Magazyn

Zachodniopomorskiego ZPP

Magazyn ZZPP - Darmowy portal informacyjny dla zachodniopomorskich przedsiębiorców

Magazyn ZZPP nr 4(22)/2018

W bieżącym numerze

 

 

 

 

Wydarzenia w regionie

Zobacz wszystkie pozycje

 

Wydarzenia w Internecie

Zobacz wszystkie pozycje

 

Informacje z ZPP

Zobacz wszystkie pozycje

 

Przegląd prasy online

Zobacz wszystkie pozycje

 

Polecamy szczególnie

Polecamy szczególnie

Najważniejsze informacje od Zachodniopomorskiego ZPP

 

Istniejemy już ponad rok!

Niedawno minęła pierwsza rocznica oficjalnego utworzenia Zachodniopomorskiego ZPP – to właśnie 5 kwietnia ubiegłego roku otrzymaliśmy potwierdzenie rejestracji naszej organizacji w KRS.

Odrobina historii

ZZPP został powołany do życia w marcu 2017 pod skrzydłami ogólnopolskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców jako suwerenna organizacja pracodawców działająca na terenie Pomorza Zachodniego.

Założycielami ZZPP są znani koszalińscy przedsiębiorcy: Robert Bodendorf (Business Software), Krzysztof Gołaszewski (Rhema Group), Jarosław Loos (PUF Sp. z o.o.), Halina Kozak (Kancelaria Doradztwa Podatkowego i Audytu Debet), Jarosław Burzak (Pro-Wam Sp. z o.o.), Jakub Talewski (Mikroserwis), Ilona Sokołowska (Biuro Rachunkowe Infiks), Sylwia Korbus (Salon Fryzjerski), Mariusz Tomczyk (ATOM webski sklep) oraz Mirosław Malina (Baumal Hurtownia Budowlana i Parapetów).

Obecnie zrzeszamy blisko 100 firm z całego województwa zachodniopomorskiego i realizujemy kilka projektów wspierających przedsiębiorców z sektora MŚP, takich jak cykl webinarów "Rozmowy ZZPP", internetowy informator "Magazyn ZZPP", cykl szkoleń "Tworzenie i rozwój firmy" oraz – w roli partnera – Google "Internetowe Rewolucje dla Firm". Poprzez partnerstwa i patronaty wspieramy także liczne inicjatywy zewnętrzne.

Dziękujemy, że przez cały ten czas jesteście z nami! Obserwujcie nas na bieżąco, by dowiadywać się o kolejnych naszych działaniach, a jeśli nie jesteście jeszcze członkami ZZPP – dołączajcie do nas (bezpłatnie i bez zobowiązań) na www.zzpp.net.pl/deklaracja.

 

Katalog absurdów i nadużyć

Ogólnopolski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców postanowił przyjrzeć się bardzo uważnie instytucjom kontrolnym w kraju. Tym razem nie będzie jednak ani o urzędach skarbowych, ani ZUSach, tylko o nie mniej uciążliwych instytucjach, takich jak Sanepid, nadzór budowlany czy WIJHARS (wykaz instytucji poniżej).

Dzięki Waszym doświadczeniom i wiedzy chcemy stworzyć katalog absurdów oraz nadużyć, zebrać je w formie raportu i doprowadzić do zmian, które zakończą długi okres nękania przedsiębiorców.

Bardzo prosimy o przesyłanie do ZPP opisów spraw, wszystkich absurdów, niepotrzebnych wymogów czy jawnej uznaniowości urzędników. Opisy powinny zajmować maksymalnie 2000 znaków (jedna strona A4), zawierać szczegółowy opis procesów kontrolnych, pokazywać bezpodstawność lub bezsensowność procedur. Zapewniamy, że do wiadomości publicznej nie zostaną podane żadne dane umożliwiajace identyfikację.

Materiały przesyłajcie na adresy e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do 11 maja.

