkanie prowadzone będzie przez Specjalistów ds. Funduszy Europejskich Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Szczecinku oraz przez przedstawiciela Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – Kierownika Zespołu Jeremie.

Spotkanie skierowane jest do sektora MŚP, czyli mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, dla dużych przedsiębiorstw i dla osób, które chcą założyć działalność gospodarczą.

Program spotkania:

 • Czym jest sieć PIFE? – Kilka słów o Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Szczecinku
 • Jeremie 2 – fundusz pożyczkowy
 • Możliwości dofinansowania na szkolenia dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 27 lutego do 12:00.

Więcej »

 

Gdzie: Pyrzyce // Kiedy: 28.02.2018, 10:00–13:00

Spotkanie informacyjne "Wsparcie infrastruktury turystyki aktywnej i uzdrowiskowej z Funduszy Europejskich"

Czytaj dalej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pyrzycach zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania wsparcia z Funduszy Europejskich na zadania z zakresu infrastruktury turystyki aktywneji uzdrowiskowej.

Spotkanie kierowane jest do przedstawicieli JST ich związków i stowarzyszeń oraz przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem wsparcia na realizację projektów w w/w zakresie.

Program spotkania:

 • Blok I: Przedstawienie Sieci PIFE
 • Blok II: Przedstawienie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020
 • Blok III: Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego, Działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych
 • Blok IV: Sesja pytań i odpowiedzi / konsultacje indywidualne

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 27 lutego do 12:00.

Więcej »

 

Gdzie: Myślibórz // Kiedy: 01.03.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Przegląd zmian podatkowych 2018"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Północna Izba Gospodarcza w Myśliborzu oraz Centrum Usługowo Doradcze Euroregionu Pomerania w Myśliborzu zapraszają na szkolenie "Przegląd zmian podatkowych 2018", którego celem jest przedstawienie zmian w przepisach podatkowych, które weszły w życie w trakcie roku 2017 oraz najnowszych, które zaczęły obowiązywać od 01.01.2018. W trakcie szkolenia omówione zostanie również najnowsze orzecznictwo podatkowego.

Szkolenie kierowane jest do osób, które prowadzą działalność gospodarczą i chcą zdobyć lub uzupełnić wiedzę, obecnych lub przyszłych pracowników działów księgowości oraz absolwentów wyższych uczelni chcących wzbogacić siebie i swoje CV o nowe kwalifikacje.

Podczas szkolenia uczestnicy uzyskają wiedzę na temat zmian w podatku od towarów i usług, podatku dochodowym, szeroko zostanie omówiona również problematyka "jednolitego pliku kontrolnego" oraz treść nowego rozporządzenia o kasach fiskalnych. Szkolenie będzie prowadzone w formie wykładu na podstawie prezentacji multimedialnej z rozbudowanym studium przypadków.

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a po szkoleniu – zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu w formie elektronicznej.

Program szkolenia:

 • Jednolity Plik Kontrolny – JPK
  • Nowa grupa podatników objęta JPK od 01.01.2018
  • Obszary objęte JPK – struktury logiczne
  • Harmonogram wdrażania JPK
  • Co oznacza dla podatników powszechność obowiązku wysyłania JPK
  • Jak przygotować firmę do JPK
  • Interpretacja ogólna i wyjaśnienia Ministerstwa Finansów dotyczące JPK
  • Sankcje za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących JPK
 • Zmiany w podatku dochodowym 01.01.2018
  • Zmiany w katalogu kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodu
  • Odsetki od pożyczki partycypacyjnej
  • Koszty uzyskania przychodów u twórców
  • Podwyższenie wartości początkowej środków trwałych oraz WNiP
  • Zwolnienia z podatku dochodowego – zmiany i nowe limity
  • Kwota wolna od podatku w 2018 roku – obliczanie
  • Limit zwalniający z obowiązku wpłacania zaliczek na PIT i CIT
  • Ryczałt od najmu na nowych zasadach
  • Pozostałe zmiany
 • Nowe rozporządzenie o kasach fiskalnych
  • Okres obowiązywania rozporządzenia
  • Zmiany w zakresie usług objętych obowiązkiem fiskalizacji
  • Przepisy przejściowe
 • Pozostałe zmiany
  • Likwidacja obowiązku informacyjnego związanego z PKPiR
  • Jednorazowa amortyzacja na nowych zasadach
  • Składniki majątkowe otrzymane w darowiźnie a odpisy amortyzacyjne
  • Przepisy o rozliczaniu zakupu biletów lotniczych
  • Obowiązek pobierania opłaty recyklingowej – torby na zakupy
  • Płaca minimalna w 2018 roku
  • Inne wybrane zagadnienia
 • Case study
 • Omówienie najnowszych interpretacji ogólnych oraz orzecznictwa

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 01.03.2018, 14:00

Dyżur ekspertów ds. sukcesji

Czytaj dalej

Północna Izba Gospodarcza zaprasza na pierwsze spotkanie sekcji sukcesji.

Czy można przeprowadzić sukcesję w jednoosobowej działalności gospodarczej? Na pierwszym spotkaniu sekcji sukcesji PIG eksperci opowiedzą i doradzą jak to zrobić.

Ministerstwo Rozwoju i Finansów przygotowało projekt ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, której wejście w życie planowane jest na I kwartał 2018 roku. Celem ustawy jest zwiększenie szans polskich firm, które będą budowane przez pokolenia, zwiększając swą wartość i potencjał gospodarczy. W ustawie znajduje się również zapis zwalniający z podatku od spadków nabycia firmy przez osoby, które będą zarządzać przedsiębiorstwem – niezależnie od pokrewieństwa.

Udział w dyżurze jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 05.03.2018, 17:00–20:00

Warsztaty "Publiczność i ja – bądź mistrzem prezentacji"

Czytaj dalej

Zaintrygować … zaskoczyć … zainteresować – naczelny cel prezentera.

Jak to zrobić? Gdzie znaleźć złoty środek, aby się zapalić, a nie spalić?

ProfiMeeting zaprasza na warsztat, który przybliży tajniki skutecznych i efektywnych wystąpień. Poznasz jak kreować swoją postawę wobec swojego audytorium, aby odbierali Cię tak jak tego chcesz.

Dowiesz się o psychologicznej stronie pracy jako prezenter, co pozwoli Ci trafnie "czytać" swoich słuchaczy, utrzymać ich zainteresowanie i pozytywny odbiór.

Będziemy mówa:

 • o tremie – jak ją "oswoić"
 • o profesjonalnej postawie prezentera
 • o zarządzaniu swoimi rękami i nogami w trakcie mówienia
 • uśmiech i kontakt wzrokowy – jak pomagają, a kiedy robią nam krzywdę
 • o uczestnikach – jaki jest odbiór prezentacji stosując techniki wystąpień publicznych

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Rejestracja » Facebook »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 06.03.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Efektywne wykorzystanie metod i narzędzi marketingu internetowego w małych i średnich firmach"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności skutecznego wykorzystania Internetu do promowania firmy oraz jej produktów i usług oraz do pozyskiwania klientów i do budowania ich lojalności.

Podczas szkolenia poznają Państwo efektywne sposoby wykorzystywania między innymi stron www i blogów, społeczności internetowych, pozycjonowania, kontentu (tekstowego, graficznego i wideo), mailingu i reklamy display. Dowiedzą się Państwo o metodach pozyskiwania i wykorzystania danych o zachowaniach użytkowników, potencjalnych odbiorców firmy. Szkolenie jest kierowane do firm, chcących prowadzić działania w internecie, przynoszące konkretne rezultaty. Polecane szczególnie osobom, zajmującym się prowadzeniem kampanii internetowych i chcącym poprawić ich skuteczność.

Program szkolenia:

 • Metody optymalizacji działań marketingowych w sieci czyli co się opłaca i dlaczego
 • Rola analityki internetowej i najpopularniejsze narzędzia analityczne
 • Metody i narzędzia marketingu internetowego służące budowaniu świadomości odbiorców o firmie, jej produktach, usługach
 • Metody i narzędzia marketingu internetowego służące budowaniu wizerunku marki
 • Metody i narzędzia marketingu internetowego służące do pozyskiwania klientów

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] » Rejestracja »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: (najbliższy termin) 06.03.2018, 16:00–17:00

Konsultacje z zakresu Lean Management i zarządzania procesowego

Czytaj dalej

W każdy pierwszy wtorek miesiąca od godz. 16:00 do godz. 17:00, przed spotkaniem Klubu Lean Management działającego przy Północnej Izbie Gospodarczej, będą możliwe indywidualne, otwarte, konsultacje z zakresu Lean i zarządzania procesowego.

Jeżeli macie Państwo pytania, albo nurtują Was wątpliwości lub myślą Państwo o wdrożeniu Lean lub przeszkoleniu swoich pracowników z tego zakresu, to Klub Lean Management postara się odpowiedzieć na Państwa pytania i wspierać w działaniach.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 06.03.2018, 9:45–12:30

Seminarium "Niemcy – najważniejszy rynek eksportowy dla zachodniopomorskich firm"

Czytaj dalej

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza do udziału w spotkaniu, które pozwoli uzyskać informacje na temat rynku niemieckiego, warunków dostępu, możliwości zaistnienia na nim oraz oczekiwaniach potencjalnych klientów.

Porady praktyków:

 • Od czego zacząć?
 • Jak zwiększyć eksport?
 • Jak odnieść sukces?

Program spotkania:

 • Niemiecki rynek z polskiej perspektywy – Jak stawić mu czoła?
  1. Analiza SWOT niemieckiego rynku z polskiej perspektywy
  2. Jak zweryfikować sytuację finansową potencjalnego partnera niemieckiego?
  3. Umowy z niemieckim partnerem
  4. Dyscyplina płatnicza w Niemczech
  5. Różnice kulturowe
 • Jak polskie firmy mogą wykorzystać niemieckie organizacje aby rozpocząć i prowadzić działalność w Niemczech?
  1. Główne organizacje gospodarcze w Niemczech
  2. Rola BVMW
 • Jak innowacyjne firmy polskie mogą zostać częścią innowacyjnego systemu niemieckiego
  1. Made in Poland – jaki jest tego wizerunek?
  2. Rola klastrów
  3. Wsparcie publiczne firm innowacyjnych
  4. Inicjatywa Niemieckiego Centrum Cyfrowego
 • Polsko-niemiecka inicjatywa BVMW Start-up-your-business
 • Program wspierający dla polskich firm innowacyjnych
  1. Wspólne projekty badań międzynarodowych
   • aby pomóc polskim firmom w pozyskaniu partnera technicznego
   • aby pomóc polskim firmom w użyciu systemu wsparcia
  2. Wsparcie polskich firm w tworzeniu współpracy z klastrami niemieckimi, uniwersytetami i instytucjami branżowymi
  3. Aranżowanie bezpośrednich spotkań polskich firm z potencjalnymi kontrahentami (członkami BVMW)
   • w celu ustalenia/weryfikacji oczekiwań rynkowych
  4. Promocja w ramach BVMW
   • spotkania promocyjne w ramach BVMW, udział w seminariach, newsletter informacyjny
  5. Przeprowadzenie analizy/badania rynku
  6. Audyt innowacyjności
 • Indywidualne spotkania doradcze (po rejestracji)

Zaproszenie skierowane jest do przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego zainteresowanych ekspansją na rynek niemiecki lub zwiększeniem skuteczności działania na rynku niemieckim.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 23 lutego.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 07.03.2018

Szkolenie "Vademecum ochrony danych osobowych po zmianie przepisów – najważniejsze aspekty RODO w przedsiębiorstwie – praktyczne szkolenie od podstaw"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest zapoznanie osób nieposiadających żadnej wiedzy lub posiadających podstawową wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych z najważniejszymi zagadnieniami, a przede wszystkim nowymi regulacjami prawnymi. RODO tj. Unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych wprowadza od dnia 25 maja 2018 szereg nowych wymagań oraz obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych i stawia ogrom wyzwań zarówno dla sektora administracji publicznej, jak i dla przedsiębiorców. Celem oferowanego szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z nowymi regulacjami i nowymi obowiązkami, a także przekazanie praktycznych wskazówek w zakresie wprowadzenia nowych wymogów w przedsiębiorstwie. Prawidłowe stosowanie przepisów pozwoli uniknąć nowego instrumentu przewidzianego prawem tj. kar finansowych.

