Magazyn

Zachodniopomorskiego ZPP

Magazyn ZZPP - Darmowy portal informacyjny dla zachodniopomorskich przedsiębiorców

Magazyn ZZPP nr 3(21)/2018

W bieżącym numerze

 

 

 

 

Wydarzenia w regionie

Zobacz wszystkie pozycje

 

Wydarzenia w Internecie

Zobacz wszystkie pozycje

 

Informacje z ZPP

Zobacz wszystkie pozycje

 

Przegląd prasy online

Zobacz wszystkie pozycje

 

Polecamy szczególnie

Polecamy szczególnie

Najważniejsze informacje od Zachodniopomorskiego ZPP

 

Rozmowy ZZPP: Skuteczne wykorzystanie Internetu w biznesie

Jest już dostępny długo oczekiwany trzeci odcinek wideoporadnika dla przedsiębiorców z cyklu "Rozmowy ZZPP", tworzonego przez nas wspólnie z Polska Press, wydawcą Głosu Koszalińskiego oraz Głosu Szczecińskiego.

Tym razem mówimy o skutecznym wykorzystaniu Internetu w biznesie, a naszym ekspertem jest Zofia Mazurek – Doradca realizowanego przez Google przy współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców projektu "Internetowe Rewolucje dla Firm", któremu partnerujemy w województwie zachodniopomorskim.

Czego dowiecie się z webinarium?

  • Jak dobierać kanały marketingowe?
  • Jakie cechy posiada dobra strona internetowa?
  • Na czym polega marketing w wyszukiwarkach?
  • Jakie są różnice między optymalizacją (SEO) a reklamą typu PPC?
  • Jak dać się znaleźć klientom?
  • Co możecie zyskać dzięki wideo marketingowi i transmisjom na żywo?

 

Nie mogło zabraknąć również informacji o bezpłatnych indywidualnych konsultacjach dla przedsiębiorców wraz z planem działania i 3-miesięcznym wsparciem w ramach "Internetowych Rewolucji dla Firm". Aby z nich skorzystać, wystarczy zamówić kontakt z Doradcą na bit.ly/IRdlaFirm. Więcej o projekcie znajdziecie na www.zzpp.net.pl/rewolucje.

Obejrzyj webinarium »

 

Zbadaliśmy, jakie cechy decydują o biznesowym sukcesie kobiet

Przy współpracy z Moniką Różycką, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Szczecińskiego, ekspertem w dziedzinie zarządzania strategicznego – przeprowadziliśmy badanie dotyczące cech charakterystycznych dla kobiet, które osiągnęły sukces w biznesie. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją metody i narzędzia umożliwiające kształtowanie tych cech. Zachodniopomorski ZPP stawia sobie za cel nie tylko wspieranie kobiet w zdobywaniu wiedzy na ten temat, ale również organizowanie warsztatów, które pomogą omawiane cechy wyeksponować i umocnić.

Ciekawostką jest fakt, że panie, które mają na swoim koncie sukcesy biznesowe, charakteryzują się zarówno silniejszymi cechami żeńskimi, jak i silniejszymi cechami męskimi – w porównaniu do kobiet, które sukcesów nie odniosły. Badanie ZZPP sprawdziło tę tezę w praktyce w odniesieniu do kobiet biznesu w województwie zachodniopomorskim, a wyniki skrupulatnie przeanalizowano z wykorzystaniem narzędzi statystycznych.

Istnieją oczywiście również cechy neutralne, takie jak innowacyjność, kreatywność, operatywność czy zaradność – i te również zostały uwzględnione w badaniu. Najbardziej może jednak zaciekawić fakt, że cechy statystycznie częściej przypisywane kobietom, takie jak empatia, intuicja, autentyczność w komunikowaniu uczuć i emocji, wyrozumiałość czy wielozadaniowość, wywierają wpływ na rentowność, skuteczność i efektywność firm. Businesswomen, które odniosły sukces w biznesie, posiadają także wpływające na odniesienie sukcesu cechy zwykle kojarzone z mężczyznami, jak rywalizacja, asertywność czy indywidualizm.

Jest to tylko kilka przykładów cech, które wpływają na odnoszenie przez kobiety sukcesów w biznesie, ponieważ łącznie zidentyfikowanych zostało około sześćdziesiąt. Skonstruowana została również hierarchia cech kobiecych, z którymi respondentki identyfikują się najbardziej.

Kolejne intrygujące wyniki naszego badania przekażemy już wkrótce…

 

Wraz z ZPP rośniemy w siłę!

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców rośnie w siłę – a wraz z nim Zachodniopomorski ZPP! W najnowszym numerze magazynu Strefa Biznesu przeczytanie o naszych bieżących i przyszłych projektach, a także o przedsiębiorcach zrzeszonych w ZZPP, którzy te projekty realizują i wspierają – wśród nich są:

W tym samym wydaniu Strefy Biznesu znajdziecie również informacje o naszym internetowym poradniku dla przedsiębiorców z cyklu "Rozmowy ZZPP" (więcej tutaj »).

Zapraszamy do lektury!

Czytaj artykuł »

 

W TVP3 Szczecin o tematach bieżących

O bieżących tematach ważnych dla przedsiębiorców wypowiadał się kilkakrotnie w TVP3 Szczecin prezez Zachodniopomorskiego ZPP Robert Bodendorf.

Zapraszamy do oglądania poszczególnych materialów:

 

Galeria firm zrzeszonych w ZZPP w 2018

Na naszym fanpage'u opublikowaliśmy galerię certyfikatów firm przyjętych do grona członków Zachodniopomorskiego ZPP w 2018 roku. Każda firma zrzeszona w ZZPP otrzymuje od nas certyfikat w wersji do druku oraz dedykowany zestaw grafik na social media, do których udostępniania gorąco zachęcamy wszystkich członków! Pamiętajcie, aby nas @oznaczyć, byśmy mogli polubić wszystkie Wasze wpisy i profile.

Nie jesteś jeszcze członkiem ZZPP? Przyłącz się do nas w kilka minut, wypełniając krótką deklarację na stronie www.zzpp.net.pl/deklaracja!

Zobacz galerię »

 

Najnowszy Biuletyn Prawo i Legislacja dostępny dla wszystkich

Uwaga! Jeszcze do 2 kwietnia macie okazję zapoznać się z najnowszym wydaniem Biuletynu ZPP Prawo i Legislacja – zazwyczaj dostępnego wyłącznie dla członków Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz należących do niego organizacji takich jak Zachodniopomorski ZPP! Jak co tydzień pojawiły się w nim bieżące informacje o wprowadzonych i planowanych zmianach w prawie, przepisach podatkowych, sposobach finansowania firm i projektów, a do tego ciekawostki z rynku pracy. Czytajcie na bit.ly/BiuletynZPP.

O Biuletynie

Ideą Biuletynu Prawo i Legislacja jest dostarczanie najbardziej aktualnych informacji, które mają wspomóc członków ZPP oraz organizacji członkowskich ZPP – w szczególności reprezentujących sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – w codziennym prowadzeniu i rozwijaniu biznesu.

Redaktorem serwisu jest Aleksandra Fandrejewska-Tomczyk, związana z dziennikarstwem od 27 lat, najdłużej z dziennikiem Rzeczpospolita. W swojej karierze zawodowej pracowała również jako reporterka i sprawozdawca sejmowy. Zajmuje się ubezpieczeniami społecznymi i zdrowotnymi, rynkiem pracy, makroekonomią i przedsiębiorczością.

Podmiotem czynnie współpracującym przy tworzeniu Biuletynu jest również firma Crido Taxand udostępniająca treści bloga PodatkiwBiznesie.pl prowadzonego przez jej ekspertów.

W każdym wydaniu Biuletynu wyróżnione zostają najistotniejsze projekty aktów prawnych. Tym samym możliwe jest czynne uczestnictwo w dokonywaniu zmian poprzez zgłaszanie uwag do treści tych dokumentów. Przesłane uwagi są analizowane przez ekspertów Biura Legislacji ZPP. Więcej informacji o Biuletynie znajdziecie tutaj ».

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz otrzymywać Biuletyn co wtorek? Dołącz do Zachodniopomorskiego ZPP – bez opłat, bez biurokracji, bez posiedzeń – wystarczy wypełnić prostą deklarację na stronie zzpp.net.pl/deklaracja.

Czytaj Biuletyn »

 

Relacje

Relacje

Zrealizowane projekty Zachodniopomorskiego ZPP

 

Twoja firma w internecie.
Nowoczesne narzędzia marketingowe – szkolenia w Szczecinie i Koszalinie

22 i 23 lutego wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Szczecinie oraz Centrum Biznesu Fundacji CIP w Koszalinie zaprosiliśmy Was do udziału w bezpłatnych szkoleniach dotyczących marketingu internetowego.

W czasie zajęć przedstawiliśmy "internetowy niezbędnik przedsiębiorcy", czyli narzędzia marketingowe, które pozwalają ocenić stan obecności firmy w sieci i przeanalizować dotychczas prowadzone działania.

Na naszym fanpage'u znajdziecie kilka zdjęć ze szkoleń.

Wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za przybycie! Liczymy, że narzędzia, z którymi mieliście okazje się zapoznać, ułatwią Wam promowanie Waszych marek w sieci.

 

Spotkanie z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosławem Gowinem
na Politechnice Koszalińskiej

16 kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w piątkowym spotkaniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina z pracownikami naukowymi Politechniki Koszalińskiej oraz przedstawicielami koszalińskich firm, instytucji i organizacji biznesowych.

Rozmawialiśmy przede wszystkim o współpracy szkół wyższych z otoczeniem gospodarczym, o wpływie niżu demograficznego na przyszłość uczelni oraz o "Konstytucji dla nauki", a także o ulgach podatkowych dla przedsiębiorców na działania B+R.

Za organizację wydarzenia! dziękujemy Politechnice Koszalińskiej, w szczególności Wydziałowi Nauk Ekonomicznych.

Zobacz również:

 

Zapraszamy

Zapraszamy

Zachodniopomorski ZPP zaprasza na wydarzenia

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: do 10.04.2018

IV edycja Konkursu "Firma na Start"

 JESTEŚMY PARTNEREM PROJEKTU 

Masz pomysł na własny biznes w Koszalinie? Do 10 kwietnia zgłoś udział w realizowanej przez Biuro Pełnomocnika Prezydenta ds. Inwestorów Kluczowych i Zatrudnienia w Koszalinie IV edycji Konkursu "Firma na Start", któremu kolejny raz partnerujemy.

Na czym to polega?

 • Przesyłasz opis swojego pomysłu biznesowego do 10 kwietnia
 • Uczestniczysz w bezpłatnych szkoleniach dotyczących pisania biznesplanu i planowania działalności firmy
 • Opracowujesz biznesplan opisujący rozwój firmy od podstaw wraz z prognozą jej działalności i dostarczasz go do 23 maja
 • Prezentujesz swój biznesplan przed Kapitułą Konkursową

Zwyciężą autorzy najciekawszych, a jednocześnie możliwych do realizacji biznesplanów.

Kto może brać udział?

 • Kategoria I: Osoby fizyczne w wieku 18-35 lat – studenci, absolwenci lub inne osoby zainteresowane założeniem własnej firmy
 • Kategoria II: Uczniowie koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych

Co można wygrać?

 • Kategoria I: 20 tys. zł + 3 tys. zł, tablet, pakiety doradcze, voucher 5 tys. zł na opiekę informatyczną w MIKROSERWIS, preferencyjne warunki pożyczek i wynajmu lokalu
 • Kategoria II: laptop, drukarka, aparat fotograficzny, tablet, drony
 • Ponadto wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do trzeciego etapu Konkursu otrzymają od nas bezpłatne zaproszenie na szkolenie "Tworzenie i rozwój firmy"
Więcej informacji »

 

Gdzie: Stargard / Szczecin // Kiedy: 10.04.2018, 10:00-14:00 / 11.04.2018, 10:00-15:00

Targi Edukacyjne "Edu Day"

 OBJĘLIŚMY WYDARZENIE PATRONATEM 

W imieniu organizatorów – Agencji 123concept oraz Fundacji Rzecz Jasna – zapraszamy na objęte przez nas patronatem Targi Edukacyjne "Edu Day" w Stargardzie i Szczecinku, które odbędą się odpowiednio 10 i 11 kwietnia.

Targi "Edu Day" organizowane są od grudnia 2015 roku w łącznie 5 miastach Pomorza: Koszalinie, Stargardzie, Słupsku, Szczecinku i – debiutującym właśnie w kwietniu – Szczecinie. Każda z edycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem szkół, nauczycieli, a przede wszystkim samych uczniów.

Najbliższe targi:

 • Targi "Edu Day" Stargard [10.04.2018, 10:00-14:00] [więcej »]
 • Targi "Edu Day" Szczecin [11.04.2018, 10:00-15:00] [więcej »]

Cel targów:

Targi "Edu Day" mają być miejscem wzajemnej komunikacji pomiędzy uczelniami wyższymi, a wymagającą młodzieżą, która wciąż ma więcej pytań aniżeli odpowiedzi.

Będzie to dla nich niepowtarzalna okazja by porozmawiać z przedstawicielami uczelni wyższych, dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych trendów w edukacji i na rynku pracy, zasięgnąć porad ekspertów czy obrać swój życiowy cel dzięki rozmowie z doradcą zawodowym.

Dlaczego targi "Edu Day"?

Ponieważ wyróżnia je:

 • Wizja. "Edu Day" swoją wizją współpracy zbudowaną na układzie win – win wykracza daleko poza targi. poprzez prelekcje, warsztaty i szkolenia chce budować fundamenty przyszłej kariery – proaktywną postawę.
 • Jakość. "Edu Day" to targi organizowane przez zespół trenerów, doradców zawodowych, a przede wszystkim przez młodzież i same uczelnie.
 • Kompleksowość. Klarowna wizja pozwala organizatorom stworzyć kompleksową usługę zarówno dla dostawców, jak i zwiedzających. "Edu Day" nie ma być jedynie miejscem. Poprzez szkolenia i warsztaty targi mają pomagać w świadomym wyborze drogi zawodowej.
 • Alternatywy. Człowiek uczy się całe życie, a największe życiowe lekcje odbywa poza murami szkół i uczelni. Targi to nie tylko miejsce spotkań z przedstawicielami uczelni wyższych z całej Polski. Pośród wystawców znajdą się także atrakcyjni przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe oraz instytucje państwowe.
Szczegółowe informacje » Strona wydarzenia na Facebooku »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 12.04.2018, 10:00-18:00

Targi Pracy Infoludek.pl – Kariera na Plus

 OBJĘLIŚMY WYDARZENIE PATRONATEM 

12 kwietnia zapraszamy do Szczecina na objęte naszym patronatem Targi Pracy Infoludek.pl – Kariera na Plus, organizowane przez szczeciński portal informacyjny i ogłoszeniowy Infoludek.pl.

Po raz pierwszy targi pracy odbędą się w największej hali w Szczecinie – Netto Arena. Całe wydarzenie zostanie profesjonalnie sfilmowane i zmontowane, a filmy będą następnie promowane na stronie www.Infoludek.pl i w mediach społecznościowych.

Grupa docelowa targów obejmuje kandydatów w wieku powyżej 25 lat, z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem zawodowym.

Zgłoszenia udziału od firm przyjmowane są cały czas. Aby uzyskać szczegółową ofertę, skontaktuj się z organizatorami na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uwaga: dla członków ZZPP przewidziany 20%-owy rabat!

Co zyskuje wystawca?

 • W zależności od pakietu: miejsce w specjalnej strefie lub indywidualne stoisko
 • Profil pracodawcy w dedykowanym serwisie internetowym dostępny przez 6 miesięcy po targach
 • Oferty pracy w dedykowanym serwisie internetowym dostępne przez 1 miesiąc po targach
Szczegółowe informacje » Strona wydarzenia na Facebooku »

 

Wydarzenia w regionie

Wydarzenia w regionie

Bezpłatne spotkania, szkolenia, konkursy i plebiscyty w województwie zachodniopomorskim

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: do 31.03.2018

Ankieta Urzędu Miasta Szczecina skierowana do przedsiębiorców

Czytaj dalej

Biuro Strategii Urzędu Miasta Szczecina wraz z zespołem dyrektorów szczecińskich szkół branżowych i techników opracowało ankietę z zakresu współpracy przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi. Odpowiedzi na pytania pozwolą na dostosowanie oferty edukacyjnej Miasta Szczecin do oczekiwań przedsiębiorców.

Wypełnione ankiety będą przyjmowane w wersji elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w wersji papierowej na adres: Biuro Strategii, Urząd Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin z dopiskiem na kopercie "Ankieta pracodawców" w terminie do 31 marca.

Pobierz ankietę [DOCX] »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: do 31.03.2018

Nabór wniosków o przyznanie marki "Zrobione w Szczecinie"

Czytaj dalej

Ruszył nabór wniosków o przyznanie marki "Zrobione w Szczecinie". Do 31 marca przyjmowane będą propozycje produktów bądź usług, które budują pozytywny wizerunek Szczecina.

Marka "Zrobione w Szczecinie", przyznawana jest przez Gminę Miasto Szczecin oryginalnym szczecińskim produktom lub usługom, wyróżniającym się wysoką jakością oraz kreującym pozytywny wizerunek Miasta. Jej celem jest promowanie działań kreatywnych, gospodarczych, proinwestycyjnych i innowacyjnych realizowanych na terenie Szczecina. Marka ma charakter honorowy i nie przysługują z tytułu jej przyznania żadne gratyfikacje finansowe czy ulgi podatkowe

Przedsiębiorca, któremu zostanie przyznana marka, będzie miał możliwość udziału w programach z zakresu promocji gospodarczej prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin oraz będzie mógł zamieścić logotyp marki w swoich materiałach promocyjno-informacyjnych.

O przyznanie marki dla produktów lub usług mogą występować przedsiębiorcy, instytucje i inne podmioty z siedzibą w Szczecinie, których produkty lub usługi znajdują się na szczecińskim rynku przez co najmniej 12 miesięcy przed dokonaniem zgłoszenia.

Marka przyznawana będzie dwa razy do roku (w edycji wiosennej i jesiennej) w dwóch kategoriach:

 • dla produktów w liczbie do 10 rocznie
 • dla usług w liczbie do 10 rocznie

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wymagane zgłoszenie do 31 marca.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: (najbliższy termin) 03.04.2018, 16:00–17:00

Konsultacje z zakresu Lean Management i zarządzania procesowego

Czytaj dalej

W każdy pierwszy wtorek miesiąca od godz. 16:00 do godz. 17:00, przed spotkaniem Klubu Lean Management działającego przy Północnej Izbie Gospodarczej, będą możliwe indywidualne, otwarte, konsultacje z zakresu Lean i zarządzania procesowego.

Jeżeli macie Państwo pytania, albo nurtują Was wątpliwości lub myślą Państwo o wdrożeniu Lean lub przeszkoleniu swoich pracowników z tego zakresu, to Klub Lean Management postara się odpowiedzieć na Państwa pytania i wspierać w działaniach.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 03.04.2018, 17:30–19:30

"Mapowanie procesów biznesowych" – spotkanie Klubu Lean Management

Czytaj dalej

Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Lean Management. Tym razem tematem wiodącym będzie "Mapowanie procesów biznesowych, do czego może nam się przydać i jak możemy to robić"?

Będzie okazja porozmawiać i posłuchać na temat mapowania procesów, poznać case study. Porównać własne doświadczenia z doświadczeniami innych. Dodatkową zachętą może być możliwość wzięcia udziału w warsztatach z praktycznego wykorzystywania notacji do mapowania procesów: BPMN; ULM czy ARIS, w drugiej połowie kwietnia, które Klub Lean Management planujemy zorganizować dla uczestników w Akademii Morskiej.