Wykaz instytucji kontrolnych

 • Generalny inspektor informacji finansowej
 • Generalny inspektor ochrony danych osobowych
 • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
 • Główny Urząd Miar
 • Państwowa Inspekcja Pracy
 • Państwowa Inspekcja Sanitarna
 • Inspekcja Weterynaryjna
 • Inspekcja Handlowa Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych
 • Inspekcja Ochrony Środowiska
 • Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna
 • Inspekcja Transportu Drogowego
 • Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa
 • Urząd Komunikacji Elektronicznej
 • Państwowa Straż Rybacka
 • Inspekcje urzędów żeglugi śródlądowej
 • Inspekcje rybołówstwa morskiego
 • Prezes Narodowego Banku Polskiego
 • Inspekcja Nadzoru Budowlanego
 • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
 • Wyższy Urząd Górniczy
 • Urząd Lotnictwa Cywilnego
 • Urząd Transportu Kolejowego
 • Komisja Nadzoru Finansowego
 • Agencja Rynku Rolnego
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • Inspekcja geodezyjna i kartograficzna
 • Główny inspektor dozoru jądrowego
 • Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
 • a dodatkowo: organy wydające koncesje, zezwolenia i licencje na prowadzenie działalności gospodarczej oraz organy dokonujące wpisów do rejestrów działalności regulowanych

 

Najnowszy Biuletyn Prawo i Legislacja dostępny dla wszystkich

Uwaga! Jeszcze do 30 kwietnia macie okazję zapoznać się z najnowszym wydaniem Biuletynu ZPP Prawo i Legislacja – zazwyczaj dostępnego wyłącznie dla członków Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz należących do niego organizacji takich jak Zachodniopomorski ZPP! Jak co tydzień pojawiły się w nim bieżące informacje o wprowadzonych i planowanych zmianach w prawie, przepisach podatkowych, sposobach finansowania firm i projektów, a do tego ciekawostki z rynku pracy. Czytajcie na bit.ly/BiuletynZPP.

O Biuletynie

Ideą Biuletynu Prawo i Legislacja jest dostarczanie najbardziej aktualnych informacji, które mają wspomóc członków ZPP oraz organizacji członkowskich ZPP – w szczególności reprezentujących sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – w codziennym prowadzeniu i rozwijaniu biznesu.

Redaktorem serwisu jest Aleksandra Fandrejewska-Tomczyk, związana z dziennikarstwem od 27 lat, najdłużej z dziennikiem Rzeczpospolita. W swojej karierze zawodowej pracowała również jako reporterka i sprawozdawca sejmowy. Zajmuje się ubezpieczeniami społecznymi i zdrowotnymi, rynkiem pracy, makroekonomią i przedsiębiorczością.

Podmiotem czynnie współpracującym przy tworzeniu Biuletynu jest również firma Crido Taxand udostępniająca treści bloga PodatkiwBiznesie.pl prowadzonego przez jej ekspertów.

W każdym wydaniu Biuletynu wyróżnione zostają najistotniejsze projekty aktów prawnych. Tym samym możliwe jest czynne uczestnictwo w dokonywaniu zmian poprzez zgłaszanie uwag do treści tych dokumentów. Przesłane uwagi są analizowane przez ekspertów Biura Legislacji ZPP. Więcej informacji o Biuletynie znajdziecie tutaj ».

Jesteś przedsiębiorcą i chcesz otrzymywać Biuletyn co wtorek? Dołącz do Zachodniopomorskiego ZPP – bez opłat, bez biurokracji, bez posiedzeń – wystarczy wypełnić prostą deklarację na stronie zzpp.net.pl/deklaracja.

Czytaj Biuletyn »

 

Relacje

Relacje

Zrealizowane projekty Zachodniopomorskiego ZPP

 

Targi Edukacyjne Edu Day 2018

 OBJĘLIŚMY WYDARZENIE PATRONATEM 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z objętych przez nas patronatem Targów Edukacyjnych Edu Day 2018 zorganizowanych 10 kwietnia w Stargardzie i 11 kwietnia w Szczecinie przez Agencję 123concept oraz Fundację Rzecz Jasna.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały renomowane uczelnie wyższe z całej Polski, szkoły doskonalenia zawodowego, szkoły językowe, wydawnictwa edukacyjne i internetowe portale edukacyjne. Pośród wystawców znaleźli się także przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe oraz instytucje państwowe.

Targi "Edu Day" organizowane są od grudnia 2015 roku w łącznie 5 miastach Pomorza: Koszalinie, Stargardzie, Słupsku, Szczecinku i – debiutującym właśnie w kwietniu br. – Szczecinie. Każda z edycji cieszy się ogromnym zainteresowaniem szkół, nauczycieli, a przede wszystkim samych uczniów.