W trakcie szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

 • Podstawy prawne ochrony danych osobowych – regulacje dotychczasowe oraz nowe akty prawne
 • Cel i zakres ochrony danych osobowych
 • Najważniejsze pojęcia z zakresu ochrony danych osobowych
 • Zasady przetwarzania danych osobowych w przedsiębiorstwie
 • Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych
 • Dane osobowe szczególnych kategorii
 • Zgoda na przetwarzanie danych
 • Obowiązek informacyjny spoczywający na ADO
 • Prawa osób, których dane dotyczą – co zmieniło się w przepisach – prawo do bycia zapomnianym
 • Obowiązek wdrożenia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych – czy zabezpieczenia i środki stosowane dotychczas będą mogły funkcjonować po 25 maja 2018
 • Prowadzenie rejestru czynności przetwarzania danych osobowych
 • Zgłaszanie naruszeń ochrony danych osobowych
 • IOD a ABI – co się zmieniło
 • Inspektor ochrony danych (IOD) – kiedy jego powołanie jest konieczne, status, rola i zadania
 • Powierzenie danych osobowych do przetwarzania – na co koniecznie należy zwrócić uwagę – nowe wymagania stawiane przed procesorem
 • Administracyjne kary pieniężne – omówienie warunków nakładania administracyjnych kar pieniężnych
 • Nowa rola organu nadzorczego, właściwość, uprawnienia, zadania
 • Dane osobowe w zatrudnieniu – planowane zmiany w przepisach Kodeksu pracy

Program szkolenia:

 • Podstawy prawne ochrony danych osobowych – regulacje dotychczasowe oraz nowe akty prawne
 • Zmiana podejścia do ochrony danych osobowych i obowiązków administratorów wynikająca z RODO
 • Cel i zakres ochrony danych osobowych
 • Omówienie oraz przypomnienie podstawowych pojęć związanych z ochroną danych osobowych
 • Dane osobowe zwykłe i dane osobowe sensytywne – dane osobowe szczególnych kategorii
 • Dane osobowe a dobra osobiste
 • Odpowiedzialność cywilna za naruszenie przepisów z zakresu ochrony danych osobowych – nowość
 • Jednolity katalog zasad przetwarzania danych osobowych zgodnie z RODO – omówienie
 • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych – najważniejsze zasady
 • Dane osobowe w zatrudnieniu – o czym należy pamiętać
 • Projektowane zmiany w przepisach Kodeksu pracy – dane osobowe w procesie rekrutacji, przetwarzanie danych biometrycznych, monitorowanie pracowników
 • Zbiór danych osobowych – zmiany
 • ADO – najważniejsze zagadnienia
 • IOD / ABI – co się zmieniło
 • Obowiązek wyznaczenia IOD
 • Prawa osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych – najważniejsze zasady
 • Prawo do bycia zapomnianym – nowość
 • Obowiązek informacyjny ADO – ważne zmiany
 • Obowiązek wdrożenia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych – czy zabezpieczenia i środki stosowane dotychczas będą mogły funkcjonować po 25 maja 2018
 • Prowadzenie rejestru czynności przetwarzania danych osobowych
 • Bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych zgodnie z RODO
 • Powierzenie danych osobowych do przetwarzania – na co koniecznie należy zwrócić uwagę – nowe wymagania stawiane przed procesorem
 • Zgłaszanie naruszeń ochrony danych osobowych
 • Administracyjne kary pieniężne – omówienie warunków nakładania administracyjnych kar pieniężnych
 • Nowa rola organu nadzorczego, właściwości, uprawnienia, zadania
 • Jak przygotować się do RODO – podstawowe kroki

Szkolenie adresowane jest do przedsiębiorców działających w różnych branżach, pracowników przedsiębiorstw, biur rachunkowych, biur kadrowych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja. Rekrutacja na szkolenie rozpocznie się w dniu 23.02.2018 o 8:20.

Więcej [PDF] » Rejestracja [od 23.03] »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: od 12.03.2018, 17:00 do 17.03.2018, 04:00

Noc Szkoleń w Koszalinie #6

Czytaj dalej

Fundacja Rzecz Jasna zaprasza na kolejną Noc Szkoleń w Koszalinie. W tym roku nowość – możecie się szkolić do woli od poniedziałku do soboty, od zachodu po wschód słońca.

Ciekawi trenerzey podzielą się z Wami nie tylko swoją wiedzą i umiejętnościami, ale także pasją i entuzjazmem.

Bieżąca lista szkoleń:

 • [12.03.2018, 18:00] "Wolne dzieci w Polsce – o możliwościach spełniania obowiązku szkolnego w sprzyjającym środowisku" [więcej »]
 • [12.03.2018, 19:30] "Jakie prawa mają dzieci w Polsce?" [więcej »]
 • [13.03.2018, 19:30] "Żywienie dzieci. Przyczyny otyłości u dzieci" [więcej »]
 • [13.03.2018, 19:30] "Podróżując po Chinach" [więcej »]
 • [13.03.2018, 19:30] "Zdolność samoregulacji jako aspekt gotowości szkolnej dzieci urodzonych przedwcześnie" [więcej »]
 • [14.03.2018, 17:30] "Rodzeństwo i rywalizacja" [więcej »]
 • [14.03.2018, 20:00] "RODO nie straszne NOCĄ" [więcej »]
 • [15.03.2018, 18:00] "Biznes a wychowanie dzieci – praktyczna nauka budowania zwycięskich zespołów" [więcej »]
 • [15.03.2018, 19:45] "Strategia Walta Disney'a – uruchom swoją kreatywność" [więcej »]
 • [16.03.2018, 18:00] "Sztuka mydlenia" [więcej »]
 • [16.03.2018, 18:00] "SAMODZIELNOŚĆ (dzieci) vs. NADOPIEKUŃCZOŚĆ (rodziców)" [więcej »]
 • [17.03.2018, 18:00] "Dobry Kapitan to dobry Manager" [więcej »]

Organizatorem Nocy Szkoleń w Koszalinie jest Fundacja Rzecz Jasna. Partnerem Strategicznym jest Politechnika Koszalińska, natomiast Partnerem Biznesowym jest – będąca członkiem ZZPP – firma Ajkan Szkolenia Katarzyna Hatłas.

O wydarzeniu

Noc Szkoleń jest ogólnopolskim wydarzeniem polegającym na tym, że bez względu na miasto bierzemy udział w szkoleniach w tym samym czasie. Szkolenia odbywają się po zachodzie Słońca, umownie przyjmujemy godzinę 18.00. W szkoleniach może wziąć udział każdy bez względu na wiek.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Jesteś trenerem, nauczycielem, wykładowcą, pasjonatem/pasjonatką w swojej dziedzinie? Chcesz się podzielić wiedzą? Pokaż się światu podczas Nocy Szkoleń. Skontaktuj się z Agnieszką Marczak przez Facebook/Messenger, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem 663 900 312.

Jeśli jesteś w stanie zorganizować salę szkoleniową i inne niezbędne rzeczy, zostań partnerem Nocy Szkoleń. Partnerem Nocy Szkoleń może zostać organizacja pozarządowa, firma, uniwersytet, szkoła, urząd pracy, jednostka samorządowa (np. biblioteka, muzeum, centrum doradztwa zawodowego, dom kultury), a także parafia i grupa nieformalna. Rejestracja partnerów Nocy Szkoleń jest bezpłatna i trwa do 1 marca 2018. Szczegóły tutaj ».

Lista szkoleń » Więcej [Facebook] »

 

Gdzie: Kołobrzeg // Kiedy: 14.03.2018, 9:00–16:00

Szkolenie i warsztaty "Zatrudnianie cudzoziemców oraz delegowanie pracowników 2018"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne szkolenie, którego celem jest zapoznanie uczestników z najważniejszymi regulacjami prawnymi dotyczącymi zatrudniania cudzoziemców oraz przedstawienie możliwych wariantów podjęcia zatrudnienia przez obywateli państw obcych.

Podczas szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

 • Czy wszyscy cudzoziemcy muszą posiadać zezwolenie na pracę w Polsce
 • Jakie zmiany czekają nas w zatrudnianiu cudzoziemców w 2018
 • Jakie warunki oraz wymogi formalne muszą być spełnione aby cudzoziemiec legalnie wykonywał pracę w Polsce

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę niezbędną dla prawidłowego stosowania obowiązujących przepisów.

Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców, pracowników działów kadr, pracowników biur rachunkowych oraz wszystkich osób, które w swojej codziennej pracy stykają się ze stosowaniem prawa pracy.

Program szkolenia:

 • Przegląd najważniejszych aktów prawnych stosowanych w związku z zatrudnianiem cudzoziemców
 • Analiza pojęcia "cudzoziemiec" – obywatelstwo, rezydenci, nierezydenci
 • Zasady zatrudniania obywateli UE oraz EOG – realizacja zasady swobodnego przepływu pracowników, wymogi formalne, wymogi związane z warunkami zatrudnienia
 • Sytuacja prawna obywateli Państw trzecich podejmujących pracę w Polsce (ze szczególnym uwzględnieniem pracowników z Ukrainy)
 • Wymogi formalne związane z zatrudnieniem cudzoziemca
 • Uzyskanie zezwolenia na zatrudnienie cudzoziemca
 • Zezwolenie na pracę a oświadczenie pracodawcy o zamiarze powierzenia pracy obcokrajowcowi
 • Rodzaje zezwoleń na pracę
 • W jakim trybie uzyskać zezwolenie na pracę cudzoziemca, do kogo należy się udać, jakie warunki trzeba spełnić
 • Wniosek o wydanie zezwolenia na pracę
 • W jakich przypadkach zezwolenie nie jest wymagane
 • Omówienie nowelizacji przepisów – praca sezonowa, praca krótkoterminowa/tymczasowa, nowe zasady, wymogi formalne, warunki, które należy spełnić
 • Delegowanie pracowników
 • Wymogi, które należy spełnić oraz warunki pracy, jakimi objęty jest pracownik
 • Odpowiedzialność za zapłatę należnego pracownikowi wynagrodzenia
 • Wybrane najnowsze orzeczenia w sprawach pracowniczych

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [Facebook] »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 15.03.2018, 18:00–20:00

Warsztaty "Podejmowanie trudnych decyzji w trakcie realizacji projektów - jak to robić mądrze?"

Czytaj dalej

Zachodniopomorska Grupa Regionalna IPMA Polska zaprasza na warsztat, podczas którego będzie można poznać narzędzia do podejmowania mądrych decyzji, skrócenia procesów decyzyjnych, wyeliminowania przeszkadzaczy i wąskiego kadrowania. Uczestnicy dowiedzą się jak uwzględniać ryzyko, usprawnić poszukiwanie rozwiązań i krytyczną ich ocenę.

Prowadzący połączą teorię z praktyką, badania naukowe z case'ami, opowiadanie o zagadnieniu z jego doświadczaniem.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 16.03.2018, 10:00–14:00

Konferencja "Zatrudnienie jako szansa na readaptację społeczną w kontekście pomocy skazanym w wychodzeniu z zadłużenia"

Czytaj dalej

Program konferencji:

 • Ministerialny Program praca dla więźniów
 • Efekt tsunami – zadłużenie osobiste skazanych barierą w efektywnej readaptacji osób zwalnianych z jednostek penitencjarnych, ze szczególnym uwzględnieniem zadłużenia alimentacyjnego
 • Informacja o dostępnych projektach i programach dla pracodawców i osób skazanych w zakresie zatrudnienia
 • Wystąpienie przedstawicieli pracodawców
 • Przedstawienie swoich doświadczeń przez kontrahentów współpracujących z zakładami karnymi

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: (różne terminy) 21.03.2018-20.04.2018

Szkolenie okresowe BHP na budowach dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych

Czytaj dalej

SEKA S.A. wykonuje darmowe, obowiązkowe szkolenia BHP, finansowane w całości przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych ze środków Funduszu Wypadkowego w ramach Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Każdy przedsiębiorca oraz osoba indywidualna, reprezentująca firmę z branży budowlanej, może ubiegać się o skorzystanie z bezpłatnych szkoleń BHP.

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych – na budowach stacjonarnych, kubaturowych

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych – na budowach liniowych

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych – na budowach stacjonarnych, kubaturowych

Cele szkolenia:

Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu:

 1. przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy związanych z wykonywaną pracą
 2. zagrożeń związanych z wykonywaną pracą oraz metod ochrony przed tymi zagrożeniami
 3. postępowania w razie wypadku i w sytuacjach zagrożeń

Adresaci szkolenia:

Szkolenie jest przeznaczone dla osób zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, między innymi:

 1. wykonujących prace budowlane obiektów stacjonarnych, kubaturowych na stanowiskach zbrojarskich, ciesielskich, betoniarskich murarskich itp.
 2. biorących udział w realizacji prac budowlanych takich, jak kierowcy samochodów dostawczych, operatorzy maszyn, magazynierzy zapleczy budowlanych itp.