Agenda spotkania:

 • Mapowanie procesów biznesowych; do czego może się przydać i jak możemy to robić?
 • Narzędzia informatyczne wspomagające mapowanie procesów (notacja UML i ARIS)
 • Informacje o najbliższych warsztatach pt. "Mapowanie procesów z wykorzystaniem pakietu VISIO"
 • Networking i rozmowa w temacie standardów mapowania – czy powinno się je stosować w firmach?

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja » Facebook »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: (najbliższy termin) 04.04.2018, 10:00–11:00

Porady z zakresu windykacji i odszkodowań dla przedsiębiorców

Czytaj dalej

Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad z zakresu windykacji i odszkodowań zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób nie prowadzących jeszcze działalności, oodbywających się w każdą środę w godzinach od 10.00 do 11.00 w biurze PIG w Koszalinie. Bezpłatnych porad udzielać będą pracownicy firmy Ikarius Odszkodowania i Windykacja.

Skorzystanie z porad jest bezpłatne. Wymagana rejestracja do każdej środy do 9:00.

Więcej »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: (różne terminy) 05.04.2018-20.04.2018

Szkolenie okresowe BHP na budowach dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych

Czytaj dalej

SEKA S.A. wykonuje darmowe, obowiązkowe szkolenia BHP, finansowane w całości przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych ze środków Funduszu Wypadkowego w ramach Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Każdy przedsiębiorca oraz osoba indywidualna, reprezentująca firmę z branży budowlanej, może ubiegać się o skorzystanie z bezpłatnych szkoleń BHP.

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych – na budowach stacjonarnych, kubaturowych

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych – na budowach liniowych

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych – na budowach stacjonarnych, kubaturowych

Cele szkolenia:

Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu:

 1. przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy związanych z wykonywaną pracą
 2. zagrożeń związanych z wykonywaną pracą oraz metod ochrony przed tymi zagrożeniami
 3. postępowania w razie wypadku i w sytuacjach zagrożeń

Adresaci szkolenia:

Szkolenie jest przeznaczone dla osób zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, między innymi:

 1. wykonujących prace budowlane obiektów stacjonarnych, kubaturowych na stanowiskach zbrojarskich, ciesielskich, betoniarskich murarskich itp.
 2. biorących udział w realizacji prac budowlanych takich, jak kierowcy samochodów dostawczych, operatorzy maszyn, magazynierzy zapleczy budowlanych itp.

Korzyści ze szkolenia:

 1. Poznanie najnowszych uregulowań prawa pracy, wiedzy o bezpiecznym zachowaniu przy posługiwaniu się sprzętem będącym na wyposażeniu stanowiska pracy
 2. Zapoznanie się z zasadami ergonomii, regulacji dot. zachowań na wypadek pożaru oraz organizacji pomocy przedlekarskiej
 3. Zapoznanie się z zasadami określania ryzyka zawodowego na wybranych stanowiskach pracy

Zakres tematyczny:

 1. Regulacje prawne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, z uwzględnieniem przepisów związanych z wykonywaną pracą
 2. Zagrożenia czynnikami występującymi w procesach pracy oraz zasady i metody likwidacji lub ograniczenia oddziaływania tych czynników na pracowników – z uwzględnieniem zmian w technologii, organizacji pracy i stanowisk pracy, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej, wprowadzenia nowych urządzeń, sprzętu i narzędzi pracy
 3. Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku
 4. Okoliczności i przyczyny charakterystycznych dla wykonywanej pracy wypadków przy pracy oraz związana z nimi profilaktyka

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych – na budowach liniowych

Cele szkolenia:

Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu:

 1. przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy związanych z wykonywaną pracą
 2. zagrożeń związanych z wykonywaną pracą oraz metod ochrony przed tymi zagrożeniami
 3. postępowania w razie wypadku i w sytuacjach zagrożeń

Adresaci szkolenia:

Szkolenie jest przeznaczone dla osób zatrudnionych na stanowiskach robotniczych, między innymi:

 1. wykonujących prace budowlane mające charakter liniowy, w tym na mostach, wiaduktach oraz estakadach, tj. pracownik drogowo-mostowy, instalator wod-kan, bitumiarz, zbrojarz, cieśla, brukarz, operator sprzętu drogowo-budowlanego itp.
 2. biorących w nich udział takich jak kierowcy samochodów dostawczych, operatorzy maszyn, magazynierzy zapleczy budowlanych itp.

Korzyści ze szkolenia:

 1. Poznanie najnowszych uregulowań prawa pracy, wiedzy o bezpiecznym zachowaniu przy posługiwaniu się sprzętem będącym na wyposażeniu stanowiska pracy
 2. Zapoznanie się z zasadami ergonomii, regulacji dot. zachowań na wypadek pożaru oraz organizacji pomocy przedlekarskiej
 3. Zapoznanie się z zasadami określania ryzyka zawodowego na wybranych stanowiskach pracy

Zakres tematyczny:

 1. Regulacje prawne z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, z uwzględnieniem przepisów związanych z wykonywaną pracą
 2. Zagrożenia czynnikami występującymi w procesach pracy oraz zasady i metody likwidacji lub ograniczenia oddziaływania tych czynników na pracowników – z uwzględnieniem zmian w technologii, organizacji pracy i stanowisk pracy, stosowania środków ochrony zbiorowej i indywidualnej, wprowadzenia nowych urządzeń, sprzętu i narzędzi pracy
 3. Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i w sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku
 4. Okoliczności i przyczyny charakterystycznych dla wykonywanej pracy wypadków przy pracy oraz związana z nimi profilaktyka

Opisy szkoleń poniżej. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Wszystkie szkolenia »

 

Gdzie: Wałcz // Kiedy: 04.04.2018, 11:00–13:30

Spotkanie informacyjne "Fundusze Europejskie na podnoszenie kwalifikacji – usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw"

Czytaj dalej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne skierowane do sektora MŚP, czyli mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw chcących podnieść kompetencje swoich pracowników.

Program spotkania:

 • Czym jest sieć PIFE? – Kilka słów o Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Szczecinku
 • Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw dostępne w ramach Bazy Usług Rozwojowych część I
 • Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw dostępne w ramach Bazy Usług Rozwojowych część II
 • Pytania i odpowiedzi – dyskusja

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 3 kwietnia do 12:00.

Więcej »

 

Gdzie: Kołobrzeg // Kiedy: 05.04.2018–07.04.2018

IX Giełda Gastronomiczna Klimatex

Czytaj dalej

Kolejna edycja Giełdy Gastronomicznej przypada na rocznicę 20-lecia działalności firmy, dlatego organizator – firma Klimatex – przygotował jeszcze większe rabaty i możliwość wygrania wycieczki marzeń.

Giełda Gastronomiczna jest organizowana cyklicznie od 2010 roku. Jej celem jest zaprezentowanie pełnej i różnorodnej oferty produktów i usług gastronomicznych, wymiana doświadczeń, nawiązywanie współpracy handlowej a przede wszystkim zagwarantowanie uczestnikom najatrakcyjniejszej oferty cenowej. Każdego roku, najwięksi producenci i importerzy sprzętów gastronomicznych z polski i zagranicy, na przygotowanych stanowiskach dokonują prezentacji najnowszych technologii kulinarnych, połączonych z degustacjami niebanalnych potraw.

Jak zwykle pojawią się darmowe szkolenia z zakresu marketingu w gastronomii, nowych trendów oraz wykorzystywania regionalnych produktów.

Lista szkoleń (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy):

 • 05.04.2018 (czwartek)
  • 10:30 Dziczyzna – Powrót królowej dworskich stołów do restauracji
  • 11:30 Usługi rozwojowe wyłącznie z profesjonalistami. O możliwościach podniesienia kwalifikacji i kompetencji zawodowych kadr w gatronomii
  • 12:30 Słodko – słony Debic
  • 14:30 Kuchnia polska w nowoczesnej aranżacji z wykorzystaniem akcentów kuchni molekularnej
 • 06.04.2018 (piątek)
  • 10:30 Ryby znane i nieznane w nowoczesnej aranżacji
  • 11:30 Usługi rozwojowe wyłącznie z profesjonalistami. O możliwościach podniesienia kwalifikacji i kompetencji zawodowych kadr w gatronomii
  • 12:30 Dziczyzna – Powrót królowej dworskich stołów do restauracji

Doradztwo specjalistyczne (czwartek–sobota):

 • Produkty finansowe
 • Leasing w gastronomii
 • Prawidłowy projekt technologiczny gwarancją szybkiej i sprawnej realizacji inwestycji. Wdrażanie systemu HACCP

Pokazy na stoiskach (czwartek–sobota):

 • Nowe trendy w menu grupowym — stoisko Unilever
 • Kulinarna podróż po smakach Azji: Kuchnia Azjatycka — stoisko Unilever
 • Kuchnia Fusion — wykorzystanie najnowszych techniki urządzeń — stoisko RM Gastro
 • Najnowsze trendy w przyrządzaniu i serwowaniu potraw — stoisko Farutex
 • Akademia Espresso: pokazy baristyczne — stoisko Primulator
 • Pokazy Gelato Live Show — stoisko Primulator
 • Nawet najlepsze pomysły można ulepszać: od pieca konwekcyjno-parowego do SelfCooking Center® — stoisko Rational
 • Nowoczesne wsparcie pracy za barem — stoisko Classeq
 • Hamilton Beach w akcji: nowoczesne blendery i owocowe specjały w sezonie 2018
 • Idealne mycie szkła w zmywarkach Winterhalter
 • Innowacje produktowe: nietypowe wykorzystanie syfonów, zalety metody Sous Vide, efektywne wykorzystanie sprzętów takich jak piec, szatkownice i sokowirówki — stoisko firmy Stalgast

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 05.04.2018, 10:30–13:30

Spotkanie informacyjne "Jak pozyskać granty na doradztwo?"

Czytaj dalej

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa na spotkanie informacyjne nt. zasad ubiegania się o granty na doradztwo w ramach projektu "Dofinansowanie usług doradczych wspierających innowacje w MŚP" Działanie 1.16 RPO WZ 2014-2020.

Program spotkania:

 • Omówienie zasad ubiegania się o wsparcie:
  • przedstawienie zasad ubiegania się o granty na doradztwo, w tym procesu naboru, kryteriów wyboru projektów i zasad refundacji
  • omówienie wzoru wniosku o udzielenie grantu wraz z załącznikami, w tym wyjaśnienie wątpliwości związanych z wypełnieniem wniosku
 • Przedstawienie ofert Instytucji Otoczenia Biznesu województwa zachodniopomorskiego w zakresie specjalistycznego doradztwa dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
 • Konsultacje indywidualne

Usługi, na które MŚP mogą otrzymać dofinansowanie, dotyczą doradztwa świadczonego przez instytucje otoczenia biznesu, w szczególności w zakresie:

 • transferu technologii
 • ochrony własności intelektualnej
 • kojarzenia partnerów gospodarczych i jednostek naukowych do współpracy w zakresie B+R
 • wprowadzania nowych modeli biznesowych, nowych produktów i usług (w tym m. in. analizy rynkowe, badania marketingowe, analizy FTO)
 • jakości (projektowanie, wdrażanie i doskonalenie systemów zarządzania, certyfikacja zgodności dla wyrobów, usług, surowców, maszyn i urządzeń, aparatury kontrolno–pomiarowej lub kwalifikacji personelu)
 • korzystania z finansowania zewnętrznego, m.in. przygotowanie biznes planów i teaserów inwestycyjnych, doradztwo prawne i biznesowe w negocjacjach z finansującymi
 • ekoinnowacji i efektywności zasobów
 • wspomagania innowacji w sektorze usług i projektowania
 • opracowania strategii ekspansji na rynki zagraniczne – wyłącznie dla przedsiębiorstw działających w zakresie inteligentnych specjalizacji regionu

Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym (nabór otwarty) od dnia ogłoszenia naboru tj. 15.03.2018 r. do dnia 30 września 2019 r. lub do czasu osiągnięcia zaplanowanej docelowej liczby grantobiorców, tj. 236 MŚP, lub do momentu wyczerpania wysokości środków przeznaczonych na granty. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego grantobiorcy wynosi 50 000,00 zł (do 50% wydatków kwalifikowalnych specjalistycznej usługi doradczej).

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 30 marca.

Więcej » Więcej o grantach »

 

Gdzie: Drawsko Pomorskie // Kiedy: 05.04.2018, 11:00–13:30

Spotkanie informacyjne "Fundusze Europejskie na podnoszenie kwalifikacji – usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw"

Czytaj dalej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne skierowane do sektora MŚP, czyli mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw chcących podnieść kompetencje swoich pracowników.

Program spotkania:

 • Czym jest sieć PIFE? – Kilka słów o Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Szczecinku
 • Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw dostępne w ramach Bazy Usług Rozwojowych część I
 • Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw dostępne w ramach Bazy Usług Rozwojowych część II
 • Pytania i odpowiedzi – dyskusja

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 4 kwietnia do 12:00.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecinek // Kiedy: 06.04.2018, 11:00–13:30

Spotkanie informacyjne "Fundusze Europejskie na podnoszenie kwalifikacji – usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw"

Czytaj dalej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne skierowane do sektora MŚP, czyli mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw chcących podnieść kompetencje swoich pracowników.

Program spotkania:

 • Czym jest sieć PIFE? – Kilka słów o Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Szczecinku
 • Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw dostępne w ramach Bazy Usług Rozwojowych część I
 • Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw dostępne w ramach Bazy Usług Rozwojowych część II
 • Pytania i odpowiedzi – dyskusja

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 5 kwietnia do 12:00.

Więcej »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: (najbliższy termin) 09.04.2018, 12:00–14:00

Dyżur prawniczy dla przedsiębiorców

Czytaj dalej

Miałeś polisę inwestycyjną, która zamiast pomnażać Twoje środki doprowadziła do ich utraty? A może zawarłeś kredyt, w którym nałożono na Ciebie szereg opłat za ubezpieczenia?

Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie zaprasza na cykl bezpłatnych dyżurów prawnych zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób nie prowadzących jeszcze działalności, w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Porad prawnych udzielać będzie Kancelaria Prawna Perfecta – reprezentowana przez Panią Katarzynę Kujawską.

Polisolokata – program Lucro – dodatkowe opłaty do ubezpieczenia, i wiele innych tematów.

Udział w dyżurze jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do każdego poniedziałku do 10:00.

Więcej »

 

Gdzie: Karlino // Kiedy: 10.04.2018, 10:00–12:00

Śniadanie biznesowo–networkingowe o bezpłatnych usługach sieci Enterprise Europe Network dla przedsiębiorców z sektora MŚP

Czytaj dalej

Ośrodek Enterprise Europe Network afiliowany przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP zaprasza przedsiębiorców na śniadanie biznesowo–networkingowe, gdzie w luźnej atmosferze można będzie porozmawiać o bezpłatnych usługach sieci Enterprise Europe Network, które mogą pomóc przedsiębiorcom z sektora MŚP w ich rozwoju.

Program spotkania:

 1. Przedstawienie i prezentacja bezpłatnych usług sieci Enterprise Europe Network przy ZSRG – SCP, w tym:
  • kojarzenie partnerów biznesowych (baza firm, giełdy kooperacyjne, misje gospodarcze)
  • doradztwo indywidualne i porady prawne w zakresie działalności na terenie UE – standardy i przepisy UE
  • informacja dotycząca aktualnych zagadnień gospodarczych w UE
  • audyt i ochrona własności intelektualnej
  • współudział przedsiębiorstw w tworzeniu prawa Gospodarczego UE
  • pomoc w uzyskaniu dofinansowania na innowacje i rozwój
 2. Rozmowy o charakterze biznesowym oraz networkingowym z przedsiębiorcami na temat ich planów rozwojowych oraz bieżących potrzebach i problemach, które mogą być rozwiązane dzięki wsparciu Enterprise Europe Network

W trakcie całego spotkania zapewniony zostanie smaczny poczęstunek.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 6 kwietnia.

Więcej » Facebook »

 

Gdzie: Zachodniopomorskie // Kiedy: (różne terminy) 10.04.2018-30.06.2018

Szkolenia ZUS dla płatników składek oraz ubezpieczonych (E–ZLA, PUE, PUE ROOM, E-Składka, Urzędomat)

Czytaj dalej

Szkolenia dla płatników składek oraz ubezpieczonych.

Terminy i miejsca szkoleń:

 • Białogard
  • [10.04.2018, 9:00] "E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
 • Drawsko Pomorskie
  • [08.05.2018, 10:00] "E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
 • Koszalin
  • [17.04.2018, 12:00] "Bieżąca obsługa kont płatników składek – realizacja projektu e-Składka" [więcej »]
  • [19.04.2018, 10:00] "E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
  • [19.04.2018, 11:30] "Bieżąca obsługa kont płatników składek – realizacja projektu e-Składka" [więcej »]
  • [28.05.2018, 10:30] "E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
  • [do 30.06.2018] "PUE ROOM – wizyta przedstawicieli ZUS w siedzibie firmy" [więcej »]
 • Myślibórz
  • [10.05.2018, 10:00–11:00] "PUE – elektroniczna forma kontaktu z ZUS" [więcej »]
 • Pyrzyce
  • [14.05.2018, 15:00–17:00] "PUE – elektroniczna forma kontaktu z ZUS" [więcej »]
 • Stargard
  • [27.04.2018, 12.00–14:00] "Platforma Usług Elektronicznych – PUE ZUS" [więcej »]
  • [27.04.2018, 12.00–14:00] "Urzędomat – funkcjonalność i korzyści wynikajace z korzystania" [więcej »]
 • Szczecin
  • [24.04.2018, 10:00–11:30] "Platforma Usług Elektronicznych – PUE ZUS" [więcej »]
  • [24.04.2018, 11:30–13:00] "Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA dla płatników składek" [więcej »]
 • Szczecinek
  • [18.04.2018, 10:00] "E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
  • [16.05.2018, 10:00] "E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
 • Świnoujście
  • [24.05.2018, 10:00–11:00] "E–Składka – nowy wymiar rozliczeń" [więcej »]
 • Wałcz
  • [08.05.2018, 10:00] "E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]

Opisy wybranych szkoleń poniżej. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.


E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek

Od 1 lipca 2018 r. zwolnienia lekarskie będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej.

PUE ROOM – w siedzibie firmy

PUE – Platforma Usług Elektronicznych to zestaw nowoczesnych usług umożliwiający załatwienie większości spraw w ZUS bez konieczności wychodzenia z domu – przez Internet. W ten sposób mogą Państwo nie tylko uzyskać informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach czy sprawdzić swoje dane zamieszczone na koncie w ZUS, ale także wysłać wnioski drogą elektroniczną.

PUE ROOM, to wizyty przedstawicieli ZUS w siedzibie firmy, podczas których każdy pracownik może założyć swój profil PUE. Wystarczy skontaktować się z pracownikiem ZUS i uzgodnić termin wizyty.

PUE – elektroniczna forma kontaktu z ZUS

Bezpłatne szkolenie dotyczące:

 • e-ZLA
 • odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne
 • korekt dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych
 • Platformy Usług Elektronicznych PUE-ZUS – korzyści i zalety z posiadania profilu dla płatników i ubezpieczonych

Platforma Usług Elektronicznych – PUE ZUS

W trakcie szkolenia zapoznadzą się Państwo z możliwościami PUE oraz otrzymają Państwo pomoc w uzyskaniu dostęp do PUE:

 1. NPI – Nowy Portal Internetowy
  • rejestracja i logowanie
  • funkcje portalu
  • formy podpisu elektronicznego
  • korespondencja z ZUS drogą elektroniczną
 2. COT – Centrum Obsługi Telefonicznej
 3. SKR – System Kierowania Ruchem
 4. SUI – Samoobsługowe Urządzenia Informacyjne

Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA dla płatników składek

 • Jak uzyskać dostęp do zwolnień elektronicznych?
 • Gdzie i kiedy pojawiają się na Platformie Usług Elektronicznych?
 • Jak ustawić powiadomienia o nowych zwolnieniach?
Wszystkie szkolenia »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 12.04.2018, 9:00–15:30

Szkolenie "Europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) – wymogi praktyczne i wdrożenie w każdej firmie"

Czytaj dalej

Ośrodek Enterprise Europe Network afiliowany przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP zaprasza przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego na bezpłatne szkolenie, którego celem jest przedstawienie zagadnień związanych z nowym wdrożeniem europejskiego rozporządzenia dotyczących ochrony danych osobowych. Rozporządzenie dotyczy wszystkich podmiotów, które przetwarzają dane osobowe obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, i będzie stosowane od 25 maja br.