Fotorelacja ze Stargardu » Fotorelacja ze Szczecina »

 

Targi Pracy Infoludek.pl – Kariera na Plus

 OBJĘLIŚMY WYDARZENIE PATRONATEM 

12 kwietnia w Szczecina odbyły się objęte przez nas patronatem Targi Pracy Infoludek.pl – Kariera na Plus, organizowane przez szczeciński portal informacyjny i ogłoszeniowy Infoludek.pl.

Po raz pierwszy targi pracy odbędą się w największej hali w Szczecinie – Netto Arena. Grupa docelowa targów obejmowała kandydatów w wieku powyżej 25 lat, z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem zawodowym.

Na stronie wydarzenia na Facebooku pojawiło się kilka zdjęć z wydarzenia, do których obejrzenia zachęcamy.

Galeria zdjęć z wydarzenia »

 

Zapraszamy

Zapraszamy

Zachodniopomorski ZPP zaprasza na wydarzenia

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 22.05.2018, 10:00–16:00

Konferencja połączona z konsultacjami "Podatkowe aspekty działalności gospodarczej w 2018 r. – ryzyka prawne, karnoskarbowe i karne"

 OBJĘLIŚMY WYDARZENIE PATRONATEM 

Zapraszamy do Szczecina na objętą naszym patronatem konferencję połączoną z konsultacjami "Podatkowe aspekty działalności gospodarczej w 2018 r. – ryzyka prawne, karnoskarbowe i karne" organizowaną przez Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy.

Wydarzenie ma ułatwić zmierzenie się z nową, restrykcyjną polityką podatkową, która zmienia całkowicie hierarchię problemów podatkowych i rodzi ryzyko odpowiedzi karnej za rozliczenia podatkowe.

Uczestnicy uzyskają:

 • Ekspercką wiedzę o najnowszych regulacjach podatkowych w 2018
 • Zalecenia praktyczne prof. Witolda Modzelewskiego – znanego w Polsce specjalisty podatkowego
 • Wiedzę o przeciwdziałaniu nieumyślnym uczestnictwie w karuzelach podatkowych w VAT
 • Możliwość zdiagnozowania ryzyk podatkowych w wyniku konsultacji z ekspertami Instytutu Studiów Podatkowych

Tematyka wykładów:

 • Opracowanie i wdrażanie procedur ostrożnościowych redukujących ryzyko odpowiedzialności karnej i karnoskarbowej zarządów firm związanej z rozliczeniami VAT
 • Pakiet ochrony podatkowej – odpowiedź na rosnącą odpowiedzialność osobistą zarządzających
 • Nowa rzeczywistość prawno-podatkowa w 2018: Split payment – czy zasada dobrowolności stanie się powszechna?
 • Redakcja przepisów aktów podatkowych, a stosowanie prawa podatkowego
 • Narzędzia ułatwiające poznanie i stosowanie prawa podatkowego – odpowiedź na dynamikę zmian w prawie podatkowym
 • Ochrona właścicieli, zarządów i księgowych firm przed ryzykiem podatkowym – przesłanki należytej staranności

Dodatkowo dostępne będą:

 • Strefa eksperta: bezpłatne konsultacje prawno-podatkowe ekspertów Instytutu Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy
 • Stoiska wydawnictw prawno-podatkowych oraz stoiska informacyjne organizatora i partnerów (Wydawnictwo C.H. BECK, Infor.pl, Risk-Partner): możliwość zapoznania się z praktycznymi rozwiązaniami w zakresie stosowania prawa podatkowego

Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 120 zł + 23% VAT. W ramach opłaty przewidziane są autorskie materiały i wydawnictwa Instytutu Studiów Podatkowych, przerwy kawowe oraz lunch.

Więcej »

 

Wydarzenia w regionie

Wydarzenia w regionie

Bezpłatne spotkania, szkolenia, konkursy i plebiscyty w województwie zachodniopomorskim

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: (najbliższy termin) 30.04.2018, 12:00–14:00

Dyżur prawniczy dla przedsiębiorców

Czytaj dalej

Miałeś polisę inwestycyjną, która zamiast pomnażać Twoje środki doprowadziła do ich utraty? A może zawarłeś kredyt, w którym nałożono na Ciebie szereg opłat za ubezpieczenia?

Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie zaprasza na cykl bezpłatnych dyżurów prawnych zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób nie prowadzących jeszcze działalności, w każdy poniedziałek o godzinie 12.00. Porad prawnych udzielać będzie Kancelaria Prawna Perfecta – reprezentowana przez Panią Katarzynę Kujawską.