Korzyści ze szkolenia:

 1. Poznanie najnowszych uregulowań prawa pracy, wiedzy o bezpiecznym zachowaniu przy posługiwaniu się sprzętem będącym na wyposażeniu stanowiska pracy
 2. Zapoznanie się z zasadami ergonomii, regulacji dot. zachowań na wypadek pożaru oraz organizacji pomocy przedlekarskiej
 3. Zapoznanie się z zasadami określania ryzyka zawodowego na wybranych stanowiskach pracy

Zakres tematyczny:

 1. Regulacje prawne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, z uwzględnieniem przepisów związanych z wykonywaną pracą
 2. Zagrożenia czynnikami występującymi w procesach pracy oraz zasady i metody likwidacji lub ograniczenia oddziaływania tych czynników na pracowników – z uwzględnieniem zmian w technologii, organizacji pracy i stanowisk pracy, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej, wprowadzenia nowych urządzeń, sprzętu i narzędzi pracy
 3. Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku
 4. Okoliczności i przyczyny charakterystycznych dla wykonywanej pracy wypadków przy pracy oraz związana z nimi profilaktyka

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych – na budowach liniowych

Cele szkolenia:

Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu:

 1. przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy związanych z wykonywaną pracą
 2. zagrożeń związanych z wykonywaną pracą oraz metod ochrony przed tymi zagrożeniami
 3. postępowania w razie wypadku i w sytuacjach zagrożeń

Adresaci szkolenia:

Szkolenie jest przeznaczone dla osób zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, między innymi:

 1. wykonujących prace budowlane mające charakter liniowy, w tym na mostach, wiaduktach oraz estakadach, tj. pracownik drogowo-mostowy, instalator wod-kan, bitumiarz, zbrojarz, cieśla, brukarz, operator sprzętu drogowo-budowlanego itp.
 2. biorących w nich udział takich jak kierowcy samochodów dostawczych, operatorzy maszyn, magazynierzy zapleczy budowlanych itp.

Korzyści ze szkolenia:

 1. Poznanie najnowszych uregulowań prawa pracy, wiedzy o bezpiecznym zachowaniu przy posługiwaniu się sprzętem będącym na wyposażeniu stanowiska pracy
 2. Zapoznanie się z zasadami ergonomii, regulacji dot. zachowań na wypadek pożaru oraz organizacji pomocy przedlekarskiej
 3. Zapoznanie się z zasadami określania ryzyka zawodowego na wybranych stanowiskach pracy

Zakres tematyczny:

 1. Regulacje prawne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, z uwzględnieniem przepisów związanych z wykonywaną pracą
 2. Zagrożenia czynnikami występującymi w procesach pracy oraz zasady i metody likwidacji lub ograniczenia oddziaływania tych czynników na pracowników – z uwzględnieniem zmian w technologii, organizacji pracy i stanowisk pracy, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej, wprowadzenia nowych urządzeń, sprzętu i narzędzi pracy
 3. Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku
 4. Okoliczności i przyczyny charakterystycznych dla wykonywanej pracy wypadków przy pracy oraz związana z nimi profilaktyka

Opisy szkoleń poniżej. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Wszystkie szkolenia »

 

Gdzie: Wałcz // Kiedy: 22.03.2018

Szkolenie "Vademecum ochrony danych osobowych po zmianie przepisów – najważniejsze aspekty RODO w przedsiębiorstwie – praktyczne szkolenie od podstaw"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest zapoznanie osób nieposiadających żadnej wiedzy lub posiadających podstawową wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych z najważniejszymi zagadnieniami, a przede wszystkim nowymi regulacjami prawnymi. RODO tj. Unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych wprowadza od dnia 25 maja 2018 szereg nowych wymagań oraz obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych i stawia ogrom wyzwań zarówno dla sektora administracji publicznej, jak i dla przedsiębiorców. Celem oferowanego szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z nowymi regulacjami i nowymi obowiązkami, a także przekazanie praktycznych wskazówek w zakresie wprowadzenia nowych wymogów w przedsiębiorstwie. Prawidłowe stosowanie przepisów pozwoli uniknąć nowego instrumentu przewidzianego prawem tj. kar finansowych.

W trakcie szkolenia omówione zostaną następujące zagadnienia:

 • Podstawy prawne ochrony danych osobowych – regulacje dotychczasowe oraz nowe akty prawne
 • Cel i zakres ochrony danych osobowych
 • Najważniejsze pojęcia z zakresu ochrony danych osobowych
 • Zasady przetwarzania danych osobowych w przedsiębiorstwie
 • Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych
 • Dane osobowe szczególnych kategorii
 • Zgoda na przetwarzanie danych
 • Obowiązek informacyjny spoczywający na ADO
 • Prawa osób, których dane dotyczą – co zmieniło się w przepisach – prawo do bycia zapomnianym
 • Obowiązek wdrożenia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych – czy zabezpieczenia i środki stosowane dotychczas będą mogły funkcjonować po 25 maja 2018
 • Prowadzenie rejestru czynności przetwarzania danych osobowych
 • Zgłaszanie naruszeń ochrony danych osobowych
 • IOD a ABI – co się zmieniło
 • Inspektor ochrony danych (IOD) – kiedy jego powołanie jest konieczne, status, rola i zadania
 • Powierzenie danych osobowych do przetwarzania – na co koniecznie należy zwrócić uwagę – nowe wymagania stawiane przed procesorem
 • Administracyjne kary pieniężne – omówienie warunków nakładania administracyjnych kar pieniężnych
 • Nowa rola organu nadzorczego, właściwość, uprawnienia, zadania
 • Dane osobowe w zatrudnieniu – planowane zmiany w przepisach Kodeksu pracy

Program szkolenia:

 • Podstawy prawne ochrony danych osobowych – regulacje dotychczasowe oraz nowe akty prawne
 • Zmiana podejścia do ochrony danych osobowych i obowiązków administratorów wynikająca z RODO
 • Cel i zakres ochrony danych osobowych
 • Omówienie oraz przypomnienie podstawowych pojęć związanych z ochroną danych osobowych
 • Dane osobowe zwykłe i dane osobowe sensytywne – dane osobowe szczególnych kategorii
 • Dane osobowe a dobra osobiste
 • Odpowiedzialność cywilna za naruszenie przepisów z zakresu ochrony danych osobowych – nowość
 • Jednolity katalog zasad przetwarzania danych osobowych zgodnie z RODO – omówienie
 • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych – najważniejsze zasady
 • Dane osobowe w zatrudnieniu – o czym należy pamiętać
 • Projektowane zmiany w przepisach Kodeksu pracy – dane osobowe w procesie rekrutacji, przetwarzanie danych biometrycznych, monitorowanie pracowników
 • Zbiór danych osobowych – zmiany
 • ADO – najważniejsze zagadnienia
 • IOD / ABI – co się zmieniło
 • Obowiązek wyznaczenia IOD
 • Prawa osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych – najważniejsze zasady
 • Prawo do bycia zapomnianym – nowość
 • Obowiązek informacyjny ADO – ważne zmiany
 • Obowiązek wdrożenia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych – czy zabezpieczenia i środki stosowane dotychczas będą mogły funkcjonować po 25 maja 2018
 • Prowadzenie rejestru czynności przetwarzania danych osobowych
 • Bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych zgodnie z RODO
 • Powierzenie danych osobowych do przetwarzania – na co koniecznie należy zwrócić uwagę – nowe wymagania stawiane przed procesorem
 • Zgłaszanie naruszeń ochrony danych osobowych
 • Administracyjne kary pieniężne – omówienie warunków nakładania administracyjnych kar pieniężnych
 • Nowa rola organu nadzorczego, właściwości, uprawnienia, zadania
 • Jak przygotować się do RODO – podstawowe kroki

Szkolenie adresowane jest do przedsiębiorców działających w różnych branżach, pracowników przedsiębiorstw, biur rachunkowych, biur kadrowych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Szczegóły pod numerem 795 417 461.

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 22.03.2018, 9:00–15:30

Konferencja "Proinvestors 2018 – Trendy, innowacje oraz inspiracje w biznesie"

Czytaj dalej

Skąd biorą się dobre pomysły na biznes? Jak je wprowadzić w życie, jak je rozwijać? Konferencja Proinvestors najpierw przekonywała do inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych. Teraz organizatorzy zaprosii między innymi Jurka Owsiaka i Iwonę Guzowską oraz topowych ludzi biznesu na Pomorzu Zachodnim – by opowiedzieli jak odnieśli sukces.

Program konferencji:

 • Czy Unia Europejska jest jak Baba Jaga, która nakarmiła polskie firny słodkimi pierniczkami a teraz chce je zjeść? A jakie jest Pana zdanie ? — gra planszowa
 • Panel dyskusyjny: Sprawdzone pomysły na dochodowy biznes. Jak to robią w USA i Izraelu, a jak robimy to my?
 • Milionerzy przy Kole Fortuny czyli jak nowe przepisy mogą zakręcić losem firm i ich właścicieli w 2018
 • Biznes jest kobietą – kilka inspirujących historii
 • Cały świat właśnie wskakuje do Internetu. Jak zbudować tam silną markę? Firmy z Pomorza zachodniego z pasjq i pomysłem na biznes
 • Biznes to również wpływanie na życie ludzi. Jak stworzyć innowacyjną firmę, która nie zapomina o swoich pracownikach oraz o środowisku, w którym działa?
 • W śniegu, w deszczu, pod wiatr i w rozgrzanym słońcu. A to dopiero początek problemów. O tym czy Jerzy Owsiak jeszcze raz założyłby orkiestrę gdyby wiedział z czym się to wiąże

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: do 31.03.2018

Nabór wniosków o przyznanie marki "Zrobione w Szczecinie"

Czytaj dalej

Ruszył nabór wniosków o przyznanie marki "Zrobione w Szczecinie". Do 31 marca przyjmowane będą propozycje produktów bądź usług, które budują pozytywny wizerunek Szczecina.

Marka "Zrobione w Szczecinie", przyznawana jest przez Gminę Miasto Szczecin oryginalnym szczecińskim produktom lub usługom, wyróżniającym się wysoką jakością oraz kreującym pozytywny wizerunek Miasta. Jej celem jest promowanie działań kreatywnych, gospodarczych, proinwestycyjnych i innowacyjnych realizowanych na terenie Szczecina. Marka ma charakter honorowy i nie przysługują z tytułu jej przyznania żadne gratyfikacje finansowe czy ulgi podatkowe

Przedsiębiorca, któremu zostanie przyznana marka, będzie miał możliwość udziału w programach z zakresu promocji gospodarczej prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin oraz będzie mógł zamieścić logotyp marki w swoich materiałach promocyjno-informacyjnych.

O przyznanie marki dla produktów lub usług mogą występować przedsiębiorcy, instytucje i inne podmioty z siedzibą w Szczecinie, których produkty lub usługi znajdują się na szczecińskim rynku przez co najmniej 12 miesięcy przed dokonaniem zgłoszenia.

Marka przyznawana będzie dwa razy do roku (w edycji wiosennej i jesiennej) w dwóch kategoriach:

 • dla produktów w liczbie do 10 rocznie
 • dla usług w liczbie do 10 rocznie

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wymagane zgłoszenie do 31 marca.

Więcej »

 

Wydarzenia w Internecie

Wydarzenia w Internecie

Bezpłatne webinary oraz transmisje online

 

Kiedy: 21.02.2018, 10:00–11:00

Webinar "Ulga B+R – jak określić koszty kwalifikowane?"

Czytaj dalej

Dla większości podatników zbliża się moment złożenia deklaracji CIT za 2017. Jak sobie poradzić z kalkulacją kosztów kwalifikujących się do ulgi na działalność badawczo-rozwojową (Ulga B+R)?

To już ostatni dzwonek żeby prawidłowo sklasyfikować działalność badawczo-rozwojową, przygotować kalkulację oraz deklarację.

W tym celu kluczowe są obowiązki nałożone na podatników oraz wymagania formalne niezbędne do skorzystania z Ulgi B+R.

Webinar zwróci uwagę na praktyczne aspekty przygotowania kalkulacji kosztów kwalifikujących się do Ulgi B+R za 2017 rok.

 • Jak określić i udokumentować badawczo-rozwojowy charakter działalności
 • Jak zaplanować proces przygotowania kalkulacji Ulgi B+R
 • Jak powinna być przygotowana ewidencja kosztów w różnych kategoriach
 • Jak kwalifikować koszty w przypadku projektów objętych dotacjami
 • Jaką przygotować się do potencjalnej kontroli rozliczeń z tytułu Ulgi B+R
 • Czy metodologię rozliczania Ulgi B+R za 2017 można stosować również w 2018 i kolejnych latach

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 21.02.2018, 10:00

Webinar "Jak skutecznie wykrywać i reagować na zagrożenia w punktach końcowych w nowoczesnej organizacji"

Czytaj dalej

Wyrafinowane techniki ataków, hybrydowa infrastruktura IT oraz zmieniający się model pracy

Ostatnie lata przyniosły w świecie biznesu wiele dynamicznych zmian. Nastąpiła prawdziwa rewolucja w stylu pracy spowodowana większą liczbą urządzeń mobilnych oraz znaczącym wzrostem popularności pracy zdalnej. Niestety, razem z postępem technologicznym pojawiło się również sporo nowych zagrożeń, zwiększyła się także ich intensywność oraz poziom technologicznego zaawansowania. Odpowiednich przykładów nie trzeba szukać daleko – wystarczy wspomnieć choćby o Ransomware, który w roku 2017 spowodował ogromne starty finansowe wielu firm na całym świecie.