Na szkoleniu dowiesz się, co Twoja firma powinna wiedzieć o RODO i jak dostosować się do nowych wymagań. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące tworzenia dokumentacji, a dodatkowo prowadzący opowiedzą o tym, jak wykonać rejestr czynności i zweryfikować procesy przetwarzania danych.

Korzyści ze szkolenia:

 • Przygotowania firmy do nowego rozporządzenia o ochronie danych osobowych
 • Dowiesz się jakimi karami będzie dysponować GIODO
 • Jak przeanalizować ryzyko dla przetwarzania danych osobowych
 • W jaki sposób przygotować odpowiednie procedury i zabezpieczenia przed przystąpieniem do zbierania i przetwarzania danych osobowych
 • W jaki sposób wdrożyć zasady przejrzystości w przetwarzaniu danych osobowych
 • Dowiesz się jak przygotować kształt i treść umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych, wypracujemy treść klauzul takiej umowy
 • Jaki jest zakres obowiązków i jakie kompetencje powinien posiadać Inspektor Danych Osobowych
 • Dowiesz się jak legalnie pozyskiwać dane osobowe
 • Jakie prawa przysługują osobom fizycznym – w tym prawo do poprawiania, usunięcia danych oraz prawie do ograniczenia przetwarzania i sprzeciwu wobec przetwarzania danych

Program szkolenia:

 • Wprowadzenie. Zasady, prawa osób, których dane dotyczą, obowiązki administratorów i podmiotów przetwarzających
  • Status i zadania Inspektora Ochrony Danych Osobowych/Administratora Bezpieczeństwa Informacji – od kiedy i w jakich firmach jego powołanie będzie koniecznością
  • Obowiązek prowadzenia rejestru czynności przetwarzania danych wewnątrz firmy
  • Obowiązek raportowania wycieków danych do GIODO
  • Przygotowanie odpowiednich procedur i zabezpieczeń przed przystąpieniem do zbierania i przetwarzania danych osobowych
  • Prawne uregulowanie zasad profilowania i możliwości wykorzystania danych w działalności marketingowe
 • Warsztat z zakresu umowy o powierzeniu przetwarzania danych osobowych
  • Kształt i treść umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych
  • Konieczność wprowadzenia indywidualnego systemu ochrony danych osobowych dla każdej firmy – brak możliwości korzystania z szablonów
 • Ocena skutków ryzyka i dokumentacja przetwarzania danych
  • Obowiązek uwzględniania ochrony danych w fazie projektowania (privacy by design) oraz eksploatacji (privacy by default) aplikacji bazodanowych
  • Anonimizacja i pseudonimizacja danych osobowych – oznaczenia prawnego wskazanych procesów
  • Szczególne uprawnienia podmiotów danych w zakresie prawa do bycia zapomnianym i przenoszenia danych
  • Zasady legalnego pozyskiwania danych osobowych, w tym osób małoletnich
  • Przetwarzanie danych medycznych i wrażliwych
  • Zasady przekazywania danych osobowych do państw trzecich
  • Wprowadzenie wysokich kar za wykryte nieprawidłowości – odpowiedzialność karna osoby zarządzającej firmą i kary pieniężne w wysokości nawet do 4 % obrotu przedsiębiorstwa (nie więcej niż 20 mln euro)

Udział w szkoleniu jest bezpłatny (mogą uczestniczyć maksymalnie dwie osoby z jednej firmy). Wymagana rejestracja do 6 kwietnia do 12:00 (uwaga: zgłoszenia przyjmujowane są już wyłącznie na listę rezerwową).

Więcej » Facebook »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 12.04.2018, 10:00–12:00

Prawne Vademecum Przedsiębiorcy "Nowe zasady zatrudniania cudzoziemców"

Czytaj dalej

Centrum Biznesu Fundacji CIP w Koszalinie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie zapraszają przedsiębiorców na kolejne spotkanie w ramach cyklu Prawne Vademecum Przedsiębiorcy – "Nowe zasady zatrudniania cudzoziemców w Polsce po 1 stycznia 2018 – jak prawidłowo wypełnić oświadczenia i wnioski".

Celem spotkania jest zapoznanie uczestników z obowiązującymi przepisami dotyczącymi zatrudniania cudzoziemców i wynikających z nich obowiązków dla przedsiębiorców. Z uwagi na to, że nowe przepisy znacznie skomplikowały dotychczasowe procedury ubiegania się o zezwolenie na zatrudnienie cudzoziemca i przedsiębiorcy popełniają sporo błędów formalnych, podczas szkolenia mówić będziemy o praktycznych aspektach tego zagadnienia. Przede wszystkim skupimy się na wypełnianiu oświadczeń i wniosków składanych do urzędu droga tradycyjna jak i internetową. Chodzi o oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi oraz wnioski o wydanie zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 11 kwietnia.

Więcej »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 12.04.2018, 10:00–13:00

Szkolenie "Kontrola PIP w przedsiębiorstwie z uwzględnieniem najnowszych zmian w prawie pracy"

Czytaj dalej

Północna Izba Gospodarcza zaprasza przedsiębiorców na szkolenie z zakresu prawa pracy oraz kontroli PIP w tym zakresie. Szkolenie skierowane jest do pracodawców, a także przedsiębiorców powierzających wykonywanie pracy na innej podstawie niż umowa o pracę oraz służb kadrowych zakładów pracy.

Głównym założeniem szkolenia jest przybliżenie w przystępny sposób zagadnień prawa pracy oraz wskazanie możliwości sprawnego zastosowania zmieniających się przepisów w codziennym funkcjonowaniu zakładu pracy. Szkolenie ma na celu wyjaśnienie ostatnich zmian przepisów nie tylko od strony teoretycznej, poprzez przytoczenie ich brzmienia, ale przede wszystkich ma wskazać drogę praktyczną w prawidłowym ich stosowaniu. Ponadto, z racji doświadczenia zawodowego, prowadzący przybliży zagadnienia związane z kontrolą przestrzegania prawa pracy prowadzoną przez Państwową Inspekcję Pracy oraz wskaże drogi zgodnego z prawem przejścia przez procedury kontrolne.

Program szkolenia:

 • Co to jest PIP i na jakiej podstawie działa
 • Zadania Państwowej Inspekcji Pracy
 • Nadzór i kontrola przestrzegania prawa pracy, w tym przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy
 • Przebieg postępowania kontrolnego
 • Uprawnienia podmiotu kontrolowanego
 • Protokół kontroli i środki prawne wydawane przez PIP
 • Postępowanie w sprawach o wykroczenia przeciwko prawom pracownika
 • Uprawnienia organów PIP w zakresie kontroli związanych z nowymi uregulowaniami w zakresie minimalnego wynagrodzenia za pracę
 • Omówienie najnowszych zmian w prawie pracy
 • Dyskusja

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Facebook »

 

Gdzie: Szczecinek // Kiedy: 12.04.2018, 10:00–12:15

Spotkanie informacyjne w Szczecinie "Specjalistyczne i szkoleniowe usługi dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw"

Czytaj dalej

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne skierowane do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Program spotkania:

 • Informacje dotyczące funkcjonowania sieci PIFE w Województwie Zachodniopomorskim
 • Wysokiej jakości specjalistyczne usługi doradcze dla przedsiębiorstw – (Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Szczeciński Park Naukowo Technologiczny)
 • Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw dostępne w ramach Bazy Usług Rozwojowych – (Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 11 kwiestnia do 12:00.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 12.04.2018

Warsztaty "RODO w rekrutacji"

Czytaj dalej

Północna Izba Gospodarcza oraz firma Online Technologies HR Sp. z o.o. zapraszają przedsiębiorców na warsztaty "RODO w rekrutacji".

O czym?

 • Co zrobić z obecną bazą kandydatów?
 • Jakie obowiązki ma administrator danych?
 • Jakie prawa ma udostępniający dane osobowe?

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Kołobrzeg // Kiedy: 13.04.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Efektywne wykorzystanie metod i narzędzi marketingu internetowego w małych i średnich firmach"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności skutecznego wykorzystania Internetu do promowania firmy oraz jej produktów i usług oraz do pozyskiwania klientów i do budowania ich lojalności.

Podczas szkolenia poznacie efektywne sposoby wykorzystywania między innymi stron www i blogów, społeczności internetowych, pozycjonowania, kontentu (tekstowego, graficznego i wideo), mailingu i reklamy display. Dowiecie się o metodach pozyskiwania i wykorzystania danych o zachowaniach użytkowników, potencjalnych odbiorców firmy. Szkolenie jest kierowane do firm, chcących prowadzić działania w internecie, przynoszące konkretne rezultaty. Polecane szczególnie osobom, zajmującym się prowadzeniem kampanii internetowych i chcącym poprawić ich skuteczność.

Program szkolenia:

 • Metody optymalizacji działań marketingowych w sieci czyli co się opłaca i dlaczego
 • Rola analityki internetowej i najpopularniejsze narzędzia analityczne
 • Metody i narzędzia marketingu internetowego służące budowaniu świadomości odbiorców o firmie, jej produktach, usługach
 • Metody i narzędzia marketingu internetowego służące budowaniu wizerunku marki
 • Metody i narzędzia marketingu internetowego służące do pozyskiwania klientów

Szczegółowe informacje: tel. 94 35 30 452 wew. 18.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 13.04.2018, 11:30–14:00

Warsztat "Jak utrzymać pracownika? Rola rozwoju kompetencji miękkich"

Czytaj dalej

Spotkanie przeznaczone dla pracodawców, właścicieli firm i pracowników HR.

W trakcie warsztatu prowadzący odpowiedzą na pytania:

 • Do czego nam dzisiaj kompetencje miękkie?
 • Jak wygląda abecadło najważniejszych kompetencji miękkich?
 • Wrodzone czy zdobyte- jak je zdiagnozować?
 • Dlaczego wielu z nas nie rozwija kompetencji miękkich?
 • Jakich pracowników i liderów potrzebują firmy w zmieniającym się otoczeniu biznesowym?
 • Co zrobić, żeby mieć zmotywowany zespół, który będzie chciał pracować na wspólny cel?
 • Jak rozwijać i szkolić pracowników aby ich utrzymać?

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 17.04.2018, 8:30–16:30

Seminarium "Transgraniczne szanse rozwoju turystyki medycznej"

Czytaj dalej

Centrum Usługowo Doradcze Euroregionu Pomerania w Koszalinie zaprasza na bezpłatne seminarium realizowane w ramach realizowanego projektu Transgraniczna Sieć Centrów Usługowo-Doradczych w Euroregionie POMERANIA wraz z Powiatem Märkisch – Oderland w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia /Polska w ramach celu "Europejska Współpraca Terytorialna" Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Z uwagi na fakt, że seminarium zostało zaplanowane na maksymalnie 25 osób, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 17.04.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Jak efektywnie współpracować z agencją interaktywną"

Czytaj dalej

Metody skutecznej współpracy z agencjami interaktywnymi, przy realizacji stron, tworzeniu sklepów internetowych, planowaniu i realizacji działań e-marketingowych. Praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców i marketingowców planujących lub współpracujących z agencjami.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznej i satysfakcjonującej współpracy z agencjami interaktywnymi, zajmującymi się tworzeniem stron internetowych, budowaniem e-sklepów, realizacją działań marketingowych w sieci.

Podczas szkolenia:

 • poznacie metody pracy agencji i działania, jakie trzeba podjąć przygotowując współpracę z agencją, by była ona efektywna
 • dowiecie się, jak wybrać agencję, najlepiej odpowiadającą Waszym potrzebom i na co zwrócić uwagę podczas ustalania warunków współpracy
 • poznacie najczęstsze błędy popełniane podczas współpracy pomiędzy firmami i agencjami interaktywnymi i sposoby ich unikania
 • będziecie mieli okazję przygotować brief, niezbędny do rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną

Dzięki szkoleniu łatwiej uzyskacie oczekiwany efekt pracy agencji i unikniecie kosztownych błędów.

Program szkolenia

 • Rodzaje agencji interaktywnych, specjalności i metody działania
  • Jak wybrać najlepszą agencję do własnych potrzeb i możliwości?
 • Najczęstsze błędy we współpracy z agencją interaktywną i sposoby ich unikania. Na co uważać przy współpracy z agencjami
 • Metody skutecznej współpracy z agencją interaktywną przy realizacji:
  • Strony internetowej – nowej lub modyfikacji istniejącej strony
  • E-sklepu – zbudowanie nowego sklep internetowego od podstaw lub modyfikacje istniejącego sklepu
 • Metody skutecznej współpracy z agencją interaktywną przy realizacji:
  • Działań promocyjnych: pozycjonowanie, działania w społecznościach, reklama, marketing automation
  • Wprowadzania systemu B2B
 • Przygotowanie brief-u koniecznego do rozpoczęcia współpracy z agencją interaktywną

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] » Rejestracja »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 17.04.2018, 9:00–15:30

Szkolenie "Przegląd zmian podatkowych 2018"

Czytaj dalej

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości zaprasza właścicieli i pracowników firm prowadzących działalność na terenie miasta Szczecina na bezpłatne szkolenie mające na celu przedstawienie wprowadzonych już zmian w przepisach podatkowych, a także stworzenie uczestnikom możliwości dyskusji i wymiany doświadczeń, informacji i kontaktów.

Cele szkolenia:

 • Nabycie wiedzy w zakresie jednolitego pliku kontrolnego – JPK
 • Poznanie zagadnień związanych z zasad mechanizmu split payment
 • Usystematyzowanie wiedzy w zakresie zmian w podatku dochodowym w 2018 roku
 • Poznanie zagadnień związanych z nowym rozporządzeniem o kasach fiskalnych oraz pozostałe istotne zmiany wynikające z przepisów podatkowych

Program szkolenia:

 • Jednolity Plik Kontrolny – JPK
  • Nowa grupa podatników objęta JPK od 01.01.2018
  • Obszary objęte JPK – struktury logiczne
  • Harmonogram wdrażania JPK
  • Co oznacza dla podatników powszechność obowiązku wysyłania JPK
  • Jak przygotować firmę do JPK
  • Interpretacja ogólna i wyjaśnienia Ministerstwa Finansów dotyczące JPK
  • Sankcje za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących JPK
 • Mechanizm split payment
  • Podstawa prawna wprowadzenia systemu podzielonej płatności
  • Cel nowelizacji przepisów
  • "Rachunek VAT" jako narzędzie realizacji podzielonej płatności
  • Zasady funkcjonowania "rachunku VAT"
  • Dostępność środków zgromadzonych na "rachunku VAT"
  • Plusy i minusy stosowania systemu podzielonej płatności
 • Zmiany w podatku dochodowym 01.01.2018
  • Zmiany w katalogu kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodu
  • Odsetki od pożyczki partycypacyjnej
  • Koszty uzyskania przychodów u twórców
  • Podwyższenie wartości początkowej środków trwałych oraz WNiP
  • Zwolnienia z podatku dochodowego – zmiany i nowe limity
  • Kwota wolna od podatku w 2018 roku – obliczanie
  • Limit zwalniający z obowiązku wpłacania zaliczek na PIT i CIT
  • Ryczałt od najmu na nowych zasadach
  • Pozostałe zmiany
 • Nowe rozporządzenie o kasach fiskalnych
  • Okres obowiązywania rozporządzenia
  • Zmiany w zakresie usług objętych obowiązkiem fiskalizacji
  • Przepisy przejściowe
 • Pozostałe zmiany
  • Likwidacja obowiązku informacyjnego związanego z PKPiR
  • Jednorazowa amortyzacja na nowych zasadach
  • Składniki majątkowe otrzymane w darowiźnie a odpisy amortyzacyjne
  • Przepisy o rozliczaniu zakupu biletów lotniczych
  • Obowiązek pobierania opłaty recyklingowej – torby na zakupy

Na zakończenie uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu.

Szkolenie skierowane wyłącznie do firm mających swoją siedzibę w Szczecinie. Udział w szkoleniu jest bezpłatny (mogą uczestniczyć maksymalnie dwie osoby z jednej firmy). Wymagana rejestracja do 10 kwietnia do 12:00.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 18.04.2018, 18:00–20:00

Warsztat "Meet Project Managers – Wymiary Przywództwa"

Czytaj dalej

Zachodniopomorska Grupa Regionalna IPMA Polska zaprasza na warsztat "Wymiary Przywództwa"

Wraz ze zmieniającym się pokoleniem wchodzącym na rynek pracy zmienia się też koncepcja zarządzania. W wielu firmach nadal obowiązuje model skoncentrowany na maksymalizacji efektów pracy zespołu z podstawowymi funkcjami kierowniczymi: planowaniem, monitorowaniem, motywowaniem, czy oceną. Model ten nazwany Transakcyjnym staje się coraz mniej efektywny. Pracownicy, coraz częściej odchodzą z firm, narażając je na problemy związane z brakami kadrowymi i dużą rotacją. Rola lidera we współczesnym świecie zmienia się, od menadżera wymaga się by posiadał autorytet, wiarygodność i charyzmę – czynniki przez które będzie oddziaływał na zespół.

Celem warsztatu jest zainteresowanie koncepcją przywództwa transformacyjnego, gdzie lider buduje wartość organizacji poprzez zaangażowanie swojego zespołu.

Pogram warsztatu:

 • Ja jako Lider
  • Wpływ przekonań
  • Schematyczne myślenie
 • Ja i mój zespół
  • Zespół a grupa
  • 5 dysfunkcji Lencioniego
 • Ja i mój cel
  • 7 kroków do celu

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Rejestracja »

 

Gdzie: Szczecin// Kiedy: 19.04.2018, 17:00–20:00

Warsztaty "Arena Kobiet" vol. 3

Czytaj dalej

"Arena Kobiet" to największe warsztaty bezpłatne dla kobiet w naszym regionie. Masz tutaj szansę rozwinąć się, poszerzyć swoje kompetencje, a co najważniejsze podnieść swoje kwalifikacje.

Koniecznie weź ze sobą wizytówki, by je wymienić z innymi przedsiębiorczymi kobietami.

W ramach warsztatów odbędą się 3 bloki spotkań:

 • "Kobieta i prawo"
 • "Kobiecy biznes"
 • "Mój kawałek Kobiecości"

Każda z zarejestrowancyh i obecnych uczestniczek otrzyma:

 • elektroniczny certyfikat uczestnictwa w warsztatach
 • wiedzę merytoryczną z zakresu prawa i biznesu
 • pozytywną energię do działania
 • moc wspaniałych kontaktów od partnerów wydarzenia
 • udział w losowaniu wartościowych nagród od partnerów wydarzenia

W pierwszej kolejności organizatorzy zapraszają wszystkie zarejestrowane panie od godziny 16:30 do 17:00 do rejestracji u hostess. W przypadku nieobecności osób zarejestrowanych przez Evenea, od godziny 16:55 drzwi "Areny" otwierają się dla pań niezgłoszonych.