Polisolokata – program Lucro – dodatkowe opłaty do ubezpieczenia, i wiele innych tematów.

Udział w dyżurze jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do każdego poniedziałku do 10:00.

Więcej »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: (najbliższy termin) 02.05.2018, 10:00–11:00

Porady z zakresu windykacji i odszkodowań dla przedsiębiorców

Czytaj dalej

Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad z zakresu windykacji i odszkodowań zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób nie prowadzących jeszcze działalności, oodbywających się w każdą środę w godzinach od 10.00 do 11.00 w biurze PIG w Koszalinie. Bezpłatnych porad udzielać będą pracownicy firmy Ikarius Odszkodowania i Windykacja.

Skorzystanie z porad jest bezpłatne. Wymagana rejestracja do każdej środy do 9:00.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: do 07.05.2018

Konkurs "Pracodawca Roku Pomorza Zachodniego" 2018

Czytaj dalej

Gmina Miasto Szczecin, Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zapraszają przedsiębiorców do udziału w konkursie "Pracodawca Roku".

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy przestrzegając przepisy prawa dotyczące bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz legalności zatrudnienia, kierują się zasadami fair play zarówno wobec podwładnych jak i partnerów gospodarczych oraz osiągają przy tym sukcesy gospodarcze.

W konkursie mogą uczestniczyć przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, od co najmniej 1 roku obrotowego poprzedzającego ogłoszenie tegorocznej edycji Konkursu, posiadający siedzibę lub oddział na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, a prowadzone przez nich przedsiębiorstwa są zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej lub Krajowym Rejestrze Sądowym.

Ze względu na różnorodność i skalę problemów, związanych z dziedziną zarządzania kadrami w przedsiębiorstwach, pracodawcy będą oceniani w 3 kategoriach, związanych z wielkością zatrudnienia:

 • I kategoria – zakłady pracy do 50 zatrudnionych
 • II kategoria – zakłady pracy od 51 do 250 zatrudnionych
 • III kategoria – zakłady pracy powyżej 250 zatrudnionych

Zostaną równiez przyznane nagrody w 2 kategoriach jakościowych:

 • IV kategoria – społeczna i charytatywna odpowiedzialność biznesu – firma aktywna lokalnie oraz wykazująca dbałość o środowisko, w którym działa
 • V kategoria – wyróżnienie dla szkoły lub wydziału uczelni współpracującej z biznesem

Kapituła Konkursu wybierze laureatów w każdej z 5 kategorii, kierując się kryteriami:

 • wdrożenia nowoczesnych form zarządzania zasobami ludzkimi
 • podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników
 • przestrzegania prawa pracy
 • wspierania społeczności lokalnej oraz pracowników firmy (uczestnictwo i wspierania przedsięwzięć ważnych społecznie i akcji charytatywnych)
 • otrzymania w ostatnim roku certyfikaty, nagrody i wyróżnienia w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem
 • organizowania staży i praktyk dla uczniów i studentów
 • dbałości o zasoby i środowisko naturalne

O Konkursie

Dzisiejszy rynek to niewątpliwie rynek pracownika. Przedsiębiorstwa, aby pozyskać odpowiednich pracowników muszą być aktywne na rynku. Dużą rolę odgrywa tu prestiż firmy oraz marka i zaufanie. Coraz częściej przy wyborze pracy decydują aspekty pozafinansowe. Wyróżnienie w postaci tytułu Pracodawca Roku niewątpliwie korzystanie wpłynie na wizerunek przedsiębiorstwa i wzbudzi zaufanie potencjalnych, przyszłych pracowników. Tytuł Pracodawca Roku to wskazówka, gdzie warto pracować.

Konkurs jest inicjatywą, której celem jest promowanie przedsiębiorców z naszego regionu, którzy stosują dobre praktyki w prowadzeniu swojej działalności gospodarczej. Istotą pomysłu nie jest tylko nagradzanie tych, którzy dają dobrą pracę, ale chęć pokazania także środowiska, firm w Szczecinie. Cały czas mówi się, że tu nie ma pracy i w Szczecinie nie warto zostawać. Trzeba ten zły stereotyp obalić.