W jaki sposób chronić się przed zbędnym ryzykiem i skutecznie ograniczać skuteczność ataków? Jak w porę wykrywać zagrożenia?

Webinar, poświęcony problematyce optymalizacji polityki bezpieczeństwa w zakresie ochrony punktów końcowych, odpowie na następujące pytania:

 • Przed jakimi wyzwaniami staną organizacje w 2018 roku?
 • Jakie są rekomendacje firmy analityczno-doradczej Gartner w zakresie skutecznej ochrony w punktach końcowych?

Udział bezpłatny (możliwe elementy promocji oferty). Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 22.02.2018, 10:00–11:00

Webinar "RODO dla specjalistów KADR i HR"

Czytaj dalej

RODO – Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (ang. GDPR)

Od 25 maja 2018 roku wszystkie firmy przechowujące i przetwarzające dane osobowe będą musiały dostosować się do jednolitych regulacji europejskich dotyczących ochrony tych danych. Przedsiębiorcy muszą nie tylko zapoznać się z nowymi przepisami, ale też dostosować do nich procesy wewnętrzne i zewnętrzne oraz pracowników.

Czasu zostało niewiele, a według danych KPMG 38 % firm nie prowadzi jeszcze żadnych działań w zakresie przygotowań do RODO, a ryzyko braku pełnej zgodności do nowych regulacji istnieje w odniesieniu do aż 76 % przedsiębiorstw. Zgodnie z raportem Kantar Public jedynie 8 % firm procesuje wdrażania nowych regulacji. W badaniu KPMG zaledwie 9 % organizacji deklaruje pełną zgodność do RODO potwierdzoną zewnętrznym audytem.

Zakres webinaru:

 • Zakres zmian w przepisach – główne różnice
 • RODO – Dlaczego tym razem zmiana będzie skuteczna?
 • Dane osobowe a dane szczególnej kategorii
 • Najlepsze praktyki pracy z danymi dla specjalistów KADR i HR

Webinar będzie składać się z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Każdy uczestnik może w trakcie trwania webinaru zadać na czacie pytanie do eksperta. W trakcie sesji pytań ekspert odpowie na wybrane pytania.

Materiał szkoleniowy oraz link do retransmisji zostanie wysłany mailowo po webinarze na adres e-mail uczestnika podany przy zapisie.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 22.02.2018, 10:00–11:00

Webinar "Praktyczne aspekty wdrożenia RODO"

Czytaj dalej

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) jest tzw. "rozporządzeniem inteligentnym"

Oznacza to, że unijny regulator wskazuje organizacjom cel, ale nie mówi wprost, w jaki sposób go osiągnąć i jakie kroki podjąć w kierunku uzyskania zgodności z nowymi wymogami. Zmiana podejścia do problematyki ochrony danych osobowych jest jednym z największych wyzwań stojących przed firmami przygotowującymi się do uzyskania zgodności z przepisami RODO.

Z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcieliby poznać proces wdrożenia RODO od strony praktycznej, podczas webinaru prowadzący podzielą się doświadczeniami ze zrealizowanych projektów wdrożeniowych.

Webinar omówi następujące kwestie związane z wdrożeniem RODO:

 • Jaka metodyka wdrożenia RODO się sprawdza?
 • Jak wygląda praktyczne wdrożenie wymogów RODO oraz jakie są główne wyzwania na poszczególnych etapach wdrożenia?
 • Rzeczywiste przykłady z realizowanych przez nas projektów.
 • Jak zautomatyzować wdrożenie RODO?
 • Jakie stosujemy narzędzia wspierające osiągnięcie zgodności z RODO?

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 22.02.2018, 11:00

Webinar "Przygotuj firmę na RODO"

Czytaj dalej

RODO – czyli Generalne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych – wchodzi w życie już 25 maja 2018 roku. Weź udział w webinarze i dowiedz się, co zrobić, by przygotować swoją firmę na RODO.

Podczas webinaru dowiesz się:

 • Kogo i od kiedy dotyczyć będzie RODO
 • Jakie nowe obowiązki niosą ze sobą nowe przepisy
 • Jak przeprowadzić w firmie audyt pod kątem RODO
 • Co grozi za uchybienie nowym przepisom

Bać się RODO?

Drakońskie, liczone w setkach tysięcy złotych, kary. Niejasne wytyczne. Masa papierkowej roboty i nowych obowiązków, co do których nie sposób ocenić, czy wypełniamy je poprawnie.

Taki obraz RODO (GDPR) kreują media – a samo rozporządzenie napawa strachem rzesze przedsiębiorców. Tym razem uniwersalnej ścieżki postępowania, którą wystarczyłoby wprowadzić wedle ścicsłych wskazań, nie będzie. Ze względu na dynamiczny rozwój technologii, a także różnorodność przedsiębiorstw, unijni decydenci nie przedstawili gotowych rozwiązań, a tylko ogólne wskazania, które w ciągu lat nie będą tracić aktualności, a więc i wymuszać wprowadzania coraz nowszych poprawek.

Uzbrój się w praktyczną wiedzę

Nowe regulacje, które zrewolucjonizują ochronę danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej, już za trzy miesiące obowiązywać będą wszystkich. W dostosowaniu do nich firmy nikt Cię nie wyręczy – tylko Ty sam, najlepiej znając niuanse działania Twojego przedsiębiorstwa, będziesz w stanie trafnie zdiagnozować potencjalne ryzyka i zagrożenia. Bowiem to od każdej firmy – specyfiki jej działania oraz organizacji pracy, zakresu i specyfiki przetwarzanych danych osobowych – zależeć będą wdrożone mechanizmy, procedury, wymagane dokumenty.

Kluczem do sukcesu jest wiedza: to ona pozwoli Ci szukać obszarów, w których możesz coś poprawić. Prowadzący podpowiedziedzą, jak w praktyce zabrać się za RODO – rozpoczynając od przeprowadzenia audytu, a kończąc na wdrażaniu jego wyników w życie. Rozwikłają zagadkowe sformułowania z treści rozporządzenia, przełożą na praktykę prawnicze definicje, zasugerują, gdzie czaić się mogą niebezpieczeństwa i przedstawią praktyczne sposoby i narzędzia, które pomogą w uporaniu się z tym trudnym tematem.

A wszystko to na konkretnym przykładzie działań, które prowadzący sami podjęli firmie Comarch.

Podczas webinaru dostępny będzie czat, w ramach którego eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania związane z RODO.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 22.02.2018, 14:00 i 19:00

Webinar językowy – język angielski: "English at work – czyli o efektywnej komunikacji biznesowej w międzynarodowym środowisku pracy"

Czytaj dalej

Interaktywny seminar online, obejmujący interesujące i bieżące tematy związane z doskonaleniem kompetencji językowych oraz poszerzaniem wiedzy z obszaru kultury danego kraju. To okazja do stałego kontaktu z językiem obcym i rozwijania dodatkowych umiejętności językowych.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Uwaga: Wymagana najnowsza wersja Adobe Flash Player.

Rejestracja 14:00 » Rejestracja 19:00 »

Kiedy: 22.02.2018, 18:30–20:00

Webinar "RODO – Nowe zasady ochrony danych osobowych w praktyce lekarskiej: praktyczne informacje o wymogach, prawach pacjentów i sankcjach"

Czytaj dalej

Poruszane tematy:

 • Kogo dotyczą przepisy RODO?
 • Jakie ryzyko dla bezpieczeństwa danych osobowych związane jest z przetwarzaniem ich w systemach informatycznych?
 • Kto odpowiada za bezpieczeństwo danych osobowych w indywidualnej praktyce lekarskiej oraz w podmiotach leczniczych?
 • Jaki jest zakres nowych obowiązków dot. ochrony danych osobowych?
 • Czy 1-osobowy gabinet lekarski podlega takim samym wymogom techniczno-organizacyjnym jak podmioty lecznicze?
 • Jakie prawa RODO przyznaje pacjentom?
 • Jakie roszczenia mogą wysuwać pacjenci na podstawie art. 82 RODO?
 • Jakie sankcje wprowadza RODO?
 • Jakie kroki należy podjąć, by przygotować gabinet lekarski lub podmiot leczniczy do RODO?

Możliwość zadawania pytań z wykorzystaniem czatu.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 22.02.2018, 20:30

Webinar "Jak ugryźć RAPS, czyli jak skutecznie rozpoznać i zanalizować potrzeby szkoleniowe"

Czytaj dalej

Możliwość rozwoju, w tym poprzez szkolenia, jest jednym z najważniejszych motywatorów wskazywanych przez pracowników oraz kandydatów do pracy w organizacjach. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie są właściwie zaplanowane procesy szkoleniowe, których celem jest podniesienie istotnych z punktu widzenia organizacji kompetencji pracowników. Rozpoznanie i analiza potrzeb szkoleniowych w organizacji jest niezwykle ważnym etapem pełnego procesu szkoleniowego. Jeśli nie mamy informacji na temat potrzeb uczestników szkolenia oraz potrzeb firmy, nie możemy mieć pewności, że zaplanowane szkolenie spełni swoje zadanie.

Cel webinaru:

 • Celem webinaru jest zapoznanie uczestników z najistotniejszym elementem procesu szkoleniowego i rozwojowego, jakim jest RAPS, czyli rozpoznanie i analiza potrzeb szkoleniowych.

Korzyści dla uczestnika:

 • Dowiesz się czym jest RAPS
 • Poznasz różnice pomiędzy potrzebą a luką szkoleniową
 • Będziesz wiedział/a na czym polega RAPS
 • Poznasz poziomy identyfikacji i analizy potrzeb
 • Dowiesz się kto jest odpowiedzialny za badanie i analizę potrzeb
 • Dowiesz się co to jest "Kwintet szkoleniowy"
 • Poznasz zalety i wady RAPS

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja »

 

Kiedy: 26.02.2018, 12:00

Webinar "RODO w praktyce – Analiza ryzyka i ocena skutków dla ochrony danych – jak to zrobić krok po kroku?"

Czytaj dalej

Unijne rozporządzenie RODO powtarza słowo "ryzyko" ponad siedemdziesiąt razy. Zarówno podmioty publiczne jak i podmioty prywatne są zobowiązane do analizy ryzyka przy przetwarzaniu danych osobowych. Natomiast przeprowadzenie tzw. oceny skutków dla ochrony danych (DPIA) zależy od wysokiego ryzyka naruszenia praw i wolności osób fizycznych. Nie ma więc wątpliwości, że każdy administrator i przetwarzający powinni przykładać dużą wagę do tego procesu. Należyte zorganizowanie procesu analizy ryzyka w organizacji staje się zatem podstawowym elementem budowy systemu ochronnych danych i realizacji zasady rozliczalności.

Webinar odpowie na pytania:

 • Jaką przykładową metodologię można stosować przy analizie ryzyka
 • W jaki sposób oceniać, które operacje przetwarzania wiążą się z wysokim ryzykiem naruszenia praw lub wolności osób w Twoim sektorze
 • Jak ocenić czy mamy do czynienia z przetwarzaniem danych na dużą skalę
 • Jak przeprowadzać proces oceny skutków dla ochrony danych (DPIA)
 • Jak udokumentować proces szacowania ryzyka

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 27.02.2018, 10:00

Webinar "Marketing Moments. Jak konstruować przekaz w dobie natychmiastowej komunikacji?"

Czytaj dalej

Konsument dziś jest mobilny. To oczywiste. Ale czy na pewno wiesz jak definiować jego potrzeby? Czego najczęściej szuka na swoim smartfonie i czego oczekuje?

Prowadzący wezmą pod lupę mikro treści w działaniach content marketingowych i social mediowych, by odpowiadały na mikro momenty i mikro potrzeby, których mamy nawet 150 dziennie.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 27.02.2018, 10:00–11:00

Webinar "Bezpieczna komunikacja e-mail – ochrona przed phishingiem"

Czytaj dalej

Phishing to realne zagrożenie, które dotyka już nie tylko banki i kurierów, ale również eCommerce, SaaS, portale i aplikacje.

Podczas webinaru dowiesz się, w jaki sposób zabezpieczyć komunikację e-mail i uchronić firmę przed negatywnymi skutkami podszywania się pod markę przez spamerów i phisherów.

 • Czym jest phishing?
 • Jakie konsekwencje niesie podszycie się pod Twoją firmę?
 • Jak zabezpieczyć wysyłkę e-mail w Twojej firmie?
 • Dlaczego SPF i DKIM nie wystarczą by czuć się bezpiecznie?
 • Czym jest DMARC, s/mime i Trusted-Sender? Dlaczego warto je wdrożyć?
 • Jak zdobyć status zaufanego nadawcy u polskich ISP?
 • Jak rozpoznać wiadomość phishingową, która dotarła na Twoją skrzynkę e-mail?