Organizator zastrzega sobie prawo do wręczenia welcome packów w pierwszej kolejności osobom zarejestrowanym. Dla pań niezarejestrowanych, paczki powitalne do wyczerpania zapasów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Facebook » Regulamin »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 19.04.2018, 18:00–21:00

SPARKcamp #18 – Spring IT

Czytaj dalej

Tradycyjnie, w przyjaznej i luźnej atmosferze będzie można o IT i mediach cyfrowych. Organizatorzy zaprosili doświadczonych prelegentów gotowych podzielić się swoją wiedzą:

 • Posłuchamy o wieloplatformowych aplikacjach mobilnych. Michał Orzechowski spróbuje nas przekonać do tego, że Xamarin jest najlepszym sposobem na tworzenie aplikacji mobilnych.
 • Dowiemy się również o zwinnych technikach w testowaniu oprogramowania. Robert Oleśkiewicz przedstawi jakie są oczekiwania przy tego typu testach i jak to się ma do rzeczywistości.
 • Na koniec dowiemy się, jak przygotować sklep internetowy przed startem, czyli SEO w e-commerce. Adrian Pakulski wyjaśni w jaki sposób zaplanować architekturę, aby spełniała oczekiwania konsumenta, ale zarazem godziła interesy SEO i budowy zasięgów w wynikach organicznych Google.

O wydarzeniu

SPARKcamp to przyjazny klimat, miłe towarzystwo oraz swobodna wymiana myśli, czyli nic innego jak dobra zabawa i odskocznia od obowiązków dnia codziennego. Doskonała alternatywa dla zdobycia nowych kontaktów oraz podniesienia swoich kompetencji.

 • W programie każdego z eventów znajdują się minimum trzy 20-25 minutowe prelekcje
 • Prelegentem może zostać każdy – wystarczy zgłosić temat do organizatorów i przebrnąć przez proces weryfikacji
 • Tematyka zgłaszanych prelekcji, choć w swojej dowolności ma bardzo szerokie spektrum, powinna być związana z branżą IT i/lub z biznesem IT
 • Po każdym z wykładów pojawia się czas na pytania od publiczności (ok. 5 min)
 • Organizatorzy przeznaczyli również 15 minut po zakończeniu wszystkich prelekcji na tzw. lightening talks – nie dłuższe niż 3 minuty, pojedyncze ogłoszenie lub informacja
 • Żeby zarezerwować trzyminutowe wystąpienie wystarczy zgłosić chęć do organizatorów już w trakcie samej imprezy
 • Zwieńczeniem całości jest networking – czyli czas na swobodniejszą wymianę myśli, doprecyzowanie i zadawanie szczegółowych pytań oraz nawiązywanie nowych kontaktów

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Nie jest wymagana rejestracja. Rejestracja upoważnia jednak każdą zarejestrowaną osobę do odebrania bonusu ufundowanego przez sponsorów wydarzenia.

Rejestracja » Facebook »

 

Gdzie: Zachodniopomorskie // Kiedy: do 20.04.2018

Konkurs "Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów"

Czytaj dalej

Każdy region ma swoje wyjątkowe, niepowtarzalne potrawy i produkty. Trwają poszukiwania najlepszego regionalnego produktu żywnościowego oraz najlepszej potrawy regionalnej Pomorza Zachodniego. Wystartował wojewódzki etap konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów" do którego zgłoszenia można składać do 20 kwietnia br.

- Pomorze Zachodnie to kulinarna skarbnica wielu smacznych i wyjątkowych produktów. Swoim smakiem i tradycją zachwycają nie tylko mieszkańców, ale także i turystów. Wspólna pasja do gotowania i regionalnych produktów jest spoiwem łączącym lokalną społeczność, dlatego gorąco zachęcam do udziału w konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki regionów" – mówi wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Konkurs "Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów" organizowany jest już po raz XVIII przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego w partnerstwie ze Związkiem Województw RP. Jego cel to gromadzenie wiedzy o oryginalnych i charakterystycznych produktach żywnościowych regionów. Na szczeblu wojewódzkim za przebieg kulinarnych zmagań odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Regionalny finał konkursu odbędzie się 12 maja br. w Szczecinie. Podzielony jest on na dwie kategorie: najlepszy regionalny produkt żywnościowy i najlepsza potrawa regionalna.

W konkursie na najlepszą potrawę regionalną mogą wziąć udział dwuosobowe ekipy reprezentujące firmy gastronomiczne, gospodarstwa agroturystyczne lub koła gospodyń wiejskich. Menu konkursowe składać będzie się z dwóch dań: zupy lub przystawki oraz dania głównego. Każde danie konkursowe musi być przygotowane z wykorzystaniem produktów związanych z danym regionem, powszechnie znanych i rozpoznawalnych w regionie.

W drugiej kategorii konkursu udział może wziąć każdy, kto przedstawi żywnościowy produkt regionalny: surowce lub wyroby, które mogą być przeznaczone do bezpośredniego spożycia lub sporządzania potraw. Muszą być związane z określonym obszarem geograficznym, charakteryzować się szczególnymi cechami związanymi z regionem, z którego pochodzą. Powinny być wytwarzane w małej skali, tradycyjnymi metodami, wywodzić się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów oraz powinny być od dawna znane w okolicy. Produkty będą oceniane w następujących kategoriach: produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego, produkty regionalne pochodzenia roślinnego, napoje regionalne i inne produkty regionalne.

Do zdobycia w konkursie są nagrody rzeczowe oraz nominacja do nagrody honorowej "Perła 2018". Krajowy Finał Konkursu, polegający na uroczystości wręczenia statuetki "Perły", odbędzie się 23 września br. podczas Międzynarodowych Targów Smaki Regionów w Poznaniu.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Wymagane zgłoszenie udziału do 20 kwietnia.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 20.04.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Spory pomiędzy stronami umowy o roboty budowlane w praktyce: przyczyny, skutki, możliwości rozwiązań (z perspektywy wykonawcy robót)"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest zapoznanie uczestników z rozmaitymi problemami prawnymi, które częstokroć dotykają stron umowy o roboty budowlane. Założeniem szkolenia ma być przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy, która pozwoli im zawczasu reagować na pojawiające się ryzyka prawne celem uniknięcia niebezpieczeństwa sporu sądowego lub maksymalizacji szans na jego pozytywne zakończenie.

Szkolenie kierowane jest w pierwszym rzędzie do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w zakresie realizacji inwestycji budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem wykonawców (generalnych wykonawców) oraz osób, których zadaniem jest troska o interes wykonawcy prac, np. kierowników budowy, czy pracowników przedsiębiorstw budowlanych. Jednocześnie – z uwagi na fakt, że istotnym celem szkolenia jest omówienie praw i obowiązków uczestników procesu budowlanego – ze szkolenia skorzystają niewątpliwie również osoby uczestniczące w realizacji inwestycji w innym charakterze, a więc inwestorzy, inwestorzy zastępczy, podwykonawcy, czy inspektorzy nadzoru.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z różnymi spotykanymi często w praktyce sytuacjami spornymi, do których dochodzi pomiędzy uczestnikami procesu budowlanego, a przede wszystkim wykonawcą i inwestorem. W ramach szkolenia będą omawiane liczne sporne sytuacje – bez wyjątku pochodzące z praktyki zawodowej prowadzącego szkolenie. Celem podkreślenia praktycznego wymiaru szkolenia wszystkie materiały źródłowe wykorzystywane w ramach szkolenia będą miały autentyczny charakter.

Program szkolenia:

 1. Odpowiedzialność solidarna za zobowiązania podwykonawców i dalszych podwykonawców – zasada.
 2. Warunki i granice odpowiedzialności solidarnej.
 3. Konsekwencje zapłaty przez inwestora na rzecz podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy – odpowiedzialność regresowa (podmioty zobowiązane, wysokość roszczenia regresowego).
 4. Odpowiedzialność regresowa członków konsorcjum.
 5. Konsekwencje zapłaty zobowiązania podwykonawcy pomimo braku odpowiedzialności solidarnej.
 6. Niesolidny podwykonawca – możliwości prawne generalnego wykonawcy.
 7. Odstąpienie od umowy z podwykonawcą – kara umowna, odszkodowanie.
 8. W jakich wypadkach możliwe jest obciążenie podwykonawcy karą umowną należną od wykonawcy na rzecz inwestora?
 9. Możliwość wykonawstwa zastępczego i prawne możliwości dochodzenia zwrotu jego kosztów.
 10. Ryzyko prawne generalnego wykonawcy w przypadku wykonawstwa zastępczego realizowanego własnymi siłami.
 11. Czym jest odstąpienie od umowy i jakie są jego skutki?
 12. Odstąpienie od umowy a wypowiedzenie umowy a rozwiązanie umowy.
 13. Podstawy odstąpienia od umowy: ustawowe i umowne.
 14. Warunki skutecznego zastrzeżenia umownego prawa odstąpienia.
 15. Odstąpienie od umowy przez inwestora na podstawie art. 491 § 1 k.c. Podstawy do odstąpienia: brak wykonania robót.
 16. Odstąpienie od umowy przez inwestora na podstawie art. 635 k.c.
 17. Skutki odstąpienia od umowy – kara umowna.
 18. Skutki odstąpienia od umowy – odszkodowanie. Zakres odszkodowania w przypadku odstąpienia od umowy.
 19. Możliwość dochodzenia przez inwestora odszkodowania w przypadku zastrzeżenia kary umownej za odstąpienie od umowy.
 20. Przykładowe umowne podstawy do odstąpienia od umowy przez wykonawcę.
 21. Odstąpienie od umowy przez wykonawcę na podstawie art. 491 § 1 k.c. Podstawy do odstąpienia: brak zapłaty, brak udostępnia placu budowy, brak projektu (zamiennego).
 22. Odstąpienie od umowy przez wykonawcę w odpowiedzi na odstąpienie od umowy przez inwestora – generowanie podstawy do odstąpienia.
 23. Rozliczenie wykonanych robót budowlanych po odstąpieniu, inwentaryzacja wykonanych robót.
 24. Odstąpienie od umowy w całości i w części niewykonanej oraz ich skutki w zakresie rozliczenia wykonanych prac.
 25. Podstawy prawne rozliczenia za wykonane prace: obowiązek zapłaty wynagrodzenia oraz roszczenie z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia.
 26. Skutki udziału w inwentaryzacji – jak wyeliminować potencjalne ryzyka podpisania protokołu?
 27. Czym jest zwłoka, a czym opóźnienie. Kary umowne za zwłokę i opóźnienie.
 28. Czy kara umowna za opóźnienie jest należna, gdy wykonawca nie ponosi winy w niedotrzymaniu terminu wykonania umowy?
 29. Kary za zwłokę/opóźnienie w wykonaniu poszczególnych etapów harmonogramu robót – możliwość kumulowania kar.
 30. Miarkowanie kar umownych. Czym jest miarkowanie?
 31. Podstawy miarkowania kar umownych – jakie okoliczności mają znaczenie dla miarkowania kar umownych?
 32. Konieczność podniesienia zarzutu miarkowania kary umownej w ramach postępowania sądowego.
 33. Skorzystanie przez inwestora z zabezpieczenie należytego wykonania umowy.
 34. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy – czym jest i kiedy się je stosuje.
 35. Rodzaje zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
 36. Wysokość i formy wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
 37. Zasady zwrotu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
 38. Wystąpienie przez inwestora o wypłatę kwoty gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej.
 39. Ograniczone możliwości obrony wykonawcy przed wypłatą dokonywaną przez gwaranta.
 40. Obrona przed wypłatą dokonaną przez gwaranta – argumenty wynikające z treści gwarancji, nadużycie prawa podmiotowego, zabezpieczenie powództwa o ustalenie.
 41. Konsekwencje wypłaty kwoty z gwarancji – roszczenie regresowe gwaranta.
 42. Możliwości prawne wykonawcy w przypadku bezpodstawnego wystąpienia przez beneficjenta o wypłatę kwoty z gwarancji.
 43. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w zamówieniach publicznych – praktyczne problemy związane z zastosowaniem instytucji.
 44. Czym jest gwarancja zapłaty? Wystąpienie przez wykonawcę o udzielenie gwarancji zapłaty.
 45. Warunki wystąpienia przez wykonawcę o udzielenie gwarancji zapłaty (lub ich brak).
 46. Gwarancja zapłaty nie będąca gwarancją zapłaty.
 47. Prawa wykonawcy w przypadku braku udzielenia (właściwej) gwarancji zapłaty.
 48. Odstąpienie od umowy w braku gwarancji zapłaty i roszczenia wykonawcy z tym związane.
 49. Prawo żądania pełnego wynagrodzenia.
 50. Roboty dodatkowe przy wynagrodzeniu ryczałtowym. Co decyduje o kwalifikacji robót jako dodatkowe?
 51. Znaczenie treści umowy przy ocenie, czy mamy do czynienia z robotami dodatkowymi.
 52. Tzw. "ryczałt kontrolowany".
 53. Roszczenia wykonawcy w przypadku wykonania robót dodatkowych bez zlecenia.
 54. Największe ryzyka wykonawców w procesach budowlanych o zapłatę (ciężar dowodu, środki dowodowe, zarzuty inwestorów). Ryzyko procesowe – brak udźwignięcia ciężaru dowodu.
 55. Konieczność udowodnienia zakresu wykonanych prac.
 56. Zabezpieczenie dowodu z opinii biegłego na okoliczność zakresu wykonanych prac.
 57. Zarzut wykonania prac w sposób niewłaściwy.
 58. Konieczność udowodnienia wykonania robót dodatkowych.
 59. Konieczność udowodnienia, że roboty dodatkowe nie wchodziły w zakres przedmiotu umowy.
 60. Zarzut potrącenia kar umownych.
 61. Zarzut przedawnienia. Przedawnienie roszczeń z umowy o roboty budowlane i roszczeń z umowy o dzieło.
 62. Roszczenia inwestora po zakończeniu robót budowlanych. Gwarancja i rękojmia oraz roszczenia inwestora z nich wynikające.
 63. Niezależność obu podstaw żądania usunięcia wad i usterek.
 64. Ustawowe i umowne terminy gwarancji i rękojmi.
 65. Początek biegu okresu gwarancji i rękojmi dla podwykonawców uzależniony od odbioru robót od generalnego wykonawcy.
 66. Roszczenia odszkodowawcze z tytułu nienależytego wykonania umowy po zakończeniu okresu rękojmi i gwarancji.
 67. Wykonawstwo zastępcze inwestora w zakresie usunięcia wad stwierdzony.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] » Rejestracja »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 24.04.2018, 9:00–18:00

Konferencja "IT w Automotive" 2018

Czytaj dalej

GlobalLogic zaprasza na kolejną, drugą edycję konferencji "IT w Automotive", poruszającej tematykę związaną z inżynierią oprogramowania w branży Automotive.

Prelegentami będą eksperci z wieloletnim doświadczeniem w produkcji oprogramowania dla branży motoryzacyjnej. Nasi specjaliści opowiedzą o najnowszych trendach, technologiach i ich rozwoju, jak również o zastosowaniu Agile w projektach Automotive.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja » Facebook »

 

Gdzie: Kołobrzeg // Kiedy: 24.04.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Profesjonalna obsługa klienta w obiektach hotelarskich"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Centrum Usługowo Doradcze w Świnoujściu zapraszają na szkolenie, którego celem jest:

 • uporządkowanie wiedzy na temat zasad savoir-vivru w obsłudze klienta
 • poznanie różnic pokoleniowych i ich wpływu na satysfakcję z poziomu obsługi
 • poszerzenie samoświadomości – diagnoza Stylu Myślenia i Stylu Działania, wg metody FRIS
 • ćwiczenia utrwalające praktyczne umiejętności w obsłudze klienta
 • poznanie technik lingwistycznych ułatwiających kontakty z klientem

Szkolenie adresowane do przedsiębiorców z branży turystycznej, do osób, które w różnorodnych rolach zawodowych zajmują się bezpośrednią obsługą klienta.

Podczas szkolenia uczestnicy będą pracowali indywidualnie oraz grupowo wykonując różnorodne ćwiczenia, testy, symulacje, uczestnicząc w grach zespołowych, udzielając feedbacku.

Około 70-80% warsztatów przeznaczone jest na część praktyczną.

Program szkolenia:

 1. Podstawowe zasady savoir-vivru w obsłudze klienta
  • powitanie werbalne i niewerbalne – sympatia i kompetencja warunkiem sukcesu
  • różnice pokoleniowe – jak je pogodzić?
  • specyfika obsługi klienta "hotelowego"
 2. Style Myślenia i Style Działania według metody FRIS jako wsparcie w zrozumieniu klienta
  • diagnoza Stylu Myślenia – ćwiczenia
  • diagnoza Stylu Działania i jego wpływ na wykonywanie zadań
  • potencjał zespołu pracowników – jak znaleźć siłę w różnorodności?
  • opracowanie portretu klienta według metody FRIS jako pomocy w obsłudze różnych typów klientów
 3. Ćwiczenia praktyczne – zdobywanie "mistrzostwa" w obsłudze klienta
  • co mówi klient, co słyszy obsługujący?
  • sztuka zadawania pytań i ich konsekwencje
  • reklamacja jako prezent od klienta
 4. Kompetencje komunikacyjne osoby obsługującej klienta
  • techniki lingwistyczne – narzędzia do wywierania wpływu na klienta
  • manipulacje i "chwyty" stosowane przez klientów – radzenie sobie z obiekcjami

Szczegółowe informacje: tel. 94 35 30 452 wew. 18.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 25.04.2018, 10:00–16:00

Warsztaty "Zarządzanie czasem. Organizacja pracy w firmie"

Czytaj dalej

W natłoku obowiązków wydaje się nam, że nasz dzień jest zbyt krótki. Nie jest tak. Doba dla każdego ma 24 godziny i od sprawnego zagospodarowania czasu zależy, ile zadań zdołamy wykonać. Na warsztatach zostaną przekazane Państwu sposoby jak efektywnie zarządzać swoim czasem pracy.

Cel szkolenia:

 • Wypracowanie umiejętności zarządzania sobą w czasie i planowania własnej pracy
 • Rozwój umiejętności wpływających na podniesienie wśród menedżerów satysfakcji z pracy
 • Rozwój kluczowych umiejętności sprawnego zarządzania zespołem, oraz umiejętności delegowania zadań
 • Rozwój metod zarządzania czasem , które doprowadzą do efektywnego realizowania wyznaczonych celów

Po zakończonym szkoleniu uczestnicy powinni umieć zastosować następujące umiejętności:

 • wiedzieć, co wpływa na organizację pracy własnej
 • umieć definiować cele i ustalać priorytety realizowanych zadań
 • znać i umieć zastosować narzędzia pracy podnoszące efektywność
 • przygotowywać efektywne spotkania
 • umieć znaleźć indywidualne rozwiązania na eliminację " pożeraczy" czasu
 • wiedzieć komu i co delegować oraz jak kontrolować wyniki powierzonych prac

Szkolenie poparte dużą ilością casy studies, dedykowane osobom budującym nowy zespół oraz managerom napotykającym na opór w zarządzanej przez siebie grupie.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 26.04.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Ryzyko podatkowe przedsiębiorcy w zakresie podatku VAT na przykładzie obrotu karuzelowego – zagadnienia procesowe"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest omówienie sytuacji procesowej przedsiębiorcy odnośnie ryzyka wynikającego z konstrukcji podatku VAT, na przykładzie przedsiębiorcy niesłusznie posądzonego o udział w obrocie karuzelowym, zazwyczaj na tej podstawie, że nieprawidłowości wystąpiły na wcześniejszym bądź późniejszym etapie obrotu handlowego.

Szkolenie przeznaczone jest dla przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych, w szczególności zaś – pełnomocników procesowych reprezentujących przedsiębiorców przed organami podatkowymi w sprawach z zakresu podatku VAT.

Szkolenie ma charakter praktyczny i dotyczy postępowań, jakie prowadzone są przez organ podatkowy w przypadku "ujawnienia" karuzeli podatkowej. Uczestnicy dowiedzą się jakie cele możliwe są do osiągnięcia przez pełnomocnika, a jakie pozostają poza jego zasięgiem. Szczególny nacisk położony zostanie na omówienie praktycznych zagrożeń dla prowadzonej działalności handlowej, przysługujących środków obrony oraz charakterystycznych błędów popełnianych nie tylko przez organy podatkowe, lecz także przez pełnomocników reprezentujących przedsiębiorców.