Chodzi o to żeby wspierać pracodawców i mobilizować ich do szerokiego rozwoju. Tytuł Pracodawcy Roku jest szczególnym wyróżnieniem za to, że Ci pracodawcy dołożyli wszelkich starań w kierunku aktywizowania rynku pracy, wykorzystywania zasobów ludzkich, rozwijania swojej kadry i prowadzenia rynkowej ekspansji.

Gala konkursu odbędzie się 25 maja na Wałach Chrobrego (wstęp płatny, 150–250 zł).

Udział w konkursie jest bezpłatny. Wymagane zgłoszenie udziału do 7 maja.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: (najbliższy termin) 08.05.2018, 16:00–17:00

Konsultacje z zakresu Lean Management i zarządzania procesowego

Czytaj dalej

W każdy pierwszy wtorek miesiąca od godz. 16:00 do godz. 17:00, przed spotkaniem Klubu Lean Management działającego przy Północnej Izbie Gospodarczej, będą możliwe indywidualne, otwarte, konsultacje z zakresu Lean i zarządzania procesowego.

Jeżeli macie Państwo pytania, albo nurtują Was wątpliwości lub myślą Państwo o wdrożeniu Lean lub przeszkoleniu swoich pracowników z tego zakresu, to Klub Lean Management postara się odpowiedzieć na Państwa pytania i wspierać w działaniach.

Udział w konsultacjach jest bezpłatny.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 08.05.2018, 17:30–19:30

"Efektywna komunikacja" – spotkanie Klubu Lean Management

Czytaj dalej

Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Lean Management. Tym razem tematem wiodącym będzie "Efektywna komunikacja"?

Dlaczego czasami nawet świetne pomysły nie zostają skutecznie wdrożone? Dlaczego nawet dobry menedżer popełnia proste błędy komunikacyjne? Jeżeli spotykasz się z takimi sytuacjami,weź udział w spotkaniu poświęconym komunikacji, na którym organizatorzy mówić będą o tym, jak komunikować się efektywniej.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja » Wydarzenie na Facebook »

 

Gdzie: Zachodniopomorskie // Kiedy: (różne terminy) 08.05.2018-30.06.2018

Szkolenia ZUS dla płatników składek oraz ubezpieczonych

Czytaj dalej

Szkolenia dla płatników składek oraz ubezpieczonych.

Terminy i miejsca szkoleń:

 • Drawsko Pomorskie
  • [08.05.2018, 10:00] "E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
 • Koszalin
  • [28.05.2018, 10:30] "E–ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
  • [04.06.2018, 10:30] "Regulacje dotyczące ustawy obniżającej wiek emerytalny oraz inne zmiany wprowadzone w ustawie emerytalnej" [więcej »]
  • [do 30.06.2018] "PUE ROOM – wizyta przedstawicieli ZUS w siedzibie firmy" [więcej »]
 • Łobez
  • [18.05.2018, 9:00–11:00] "Obowiązki pracodawcy wobec pracowników w sprawach emerytur i rent – zasady kompletowania wniosków emerytalno-rentowych" [więcej »]
  • [08.06.2018, 9:00–11:00] "Metodyka prowadzenia dochodzenia powypadkowego i tryb postępowania w razie wypadku przy pracy" [więcej »]
 • Myślibórz
  • [10.05.2018, 10:00–11:00] "PUE – elektroniczna forma kontaktu z ZUS" [więcej »]
 • Pyrzyce
  • [14.05.2018, 15:00–17:00] "PUE – elektroniczna forma kontaktu z ZUS" [więcej »]
  • [25.06.2018, 16:00–17:00] "Dokumentowanie prawa do zasiłku chorobowego z uwzględnieniem zmian związanych z wprowadzeniem e-ZLA" [więcej »]
 • Szczecin
  • [24.05.2018, 11:30–13:00] "Platforma Usług Elektronicznych – PUE ZUS" [więcej »]
  • [17.05.2018] "E–składka – nowy wymiar rozliczeń" [więcej »]
  • [19.06.2018, 10:00–11:30] "E–składka – nowy wymiar rozliczeń" [więcej »]
  • [21.06.2018, 10:00–11:30] "Platforma Usług Elektronicznych – PUE ZUS" [więcej »]
  • [21.06.2018, 11:30–13:00] "Elektroniczne zwolnienia lekarskie E–ZLA dla płatników składek" [więcej »]
 • Szczecinek
  • [16.05.2018, 10:00] "E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]
 • Świnoujście
  • [24.05.2018, 10:00–11:00] "E–Składka – nowy wymiar rozliczeń" [więcej »]
  • [28.06.2018, 10:00–10:30] "Zbiegi ubezpieczeń społecznych" [więcej »]
  • [28.06.2018, 10:30–11:00] "Ustawodawstwo właściwe" [więcej »]
 • Wałcz
  • [08.05.2018, 10:00] "E-ZLA – Elektroniczne zwolnienia lekarskie – obsługa przez płatnika składek" [więcej »]

Opisy wybranych szkoleń poniżej. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.