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Rejestracja »

Kiedy: 28.02.2018, 14:00 i 19:00

Webinar językowy – język niemiecki: "Das Wetter für heute – czyli jak rozmawiać o pogodzie"

Czytaj dalej

Interaktywny seminar online, obejmujący interesujące i bieżące tematy związane z doskonaleniem kompetencji językowych oraz poszerzaniem wiedzy z obszaru kultury danego kraju. To okazja do stałego kontaktu z językiem obcym i rozwijania dodatkowych umiejętności językowych.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Uwaga: Wymagana najnowsza wersja Adobe Flash Player.

Rejestracja 14:00 » Rejestracja 19:00 »

Kiedy: 02.03.2018, 11:00–13:00

Webinar "Raportowanie niefinansowe"

Czytaj dalej

Ministerstwo Finansów zaprasza na praktyczne seminarium edukacyjne on-line dotyczące raportowania niefinansowego.

W związku z nowym obowiązkiem rozszerzonego raportowania niefinansowego, około 300 przedsiębiorstw już w tym roku będzie zobowiązanych do raportowania informacji niefinansowych za 2017 rok.

Webinar jest skierowany szczególnie do księgowych oraz osób, które będą odpowiedzialne za przygotowanie sprawozdania lub oświadczenia na temat informacji niefinansowych, a mają związane z tym pytania lub wątpliwości

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 05.03.2018 / 19.03.2018, 10:00–10:45

Webinar "RODO – fakty i mity dotyczące ogólnego rozporządzenia UE o ochronie danych"

Czytaj dalej

RODO, czyli nowe unijne rozporządzanie dotknie każdej firmy i organizacji, która działając na terenie Unii Europejskiej w jakikolwiek sposób przetwarza dane osobowe. Na jego wdrożenie unijne podmioty mają czas do 25 maja 2018. Co musisz wiedzieć o RODO prowadząc firmę:

 • Jakie zmiany w przetwarzaniu danych wprowadza RODO?
 • Jak przygotować na RODO swoją infrastrukturę i pracowników?
 • Jakie zmieniają się obowiązki Administratora Danych?

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 05.03.2018, 10:00–11:30

Webinar "Pierwsze kroki z kodami kreskowymi"

Czytaj dalej

Webinar skierowant do firm, które rozpoczynają lub planują wdrożenie rozwiązań opartych o standardy GS1, prowadzony w każdy pierwszy roboczy poniedziałek miesiąca.

Udział bezpłatny (elementy promocji oferty). Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 06.03.2018, 10:00

Webinar "Social listening" – Wywiad live z Michał Sadowskim, CEO @ Brand24

Czytaj dalej

Prowadzący porozmawiają z Michałem o tematach związanych z rozszerzonym lejkiem sprzedażowym.

Zaczynając od marketingu jako ogółu, a kończąc na takich zagadnieniach jak Customer Success.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 08.03.2018, 10:30

Webinar "Czy grywalizacja w biznesie działa?"

Czytaj dalej

Jak w prosty sposób bardziej zaangażować pracowników pokolenia Y i Z w Twojej organizacji? Jak podnieść efektywność swoich sprzedawców? Odpowiedzią może być wprowadzenie grywalizacji w dziale obsługi klienta i (tele)sprzedaży.

O czym będzie mowa podczas webinaru?

 • Od gier do grywalizacji. Gdzie kończy się gra, a zaczyna grywalizacja?
 • Grywalizacja w praktyce. Jak zaprojektować grę, aby była ona najskuteczniejsza?
 • Jak osiągać wyniki? Jak dzięki grywalizacji osiągać wyniki sprzedażowe, jakościowe i przy okazji budować zespół?
 • Co grywalizacja daje pracodawcy? Uzyskuj lepsze wyniki finansowe dzięki zaangażowanemu zespołowi.
 • Dlaczego Y i Z lubi wyzwania? Dla pokolenia Y i Z nie zawsze liczą się benefity finansowe. Buduj więc ich zaangażowanie czymś innym!

Możliwość zadawania pytań ekspertowi od grywalizacji w działach sprzedaży.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 13.03.2018, 10:00

Webinar "Data driven email marketing"

Czytaj dalej

Jak wykorzystać dane do optymalizacji działań email marketingowych w celu maksymalizowania konwersji.

Kilka sprawdzonych przykładów prostych do zaimplementowania przez marketerów pomysłów na wykorzystanie danych o odbiorcach w celu zwiększenie efektywności działań email marketingowych.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 14.03.2018, 13:00–14:00

Webinar "Import drobnicy z Chin – pułapki i zagrożenia"

Czytaj dalej

Inwestycja w profesjonalny transport towarów jest nieodłącznym elementem pracy każdego importera. Szukając najbardziej optymalnego rozwiązania warto zatrzymać się przy transporcie morskim. Import drobnicy na statkach to bardzo dobra alternatywa dla kolei lub transportu lotniczego. O tym jak bezstresowo i tanio importować towary z Dalekiego Wschodu opowie Wojciech Froelich z DrobnicaMorska.pl.

Szkolenie skierowane jest szczególnie dla:

 • Początkujących importerów, którzy chcą rozpocząć transport produktów drogą morską
 • Odbiorców poszukujących pomysłów na optymalizacje aktualnego sposobu transportu produktów
 • Firm, które szukają sprawdzonego sposobu na import dużej liczby produktów

Podczas webinaru poruszane będą następujące tematy:

 • Warunki dostaw – jak wybrać najlepsze
 • Jak sprawdzić koszt transportu i wysłać zapytanie
 • Rozpoczęcie transportu z Chin
 • Wejście statku do portu w Polsce
 • Odprawa celna
 • Płatność za towar
 • Ubezpieczenie towaru

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 15.03.2018, 10:00–11:00

Webinar "Nowe obowiązki antykorupcyjne – jak przygotować firmę na nadchodzące zmiany?"

Czytaj dalej

Projektowana ustawa o jawności życia publicznego nakłada na przedsiębiorców w Polsce nowe obowiązki antykorupcyjne.

Ustawa o jawności życia publicznego to inicjatywa, która obejmie szerokie grono polskich firm. Głównym celem proponowanej regulacji jest wzmocnienie transparentności sfery publicznej oraz przeciwdziałanie korupcji w Polsce poprzez uporządkowanie istniejących rozwiązań i wprowadzenie nowych, wzorowanych na zachodnim porządku prawnym.

Proponowane zmiany mają wspierać działania w obszarze compliance. Będzie się liczyła efektywność rozwiązań, a pozorność podejmowanych działań i ewentualne zaniedbania w zakresie realizacji standardów antykorupcyjnych będą penalizowane. Sprostanie tym wymogom będzie wymagało niemałego wysiłku przedsiębiorców. Jednak spodziewane efekty mogą w dużym stopniu wzmocnić przejrzystość i jakość procesów zarządzania zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej.

Webinar omówi następujące kwestie związane z wdrożeniem programu antykorupcyjnego:

 • Kluczowe wymogi projektowanej ustawy i ich wpływ na funkcjonowanie polskich przedsiębiorców
 • Optymalne podejście do diagnozy dojrzałości antykorupcyjnej organizacji
 • Praktyczne wdrożenie mechanizmów antykorupcyjnych i główne wyzwania na poszczególnych jego etapach
 • Rzeczywiste przykłady z realizowanych przez nas projektów
 • Technologie wspierające wdrożenie programu antykorupcyjnego
 • Metody zapewniające skuteczność wdrażanych rozwiązań

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: dostępne do 31.03.2018, 23:59

Prelekcje wygłoszone w ramach VIII Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG

Czytaj dalej

VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG odbył się 9 stycznia 2018 w Warszawie.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Wszystkie webcasty KPMG »
Lista prelekcji

Podzielona płatność oraz inne nowości w zakresie VAT

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Podzielona płatność – konsekwencje w płynności finansowej
 • Podzielona płatność – zachęty i korzyści
 • Centralny rejestr faktur, kontrola obrotu online, elektroniczny spis podatników czynnych
Rejestracja »

Wybrane zmiany w zakresie CIT na 2018 rok i ich wpływ na efektywną stawkę podatkową

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Dwa koszyki dochodów
 • Wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup wybranych usług od podmiotów powiązanych
 • Niedostateczna kapitalizacja
 • Minimalny podatek od niektórych nieruchomości
 • Inne przepisy "antyoptymalizacyjne"
 • Projekt ustawy o uproszczeniach dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym
Rejestracja »

Nie tylko JPK – trendy technologiczne na świecie i ich wpływ na polskie środowisko podatkowe

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Najważniejsze trendy technologiczne w zakresie podatków na świecie
 • Działania technologiczne Ministerstwa Finansów w Polsce (w tym centralny rejestr faktur, system STIR, fundament danych)
 • Wnioski – teraz i na przyszłość
Rejestracja »

Ostrzeżenia ministerstwa. Jak w praktyce wygląda kontakt z urzędnikami

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Restrukturyzacje w grupie
 • Spółki zagraniczne
 • Optymalizacje VAT
Rejestracja »

PIT i ubezpieczenie społeczne – nowości 2018

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Zmiany w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych
 • Zmiany w zakresie ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych
Rejestracja »

Ceny transferowe w czasach pełnej transparentności

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Międzynarodowa wymiana informacji pomiędzy władzami podatkowymi
 • Nowe obowiązki sprawozdawcze
 • Doświadczenia z kontroli w zakresie cen transferowych
 • Postępowania MAP i APA
Rejestracja »

Nowa, zwiększona ulga podatkowa na B+R

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Jak skorzystać w rocznym zeznaniu CIT 2017 ze zwiększonej ulgi na koszty rozwoju technologii, procesu, produktu
 • Dalsze zwiększenie korzyści podatkowej od 2018 roku
 • Ulga B+R też dla firm działających w specjalnych strefach ekonomicznych
Rejestracja »

MSSF 15 Przychody z umów z klientami oraz MSSF 16 Leasingi – fakty i mity dotyczące wdrożenia

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Oczekiwania i cele na etapie tworzenia standardów
 • Mity i praktyka: proces wdrożenia
 • Mity i praktyka: regulacje standardów oraz ich wpływ na sprawozdania finansowe
 • Czy data wejścia w życie to data zakończenia wdrożenia?
Rejestracja »

Jak przeżyć kontrolę transakcji zwiększającej efektywność podatkową? Właściwa dokumentacja kluczem do sukcesu

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Transakcje najbardziej narażone na ryzyko kontroli
 • Zaostrzenie wymogów dokumentacyjnych
 • Jak przygotować tzw. defence file
Rejestracja »

CFO celem zaawansowanych cyberataków

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Dlaczego cyberbezpieczeństwo jest zagadnieniem biznesowym, a nie technicznym?
 • Cyberbezpieczeństwo z perspektywy finansowej
 • Jak hakerzy kradną miliony euro przez nieostrożność CFO?
 • Co pomoże CFO w odparciu zaawansowanego cyberataku?
Rejestracja »

RODO – nowa rzeczywistość w ochronie danych osobowych. Zmiany dla księgowego

Zakres tematyczny prelekcji:

 • RODO jako nowa regulacja ochrony danych osobowych, geneza zmian i charakter nowej regulacji
 • Nowe podejście do ochrony danych osobowych
 • Nowe obowiązki wynikające z RODO po 25 maja 2018
 • Wpływ zmian na pracę księgowego
Rejestracja »

 

Kiedy: 18.04.2018, 13:00–14:00

Webinar "Kontakt z chińskim producentem – Targi China Homelife 2018"

Czytaj dalej

W roku 2018 odbywa się kolejna już edycja targów China Homelife. O tym jak odpowiednio nawiązać kontakt z chińskim producentem odpowie Patrycja Pendrakowska. Jeśli chcesz nawiązać współpracę biznesową z dostawcami z Chin, weź udział w webinarze i poszerz swoją wiedzę na ten temat.

Webinar skierowany jest szczególnie dla:

 • Osób, które chcą nawiązać współpracę z chińskimi producentami
 • Odbiorców poszukujących nowych dostawców
 • Firm, które szukają produktów wytwarzanych na Dalekim Wschodzie

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 13.06.2018, 13:00–14:00

Webinar "Jak podnieść bezpieczeństwo importu z Chin? Weryfikacja kontrahenta, kontrola towaru jeszcze w Chinach"

Czytaj dalej

Transakcje z firmami chińskimi obarczone są dużym ryzykiem. Okazuje się jednak, że o istnieniu szybkich i niedrogich sposobów podniesienia bezpieczeństwa importu z Chin nie wiedzą nie tylko firmy rozpoczynające import bezpośredni z Chin, ale nawet wieloletni importerzy. Każdy kto współpracuje z Chinami powinien wiedzieć jakie są narzędzia zabezpieczające transakcje importowe z Chin i jak dobierać je w zależności od potrzeb oraz spodziewanego poziomu ryzyka.