Podczas szkolenia poruszone zostaną charakterystyczne problemy pojawiające się w toku postępowania zabezpieczającego i podatkowego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii incydentalnych takich jak problematyka zwrotu różnicy w podatku VAT, przerwanie i zawieszenie biegu przedawnienia zobowiązania podatkowego, sposoby przypisywania odpowiedzialności podatkowej i karnej skarbowej przedsiębiorcom, czy też omówienie praktykowanych przez organy metod takiego prowadzenia postępowania dowodowego, które wykazać ma z góry założone tezy.

Program szkolenia:

 1. Uwagi ogólne na temat postępowań karuzelowych
 2. Postępowanie zabezpieczające jurysdykcyjne
 3. Postępowanie zabezpieczające wykonawcze
 4. Rygor natychmiastowej wykonalności
 5. Blokada rachunku bankowego
 6. Przedłużenie terminu zwrotu VAT – postawy materialnoprawne i faktyczne
 7. Przedłużenie terminu wczoraj i dziś
 8. Postanowienie o przedłużeniu terminu zwrotu a bezczynność organu
 9. Charakterystyczne błędy organu
 10. Schemat wyłudzeń – karuzela w teorii i praktyce
 11. Odmowa prawa do odliczenia podatku naliczonego – podmiot nieistniejący a pusta faktura
 12. Pusta faktura – pojęcie i katastrofalne skutki jego niezrozumienia
 13. Dochowanie aktów dobrej wiary jako przesłanka braku odpowiedzialności podatkowej
 14. Faktura wystawiona przez podmiot nieuprawniony do jej wystawienia
 15. Problem fałszowania pustych faktur – odpowiedzialność podatkowa
 16. Problem firmanctwa
 17. Wewnątrzwspólnotowe nabycia
 18. Podatek od pustej faktury – art. 108 ust. 1 u.p.t.u.
 19. Dostawy wewnątrzwspólnotowe i wewnątrzwspólnotowe dostawy łańcuchowe – problem opodatkowania dostawy stawką krajową
 20. Podsumowanie – uwagi praktyczne
 21. Etapy postępowania dowodowego – charakterystyczne naruszenia przepisów prawa procesowego
 22. Wniosek dowodowy strony i odmowa jego uwzględnienia
 23. Ciężar dowodu a nieograniczony obowiązek dowodowy
 24. Badanie ksiąg podatkowych – szczególna instytucja postępowania podatkowego
 25. Dokument urzędowy jako dowód szczególny
 26. Charakterystyczne środki dowodowe i argumenty organu w postępowaniu karuzelowym
 27. Specyfika postępowania karnego skarbowego
 28. Zakres podmiotowy postępowania karnego skarbowego
 29. Relacje między postępowaniem karnym skarbowym a postępowaniem podatkowym
 30. Przedawnienie zobowiązania podatkowego a przedawnienie karalności czynu zabronionego (art. 70 § 6 pkt 1 o.p.)
 31. Ogłoszenie przedstawionych zarzutów – czyli co, komu, za co i jak?
 32. Oszustwo a narażenie na nienależny zwrot VAT – sygnalizacja problemu zbiegu idealnego i jego praktycznych konsekwencji
 33. Zatrzymanie rzeczy w postępowaniu karnym-skarbowym – przedmiot opodatkowania a przedmiot wykorzystany do popełnienia przestępstwa
 34. O "wytwarzaniu" dowodów w postępowaniu karnym-skarbowym
 35. Klika uwag o obronie w sprawach karnych skarbowych

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] » Więcej »

 

Gdzie: Karlino // Kiedy: 26.04.2018, 10:00–15:30

Szkolenie "Europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) – wymogi praktyczne i wdrożenie w każdej firmie"

Czytaj dalej

Ośrodek Enterprise Europe Network afiliowany przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Karlino zaprasza przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego na bezpłatne szkolenie, którego celem jest przedstawienie zagadnień związanych z nowym wdrożeniem europejskiego rozporządzenia dotyczących ochrony danych osobowych. Rozporządzenie dotyczy wszystkich podmiotów, które przetwarzają dane osobowe obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, i będzie stosowane od 25 maja br.

Na szkoleniu dowiesz się, co Twoja firma powinna wiedzieć o RODO i jak dostosować się do nowych wymagań. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące tworzenia dokumentacji, a dodatkowo prowadzący opowiedzą o tym, jak wykonać rejestr czynności i zweryfikować procesy przetwarzania danych.

Korzyści ze szkolenia:

 • Przygotowania firmy do nowego rozporządzenia o ochronie danych osobowych
 • Dowiesz się jakimi karami będzie dysponować GIODO
 • Jak przeanalizować ryzyko dla przetwarzania danych osobowych
 • W jaki sposób przygotować odpowiednie procedury i zabezpieczenia przed przystąpieniem do zbierania i przetwarzania danych osobowych
 • W jaki sposób wdrożyć zasady przejrzystości w przetwarzaniu danych osobowych
 • Dowiesz się jak przygotować kształt i treść umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych, wypracujemy treść klauzul takiej umowy
 • Jaki jest zakres obowiązków i jakie kompetencje powinien posiadać Inspektor Danych Osobowych
 • Dowiesz się jak legalnie pozyskiwać dane osobowe
 • Jakie prawa przysługują osobom fizycznym – w tym prawo do poprawiania, usunięcia danych oraz prawie do ograniczenia przetwarzania i sprzeciwu wobec przetwarzania danych

Program szkolenia:

 • Wprowadzenie. Zasady, prawa osób, których dane dotyczą, obowiązki administratorów i podmiotów przetwarzających
  • Status i zadania Inspektora Ochrony Danych Osobowych/Administratora Bezpieczeństwa Informacji – od kiedy i w jakich firmach jego powołanie będzie koniecznością
  • Obowiązek prowadzenia rejestru czynności przetwarzania danych wewnątrz firmy
  • Obowiązek raportowania wycieków danych do GIODO
  • Przygotowanie odpowiednich procedur i zabezpieczeń przed przystąpieniem do zbierania i przetwarzania danych osobowych
  • Prawne uregulowanie zasad profilowania i możliwości wykorzystania danych w działalności marketingowe
 • Warsztat z zakresu umowy o powierzeniu przetwarzania danych osobowych
  • Kształt i treść umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych
  • Konieczność wprowadzenia indywidualnego systemu ochrony danych osobowych dla każdej firmy – brak możliwości korzystania z szablonów
 • Ocena skutków ryzyka i dokumentacja przetwarzania danych
  • Obowiązek uwzględniania ochrony danych w fazie projektowania (privacy by design) oraz eksploatacji (privacy by default) aplikacji bazodanowych
  • Anonimizacja i pseudonimizacja danych osobowych – oznaczenia prawnego wskazanych procesów
  • Szczególne uprawnienia podmiotów danych w zakresie prawa do bycia zapomnianym i przenoszenia danych
  • Zasady legalnego pozyskiwania danych osobowych, w tym osób małoletnich
  • Przetwarzanie danych medycznych i wrażliwych
  • Zasady przekazywania danych osobowych do państw trzecich
  • Wprowadzenie wysokich kar za wykryte nieprawidłowości – odpowiedzialność karna osoby zarządzającej firmą i kary pieniężne w wysokości nawet do 4 % obrotu przedsiębiorstwa (nie więcej niż 20 mln euro)

Udział w szkoleniu jest bezpłatny (mogą uczestniczyć maksymalnie dwie osoby z jednej firmy). Wymagana rejestracja do 20 kwietnia do 12:00.

Więcej » Facebook »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: do 07.05.2018

Konkurs "Pracodawca Roku Pomorza Zachodniego" 2018

Czytaj dalej

Gmina Miasto Szczecin, Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zapraszają przedsiębiorców do udziału w konkursie "Pracodawca Roku".

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy przestrzegając przepisy prawa dotyczące bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz legalności zatrudnienia, kierują się zasadami fair play zarówno wobec podwładnych jak i partnerów gospodarczych oraz osiągają przy tym sukcesy gospodarcze.

W konkursie mogą uczestniczyć przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, od co najmniej 1 roku obrotowego poprzedzającego ogłoszenie tegorocznej edycji Konkursu, posiadający siedzibę lub oddział na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, a prowadzone przez nich przedsiębiorstwa są zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej lub Krajowym Rejestrze Sądowym.

Ze względu na różnorodność i skalę problemów, związanych z dziedziną zarządzania kadrami w przedsiębiorstwach, pracodawcy będą oceniani w 3 kategoriach, związanych z wielkością zatrudnienia:

 • I kategoria – zakłady pracy do 50 zatrudnionych
 • II kategoria – zakłady pracy od 51 do 250 zatrudnionych
 • III kategoria – zakłady pracy powyżej 250 zatrudnionych

Zostaną równiez przyznane nagrody w 2 kategoriach jakościowych:

 • IV kategoria – społeczna i charytatywna odpowiedzialność biznesu – firma aktywna lokalnie oraz wykazująca dbałość o środowisko, w którym działa
 • V kategoria – wyróżnienie dla szkoły lub wydziału uczelni współpracującej z biznesem

Kapituła Konkursu wybierze laureatów w każdej z 5 kategorii, kierując się kryteriami:

 • wdrożenia nowoczesnych form zarządzania zasobami ludzkimi
 • podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników
 • przestrzegania prawa pracy
 • wspierania społeczności lokalnej oraz pracowników firmy (uczestnictwo i wspierania przedsięwzięć ważnych społecznie i akcji charytatywnych)
 • otrzymania w ostatnim roku certyfikaty, nagrody i wyróżnienia w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem
 • organizowania staży i praktyk dla uczniów i studentów
 • dbałości o zasoby i środowisko naturalne

O Konkursie

Dzisiejszy rynek to niewątpliwie rynek pracownika. Przedsiębiorstwa aby pozyskać odpowiednich pracowników muszą być aktywne na rynku. Dużą rolę odgrywa tu prestiż firmy oraz marka i zaufanie. Coraz częściej przy wyborze pracy decydują aspekty pozafinansowe. Wyróżnienie w postaci tytułu Pracodawca Roku niewątpliwie korzystanie wpłynie na wizerunek przedsiębiorstwa i wzbudzi zaufanie potencjalnych, przyszłych pracowników. Tytuł Pracodawca Roku to wskazówka, gdzie warto pracować.

Konkurs jest inicjatywą, której celem jest promowanie przedsiębiorców z naszego regionu, którzy stosują dobre praktyki w prowadzeniu swojej działalności gospodarczej. Istotą pomysłu nie jest tylko nagradzanie tych, którzy dają dobrą pracę, ale chęć pokazania także środowiska, firm w Szczecinie. Cały czas mówi się, że tu nie ma pracy i w Szczecinie nie warto zostawać. Trzeba ten zły stereotyp obalić.

Chodzi o to żeby wspierać pracodawców i mobilizować ich do szerokiego rozwoju. Tytuł Pracodawcy Roku jest szczególnym wyróżnieniem za to, że Ci pracodawcy dołożyli wszelkich starań w kierunku aktywizowania rynku pracy, wykorzystywania zasobów ludzkich, rozwijania swojej kadry i prowadzenia rynkowej ekspansji.

Gala konkursu odbędzie się 25 maja na Wałach Chrobrego.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Wymagane zgłoszenie udziału do 7 maja.

Więcej »

 

Wydarzenia w Internecie

Wydarzenia w Internecie

Bezpłatne webinary oraz transmisje online

 

Kiedy: dostępne do 31.03.2018, 23:59

Prelekcje wygłoszone w ramach VIII Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG

Czytaj dalej

VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG odbył się 9 stycznia 2018 w Warszawie.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Wszystkie webcasty KPMG »
Lista prelekcji

Podzielona płatność oraz inne nowości w zakresie VAT

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Podzielona płatność – konsekwencje w płynności finansowej
 • Podzielona płatność – zachęty i korzyści
 • Centralny rejestr faktur, kontrola obrotu online, elektroniczny spis podatników czynnych
Rejestracja »

Wybrane zmiany w zakresie CIT na 2018 rok i ich wpływ na efektywną stawkę podatkową

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Dwa koszyki dochodów
 • Wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup wybranych usług od podmiotów powiązanych
 • Niedostateczna kapitalizacja
 • Minimalny podatek od niektórych nieruchomości
 • Inne przepisy "antyoptymalizacyjne"
 • Projekt ustawy o uproszczeniach dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym
Rejestracja »

Nie tylko JPK – trendy technologiczne na świecie i ich wpływ na polskie środowisko podatkowe

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Najważniejsze trendy technologiczne w zakresie podatków na świecie
 • Działania technologiczne Ministerstwa Finansów w Polsce (w tym centralny rejestr faktur, system STIR, fundament danych)
 • Wnioski – teraz i na przyszłość
Rejestracja »

Ostrzeżenia ministerstwa. Jak w praktyce wygląda kontakt z urzędnikami

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Restrukturyzacje w grupie
 • Spółki zagraniczne
 • Optymalizacje VAT
Rejestracja »

PIT i ubezpieczenie społeczne – nowości 2018

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Zmiany w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych
 • Zmiany w zakresie ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych
Rejestracja »

Ceny transferowe w czasach pełnej transparentności

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Międzynarodowa wymiana informacji pomiędzy władzami podatkowymi
 • Nowe obowiązki sprawozdawcze
 • Doświadczenia z kontroli w zakresie cen transferowych
 • Postępowania MAP i APA
Rejestracja »

Nowa, zwiększona ulga podatkowa na B+R

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Jak skorzystać w rocznym zeznaniu CIT 2017 ze zwiększonej ulgi na koszty rozwoju technologii, procesu, produktu
 • Dalsze zwiększenie korzyści podatkowej od 2018 roku
 • Ulga B+R też dla firm działających w specjalnych strefach ekonomicznych
Rejestracja »

MSSF 15 Przychody z umów z klientami oraz MSSF 16 Leasingi – fakty i mity dotyczące wdrożenia

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Oczekiwania i cele na etapie tworzenia standardów
 • Mity i praktyka: proces wdrożenia
 • Mity i praktyka: regulacje standardów oraz ich wpływ na sprawozdania finansowe
 • Czy data wejścia w życie to data zakończenia wdrożenia?
Rejestracja »

Jak przeżyć kontrolę transakcji zwiększającej efektywność podatkową? Właściwa dokumentacja kluczem do sukcesu

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Transakcje najbardziej narażone na ryzyko kontroli
 • Zaostrzenie wymogów dokumentacyjnych
 • Jak przygotować tzw. defence file
Rejestracja »

CFO celem zaawansowanych cyberataków

Zakres tematyczny prelekcji:

 • Dlaczego cyberbezpieczeństwo jest zagadnieniem biznesowym, a nie technicznym?
 • Cyberbezpieczeństwo z perspektywy finansowej
 • Jak hakerzy kradną miliony euro przez nieostrożność CFO?
 • Co pomoże CFO w odparciu zaawansowanego cyberataku?
Rejestracja »

RODO – nowa rzeczywistość w ochronie danych osobowych. Zmiany dla księgowego

Zakres tematyczny prelekcji:

 • RODO jako nowa regulacja ochrony danych osobowych, geneza zmian i charakter nowej regulacji
 • Nowe podejście do ochrony danych osobowych
 • Nowe obowiązki wynikające z RODO po 25 maja 2018
 • Wpływ zmian na pracę księgowego
Rejestracja »

 

Kiedy: 03.04.2018, 10:00

Webinar "Facebook Copywriting – skuteczne teksty reklam"

Czytaj dalej

Z tego webinaru dowiesz się, czym różnią się dobre teksty od złych. Poznasz zasady, którymi powinieneś kierować się, tworząc teksty promocyjne na FB – tak w reklamach, jak i w komunikacji bieżącej. Całość omówiona zostanie na licznych przykładach z wielu branż, by pokazać, że pewne zasady skutecznego copywritingu są uniwersalne.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 04.04.2018, 11:00

Webinar na temat przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Czytaj dalej

Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Organizatorów Turystyki i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych zapraszają do bezpłatnego udziału w webinarze na temat nowych przepisów ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych.

Program

 1. Część I
  • Zakres ustawy, wyłączenia, definicje, terminy
  • Impreza turystyczna, usługa turystyczna, powiązane usługi turystyczne
  • Organizatorzy turystyki, agenci turystyczni oraz przedsiębiorcy ułatwiający nabywanie PUT
  • Niewypłacalność organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie PUT; ochrona podróżnego
  • Rejestr organizatorów i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie PUT
  • Zabezpieczenia finansowe: gwarancje, ubezpieczenia, TFG, TRP
  • Obowiązki informacyjne wobec podróżnych
  • Umowa o udział w imprezie turystycznej
  • Realizacja umowy o udział w imprezie turystycznej
  • Kary pieniężne i przepisy karne
  • Odpowiedzialność wobec podróżnego
  • Standardowe formularze informacyjne
 2. Cześć II
  • Odpowiedzi na najważniejsze pytania organizatorów i agentów zebrane przez MSiT
 3. Cześć III
  • Live czat – pytanie, odpowiedź z uczestnikami seminarium online

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja. Link do rejestracji dla osób nie zrzeszonych w OSAT opublikowany zostanie 4 kwietnia ok. godziny 10:00 na fanpage OSAT: https://www.facebook.com/OSATOWCY/.

Więcej »

 

Kiedy: 04.04.2018, 10:00–10:45

Webinar "RODO – fakty i mity dotyczące ogólnego rozporządzenia UE o ochronie danych"

Czytaj dalej

RODO, czyli nowe unijne rozporządzanie dotknie każdej firmy i organizacji, która działając na terenie Unii Europejskiej w jakikolwiek sposób przetwarza dane osobowe. Na jego wdrożenie unijne podmioty mają czas do 25 maja 2018. Co musisz wiedzieć o RODO prowadząc firmę:

 • Jakie zmiany w przetwarzaniu danych wprowadza RODO?
 • Jak przygotować na RODO swoją infrastrukturę i pracowników?
 • Jakie zmieniają się obowiązki Administratora Danych?

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 05.04.2018, 11:00

Webinar "Zbrodnia i kara, czyli ile zapłacimy za źle wdrożone RODO?"

Czytaj dalej

25 maja 2018 roku to początek rewolucyjnych zmian w naszym systemie prawnym. Będzie to ważny dzień zarówno dla małych i średnich przedsiębiorców, jak i właścicieli większych firm – każdy z nas poczuje jego wpływ na funkcjonowanie swojego biznesu, ponieważ to właśnie tego dnia wejdzie w życie akt prawny wprowadzający nowe przepisy o ochronie danych osobowych.

Dzięki webinarowi dowiecie się, jak uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w kontakcie z klientami, kiedy nie należy podawać swoich danych osobowych, kim będzie Inspektor Ochrony Danych Osobowych i jak go powołać oraz jak uniknąć kar i sankcji za niedostosowanie się do wymogów Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.

Godzinny webinar będzie również możliwością do zadania ekspertowi na czacie na żywo pytań związanych z RODO w przeciągu całego spotkania.

O webinarze:

 • Dwóch doświadczonych ekspertów ds. ochrony danych osobowych
 • Które dane zaliczamy do danych osobowych?
 • Przykłady i skutki złych praktyk
 • Kary za nieprzestrzeganie przepisów
 • RODO a marketing
 • Praktyczne rozwiązania – jak przygotować się do wdrożenia RODO
 • Dane osobowe medyczne, czyli jak przygotować placówkę medyczną do nowych przepisów RODO?

Po webinarze otrzymasz "pigułki wiedzy" nagrane dla Ciebie przez ekspertów.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja » Facebook »

 

Kiedy: 06.04.2018, 10:30–11:30

Webinar "Urlopy wypoczynkowe od A do Z"

Czytaj dalej

Webinarium będzie poświęcone zasadom udzielania urlopu wypoczynkowego zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa pracy i praktyką stosowaną u pracodawcy.