PUE ROOM – w siedzibie firmy

PUE – Platforma Usług Elektronicznych to zestaw nowoczesnych usług umożliwiający załatwienie większości spraw w ZUS bez konieczności wychodzenia z domu – przez Internet. W ten sposób mogą Państwo nie tylko uzyskać informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach czy sprawdzić swoje dane zamieszczone na koncie w ZUS, ale także wysłać wnioski drogą elektroniczną.

PUE ROOM, to wizyty przedstawicieli ZUS w siedzibie firmy, podczas których każdy pracownik może założyć swój profil PUE. Wystarczy skontaktować się z pracownikiem ZUS i uzgodnić termin wizyty.

PUE – elektroniczna forma kontaktu z ZUS

Bezpłatne szkolenie dotyczące:

 • e-ZLA
 • odprowadzanych składek na ubezpieczenia społeczne
 • korekt dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych
 • Platformy Usług Elektronicznych PUE-ZUS – korzyści i zalety z posiadania profilu dla płatników i ubezpieczonych

Platforma Usług Elektronicznych – PUE ZUS

W trakcie szkolenia zapoznadzą się Państwo z możliwościami PUE oraz otrzymają Państwo pomoc w uzyskaniu dostęp do PUE:

 1. NPI – Nowy Portal Internetowy
  • rejestracja i logowanie
  • funkcje portalu
  • formy podpisu elektronicznego
  • korespondencja z ZUS drogą elektroniczną
 2. COT – Centrum Obsługi Telefonicznej
 3. SKR – System Kierowania Ruchem
 4. SUI – Samoobsługowe Urządzenia Informacyjne

Elektroniczne zwolnienia lekarskie ZLA dla płatników składek

 • Jak uzyskać dostęp do zwolnień elektronicznych?
 • Gdzie i kiedy pojawiają się na Platformie Usług Elektronicznych?
 • Jak ustawić powiadomienia o nowych zwolnieniach?

Obowiązki pracodawcy wobec pracowników w sprawach emerytur i rent – zasady kompletowania wniosków emerytalno-rentowych

W trakcie szkolenie omówione zostaną

 1. Obowiązki pracodawcy w sprawie kompletowania wniosków emerytalno-rentowych:
  • Gromadzenie dokumentacji niezbędnej do przyznania świadczeń emerytalno-rentowych
  • Wydawanie zaświadczeń pracownikowi i organowi rentowemu
  • Wypełnianie wniosku o świadczenia emerytalno-rentowe
 2. Druki wniosków o przyznania świadczeń emerytalno rentowych
  • Sposób ich pozyskania i wypełniania,
  • Rodzaj dokumentacji niezbędnej do przyznania świadczeń- świadectwa pracy, zaświadczenia, inne środki dowodowe potwierdzające okresy składkowe i nieskładkowe, w tym zeznania świadków, zaświadczenia o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, dok. lekarska / N-9/N9 A – dowody leczenia
 3. Terminy składania wniosków
 4. Konsekwencje złożenia wniosku nie zawierającego wymaganych danych
 5. Baza zlikwidowanych lub przekształconych zakładów pracy

Metodyka prowadzenia dochodzenia powypadkowego i tryb postępowania w razie wypadku przy pracy

Szkolenie skierowane jest do służb BHP. W trakcie szkolenia omówione zostaną:

 1. Tryb postępowania w razie wypadku przy pracy
  • powołanie zespołu powypadkowego
  • zadania zespołu powypadkowego
  • poszkodowany
  • świadkowie
 2. Podstawowe zasady prowadzenia dochodzenia powypadkowego
 3. Dokumentacja powypadkowa do ZUS – pismo przewodnie
  • wniosek poszkodowanego o jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy
  • protokół powypadkowy wraz załącznikami
  • dokumentacja lekarska
 4. Omówienie obowiązujących druków i wniosków
 5. Omówienie nieprawidłowości przy sporządzaniu Protokołu ustalenia okoliczności z tytułu wypadku przy pracy
Wszystkie szkolenia »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 08.05.2018, 18:00–20:00

Spotkanie "Nowe idee, stare wyzwania – transformacja IT w czasach zwinnych"

Czytaj dalej

Zachodniopomorska Grupa Regionalna IPMA Polska (International Project Management Association Polska) zaprasza na spotkanie "Nowe idee, stare wyzwania – transformacja IT w czasach zwinnych".