Webinar jest skierowany do wszystkich, którzy:

 • Chcą uniknąć niebezpieczeństwa rozpoczęcia współpracy z oszustami
 • Pragną nawiązać współpracę z właściwym dostawcą
 • Nie wiedzą w jaki sposób mogą mieć wpływ na jakość towarów zamawianych w Chinach
 • Nie chcą płacić dostawcom za towar, który jest wadliwy i/lub niezgodny z zamówieniem

Podczas webinaru poruszane będą następujące tematy:

 • Podstawowe zasady współpracy z Chinami
 • Weryfikacja kontrahenta – sprawdzenie jego wiarygodności
 • Kontrola jakości towaru – skuteczne narzędzie ograniczające ryzyko otrzymywania towaru niezgodnego z opisem
 • Rodzaje kontroli – kiedy? Który rodzaj wybrać?
 • Kontrola 1-szego produktu
 • Kontrola w trakcie produkcji
 • Kontrola przedwysyłkowa
 • Nadzór nad załadunkiem
 • Badania laboratoryjne
 • Norma AQL
 • Od czego zależy skuteczność przeprowadzonej kontroli?

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 25.07.2018, 13:00–14:00

Webinar "Kolej z Chin dla każdego"

Czytaj dalej

Prostota, większa dostępność i spadające stawki – to wszystko składa się na rosnącą popularność frachtu kolejowego z Chin. Jak to wykorzystać do napędzenia własnego biznesu? Jakie są przewagi frachtu kolejowego nad frachtem morskim, na co trzeba uważać i o czym warto pamiętać importując kolejowo z Chin – o tym wszystkim będziemy podczas webinaru.

Webinar skierowany jest szczególnie dla:

 • Odbiorców zaczynających przygodę w handlu zagranicznym
 • Importerów poszukujących alternatywy dla transportu morskiego
 • Firm, którym zależy na szybkim imporcie produktów

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 29.08.2018, 13:00–14:00

Webinar "Jak wybrać dobrego spedytora?"

Czytaj dalej

Wybór odpowiedniego spedytora to klucz do odpowiedzialnego rozpoczęcia importu towarów zza granicy. Dostosowanie usługi do prowadzonego biznesu pozwala nie tylko obniżyć koszty, ale także zwiększyć bezpieczeństwo prowadzonych działań. Jak wybrać dobrego spedytora? Jakie kryteria przyjąć podczas wyboru? O wszystkim podczas webinaru.

Webinar skierowany jest szczególnie dla:

 • Odbiorców zaczynających przygodę w handlu zagranicznym
 • Importerów poszukujących alternatywy dla aktualnych usług spedycji
 • Firm, którym zależy na optymalizacji kosztów

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: dostępne do 11.08.2018–06.12.2019 (różne terminy)

Webcasty KPMG (zmiany w PIT 2018; ulga na prace B+R; bezpieczeństwo aplikacji)

Czytaj dalej

Webcasty KPMG to wydarzenia online prowadzone przez ekspertów, którzy bazując na doświadczeniu zawodowym i wiedzy, analizują i omawiają kwestie istotne dla firm. Eksperci KPMG na bieżąco śledzą zmiany i trendy ważne dla przedsiębiorców prowadzących działalność w Polsce i na świecie.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Wszystkie webcasty KPMG »

Zmiany w PIT na 2018 rok – rewolucja czy ewolucja?

(dostępne do: 06.12.2019, 9:00)

W dniu 10 listopada br. Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne./p>

Należy zaznaczyć, iż projekt zawiera szereg istotnych zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych zarówno od strony pracodawcy jak i pracownika, między innymi nową wartość kwoty wolnej od podatku, podwyższenie wysokości zwolnień podatkowych, jak również zwiększenie limitu 50% kosztów dla twórców.

Zmiany weszły w życie z dniem 1 stycznia 2018 roku.

Webinar ma na celu przedstawienie najnowszych przepisów w powyższym zakresie oraz wskazanie praktycznych rozwiązań w związku z ich stosowaniem.

Uwaga: Webcast odbył się w grudniu 2017.

Rejestracja »

Ulga na prace B+R oraz pozostałe formy wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R

(dostępne do: 13.11.2019, 12:00)

Z początkiem 2016 roku poszerzyła się paleta zachęt dla przedsiębiorców na prowadzenie działalności B+R – wzorcem wielu państw (np. UK, Irlandia, Australia) została wprowadzona ulga podatkowa na prace badawczo-rozwojowe pozwalająca przedsiębiorcom na odliczenie dodatkowych kosztów prowadzonych prac B+R od podstawy opodatkowania.

Webinar ma na celu przedstawienie najnowszych przepisów i zasad korzystania z ulgi na prace B+R. W trakcie webinarium omówimy między innymi obecnie obowiązujące przepisy, planowane zmiany, a także inne instrumenty wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R w przedsiębiorstwach.

W sposób przystępny i praktyczny wyjaśniona zostanie istota funkcjonowania ulgi, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków leżących po stronie przedsiębiorców oraz obszarów potencjalnego ryzyka.

Seminarium jest adresowane do: dyrektorów finansowych, głównych księgowych, wewnętrznych doradców podatkowych (in-house), szefów działów B+R.

Zakres tematyczny webinaru:

 1. Blok 1: Ulga na prace B+R
  • Omówienie zasad pozyskania ulgi na prace B+R
   • Definicja prac B+R
   • Koszty kwalifikowane
   • Zasady odliczenia
   • Obowiązki dokumentacyjne
   • Wyłączenia
   • Przykładowe zastosowanie
  • Zmiany w przepisach od 1 stycznia 2018
 2. Pozostałe formy wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R
  • Wsparcie na prace B+R
   • Źródła wsparcia
   • Poziomy dofinansowania
   • Kryteria wyboru
   • Przykładowe projekty
  • Wsparcie na infrastrukturę B+R
   • Źródła wsparcia
   • Poziomy dofinansowania
   • Kryteria wyboru
   • Przykładowe projekty
  • Inne źródła wsparcia

Uwaga: Webcast odbył się 8 listopada 2017.

Rejestracja »

Błędy w aplikacjach przyczyną groźnych cyberataków

(dostępne do: 02.10.2019, 11:00)

Zakres tematyczny:

 • Dlaczego aplikacje stanowią dziś obszar największego ryzyka dla przedsiębiorstw?
 • Jakiego rodzaju luki w bezpieczeństwie najczęściej występują w aplikacjach?
 • Jak działają hakerzy i w jaki sposób się przed nimi zabezpieczyć?
 • W jaki sposób spełnić nowe wymagania RODO odnośnie bezpieczeństwa aplikacji?

Uwaga: Webcast odbył się 26 września 2017.

Rejestracja »

Informacje z ZPP

Informacje z ZPP

Najnowsze działania ZPP oraz informacje gospodarcze

Gdzie: Bruksela // Kiedy: 21.02.2018, 16.30

Cykl debat "All About Presidency Series" – delegowanie pracowników w transporcie drogowym

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

"All About Presidency Series" – to cykl debat, których celem jest przeanalizowanie, sformułowanie i przekazanie rekomendacji dotyczących tego, jak kształtować politykę na jednolitym rynku europejskim w sposób inkluzywny dla wszystkich państw członkowskich. W debatach będą brać udział eksperci oraz przedstawiciele organizacji i think tanków z Europy.

Inicjatorem i organizatorem cyklu jest ZPP Brussels – Przedstawicielstwo ZPP w Brukseli.

Pierwsze spotkanie integrujące odbędzie się 21 lutego w Window Polska w Brukseli.

Tematem przewodnim będzie delegowanie pracowników w transporcie drogowym.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Gdzie: Warszawa // Kiedy: 28.02.2018, 10.00–13.00

Szkolenie "Dynamika Talentów, czyli świadomość zasobów własnych i swojej firmy"

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na szkolenie "Dynamika Talentów, czyli świadomość zasobów własnych i swojej firmy".

Szkolenie dedykowane jest:

 • Kadrze na każdym szczeblu zarządzania
 • Mikro, małym i średnim przedsiębiorcom
 • Właścicielom jednoosobowych działalności gospodarczych
 • Wszystkim tym, którzy chcą pogłębić wiedzę o własnym potencjale, budowaniu zespołu i sprawnej komunikacji

Dzięki udziałowi w warsztacie dowiesz się:

 • W jakich obszarach leżą talenty poszczególnych osób
 • Jaka ścieżka rozwoju zawodowego i biznesowego jest najbardziej odpowiednia dla różnych typów osobowości
 • W jaki sposób budować efektywny zespół
 • Jak radzić sobie z finalizacją zadań, projektów i przedsięwzięć biznesowych
 • Jak skutecznie komunikować się
 • Jaki zarządzać swoimi działaniami, aby zyskać więcej czasu
 • Zgłębisz wiedzę o metodzie Talents Dynamic
 • Poznasz typy osobowości – zasoby i wyzwania
 • Będziesz wiedział jakie są rodzaje przywództwa
 • Jak budować sprawnie komunikujący się, otwarty na różne osobowości zespół

Szkolenie wzbogacone będzie praktycznymi ćwiczenia pogłębiającymi wiedzę.

Udział w seminarium jest bezpłatny dla wszystkich cłonków ZPP i ZZPP. Pozostali uczestnicy ponoszą koszt 149 PLN + 23 % VAT.

Warsztaty odbędą się w ramach organizowanego przez ZPP cyklu warsztatów i spotkań konsultacyjnych dla MŚP. Informacje o kolejnych spotkaniach już wkrótce.

Więcej »

Współpraca Małego i Dużego Biznesu. Uwarunkowania i dobre praktyki (wideo)

 Źródło: youtube.com / ZPP 

Czytaj dalej

Aż 78% małych i średnich przedsiębiorców chce nawiązać współpracę z dużymi firmami – to jeden z wniosków płynących z raportu "Współpraca Małego i Dużego biznesu. Uwarunkowania i dobre praktyki". Zachęcamy do zapoznania się z publikacją:

Pobierz [PDF] »

Więcej o współpracy sektora MSP z dużymi firmami przeczytacie na stronie forumbiznesu-zpp.pl.

Wideo »

Badanie ZPP: Niestabilność prawa największym problemem prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Przedsiębiorcy sektora MSP zapytani w kolejnej fali badania o największe bariery prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce wskazują w pierwszej kolejności na niestabilność prawa, nadmiar obowiązków biurokratycznych oraz koszty pracy. Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Maison & Partners na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Przez cały czas, konsekwentnie powtarzamy, że największą przeszkodą w prowadzeniu firm w Polsce, jest skomplikowane i powielaczowe prawo. Aż 76% badanych podziela taki pogląd. Nam przedsiębiorcom nie chodzi o niższe stawki podatkowe, a o to by prawo było proste i zrozumiałe. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców od lat apeluje do rządzących w tej kwestii. Tutaj nie chodzi o długotrwałe i mozolne działania, których efektem są tylko kolejne przepisy i regulacje. Potrzeba woli politycznej do dokonania radykalnej zmiany – skomentował Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP…

Więcej »

Apel do członków sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zrzeszający przedsiębiorców w ramach Forum Cyfrowego, apeluje do członków Komisji o wykreślenie z rządowego projektu nowelizacji ustawy Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2229), przepisów przewidujących zmiany w zakresie art. 56-61a ustawy z dn. 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne tj. proponowanych zmian w zakresie ucyfrowienia umów zawieranych z abonentami usług telekomunikacyjnych.

Problem nadmiernie rozbudowanych wzorców umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych nie jest nowy, a ich objętość i poziom skomplikowania to od dawna znana sprawa. Świadczą o tym liczne artykuły w portalach branżowych, trafnie opisujące problemy konsumentów i przedsiębiorców: "To, że umowy są tak skomplikowane i najeżone branżowym językiem, w dużej mierze narzuca, niestety, prawo. Do tego dochodzą kwestie ochrony prywatności klienta i tajemnicy telekomunikacyjnej. Nie da się tego obejść, a wiele rzeczy jest dodatkowo narzucane przez unijne dyrektywy. Uznano, że konsument jest stroną słabszą, trzeba go chronić, a wszystkie prawa i obowiązki obu stron trzeba zapisać w umowie." Teza o nierównowadze sił i wiedzy pomiędzy przedsiębiorcami w branży telekomunikacyjnej, a ich klientami, jest oczywiście słuszna, jednak działania podjęte przez ustawodawcę działają na niekorzyść obu stron. Na skutek powyższych regulacji objętość papierowej umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych jest niewiele mniejsza niż objętość książek telefonicznych wydawanych w ubiegłej dekadzie…

Więcej »

Indeks Busometr ZPP bez istotnych zmian. Powolny wzrost inwestycji i dobra sytuacja na rynku pracy

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Przedsiębiorcy nie wykazują radykalnej zmiany nastrojów gospodarczych – najnowszy odczyt Indeksu Busometr ZPP wyniósł 44,67 pkt. To wynik zbliżony do badania z II poł. 2017 roku.