W ramach bezpłatnego webinaru zostaną poruszone zakresy tematyczne:

 • Kiedy nabywamy prawo do urlopu wypoczynkowego?
 • Co z urlopem wypoczynkowym w przypadku rozwiązania umowy o pracę w ciągu roku kalendarzowego?
 • Czy można urlopu udzielać na godziny?
 • Jaki wpływa ma urlop bezpłatny i wychowawczy na urlop wypoczynkowy?
 • Czy można przerwać lub odwołać urlop wypoczynkowy?
 • Czy można odmówić pracownikowi urlopu na żądanie?
 • Zmiany w prawie urlopowym w "nowym" Kodeksie pracy

Osoby uczestniczące wn webinarze mają możliwość zadawania pytań.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru w oknie webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 06.04.2018, 12:00–13:00

Webinar "Jak zmniejszyć absencje pracowników?"

Czytaj dalej

W ramach bezpłatnego webinaru zostaną poruszone zakresy tematyczne:

 • Obraz absencji w Polsce i Europie
 • Koszty ponoszonej absencji
 • Zachowania absencyjne pracowników
 • Skutki braku polityki absencji
 • Jak zarządzać absencją pracowników?
 • Wskaźniki absencji w kontrolingu personalnym
 • Kluczowe czynniki sukcesu wdrożeń działań antyabsencyjnych – cays

Osoby uczestniczące wn webinarze mają możliwość zadawania pytań.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru w oknie webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: (różne terminy) 09.04.2018-13.04.2018

Webinary GS1 na temat kodów kreskowych

Czytaj dalej

Najbliższe webinary:

 • Pierwsze kroki z kodami kreskowymi [09.04.2018, 10:00-11:30]. Webinar skierowany do firm, które rozpoczynają lub planują wdrożenie rozwiązań opartych o standardy GS1, prowadzony w każdy pierwszy roboczy poniedziałek miesiąca. [więcej »]
 • Aktualne standardy zarządzania numerami GTIN [10.04.2018, 10:00-11:00]. 30 czerwca 2016 r. weszły w życie nowe – uproszczone zasady nadawania numerów na jednostki handlowe. Prowadzący webinar zapoznają uczestników z 10 podstawowymi wytycznymi, które wymagają nadania nowego numeru GTIN. [więcej »]
 • Jak znakować dostawy do wojska? [10.04.2018, 12:00-13:00]. [więcej »]
 • Skuteczny system traceability, czyli co zrobić, by produkty były bezpieczne dla konsumenta? [11.04.2018, 10:00-11:00]. Webinar obejmuje spełnienie wymagań rozporządzeń 178/2002, 1223/2009, 1224/2009 związanych z identyfikowalnością dla branży spożywczej, rybnej i kosmetycznej, rozwiązania w zakresie systemów Traceability w oparciu o standardy GS1 oraz przykłady. [więcej »]
 • Mój kod moją wizytówką, czyli jak zaprojektować dobrej jakości kod kreskowy? [12.04.2018, 10:00-11:00]. Webinar obejmuje budowę i zasady wykorzystania wybranych rodzajów kodów kreskowych, podstawowe popełniane błędy oraz wytyczne w zakresie projektowania i lokalizacji oznaczeń kodowych na produktach. [więcej »]
 • Usprawnij swój magazyn z etykietą logistyczną GS1 [13.04.2018, 13:00-14:00]. Webinar obejmuje zasady tworzenia etykiet zgodnie z wymogami, przetwarzania kodowanych danych oraz ich wydruku i zastosowania w przestrzeni magazynowej. [więcej »]

Udział bezpłatny (elementy promocji oferty). Wymagana rejestracja.

Lista webinarów »

 

Kiedy: 10.04.2018, 10:00

Webinar "Jak przygotować stronę do generowania leadów?"

Czytaj dalej

Poznaj sprawdzone metody, które usprawnią Twoją pracę nad tworzeniem stron docelowych. Dowiesz się, jak tworzyć treści, które odzwierciedlają potrzeby grupy docelowej oraz jak powinna być zaprojektowana strona docelowa, aby optymalnie konwertowała. Ponadto, przedstawione zostaną narzędzia, które można wykorzystać przy tworzeniu landing pages.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 10.04.2018, 10:30–11:30

Webinar "6 pomysłów na podniesienie konwersji dzięki nowoczesnym narzędziom wyszukiwania"

Czytaj dalej

Podczas webinara prowadzący opowiedzą o znaczeniu nowoczesnych narzędzi wyszukiwania i ich roli w kształtowaniu zachowań klientów, pokażą zaimplementowane już rozwiązania i efekty jakie osiągnięto oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie czego klienci tak naprawdę szukają, gdy korzystają z wyszukiwarki.

Z webinara dowiesz się:

 • Jak wykorzystać nowoczesną wyszukiwarkę w maksymalny sposób
 • Czy warto inwestować w nowoczesne narzędzia wyszukiwania
 • Dlaczego warto wspomagać użytkownika w wyszukiwaniu
 • Jak pokazać treść, która wcale nie była przedmiotem wyszukiwania

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 11.04.2018, 11:30

Webinar "Marketing automation w e-biznesie"

Czytaj dalej

Chcesz się dowiedzieć, jakie możliwości oferuje marketing automation, jak tworzyć skuteczne treści i planować skuteczne cykle komunikacji z odbiorcami, a przede wszystkim jak zwiększyć efektywnośc kampanii online marketingowych? Zapisz się na darmowy webinar organizowany przez GetResponse we współpracy z NowymMarketingiem.

Narzędzia typu marketing automation pozwalają na planowanie komunikacji online marketingowej na każdym etapie kontaktu z marką. Weź udział w webinarze, aby poznać funkcjonalności marketing automation, dowiedzieć się jak tworzyć skuteczne treści oraz zobaczyć, w jaki sposób tworzyć cykle komunikacji dopasowane do potrzeb Twojego biznesu.

Webinar skierowany jest do osób początkujących i średnio-zaawansowanych, zainteresowanych prowadzeniem kampanii online marketingowych, w szczególności do przedsiębiorców planujących zwiększyć zyski z tego rodzaju kampanii, a także do pracowników działów marketingu, chcących zwiększyć efektywności swojej pracy.

Z webinaru dowiesz się:

 • jaka jest komunikacja na poszczególnych etapach kontaktu z marką
 • jak pisać angażujące treści emaili oraz landing pages, dzięki którym odbiorcy będą regularnie powracać do Twojej marki
 • w jaki sposób przygotować cykle marketing automation dopasowane do potrzeb Twojej firmy
 • jak dzięki automatyzacji sprzedawać szybciej i więcej

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja »

 

Kiedy: 11.04.2018, 12:30–13:30

Webinar "Skuteczna ochrona organizacji przed cyberatakiem: pokaz technik ataku i obrony na żywo"

Czytaj dalej

Podczas webinarium przeprowadzona zostanie próba cyberataku z zewnątrz na organizację. W symulacji ataku weźmie udział dwóch prelegentów, którzy pokażą, jak wygląda atak zarówno od strony napastnika, jak i broniącego się.

Podczas webinarium przeprowadzona zostanie próba cyberataku z zewnątrz na organizację. W symulacji ataku weźmie udział dwóch prelegentów: Mateusz Pstruś i Marcin Marciniak. Mateusz podejmuje próbę włamania do organizacji, przedstawi narzędzia i techniki użyte do przeprowadzenia ataku, a Marcin prezentuje zdarzenia rejestrowane przez system w trakcie ataku, opisując informacje i dane, które ADS dostarcza administratorowi. Zaprezentowane scenariusze odpowiadają prawdziwym atakom prowadzonym przez prawdziwych włamywaczy, w których role wciela się pentester Mateusz Pstruś. Zaprezentowane przez Marcina informacje będą wykorzystane do wypracowania odpowiedzi na zagrożenia – tak samo, jak ma to miejsce przy odpieraniu prawdziwego ataku. Podczas webinarium zapoznacie się z systemem ADS, oraz jego głównym architektem – Pawłem Bykowskim, który będzie odpowiadać na pytania na czacie.

Organizatorzy zaprezentują, jakie ataki wykrył ADS dzięki gotowym wbudowanym w system regułom, przygotowanym przez ekspertów przeprowadzających nie tylko zwykłe testy penetracyjne, ale specjalizujących się również w testach profilowanych – symulowanych atakach hackerskich (tzw.red teaming).

Dlaczego warto wziąć udział?

 • Dowiesz się w jaki sposób ochronić firmową infrastrukturę IT, poznając przy tym metody działań włamywaczy
 • Poznasz sposoby zabezpieczenia firmowej sieci Wi-Fi przed nadużyciami oraz błędami w konfiguracji klientów
 • Zapoznasz się z metodami wykrywania zaawansowanych włamań klasy APT na przykładzie prawdziwego ataku prowadzonego na żywo przez eksperta, specjalistę w zakresie testów penetracyjnych
 • Przedstawione zostaną sposoby ochrony wrażliwych systemów, takich jak automatyka przemysłowa
 • Omawiana technologia umożliwi obronę na każdym etapie ataku, począwszy od rozpoznania, aż po niszczące działania włamywaczy

Udział bezpłatny (elementy promocji oferty). Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 12.04.2018, 11:00–12:00

Debata ekspercka online "Jednolity Plik Kontrolny – Magazyn (JPK_MAG). Czy potrafisz poprawnie wygenerować raport JPK_MAG?"

Czytaj dalej

Debata przeznaczona jest dla przedsiębiorców, przedstawicieli biur rachunkowych oraz działów finansowo-księgowych, magazynowych i logistycznych. Podczas debaty eksperci omówią najważniejsze zagadnienia związane z poprawnym przygotowaniem i wysłaniem struktury JPK_MAG.

W czasie debaty dowiesz się:

 • Czym jest i do czego służy struktura JPK_MAG?
 • Kto i w jaki sposób musi prowadzić stany magazynowe by firma mogła na czas przygotować i wysłać JPK_MAG?
 • Czy do generowania JPK_MAG potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie?

Celem debaty jest:

 • Przekazanie eksperckich porad dotyczących najlepszych metod generowania raportu JPK_MAG
 • Uświadomienie podatnikom konieczności dostosowania firmowych systemów do generowania spójnych danych magazynowych z systemami finansowo-księgowymi w firmie
 • Przekazanie porad, jak sobie poradzić, gdy firmowy program magazynowy nie jest zintegrowany z modułem FK

Dla kogo przeznaczona jest debata?

 • Dla przedsiębiorców, działów finansowo-księgowych, biur rachunkowych, przedstawicieli działów magazynowych i logistycznych

Zakres debaty – czego się nauczysz?

 • Dowiesz się, jakie konsekwencje spotkają podatników, którzy nie są w stanie wygenerować i przesłać wymaganych prawem struktur JPK_MAG na żądanie urzędu skarbowego
 • Otrzymasz eksperckie porady w zakresie optymalnego przygotowania firmy lub biura rachunkowego do sprostania obowiązkowi JPK

Czas trwania debaty: 45 minut + 15 minut na pytania i odpowiedzi.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja »

 

Kiedy: 17.04.2018, 10:00

Webinar "Jak przyciągnąć wyglądem, żeby potem zatrzymać treścią?"

Czytaj dalej

Przeglądając firmowe brandbooki i key visuale nie można nie zauważyć, że kreacje związane z prezentacjami mocno w Polsce kuleją. Na tle dopracowanych w szczegółach ulotek, wizytówek, a nawet papieru firmowego te biedne PowerPointy są trochę jak my versus nasza wersja z lat 90. – kresz i welur budzą sentyment, ale nie na podsumowaniu działań z ostatniego kwartału. Z czego to wynika? Może myślimy, że trzeba być zawodowym grafikiem, żeby robić dobre slajdy? A może przeraża nas nakład pracy, który trzeba zmieścić między codziennymi obowiązkami? W obu przypadkach popełniamy błąd w założeniu, ale da się go łatwo odkręcić.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 18.04.2018, 11:00

Webinar "Efektywny i spójny proces realizacji zamówień publicznych…czyli jak pracować szybciej, wydając mniej"

Czytaj dalej

Uczestnicząc w bezpłatnym szkoleniu online, dowiesz się:

 • Jakie działania powinieneś podjąć, aby zamówienia publiczne w Twojej jednostce były szybciej realizowane
 • Co musisz zrobić, aby podnieść efektywność wydatków oraz nie naruszyć przepisów Prawa zamówień publicznych
 • Jak pracują inni i co rekomendują – usłyszysz przykłady dobrych praktyk, które pomogą Ci usprawnić Twoje postępowania o zamówienia publiczne

Wybrane zagadnienia, poruszone podczas szkolenia online:

 1. Organizacja procesu zakupowego w jednostce
  • wewnętrzne akty
  • podział odpowiedzialności
  • planowanie zamówień publicznych
 2. Aspekty wpływające na efektywność zakupów
  • o wartości poniżej 30 000 euro
  • o wartości równej i przekraczającej próg 30 000 euro
 3. Waga wniosków z realizacji zamówienia
 4. Dobre praktyki

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 18.04.2018, 13:00–14:00

Webinar "Kontakt z chińskim producentem – Targi China Homelife 2018"

Czytaj dalej

W roku 2018 odbywa się kolejna już edycja targów China Homelife. O tym jak odpowiednio nawiązać kontakt z chińskim producentem odpowie Patrycja Pendrakowska. Jeśli chcesz nawiązać współpracę biznesową z dostawcami z Chin, weź udział w webinarze i poszerz swoją wiedzę na ten temat.

Webinar skierowany jest szczególnie dla:

 • Osób, które chcą nawiązać współpracę z chińskimi producentami
 • Odbiorców poszukujących nowych dostawców
 • Firm, które szukają produktów wytwarzanych na Dalekim Wschodzie

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 19.04.2018, 10:30–11:30

Webinar "Chory pracownik – od zgłoszenia do zwolnienia – praktyczne porady dla działów personalnych"

Czytaj dalej

Kontekst prawny i tematyczny webinarium:

 • Podstawę prawną stanowią przepisy Kodeksu pracy dot. rozwiązywania umów o pracę (w szczególności: art. 30 KP, art. 32 KP, art. 53 KP), przepisy ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa dot. kontroli zwolnień lekarskich oraz orzecznictwo sądów (w tym najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego). Z perspektywy Pracodawcy istotnym jest, aby przeciwdziałać nadużywaniu zwolnień lekarskich przez pracowników, a co za tym idzie – sprawnie organizować rozkład pracy i zarządzać zakładem pracy.

W ramach bezpłatnego webinarium zostaną poruszone zakresy tematyczne:

 • Zgłoszenie zwolnienia lekarskiego przez pracownika oraz kontrola prawidłowości wystawienia zwolnienia (zwolnienia papierowe oraz e-zwolnienia)
 • Kontrola prawidłowości wykorzystywania zwolnienia lekarskiego przez pracownika
 • Okoliczności uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę z powodu nieprawidłowego korzystania ze zwolnienia lekarskiego
 • Przedłużająca się nieobecność z powodu choroby – kiedy uzasadnia wypowiedzenie umowy o pracę
 • Przedłużająca się nieobecność z powodu choroby – kiedy uzasadnia rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Osoby uczestniczące wn webinarze mają możliwość zadawania pytań.

Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinaru w oknie webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 19.04.2018, 14:00

Webinar "RODO – Tips & Tricks" z cyklu "Akademia RODO dla firm"

Czytaj dalej

Ósmy webinar z cyklu "Akademia RODO dla firm". Podczas webinaru prowadzący podzielą się cennymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak najlepiej wdrożyć RODO w firmie.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 24.04.2018, 11:00–12:00

Debata ekspercka online "Księgi rachunkowe po nowemu. Czy wiesz jak przygotować Jednolity Plik Kontrolny Księgi Rachunkowe (JPK_KR)?"

Czytaj dalej

Na debatę organizatorzy zapraszają w szczególności przedsiębiorców, księgowych i przedstawicieli biur rachunkowych. W czasie debaty eksperci doradzą, w jaki sposób prowadzić księgi rachunkowe po wejściu w życie obowiązku raportowania JPK_KR, a także w jaki sposób poprawnie przygotować strukturę JPK_KR na żądanie urzędu skarboweg.

W czasie debaty dowiesz się:

 • Które pola w strukturze JPK_KR są obowiązkowe, a które opcjonalne?
 • Czy JPK_KR zmienia zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych?
 • Poznasz przykłady dokumentów JPK w formacie XML

Celem debaty jest:

 • Przekazanie unikatowej wiedzy eksperckiej dotyczącej prowadzenia ksiąg rachunkowych w sposób umożliwiający sprawne i bezbłędne generowanie raportu JPK_KR
 • Dostarczenie informacji na temat najlepszych metod tworzenia, sprawdzania poprawności oraz wysyłania raportu JPK_KR na żądanie urzędu skarbowego

Dla kogo przeznaczona jest debata?

 • Dla właścicieli firm, zarządów, przedstawicieli działów księgowych oraz biur rachunkowych

Zakres debaty – czego się nauczysz?

 • Dowiesz się, w jaki sposób poprawnie wypełniać wszystkie niezbędne pola w strukturze JPK_KR
 • Zyskasz ekspercką wiedzę na temat prowadzenia ksiąg rachunkowych w sposób umożliwiający bezbłędne raportowanie JPK_KR

Czas trwania debaty: 45 minut + 15 minut na pytania i odpowiedzi.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja »

 

Kiedy: 26.04.2018, 10:00

Webinar "Zarządzanie zmianą i procesami biznesowymi w polskich przedsiębiorstwach" – prezentacja wyników badania

Czytaj dalej

W webinarze omówione zostaną wyniki redakcyjnego badania Computerworld Polska, realizowanego we współpracy w firmą Webcon, dotyczącego zarządzania zmianą i procesami biznesowymi w polskich przedsiębiorstwach.

Badanie zrealizowane zostało w marcu 2018 roku. Zaprezentowane zostaną najświeższe wyniki dotyczące wydajności zarządzania procesami biznesowymi w dużych polskich organizacjach. Organizatorzy pokazą, jaka jest popularność rozwiązań klasy BPM, jakie korzyści osiągają firmy dzięki wdrażaniu tego typu platform, które obszary biznesu są najczęściej objęte wsparciem, czy też jakie są najważniejsze wyzwania i problemy związane z zarządzaniem procesami biznesowymi.

W trakcie trwania webinaru prowadzący będą na bieżąco odpowiadać na pytania zadawane na żywo za pośrednictwem interaktywnego czatu.

Udział bezpłatny (możliwe elementy promocji oferty). Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 25.05.2018, 14:00

Webinar "Firmowe dane w chmurze" z cyklu "Akademia RODO dla firm"

Czytaj dalej

Dziewiąty webinar z cyklu "Akademia RODO dla firm", w którym eksperci w jasny i przystępny sposób opowiedzą o przetwarzaniu firmowych danych w chmurze w kontekście RODO.

Podczas webinaru prowadzący odpowiedzą na pytania:

 • Jak nowe przepisy wpłyną na usługi chmurowe?
 • Jak przechowywać, przetwarzać i chronić firmowe dane w chmurze, aby być zgodnym z RODO?
 • Jakie będą nowe obowiązki i zakres odpowiedzialności podmiotu przetwarzającego dane osobowe w chmurze?

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 07.06.2018, 10:00

Webinar "Zarządzanie ryzykiem w ramach nowych norm ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015"

Czytaj dalej

Webinar dla zainteresowanych doskonaleniem systemu zarządzania w zakresie zarządzania ryzykami i szansami zgodnie z wymaganiami nowych norm ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015.

Dlaczego warto wziąć udział?

 • Nowe wydania ISO 9001 i ISO 14001 zostały oparte o ideę zarządzania ryzykiem jako wiodącego elementu systemu zarządzania w nowoczesnej firmie. Przedstawione zostaną interpretację wymagań obu norm w kwestiach związanych z zarządzaniem ryzykiem i zaproponowane zostanie całościowe podejście do tego tematu. Udział w naszym webinarze jest dobrym wstępem do opracowania własnych rozwiązań w zakresie monitorowania kontekstu, identyfikacji zagrożeń i szans, opracowania skutecznych zabezpieczeń oraz organizacji przepływu informacji (monitorowanie i konsultacje), może być także okazją do zweryfikowania już podjętych działań.