Wynik kolejnej fali badania Busometr pokazuje, że przedsiębiorcy sektora małych i średnich firm mają raczej neutralny stosunek do polityki gospodarczej rządu. Nie odnotowaliśmy także znaczących różnic w wartości komponentów, które mają wpływ na wartość Indeksu, w stosunku do wyników z poprzedniego badania. Wprawdzie wskaźnik koniunktury gospodarczej jest nieco niższy, jednak jest to niewielka różnica, bo zaledwie 6 pkt. Sytuacja na rynku pracy już od dłuższego czasu utrzymuje się na dobrym poziomie, a wskaźnik inwestycji nieznacznie wzrósł – mówi Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP…

Więcej »

Index of Economic Freedom – lepszy wynik Polski w tegorocznym rankingu

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

21 w regionie, 45 na świecie – Polska poprawiła swój wynik w tegorocznym Indeksie Wolności Gospodarczej The Heritage Foundation i The Wall Street Journal.

Wskaźnik wolności gospodarczej w Polsce wyniósł 68,5 pkt, co plasuje nasz kraj na 45 miejscu w rankingu światowym i 21 pozycji w zestawieniu regionalnym. Tak wynika z Indeksu Wolności 2018 Heritage Foundation i Wall Street Journal, który w piątek 2 lutego zaprezentowała Fundacja Warsaw Enterpise Institute, wyłączny polski partner światowego raportu. Celem Indeksu jest ranking państw i ocena polityki ich rządów pod kątem wolności gospodarczej. Według tegorocznej edycji Polska pozostaje w grupie państw "umiarkowanie wolnych"…

Więcej »

Premium Brand 2018 – wystartowała XIII edycja badania reputacji marki

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Ruszyła XIII edycja projektu Premium Brand, badającego reputację marek i firm obecnych na polskim rynku. Nabór do najbliższego badania potrwa do 28 lutego 2018 roku. Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji jest Press Service Monitoring Mediów. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców objął patronat nad projektem.

Badanie reputacji marki Premium Brand obejmuje ponad 200 marek i firm w 20 kategoriach przypisanych produktom i usługom. Realizowane jest na ogólnopolskiej próbie niemal 10 000 konsumentów. Wyłania marki i firmy cieszące się wysoką reputacją. Najbliższe badanie zostanie przeprowadzone w marcu 2018 roku. Laureaci – liderzy poszczególnych kategorii z najlepszymi wynikami, zostaną ogłoszeni w kwietniu 2018 podczas gali finałowej projektu.

Premium Brand ma na celu wspomaganie marek i firm o wysokiej reputacji w działaniach promocyjnych. Organizatorem projektu jest Fundacja na rzecz reputacji marki "Premium Brand". Badanie reputacji prowadzi agencja badawcza Maison&Partners na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna. Zgłoszenia marki lub firmy do udziału w badaniu można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej projektu pod adresem: www.premiumbrand.com.pl

Więcej »

Koszmarny Rejestr Spółek. Na prosty wpis w KRS trzeba czekać nawet pół roku. I jest coraz gorzej

 Źródło: prawo.gazetaprawna.pl 

Czytaj dalej

Wpisaliśmy we wniosku "miasto Warszawa" zamiast "miasto stołeczne Warszawa". Po trzech miesiącach dostaliśmy z sądu pismo o odrzuceniu. Złożyliśmy szybko nowy wniosek i po trzech kolejnych miesiącach w końcu zostaliśmy zarejestrowani. Łącznie pół roku. Koszmar – mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców…

Więcej »

Sytuacja pracowników z Ukrainy w Polsce

 Źródło: polskieradio.pl 

Czytaj dalej

Jako Związek Przedsiębiorców i Pracodawców apelujemy o wdrożenie prostych przepisów umożliwiających legalizację pracy Ukraińców w Polsce. Jest to jeden z naszych głównych postulatów. To sprawi, że pracownicy objęci polskim prawem będą czuli się bardziej komfortowo i pomoże zminimalizować problem związany z występowaniem szarej strefy – powiedział Kamil Rybikowski, ekspert ZPP, na antenie Polskiego Radia 24…

Więcej »

Nowy Kodeks pracy: Pracodawca powiadomi pracownika o planowanym zwolnieniu? ZPP: to wywoła falę L4

 Źródło: pulshr.pl 

Czytaj dalej

- Wieści dochodzące z Komisji Kodyfikacyjnej Kodeksu pracy w pełni potwierdzają tezę Bismarcka, że "kilku profesorów i kraj zgubiony" – ocenia Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP.

Chodzi o propozycję, by trzy dni wcześniej zawiadamiać pracownika o planowanym zwolnieniu. Jak twierdzi Cezary Kaźmierczak to "recepta na załamanie budżetu państwa"…

Więcej »

Szykują się zmiany w prawie upadłościowym: Drobny przedsiębiorca będzie traktowany jak konsument

 Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl 

Czytaj dalej

Każde rozwiązanie, które pozwala ludziom stanąć na nogi po tym, gdy się potkną, zasługuje na aprobatę – twierdzi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jego zdaniem Polska powinna brać przykład z USA, gdzie często zdarza się, że komuś nie udał się pierwszy czy drugi biznes, a ten trzeci był sukcesem. Zyskiwała amerykańska gospodarka, a ludzie znajdowali zatrudnienie…

Więcej »

Radio Szczecin na Wieczór: Nie róbmy z lekarstwa rzeczy gorszej niż choroba

 Źródło: radioszczecin.pl 

Czytaj dalej

Nowelizacja kodeksu jest potrzebna jak najszybciej. Obecny nie jest dostosowany do warunków XXI wieku – tłumaczył Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Przede wszystkim potrzebna jest nowelizacja kodeksu z roku 1974 i dostosowanie go do współczesnej, polskiej gospodarki. Tamten kodeks pisany był w erze wielkich molochów przemysłowych – podkreślił Kaźmierczak…

Więcej »

Nowy Kodeks pracy, czyli koniec elastyczności. 'Będzie trudniej zwolnić pracownika, niż się rozwieść'

 Źródło: money.pl 

Czytaj dalej

- Kodeksu pracy nie mogą pisać związkowcy, to jest jakiś absurd – denerwuje się w rozmowie z money.pl Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. – Weźmy przepisy dotyczące zwalniania. Wychodzi na to, że będzie trudniej zwolnić pracownika, niż się rozwieść – alarmuje Kaźmierczak.

- Wielka szkoda, że zajmują się tym ludzie o sposobie myślenia wczesnego Gomułki – stwierdza szef ZPP. – Wiele osób myśli, że to jest uderzenie w pracodawców, ale oni sobie poradzą. Ucierpią za to pracownicy i gospodarka – przekonuje Kaźmierczak…

Więcej »

Ekspert: Pracownicy z Ukrainy odpłyną na Zachód

 Źródło: polskieradio.pl 

Czytaj dalej

Pracownicy z Ukrainy "odpłyną" na Zachód. Widać, że jest tam tendencja, by Ukraińców przyjmować. My nie jesteśmy na to przygotowani – mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Rybikowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Jak mówił na naszej antenie Kamil Rybikowski, Ukraińcy w istotny sposób wpływają na rodzimy rynek pracy. Ekspert zauważył, że zajmują oni różnego rodzaju stanowiska, nie tylko te wymagające niskich kwalifikacji. Wskazywał między innymi na segment IT, zaznaczył też, że w naszym kraju jest 50 tysięcy studentów, którzy w przyszłości mogą zasilić rynek pracy…

Więcej »

Czas na JPK_VAT. E-Mikrofirma czyli pomoc dla przedsiębiorców

 Źródło: podatki.gazetaprawna.pl 

Czytaj dalej

Resort finansów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najmniejszym przedsiębiorcom i udostępnia darmową aplikację do tworzenia i wysyłki plików w ramach jednolitego pliku kontrolnego…

Więcej »

Czytaj również:

Skrócenie okresu przedawnienia roszczeń

 Źródło: rp.pl 

Czytaj dalej

Krytyczny jest Jakub Bińkowski, sekretarz departamentu prawa i legislacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Jako związek złożyliśmy w tej sprawie krytyczne stanowisko. Nowa ustawa wywraca bowiem konstrukcję przedawnienia do góry nogami. Największe zastrzeżenia budzą przepisy przejściowe: art. 5 ust. 4, mówiące, że we wszystkich trwających w tej chwili sprawach sądowych, w których pozwanym jest konsument, powództwo będzie oddalane, choćby dłużnik nie podniósł wcześniej zarzutu przedawnienia. To działanie prawa wstecz, którego nie można zaakceptować, dlatego postulujemy jego wykreślenie albo jego zmianę w taki sposób, by do roszczeń przedawnionych w dniu wejścia w życie nowej ustawy stosowane były przepisy dotychczasowe

Więcej »

ZUS kontroluje użytkowników Facebooka

 Źródło: praca.gazetaprawna.pl 

Czytaj dalej

Organ rentowy coraz chętniej posiłkuje się w swojej działalności portalami społecznościowymi.

Niedawno głośno było o przypadku ubezpieczonej J.S., której organ rentowy odmówił prawa do renty socjalnej (sygn. akt IV U 555/17), zgodnie bowiem z orzeczeniem komisji lekarskiej ZUS nie jest całkowicie niezdolna do pracy. Sprawa skończyła się w sądzie…

Więcej »

Gruza: Nie ma możliwości naprawy ustaw o CIT i PIT

 Źródło: bankier.pl 

Czytaj dalej

Uszczelnianie VAT-u jest już na ostatnim etapie i teraz czas uprościć przepisy. W przypadku podatków dochodowych prawdopodobnie konieczne będzie napisanie prawa od nowa – powiedział w wywiadzie dla wtorkowego wydania "Dziennika Gazety Prawnej" Paweł Gruza, wiceminister finansów…

Więcej »

Kiedy w życie wchodzi RODO? Tylko 13 proc. polskich menedżerów zna dokładny termin

 Źródło: prawo.gazetaprawna.pl 

Czytaj dalej

Polscy menedżerowie mają bardzo wysoką świadomość istnienia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), ale tylko 13% menedżerów zna dokładnie termin wejścia rozporządzenia w życie, podczas gdy 87% respondentów błędnie wskazuje lub nie zna tego terminu, wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos dla Microsoft…

Więcej »

Czytaj również:

Biznes informacje – zakaz handlu w niedzielę

 Źródło: ipla.tv 

Czytaj dalej

W Biznes Informacjach 30.01.2018 o tym co oznacza zakaz handlu w niedziele dla przedsiebiorców i handlowców. Robert Bernatowicz rozmawia z prezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Cezarym Kaźmierczakiem…

Więcej »

Inspektorzy na razie nie karzą za foliówki

 Źródło: podatki.gazetaprawna.pl 

Czytaj dalej

Choć sklepy od miesiąca muszą pobierać opłatę recyklingową, to jeszcze nie były kontrolowane pod tym kątem. Z rynku docierają sygnały, że pierwsze kary na sklepikarzy już się posypały…

Więcej »

Czy to przełom, pokaże praktyka. Pracodawcy komentują Konstytucję Biznesu

 Źródło: polskieradio.pl 

Czytaj dalej

Cezary Kaźmierczak (prezes ZPP) skomentował, że najważniejsza ustawa w pakiecie, czyli Prawo przedsiębiorców, wprowadza rozwiązania lepsze od tych, które obowiązują obecnie.

Główną istotną rzeczą w ustawie Prawo przedsiębiorców jest to, że ona przenosi szereg zasad z poziomu konstytucyjnego na poziom ustawy – powiedział Kaźmierczak.

Jak dodał, w polskiej praktyce prawnej nie ma możliwości wywodzenia czegokolwiek z konstytucji przed sądem.

W przypadku przedsiębiorców próba rozstrzygania sporów z powołaniem się na domniemanie niewinności czy zasadę "wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone" w Urzędzie Skarbowym wywołałaby jedynie salwę śmiechu urzędników – zauważył szef ZPP…

Więcej »

Kasy fiskalne w kantorach. Nowy obowiązek dziwi ekspertów

 Źródło: finanse.wnp.pl 

Czytaj dalej

Od kwietnia br. punkty wymiany walut będą wydawać paragony. Eksperci nie rozumieją jednak, po co ta zmiana, skoro kantory są zwolnione z VAT, a ich przychód można sprawdzić na podstawie ewidencji dewizowych?

Wprowadzenie tego obowiązku dziwi ekspertów. – Obowiązek wydawania paragonów przez punkty wymiany walut może budzić uzasadnione wątpliwości. Wciąż nie do końca wiadomo, co dokładnie te punkty miałyby ewidencjonować – mówił dla PortalSamorzadow.pl Jakub Bińkowski, sekretarz Departamentu Prawa i Legislacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców…

Więcej »

Składki na ZUS będą uzależnione od przychodu firmy?

 Źródło: polskieradio.pl 

Czytaj dalej

Chcielibyśmy, by składki na ZUS dla małych firm były uzależnione od uzyskiwanego przychodu, zapowiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Minister Emilewicz dodała, że w pierwszej kolejności chce zająć się kwestiami mikro- i małych firm. To dobre rozwiązanie, podkreśla w rozmowie z Naczelną Redakcją Gospodarczą Polskiego Radia Jakub Bińkowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

- Od samego początku opowiadaliśmy się za tym, żeby przynajmniej do pewnego stopnia znieść ten system ryczałtowy składek na ZUS, bo on w przypadku tych najmniejszych działalności gospodarczych potrafi działalność gospodarczą finansowo "zabić". Co prawda nie mówimy tutaj o handlu, który cechuje się wysokimi kosztami, tylko o drobnych rzemieślnikach, handlowcach, którzy prowadzą działalność gospodarczą. // Często są to ludzie, dla których działalność gospodarcza jest źródłem zarobku, natomiast nie służy do mnożenia majątku, jest substytutem zatrudnienia na etacie. Zabieranie tym ludziom stałej kwoty co miesiąc, niezależnie od uzyskiwanych przez nich przychodów, wydaje się skrajnie niesprawiedliwe. Dlatego od samego początku apelowaliśmy o to, żeby to rozwiązanie wprowadzić. Do tej pory szło to trochę opornie, ponieważ ten projekt już trochę przeleżał. Miejmy nadzieję, że teraz to rozwiązanie przyspieszy – podkreśla ekspert…

Więcej »

Będzie rewolucyjnie niski ZUS i abolicja dla mikrofirm?

 Źródło: dziennikpolski24.pl 

Czytaj dalej

Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, tłumaczy, że szukając możliwości opłacania składek poza Polską, ludzie zachowują się racjonalnie. Ktoś, kto ma firmę w Wielkiej Brytanii i zarobi 20 tys. funtów, płaci tamtejszemu ZUS 1,2 tys. funtów. W Polsce przy 20 tys. zł dochodu trzeba oddać ZUS… 14 tys. zł. Zatrudniając się na część etatu na Słowacji, przedsiębiorca zapłaci tam 300 zł składek, a w Polsce nic. Chyba że ZUS zarzuci mu "fikcyjność zatrudnienia" i w związku z tym zażąda zapłaty "zaległych składek" u nas. A robi tak coraz częściej…

Więcej »

Prezes ZPP: Polską gospodarkę dalej napędza konsumpcja. Wszystko wskazuje na to, że rok 2018 będzie również rokiem dobrej koniunktury

 Źródło: wpolityce.pl 

Czytaj dalej

Polską gospodarkę dalej napędza konsumpcja – powiedział PAP prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak, komentując dane GUS. Dodał, że wszystko wskazuje na to, że również 2018 będzie rokiem dobrej koniunktury…

Więcej »

Tańsze auta hybrydowe bez zwolnienia podatkowego

 Źródło: podatki.gazetaprawna.pl 

Czytaj dalej

Nowe przepisy wywołują wiele kontrowersji. Niezadowolenia nie kryją sprzedawcy klasycznych hybryd (typu HEV, tj. bez wtyczki), których nie obejmie preferencja. Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP), skierował nawet list do ministra energetyki Krzysztofa Tchórzewskiego, w którym zarzucił, że nowe przepisy to prezent dla najbogatszych. ZPP już na etapie prac sejmowych próbował przeforsować swój pomysł, aby zwolnieniem objęte zostały wszystkie samochody hybrydowe, jednak bezskutecznie.

Związek tłumaczył, że pojazdy elektryczne i hybrydy typu plug-in (PHEV) to głównie samochody klasy premium, znacznie droższe od innych. – Przykładowe pojazdy z segmentu PHEV kosztują z reguły ponad 150 tys. zł, podczas gdy pojazd typu HEV można kupić już za niecałe 70 tys. zł – argumentował ZPP. Wyjaśniał, że wsparcie tylko dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in oznacza uprzywilejowanie głównie najbogatszych. Ceny samochodów hybrydowych z segmentu premium mogą bowiem wskutek wejścia w życie ustawy spaść nawet o 10 proc. Natomiast pojazdy dostępne cenowo dla szerszej grupy odbiorców nie będą objęte jakąkolwiek preferencją…

Więcej »

Przegląd prasy online

Przegląd prasy online

Bezpłatne cyfrowe wydania lokalnej oraz ogólnopolskiej prasy

Region: Szczecin

Prestiż Magazyn Szczeciński [2(112), II/2018]

 WWW: prestizszczecin.pl 

Styl życia / ludzie / wydarzenia / felietony / kronika.

Czytaj  » Pobierz [PDF] »

Region: Koszalin

Prestiż Magazyn Koszaliński [1(88), I-II/2018]

 WWW: prestizkoszalin.pl 

Biznes / społeczeństwo / wydarzenia / styl życia.

Czytaj » Czytaj [Issuu] »

Region: Szczecin

MM Trendy Szczecin [2(59), II/2018]

 WWW: szczecin.naszemiasto.pl/mm-trendy 

Magazyn miejski.

Czytaj [Issuu] »

Region: Koszalin

MM Trendy Koszalin [1(50), II/2018]

 WWW: facebook.com/mmtrendykoszalin 

Magazyn miejski.

Czytaj [Issuu] »

Region: Szczecin

Nasze Miasto Szczecin [15.02.2018]

 WWW: szczecin.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Archiwum 23.11.2018 »

Region: Koszalin

Nasze Miasto Koszalin [15.02.2018]

 WWW: koszalin.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Archiwum 23.11.2018 »

Region: Koszalin

MiastoPlus [1-2(44-45), I-II/2018]

 WWW: miasto.koszalin.pl 

Reportaże / pasje / kultura / sztuka / historia / kulinaria / sport.

Pobierz [PDF] »

Region: Szczecin

Hot Magazine Szczecin [150, II/2018]

 WWW: hotmag.pl 

Moda / kuchnia / hot noc / wywiady / edukacja.

Czytaj [Issuu] »

Region: Koszalin

Fakty Tygodnik Koszaliński [161, 16.02.2018]

 WWW: koszalininfo.pl 

Koszalin / Sianów.

Czytaj [Issuu] »

Region: Szczecinek

Fakty Szczecineckie [008, II/2018]

 WWW: wzpnews.pl 

Bezpłatny miesięcznik. Biały Bór / Barwice / Bobolice / Szczecinek.

Czytaj [Issuu] »

Region: Wałcz

ExtraWałcz [282, 22.02.2018]

 WWW: archiwumex.pl 

Niezależna gazeta bezpłatna. Wałcz / Człopa / Tuczno / Mirosławiec.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Reklama i marketing internetowy

Firmer [1(24), II-V/2018]

 WWW: firmy.net/firmer 

Reklama i marketing internetowy dla małych firm. Informacje / narzędzia / porady / wywiady, trendy i historie sukcesu.

Pobierz [PDF] »

Tematyka: Outsourcing

Outsourcing&More [1(38), I-II/2018]

 WWW: outsourcingandmore.pl 

Dwumiesięcznik w pełni poświęcony rynkowi outsourcingu w Polsce i na świecie.

Pobierz [PDF] » Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Reklama

OOH magazine [1(135), I-III/2018]

 WWW: oohmagazine.pl 

Wszystko o skutecznej reklamie. MARKETING MIX / POS STARS / EVENT MIX / Gadżety.

Pobierz [PDF] »

+ Dodatek specjalny:

Katalog OOH event! [7]

 WWW: oohevent.pl 

Katalog prezentujący najbardziej kreatywnych podwykonawców i obiekty z branży EVENT & MICE.

Pobierz [PDF] »

Tematyka: Dystrybucja

Życie Handlowe [1-2/2018, I-II/2018]

 WWW: zyciehandlowe.com/zycie_handlowe.php 

Pismo przeznaczone dla specjalistów dystrybucji.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: FMCG

Hurt & Detal [2(144), II/2018]

 WWW: hurtidetal.pl 

Ogólnopolski miesięcznik branży FMCG.

Czytaj [Issuu] »

+ Dodatek specjalny:

Kampanie Reklamowe Styczeń 2018

Najciekawsze kampanie reklamowe rynku FMCG.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: FMCG

Poradnik Handlowca [2(300), II/2018]

 WWW: poradnikhandlowca.com.pl 

Ogólnopolski miesięcznik branżowy dla kadry kierowniczej sklepów i hurtowni FMCG.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Gastronomia

Poradnik Restauratora [2(222), II/2018]

 WWW: poradnikrestauratora.com.pl 

Ogólnopolski miesięcznik branżowy dla kadry kierowniczej restauracji, hoteli i innych zakładów gastronomicznych.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Hotelarstwo

Świat Hoteli – wydanie specjalne "Rynek dostawców HoReCa w Polsce – Raport 2018" [I/2018]

 WWW: horecanet.pl 

Poradnik umożliwiający niezależnym właścicielom restauracji, kawiarni i lokali gastronomicznych; hoteli, obiektów noclegowych oraz "kupcom" i zarządom sieci w podejmowaniu decyzji dotyczących doboru dostawców.

O czasopiśmie

Magazyn dla hotelarzy. Wyposażenie / marketing / zarządzanie / gastronomia.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Gastronomia

Sweets & Coffee [II-III/2018]

 WWW: horecanet.pl 

Magazyn profesjonalistów rynku kawiarni – cukierni – lodziarni – piekarni.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Stacje paliw

Stacja Benzynowa & Convenience Store – wydanie specjalne "Liderzy Rynku – Dostawcy dla stacji paliw – Raport 2018" [I/2018]

 WWW: petrolnet.pl 

Przewodnik umożliwiający niezależnym właścicielom stacji paliw, przystacyjnych sklepów, "kupcom" i zarządom sieci oraz koncernów w podejmowaniu decyzji dotyczących doboru dostawców.

O czasopiśmie

Czasopismo właścicieli stacji paliw oraz profesjonalistów branży. Porusza problematykę sektora detalicznej i hurtowej dystrybucji paliw i produktów FMCG.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Motoryzacja

Świat Motoryzacji [I/2018]

 WWW: swiatmotoryzacji.com.pl 

Twój doradca w warsztacie. Technologie / wyposażenie / części zamienne / urządzenia / narzędzia / rynek.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Instalatorstwo

Magazyn Instalatora [1(233), I/2018]

 WWW: instalator.pl 

Miesięcznik informacyjno-techniczny branży instalacyjnej (instalacje: grzewcze, sanitarne, wentylacyjne, klimatyzacyjne, gazowe, odnawialnych źródeł energii, wodociągowe, kanalizacyjne).

Czytaj [Issuu] »

+ Dodatek specjalny:

Poradnik "Magazynu Instalatora" ABC [1/2018]

Promienniki podczerwieni / ogrzewanie elektryczne / odkurzacze centralne / kotły elektryczne / systemy kanalizacyjne / promienniki podczerwieni / pompy ciepła / woda deszczowa / wentylacja / szkolenia.

Czytaj »

Tematyka: Firmy rodzinne

Relacje [1(28), II/2018]

 WWW: firmyrodzinne.pl 

Magazyn firm rodzinnych.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Biznes

Business Life Polska [1(12), II-III/2017-I/2018]

 WWW: majermedia.com/business-life-polska 

Gdzie business spotyka lifestyle. Biznes / sylwetka / lifestyle / finanse / gadżety / jedzenie / podróże.

Czytaj [Issuu] »

 

Chcesz, aby informacja od Ciebie pojawiła się w tym miejscu? Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nie należysz jeszcze do ZZPP? Dołącz do nas! Dowiedz się więcej i wypełnij prostą deklaracje online na zzpp.net.pl/deklaracja!

Więcej
o Magazynie

W "Magazynie Zachodniopomorskiego ZPP" informujemy o działaniach Zachodniopomorskiego ZPP oraz ogólnopolskiego ZPP, a także o zapytaniach ofertowych, bezpłatnych szkoleniach przez Internet i wydarzeniach na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Członkowie ZZPP otrzymują dodatkowo
redagowany przez ogólnopolski ZPP
Biuletyn "Prawo & Legislacja".
Biuletyn "Prawo & Legislacja" zawiera najnowsze informacje z zakresu zmian prawa, projektów ustaw, przepisów podatkowych - w szczególności dotyczących podatku VAT i kontroli podatkowych, sposobów finansowania, oraz rozwoju firmy. Nie zabraknie w nim również ciekawostek z rynku pracy.

O nas

Należymy do ogólnopolskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, a jednocześnie stanowimy suwerenną organizację pracodawców. Działamy na terenie województwa zachodniopomorskiego, występując w imieniu ZPP, oraz podejmując samodzielne działania na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Od swoich członków nie wymagamy obowiązkowego uczestnictwa w spotkaniach i posiedzeniach czy zaangażowania w realizowane przez nas projekty. Szanujemy czas każdego przedsiębiorcy, dlatego aby do nas dołączyć, wystarczy wypełnić prostą deklarację na naszej stronie internetowej.

Skontaktuj się z nami

Zachęcamy do kontaktu z nami w przypadku jakichkolwiek pytań, uwag, czy pomysłów.

Napisz do nas

Porozmawiaj z nami

+48 726 702 777

Spotkaj się z nami

Koszalin,
Bohaterów Warszawy 30