Zawartość webinaru:

 • Model zarządzania ryzykiem (ISO 31000:2009)
 • Praktyczne wskazówki dotyczące opracowania i wdrożenia zarządzania ryzykiem w firmie
 • Dokumentacja zarządzania ryzykiem

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja do 6 czerwca do 16:00.

Więcej »

 

Kiedy: 13.06.2018, 13:00–14:00

Webinar "Jak podnieść bezpieczeństwo importu z Chin? Weryfikacja kontrahenta, kontrola towaru jeszcze w Chinach"

Czytaj dalej

Transakcje z firmami chińskimi obarczone są dużym ryzykiem. Okazuje się jednak, że o istnieniu szybkich i niedrogich sposobów podniesienia bezpieczeństwa importu z Chin nie wiedzą nie tylko firmy rozpoczynające import bezpośredni z Chin, ale nawet wieloletni importerzy. Każdy kto współpracuje z Chinami powinien wiedzieć jakie są narzędzia zabezpieczające transakcje importowe z Chin i jak dobierać je w zależności od potrzeb oraz spodziewanego poziomu ryzyka.

Webinar jest skierowany do wszystkich, którzy:

 • Chcą uniknąć niebezpieczeństwa rozpoczęcia współpracy z oszustami
 • Pragną nawiązać współpracę z właściwym dostawcą
 • Nie wiedzą w jaki sposób mogą mieć wpływ na jakość towarów zamawianych w Chinach
 • Nie chcą płacić dostawcom za towar, który jest wadliwy i/lub niezgodny z zamówieniem

Podczas webinaru poruszane będą następujące tematy:

 • Podstawowe zasady współpracy z Chinami
 • Weryfikacja kontrahenta – sprawdzenie jego wiarygodności
 • Kontrola jakości towaru – skuteczne narzędzie ograniczające ryzyko otrzymywania towaru niezgodnego z opisem
 • Rodzaje kontroli – kiedy? Który rodzaj wybrać?
 • Kontrola 1-szego produktu
 • Kontrola w trakcie produkcji
 • Kontrola przedwysyłkowa
 • Nadzór nad załadunkiem
 • Badania laboratoryjne
 • Norma AQL
 • Od czego zależy skuteczność przeprowadzonej kontroli?

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 25.07.2018, 13:00–14:00

Webinar "Kolej z Chin dla każdego"

Czytaj dalej

Prostota, większa dostępność i spadające stawki – to wszystko składa się na rosnącą popularność frachtu kolejowego z Chin. Jak to wykorzystać do napędzenia własnego biznesu? Jakie są przewagi frachtu kolejowego nad frachtem morskim, na co trzeba uważać i o czym warto pamiętać importując kolejowo z Chin – o tym wszystkim będziemy podczas webinaru.

Webinar skierowany jest szczególnie dla:

 • Odbiorców zaczynających przygodę w handlu zagranicznym
 • Importerów poszukujących alternatywy dla transportu morskiego
 • Firm, którym zależy na szybkim imporcie produktów

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: 29.08.2018, 13:00–14:00

Webinar "Jak wybrać dobrego spedytora?"

Czytaj dalej

Wybór odpowiedniego spedytora to klucz do odpowiedzialnego rozpoczęcia importu towarów zza granicy. Dostosowanie usługi do prowadzonego biznesu pozwala nie tylko obniżyć koszty, ale także zwiększyć bezpieczeństwo prowadzonych działań. Jak wybrać dobrego spedytora? Jakie kryteria przyjąć podczas wyboru? O wszystkim podczas webinaru.

Webinar skierowany jest szczególnie dla:

 • Odbiorców zaczynających przygodę w handlu zagranicznym
 • Importerów poszukujących alternatywy dla aktualnych usług spedycji
 • Firm, którym zależy na optymalizacji kosztów

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Kiedy: dostępne do 11.08.2018–06.12.2019 (różne terminy)

Webcasty KPMG (zmiany w PIT 2018; ulga na prace B+R; bezpieczeństwo aplikacji)

Czytaj dalej

Webcasty KPMG to wydarzenia online prowadzone przez ekspertów, którzy bazując na doświadczeniu zawodowym i wiedzy, analizują i omawiają kwestie istotne dla firm. Eksperci KPMG na bieżąco śledzą zmiany i trendy ważne dla przedsiębiorców prowadzących działalność w Polsce i na świecie.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Wszystkie webcasty KPMG »

Zmiany w PIT na 2018 rok – rewolucja czy ewolucja?

(dostępne do: 06.12.2019, 9:00)

W dniu 10 listopada br. Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Należy zaznaczyć, iż projekt zawiera szereg istotnych zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych zarówno od strony pracodawcy jak i pracownika, między innymi nową wartość kwoty wolnej od podatku, podwyższenie wysokości zwolnień podatkowych, jak również zwiększenie limitu 50% kosztów dla twórców.

Zmiany weszły w życie z dniem 1 stycznia 2018 roku.

Webinar ma na celu przedstawienie najnowszych przepisów w powyższym zakresie oraz wskazanie praktycznych rozwiązań w związku z ich stosowaniem.

Uwaga: Webcast odbył się w grudniu 2017.

Rejestracja »

Ulga na prace B+R oraz pozostałe formy wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R

(dostępne do: 13.11.2019, 12:00)

Z początkiem 2016 roku poszerzyła się paleta zachęt dla przedsiębiorców na prowadzenie działalności B+R – wzorcem wielu państw (np. UK, Irlandia, Australia) została wprowadzona ulga podatkowa na prace badawczo-rozwojowe pozwalająca przedsiębiorcom na odliczenie dodatkowych kosztów prowadzonych prac B+R od podstawy opodatkowania.

Webinar ma na celu przedstawienie najnowszych przepisów i zasad korzystania z ulgi na prace B+R. W trakcie webinarium omówimy między innymi obecnie obowiązujące przepisy, planowane zmiany, a także inne instrumenty wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R w przedsiębiorstwach.

W sposób przystępny i praktyczny wyjaśniona zostanie istota funkcjonowania ulgi, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków leżących po stronie przedsiębiorców oraz obszarów potencjalnego ryzyka.

Seminarium jest adresowane do: dyrektorów finansowych, głównych księgowych, wewnętrznych doradców podatkowych (in-house), szefów działów B+R.

Zakres tematyczny webinaru:

 1. Blok 1: Ulga na prace B+R
  • Omówienie zasad pozyskania ulgi na prace B+R
   • Definicja prac B+R
   • Koszty kwalifikowane
   • Zasady odliczenia
   • Obowiązki dokumentacyjne
   • Wyłączenia
   • Przykładowe zastosowanie
  • Zmiany w przepisach od 1 stycznia 2018
 2. Pozostałe formy wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R
  • Wsparcie na prace B+R
   • Źródła wsparcia
   • Poziomy dofinansowania
   • Kryteria wyboru
   • Przykładowe projekty
  • Wsparcie na infrastrukturę B+R
   • Źródła wsparcia
   • Poziomy dofinansowania
   • Kryteria wyboru
   • Przykładowe projekty
  • Inne źródła wsparcia

Uwaga: Webcast odbył się 8 listopada 2017.

Rejestracja »

Błędy w aplikacjach przyczyną groźnych cyberataków

(dostępne do: 02.10.2019, 11:00)

Zakres tematyczny:

 • Dlaczego aplikacje stanowią dziś obszar największego ryzyka dla przedsiębiorstw?
 • Jakiego rodzaju luki w bezpieczeństwie najczęściej występują w aplikacjach?
 • Jak działają hakerzy i w jaki sposób się przed nimi zabezpieczyć?
 • W jaki sposób spełnić nowe wymagania RODO odnośnie bezpieczeństwa aplikacji?

Uwaga: Webcast odbył się 26 września 2017.

Rejestracja »

 

Informacje z ZPP

Informacje z ZPP

Najnowsze działania ZPP oraz informacje gospodarcze

 

Newsletter #ZPPNewsBruksela – nowe narzędzie w ZPP

Czytaj dalej

Przedstawicielstwo Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w Brukseli, wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu działalnością ZPP w Unii Europejskiej, uruchamia nowe narzędzie – europejski newsletter. Narzędzie to umożliwia stały monitoring inicjatyw i projektów, które ZPP podejmuje w Brukseli.

Podstawowym i najważniejszym celem biura w Brukseli jest reprezentowanie interesów sektora przedsiębiorstw w Polsce. Wzmożone działania ZPP w tym zakresie skłaniają nas do regularnej komunikacji z naszymi Członkami, organizacjami lokalnymi i branżowym, w których interesie występujemy, ale także ze wszystkimi zainteresowanymi osobami i instytucjami – mówi Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP.

Newsletter będzie publikowany w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Więcej [wideo] »

 

Gdzie: cała Polska // Kiedy: do 08.04.2018

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku 2017

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców serdecznie zaprasza przedsiębiorców z sektora mikroprzedsiębiorstw do udziału w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku 2017.

Mikroprzedsiębiorca Roku 2017 jest konkursem organizowanym przez stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Partnerem strategicznym jest Citi Handlowy, a partnerem merytorycznym Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. ZPP jest jednym z partnerów wydarzenia – członkiem Koalicji na rzecz mikroprzedsiębiorczości.

Ideą jaka przyświeca fundatorom i organizatorom jest docenienie i wyróżnienie najmniejszych przedsiębiorców, którzy z sukcesami prowadzą swoje firmy, działające na rynku polskim oraz sięgające rynków globalnych.

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku organizowany jest od 2005 roku. Dotychczas, w kilkunastu edycjach Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku udział wzięło ponad 2500 przedsiębiorców. W gronie blisko 120 nagrodzonych znalazły się podmioty o różnym charakterze działalności.

W tym roku po raz trzynasty przedsiębiorcy zarządzający najmniejszymi firmami mają szansę zaprezentować swoje osiągnięcia. Do konkursu mogą przystąpić przedsiębiorcy, zatrudniający poniżej 10 pracowników, których roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów Euro. Do udziału zapraszamy w szczególności firmy, które wyróżniają się ciekawymi i innowacyjnymi rozwiązaniami biznesowymi. Mile widziane są mikroprzedsiębiorstwa, których wizja rozwoju sięga rynków globalnych.

Nagroda główna to 40 000 zł.

Kategorie konkursowe

 • Mikroprzedsiębiorca – kategoria uniwersalna dla wszystkich Mikroprzedsiębiorców
 • Senior – kategoria dla Mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność przed 1 stycznia 2011 roku
 • Progres – kategoria dla Mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność między 1 stycznia 2011 a 31 grudnia 2014 roku
 • Start – kategoria dla Mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność po 1 stycznia 2015 roku
 • Młody Biznes – kategoria dla Mikroprzedsiębiorców urodzonych po 1 stycznia 1988 roku

Ponadto planowane jest 8 specjalnych wyróżnień dla firm, które zdaniem Kapituły konkursu najefektywniej rozwijają się w różnych regionach Polski. Dzięki temu konkurs będzie również stanowił promocję lokalnych liderów biznesu.

Cele konkursu

 • Celem Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku jest promocja i wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do aktywności gospodarczej na lokalnych rynkach oraz zakładania własnych firm. W konkursie nagradzani są przedsiębiorcy, których sukces stanowi przykład efektywnego biznesu, innowacyjnego myślenia gospodarczego oraz zaangażowania i społecznej odpowiedzialności.

 

Kapituła Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, składająca się z autorytetów w dziedzinach związanych z prowadzeniem biznesu, ocenia:

 • pomysł na firmę i jego ewolucję, umiejętność przezwyciężania trudności przy tworzeniu i rozwoju firmy
 • nowatorstwo w stosunku do podobnych przedsięwzięć
 • strategię oraz sposób prowadzenia działalności sprzyjający rozwojowi firmy
 • wpływ prowadzonego biznesu na rodzinę oraz lokalną społeczność
 • markę – główny produkt lub usługę, a także sposoby dystrybucji i promocji

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia do konkursu można dokonać do 8 kwietnia 2018 roku na stronie www.mikroprzedsiebiorcaroku.com.

Więcej »

 

Gdzie: Mińsk (Białoruś) // Kiedy: 19–20.04.2018

Minsk B2B Summit 2018 Belarus – Poland

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz firma Uniter zachęcają wszystkich przedsiębiorców do udziału w konferencji "Minsk B2B Summit 2018 Belarus – Poland".

Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2018 roku w Hotelu Marriott w Mińsku na Białorusi.

Celem wydarzenia jest wzmocnienie biznesowej współpracy pomiędzy Białorusią i Polską. Nasze państwa są do siebie zbliżone nie tylko geograficznie – dzielimy również historię i tradycję. Dodatkowo, polskie i białoruskie społeczeństwo mają dla siebie wzajemną sympatię. Mimo to, dzisiaj po obu stronach brakuje istotnych przedsięwzięć o charakterze biznesowym, które potwierdzałyby tę społeczną i historyczną bliskość. Szczyt Biznesowy Białoruś – Polska ma służyć rozwojowi rzeczywistej i bardzo konkretnej współpracy biznesowej.

Pierwszy Szczyt składa się z paneli, podczas których będzie można zarówno zaprezentować i przedyskutować projekty przeszłe i aktualne, jak i zarysować nowe obszary współpracy biznesowej. Podczas wydarzenia odbędą się również spotkania w formule B2B – zostaną one zaplanowane i zorganizowane odpowiednio wcześniej, tak żeby odpowiadały profilowi odwiedzających Białoruś polskich firm.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologi objęło patronat honorowy nad wydarzeniem. Patronat medialny nad konferencją objęły Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy.

Program oraz warunki uczestnictwa dostępne są na stronie minskb2bsummit.com.

Więcej »

 

Stanowisko ZPP ws. projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Stanowisko związku przedsiębiorców i pracodawców ws. projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw

Uważamy, że aktualny stan prawny w zakresie ulg od wpłat na PFRON nie tylko generuje nadużycia, ale również przyczynia się do przedmiotowego traktowania samych osób niepełnosprawnych – w swoisty sposób "handluje się" zatrudnianiem tych ludzi, ponieważ nabycie usługi albo towaru od przedsiębiorcy zatrudniającego określoną ich liczbę, pozwala na istotne zmniejszenie obciążeń z tytułu wpłat na PFRON. Jako Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, zdecydowanie potępiamy takie praktyki. Praca umożliwia osobom niepełnosprawnym nie tylko integrację z resztą społeczeństwa, ale również rozwijanie własnych talentów i umiejętności – traktowanie zatrudniania osób niepełnosprawnych, czy też nabywania od ich pracodawców towarów i usług, jako metody optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwie jest niedopuszczalne…

Więcej »

 

ZPP pozytywnie o obowiązkowych e-zwolnieniach

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Wprowadzenie obowiązkowych e-zwolnień to krok w stronę postępującej informatyzacji służby zdrowia, a to należy ocenić pozytywnie – tak wynika z opublikowanego 27 lutego br. stanowiska Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Od 1 lipca 2018 roku, jedyną obowiązującą formą zwolnienia, będzie zwolnienie elektroniczne. Do tej pory lekarz miał wybór pomiędzy wystawieniem tradycyjnego, papierowego zwolnienia, a wprowadzeniem do systemu informatycznego zwolnienia elektronicznego.

Z danych, którymi dysponujemy, wynika że lekarze rzadko korzystają z tej możliwości – powiedział Marcin Nowacki, wiceprezes ZPP – W 2016 roku wystawiono prawie 500 tysięcy zwolnień elektronicznych. Może się wydawać, że to spora liczba, ale w tym samym czasie zwolnień papierowych było aż prawie 20 milionów. Te dane dobrze pokazują, jak mało popularnym rozwiązaniem jest w tej chwili elektroniczne zwolnienie

Więcej »

 

Naczelny Sąd Administracyjny stanął po stronie przedsiębiorców. Klęska inspekcji farmaceutycznej i korporacji aptekarskiej w sprawie 1%

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że zasada sukcesji uniwersalnej odnosi się do zezwoleń na prowadzenie aptek, a zezwolenia apteczne nabyte w drodze przejęć kapitałowych z mocy prawa przechodzą na nabywcę. W ten sposób Sąd potwierdził prawa przedsiębiorców, którzy w ostatnich kilkunastu latach kupowali apteki, także od Skarbu Państwa. Wyrok podważa wykładnię forsowaną przez inspekcję farmaceutyczną i korporację aptekarską, które w ostatnich latach podjęły działania przeciwko przedsiębiorcom, próbując zmienić sens zapisów o 1%, po kilkunastu latach ich obowiązywania, bez zmiany regulacji…

Więcej »

 

ZPP pozytywnie o założeniach Konstytucji dla Nauki

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ws. projektu ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 22 stycznia 2018 roku, tzw. Konstytucji dla Nauki

Proponowany projekt ustawy możemy ocenić jako początek pozytywnych i wyczekiwanych zmian. Polskie szkolnictwo wyższe znajduje się w poważnym i długoterminowym kryzysie. Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z wieloprzyczynowym problemem, który w istotnym stopniu negatywnie wpływającym na kondycję polskiej gospodarki. O sytuacji najdobitniej świadczą twarde dane, takie jak pozycja naszych uczelni w prestiżowym rankingu szanghajskim. Wśród 500 najlepszych szkół wyższych na świecie, znajdują się jedynie dwie polskie placówki – Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Jak na spore państwo, z ambicjami by w krótkim czasie dołączyć do grona najbogatszych na świecie, jest to zdecydowanie za mało…

Więcej »

 

Kobiety ukrytym potencjałem polskiej gospodarki

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Obowiązki rodzinne sprawiają, że Polki pozostają nieaktywne zawodowo. Jednocześnie, jak deklarują kobiety, sytuację mógłby zmienić częściej stosowany elastyczny czas pracy – wynika z nowego raportu Deloitte "Ukryty potencjał polskiego rynku pracy. Kobiety nieaktywne zawodowo", przygotowanego na zlecenie Coca-Cola w ramach Forum Rynku Pracy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Blisko 4 mln Polek w wieku 20-64 lat, które są bierne zawodowo, czyli nie pracują, stanowi realny potencjał polskiej gospodarki. Większość z nich zajmuje się m.in. domem, czy opiekuje się innymi członkami rodziny. Ta liczba stanowi 34 proc. kobiet w tym wieku, z czego zaledwie 4 pkt. proc. z nich jest w kontakcie z urzędami pracy. Odsetek biernych zawodowo jest w Polsce wyższy od średniej unijnej. Przeciętnie w krajach Unii Europejskiej, 29 proc. kobiet jest poza rynkiem pracy…

Więcej »

Czytaj również:

 • Warto być aktywną zawodowo » (Źródło: zpp.net.pl) Więcej pracujących kobiet to wyższy wzrost gospodarczy – do 2025 roku budżet państwa mógłby zyskać nawet ponad 50 mld zł PKB oraz niemal 20 mld danin publicznych, tak wynika z najnowszego raportu Deloitte "Ukryty potencjał polskiego rynku pracy. Kobiety nieaktywne zawodowo", przygotowanego na zlecenie Coca-Cola w ramach Forum Rynku Pracy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Raport został zaprezentowany 16 marca br. na konferencji w Sejmie RP z udziałem przedstawicieli Parlamentu, organizacji pozarządowych oraz lokalnych kół gospodyń wiejskich. Zdaniem Minister Jadwigi Emilewicz, kobiety to ukryty potencjał polskiej gospodarki.

 

Stanowisko ZPP ws. projektu ustawy o ochronie danych osobowych z dn. 3 marca 2018 roku

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ws. projektu ustawy o ochronie danych osobowych z dn. 3 marca 2018 roku

Dostosowanie przepisów krajowych do nowej rzeczywistości prawnej, wykreowanej na poziomie Unii Europejskiej za pomocą rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, z pewnością stanowi duże wyzwanie dla ustawodawcy. Nie dziwi zatem, że proces powstawania ustawy o ochronie danych osobowych był stosunkowo długi, a w konsultacjach zdecydowało się wziąć udział tak wiele organizacji. Nowe regulacje dotyczyć będą bowiem bardzo szerokiego katalogu podmiotów – trudno podać przykład przedsiębiorcy, czy też jakiejkolwiek organizacji, która nie przetwarza w jakimś stopniu danych osobowych. Nie powinien również budzić zdziwienia fakt, że w toku całego procesu, projekt ustawy był poddawany szeregowi modyfikacji. Z tego też powodu, mimo że Związek Przedsiębiorców i Pracodawców składał już w toku oficjalnych konsultacji społecznych swoje stanowisko, uważamy za stosowne ponowne przedstawienie swoich uwag…

Więcej »

 

Stanowisko ZPP w sprawie projektu nowelizacji Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z 13.11.2017 (UD302)

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w sprawie projektu nowelizacji Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z 13.11.2017 (UD302)

Projekt z punktu widzenia polskich przedsiębiorców należy ocenić negatywnie. Najwyższe zdumienie budzi inicjatywa, by Polska jako pierwszy i jedyny kraj w Unii Europejskiej wprowadziła jednostronnie przepisy dotyczące etykietowania napojów alkoholowych.

Intencja, by konsumenci mieli rzetelną informację o składzie i wartości odżywczej napojów alkoholowych, jest słuszna. Branża alkoholowa w porozumieniu z Komisją Europejską od kilku lat pracuje nad wprowadzeniem odpowiednich regulacji w tej sprawie. Szerokie konsultacje ze środowiskiem lekarzy i przedsiębiorców doprowadziły do opracowania korzystnego dla wszystkich stron konsensusu. Oczekiwana data wdrożenia nowych przepisów na poziomie unijnym to 2019 rok.

W tym kontekście nakładanie na polskich przedsiębiorców wprowadzających do obrotu napoje alkoholowe pochodzące z innych krajów obowiązku podawania ich składu i wartości odżywczej jest niepotrzebne, a nałoży na polskie firmy ogromne obciążenia biurokratyczne i finansowe związane z analizą i certyfikacją produktów…

Więcej »

 

Stanowisko ZPP w sprawie konsultacji decyzji deregulujących usługi telefoniczne

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w sprawie konsultacji decyzji deregulujących usługi telefoniczne

Jako organizacja pracodawców, której celem jest m.in. działanie na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce, z uwagą śledzimy działania organów administracji państwowe w tym zakresie. Z dużym zainteresowaniem odnotowaliśmy zatem poddanie przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod konsultacje krajowe projektów decyzji deregulujących szereg usług telefonicznych – hurtowych jak i detalicznych.

ZPP wyraża uznanie dla polskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego. Niezależnie od tego, czy deregulacja dotyczy określonych branż, czy też całej gospodarki, zawsze będziemy opowiadać się za rozwiązaniami prowolnościowymi i prokonkurencyjnymi, ograniczającymi sztywne obwarowywanie przedsiębiorców niepotrzebnymi często przepisami. Tymczasem, regulator rynku telekomunikacyjnego sukcesywnie zwalnia z regulacji poszczególne usługi telekomunikacyjne, opierając się o wyniki prowadzonych analiz, które wskazują, iż dany segment nie wymaga już interwencji państwowej, a naturalne mechanizmy gospodarcze zastępują mechanizmy stosowane dotychczas przez państwo…

Więcej »

 

Kaźmierczak: za mało rąk do pracy przeszkodą w rozwoju

 Źródło: obserwatorfinansowy.pl 

Czytaj dalej

Dane GUS o spadku bezrobocia do 6,8 proc. w lutym świadczą o tym, że główną przeszkodą w rozwoju polskiej gospodarki w najbliższym czasie będzie brak pracowników – ocenił dla PAP prezes Związku Pracodawców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak…

Więcej »

 

Mały biznes, wielka sprawa – P. Bolechowski rozmawiał z J. Bińkowskim ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Z. Wojciechowskim z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (wideo)

 Źródło: wpolsce.pl 

Czytaj dalej

Przemysław Bolechowski rozmawiał z Jakubem Bińkowskim ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz ze Zbigniewem Wojciechowskim z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii…

Więcej »

 

Polskie firmy bez wsparcia nie mają szans przebić się na bogatszych zachodnich rynkach

 Źródło: bankier.pl 

Czytaj dalej

Polskie firmy bez wsparcia nie mają szans przebić się na bogatszych zachodnich rynkach ze względu na bariery, jakie napotykają w UE – wynika z raportu WEI.

"Europejski protekcjonizm ma źródło raczej w narodowych obawach niż w brukselskiej biurokracji. Z rosnącym niepokojem obserwujemy zarówno legislacyjne, jak i administracyjne próby podnoszenia kosztów działalności polskich firm" – czytamy w raporcie "Bariery i utrudnienia dla polskich firm w Unii Europejskiej", przygotowanego przez Warsaw Enterprise Institute (WEI)…

Więcej »

 

Cezary Kaźmierczak: Przedsiębiorcy będą mogli wywodzić swoje konstytucyjne prawa z ustawy

 Źródło: pulshr.pl 

Czytaj dalej

Konstytucja Biznesu to dobra regulacja, poprawia istniejący stan, dzięki niej firmy będą mogły wywodzić przed urzędami swoje konstytucyjne prawa wprost z ustawy – uważa prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak…

Więcej »

Czytaj również:

 

Zakaz handlu w niedziele „u nas się nie przyjmie”. Zobacz, dlaczego

 Źródło: superbiz.se.pl 

Czytaj dalej

Chociaż pierwsze niedziele wolna od handlu upłynęły spokojnie, nadal wielu Polaków nie popiera obowiązujących od 1 marca 2018 r. regulacji. Tym bardziej, że niektóre europejskie państwa, w przeciwieństwie do nas, zliberalizowały przepisy dotyczące wolnych od handlu niedziel. Jeden z bardziej jaskrawych przykładów stanowią Węgry, które wycofały się z zakazu przypominającego ten w naszym kraju po 13 miesiącach. Zapytaliśmy Kamila Rybikowskigo, eksperta z Warsaw Enterprise Institute (WEI), czy podobna sytuacja może mieć miejsce w Polsce…

Więcej »

Czytaj również:

 

Można odpisać VAT z lewej faktury

 Źródło: rp.pl 

Czytaj dalej

Przekręty kontrahenta nie pozbawiają nabywcy jego usług prawa do odliczenia podatku. Potwierdził to sąd.

Wyrok ważny dla wszystkich, którzy trafili na niezarejestrowanych kontrahentów i mają problemy z odliczeniem VAT z wystawianych przez nich faktur. Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że współpraca z firmą, której nie ma w VAT-owskim rejestrze, nie oznacza automatycznie, że próbujemy oszukać fiskusa…

Więcej »

 

Wysokie koszty pracy na etacie (audio)

 Źródło: rp.pl 

Czytaj dalej

Nowe przepisy prawa pracy, nad którymi pracuje Komisja Kodyfikacyjna, mają co do zasady chronić pracowników przed tzw. umowami śmieciowymi. Czyli nadużywaniem umów cywilnoprawnych w sytuacjach, gdy tak naprawdę powinna to być praca etatowa.

Problem w tym, że propozycje komisji są bardzo daleko idące i zmierzają de facto do wyeliminowania większości elastycznych form zatrudnienia, które na polskim rynku pracy stały się już standardem. – Mam nadzieję, że rząd nie zgodzi się na te propozycje, które na razie znamy tylko z przecieków. Gdyby weszły w życie, sparaliżowałyby gospodarkę – mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców…

Więcej »

 

Resort pracy chce ułatwić zatrudnianie cudzoziemców. Zagraniczni pracownicy zaczęli wypełniać lukę w finansach ZUS

 Źródło: kariera.pl 

Czytaj dalej

Skoro Ukraińcy są coraz ważniejszym elementem naszej gospodarki, należałoby pomyśleć, jak ułatwić im podejmowanie legalnego zatrudnienia i pobyt wraz z rodzinami na dłużej niż sześć miesięcy – postuluje Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. – Na razie takich ruchów nie widzę

Więcej »

 

Polskie firmy w międzynarodowych przetargach

 Źródło: polskieradio.pl 

Czytaj dalej

Zdaniem Mariusza Pawlaka, Głównego Ekonomisty ZPP, fuzja Lotosu i Orlenu to krok w dobrym kierunku. Spółki te bowiem, działając oddzielnie, przegrywają z zachodnimi stacjami detalicznymi.

- Ogromny koncern ma potencjał to tego, by przejąć złoża za granicą. Na dzień dzisiejszy ani Orlen ani Lotos nie jest w ogóle brany pod uwagę jako partner w takich transakcjach. Jestem zwolennikiem tej konsolidacji – powiedział ekspert ZPP na antenie Polskiego Radia 24…

Więcej »

Wyższy podatek VAT to dla wielu przedsiębiorców być albo nie być

 Źródło: manager24.pl 

Czytaj dalej

To pogoń rządzących za pozyskiwaniem pieniędzy i sposób na realizację doraźnych interesów poprzez gnębienie przedsiębiorców – tak zmienną interpretację podatku VAT na tzw. posiłki gotowe komentują organizacje, zrzeszające restauratorów i placówki gastronomiczne…

Więcej »

Rekordowe zamówienia dla polskich firm. Tak dobrze nie było od 14 lat

 Źródło: money.pl 

Czytaj dalej

Zarówno przemysł, jak i budownictwo nabrały szalonego rozpędu na początku roku. Wskaźniki koniunktury wskazują na największe zamówienia odkąd GUS analizuje takie dane…

Więcej »

Przegląd prasy online

Przegląd prasy online

Bezpłatne cyfrowe wydania lokalnej oraz ogólnopolskiej prasy

Region: Pomorze Zachodnie

Świat Biznesu [1-3(194-196), I-III/2018]

 WWW: swiatbiznesu.com 

Magazyn gospodarczy Pomorza Zachodniego.

Pobierz [PDF] »

Region: Szczecin

Prestiż Magazyn Szczeciński [3(113), III/2018]

 WWW: prestizszczecin.pl 

Styl życia / ludzie / wydarzenia / felietony / kronika.

Czytaj  » Pobierz [PDF] »

Region: Koszalin

Prestiż Magazyn Koszaliński [2(89), III/2018]

 WWW: prestizkoszalin.pl 

Biznes / społeczeństwo / wydarzenia / styl życia.

Czytaj » Czytaj [Issuu] »

Region: Szczecin

MM Trendy Szczecin [3(60), III/2018]

 WWW: szczecin.naszemiasto.pl/mm-trendy 

Magazyn miejski.

Czytaj [Issuu] »

Region: Koszalin

MM Trendy Koszalin [3(52), IV/2018]

 WWW: facebook.com/mmtrendykoszalin 

Magazyn miejski.

Czytaj [Issuu] »

Region: Szczecin

Nasze Miasto Szczecin [29.03.2018]

 WWW: szczecin.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Pobierz [PDF] z archiwum »

Region: Koszalin

Nasze Miasto Koszalin [29.03.2018]

 WWW: koszalin.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Pobierz [PDF] z archiwum »

+ Dodatek specjalny:

#dom i ogród [30.03.2018]

(omyłkowo jako "Szczecin")

Pobierz [PDF] z archiwum »

Region: Szczecin

Nasze Miasto Kołobrzeg [30.03.2018]

(omyłkowo jako "dodatek specjalny" – pierwszy rząd)

 WWW: kolobrzeg.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Pobierz [PDF] z archiwum »

Region: Szczecin

Nasze Miasto Szczecinek [30.03.2018]

(omyłkowo jako "Koszalin" – pierwszy rząd)

 WWW: szczecinek.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Pobierz [PDF] z archiwum »

Region: Szczecin

Nasze Miasto Białogard [30.03.2018]

(omyłkowo jako "Koszalin" – trzeci rząd)

 WWW: bialogard.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Pobierz [PDF] z archiwum »

Region: Koszalin

BiznesPlus [III/2018]

 WWW: miasto.koszalin.pl 

Pismo ludzi przedsiębiorczych.

Pobierz [PDF] »

Region: Koszalin

MiastoPlus [3(46), III/2018]

 WWW: miasto.koszalin.pl 

Reportaże / pasje / kultura / sztuka / historia / kulinaria / sport.

Pobierz [PDF] »

Region: Szczecin

Hot Magazine Szczecin [152, IV/2018]

 WWW: hotmag.pl 

Moda / kuchnia / hot noc / wywiady / edukacja.

Czytaj [Issuu] »

Region: Szczecin i okolice / Tematyka: Networking kobiet

Z Sukcesem Ci do twarzy [6, III/2018]

 WWW: zsukcesemcidotwarzy.pl 

Internetowy magazyn dla kobiet przedsiębiorczych.

Pobierz [PDF] »

Region: Koszalin

Fakty Tygodnik Koszaliński [166, 30.03.2018]

 WWW: koszalininfo.pl 

Koszalin / Sianów.

Czytaj [Issuu] »

Region: Szczecinek

Fakty Szczecineckie [009, III/2018]

 WWW: wzpnews.pl 

Bezpłatny miesięcznik. Biały Bór / Barwice / Bobolice / Szczecinek.

Czytaj [Issuu] »

Region: Wałcz

ExtraWałcz [287, 29.03.2018]

 WWW: archiwumex.pl 

Niezależna gazeta bezpłatna. Wałcz / Człopa / Tuczno / Mirosławiec.

Czytaj [Issuu] »

Region: Świnoujście

Magazyn Wyspy [1/2(19), I-II/2018]

 WWW: magazynwyspy.pl  Czytaj »

Tematyka: Reklama i marketing internetowy

Firmer [1(24), II-V/2018]

 WWW: firmy.net/firmer 

Reklama i marketing internetowy dla małych firm. Informacje / narzędzia / porady / wywiady, trendy i historie sukcesu.

Pobierz [PDF] »

Tematyka: Outsourcing

Outsourcing&More [2(39), III-IV/2018]

 WWW: outsourcingandmore.pl 

Dwumiesięcznik w pełni poświęcony rynkowi outsourcingu w Polsce i na świecie.

Pobierz [PDF] » Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Reklama

OOH magazine [1(135), I-III/2018]

 WWW: oohmagazine.pl 

Wszystko o skutecznej reklamie. MARKETING MIX / POS STARS / EVENT MIX / Gadżety.

Pobierz [PDF] »

+ Dodatek specjalny:

Katalog OOH event! [7]

 WWW: oohevent.pl 

Katalog prezentujący najbardziej kreatywnych podwykonawców i obiekty z branży EVENT & MICE.

Pobierz [PDF] »

Tematyka: Dystrybucja

Życie Handlowe [3/2018, III/2018]

 WWW: zyciehandlowe.com/zycie_handlowe.php 

Pismo przeznaczone dla specjalistów dystrybucji.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: FMCG

Hurt & Detal [3(145), III/2018]

 WWW: hurtidetal.pl 

Ogólnopolski miesięcznik branży FMCG.

Czytaj [Issuu] »

+ Dodatek specjalny:

Kampanie Reklamowe marzec 2018

Najciekawsze kampanie reklamowe rynku FMCG.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: FMCG

Poradnik Handlowca [2(300), II/2018]

 WWW: poradnikhandlowca.com.pl 

Ogólnopolski miesięcznik branżowy dla kadry kierowniczej sklepów i hurtowni FMCG.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Gastronomia

Poradnik Restauratora [2(222), II/2018]

 WWW: poradnikrestauratora.com.pl 

Ogólnopolski miesięcznik branżowy dla kadry kierowniczej restauracji, hoteli i innych zakładów gastronomicznych.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Hotelarstwo

Świat Hoteli [II-III/2018]

 WWW: horecanet.pl 

Magazyn dla hotelarzy. Wyposażenie / marketing / zarządzanie / gastronomia.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Gastronomia

Nowości Gastronomiczne [II-III/2018]

 WWW: horecanet.pl 

Miesięcznik restauratorów i profesjonalistów branży gastronomicznej.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Gastronomia

Sweets & Coffee [II-III/2018]

 WWW: horecanet.pl 

Magazyn profesjonalistów rynku kawiarni – cukierni – lodziarni – piekarni.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Stacje paliw

Stacja Benzynowa & Convenience Store [II-III/2018]

 WWW: petrolnet.pl 

Czasopismo właścicieli stacji paliw oraz profesjonalistów branży. Porusza problematykę sektora detalicznej i hurtowej dystrybucji paliw i produktów FMCG.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Kosmetyka

Kosmetyki [1-2, I-II/2018]

 WWW: magazynkosmetyki.pl 

Bezpłatny magazyn branżowy o kosmetykach.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Motoryzacja

Świat Motoryzacji [III/2018]

 WWW: swiatmotoryzacji.com.pl 

Twój doradca w warsztacie. Technologie / wyposażenie / części zamienne / urządzenia / narzędzia / rynek.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Instalatorstwo

Magazyn Instalatora [3(235), III/2018]

 WWW: instalator.pl 

Miesięcznik informacyjno-techniczny branży instalacyjnej (systemy rurowe wewnętrzne, ogniwa paliwowe, kominy, montaż kanalizacji, bufory, przydomowe oczyszczalnie ścieków).

Czytaj [Issuu] »

+ Dodatek specjalny:

Poradnik "Magazynu Instalatora" ABC [3/2018]

Czujniki wody, pompy ciepła, odkurzacze centralne, zawory mieszające, pompy zatapialne, ogrzewanie elektryczne, zasuwy burzowe; szkolenia.

Czytaj »

Tematyka: Firmy rodzinne

Relacje [1(28), II/2018]

 WWW: firmyrodzinne.pl 

Magazyn firm rodzinnych.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Biznes

Business Life Polska [1(12), II-III/2018]

 WWW: majermedia.com/business-life-polska 

Gdzie business spotyka lifestyle. Biznes / sylwetka / lifestyle / finanse / gadżety / jedzenie / podróże.

Czytaj [Issuu] »

 

Chcesz, aby informacja od Ciebie pojawiła się w tym miejscu? Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nie należysz jeszcze do ZZPP? Dołącz do nas! Dowiedz się więcej i wypełnij prostą deklaracje online na zzpp.net.pl/deklaracja!

Więcej
o Magazynie

W "Magazynie Zachodniopomorskiego ZPP" informujemy o działaniach Zachodniopomorskiego ZPP oraz ogólnopolskiego ZPP, a także o zapytaniach ofertowych, bezpłatnych szkoleniach przez Internet i wydarzeniach na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Członkowie ZZPP otrzymują dodatkowo
redagowany przez ogólnopolski ZPP
Biuletyn "Prawo & Legislacja".
Biuletyn "Prawo & Legislacja" zawiera najnowsze informacje z zakresu zmian prawa, projektów ustaw, przepisów podatkowych - w szczególności dotyczących podatku VAT i kontroli podatkowych, sposobów finansowania, oraz rozwoju firmy. Nie zabraknie w nim również ciekawostek z rynku pracy.

O nas

Należymy do ogólnopolskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, a jednocześnie stanowimy suwerenną organizację pracodawców. Działamy na terenie województwa zachodniopomorskiego, występując w imieniu ZPP, oraz podejmując samodzielne działania na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Od swoich członków nie wymagamy obowiązkowego uczestnictwa w spotkaniach i posiedzeniach czy zaangażowania w realizowane przez nas projekty. Szanujemy czas każdego przedsiębiorcy, dlatego aby do nas dołączyć, wystarczy wypełnić prostą deklarację na naszej stronie internetowej.

Skontaktuj się z nami

Zachęcamy do kontaktu z nami w przypadku jakichkolwiek pytań, uwag, czy pomysłów.

Napisz do nas

Porozmawiaj z nami

+48 726 702 777

Spotkaj się z nami

Koszalin,
Bohaterów Warszawy 30