Cały informatyczny świat stara się być agile i realizować projekty zgodnie ze strukturą scrumową. Agile jest prawdopodobnie najczęściej używanym obecnie słowem w rzeczywistości projektów IT. Metodyka pracy ma być zwinna, zespoły samoorganizujące się, a praca organizowana zgodnie z planem przyjętych sprintów. I mimo że 12 zasad Agile reguluje kwestię współpracy biznesu z IT (zespoły biznesowe i deweloperskie muszą ściśle ze sobą współpracować w codziennej pracy przez cały czas trwania projektu), to obserwacja polskiego rynku pokazuje, że zasady tej współpracy nie zmieniają się od lat. W trakcie swojej prezentacji postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieją obecnie na rynku rozwiązania strukturalne, które umożliwiłyby podjęcie próby pogodzenia biznesu z IT.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Rejestracja »

 

Gdzie: Wałcz // Kiedy: 09.05.2018, 11:00–14:00

Seminarium biznesowe dla przedsiębiorców "Zwolnienie podatkowe dla przedsiębiorców dostępne na terenie całej Polski"

Czytaj dalej

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., zarządzająca Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną, firma Deloitte i partnerzy zapraszają przedsiębiorców na seminarium, którego tematem przewodnim będzie omówienie nowego instrumentu wsparcia inwestycji w ramach planowanego rządowego programu tzw. Polska Strefa Inwestycji, dzięki któremu zachęty podatkowe dla przedsiębiorców mają być dostępne w każdej gminie, na terytorium całej Polski, niezależnie od statusu właściciela gruntów (nieruchomości JST, Skarbu Państwa i prywatne). Dotychczasowe tereny strefowe zachowują swój status i będą funkcjonowały do 2026r. Zmianie ulegną warunki uzyskania wsparcia przez firmy na realizację nowych inwestycji opisane w projektowanej ustawie i rozporządzeniach.

Ponadto omówione zostaną dostępne fundusze na badania i rozwój, a także możliwości uzyskania wsparcia w ramach funduszy UE oraz narzędzi oferowanych przez Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.

Program seminarium:

 • Środki unijne dla przedsiębiorców z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014–2020.
 • Polska Strefa Inwestycji – nowy program zachęt inwestycyjnych. Cała Polska Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz ulga na działalność badawczo-rozwojową.
 • Rola PARR S.A. w ramach Polskiej Strefy Inwestycji – działania na rzecz przedsiębiorców.
 • Wsparcie przed, w trakcie i po inwestycji. Jak Centrum Inwestorów i Eksporterów pomaga inwestować na Pomorzu Zachodnim?
 • Pozyskiwanie środków na inwestycje – finansowanie dłużne i inne formy wsparcia rozwoju firm przemysłowych oferowane przez ARP S.A.
 • Split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności.
 • Przedstawienie bezpłatnych usług sieci Enterprise Europe Network przy ZSRG-SCP.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 7 maja do 15:00 (maksymalnie 2 osoby z danej firmy)

Więcej »

 

Gdzie: Kołobrzeg // Kiedy: 10.05.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Zatrudnianie cudzoziemców oraz delegowanie pracowników 2018 – szkolenie i warsztaty"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest zapoznanie uczestników z najważniejszymi regulacjami prawnymi dotyczącymi zatrudniania cudzoziemców oraz przedstawienie możliwych wariantów podjęcia zatrudnienia przez obywateli państw obcych.

Podczas szkolenia omówione zostaną między innymi n/w zagadnienia:

 • Czy wszyscy cudzoziemcy muszą posiadać zezwolenie na pracę w Polsce
 • Jakie zmiany czekają nas w zatrudnianiu cudzoziemców w 2018 r.
 • Jakie warunki oraz wymogi formalne muszą być spełnione aby cudzoziemiec legalnie wykonywał pracę w Polsce

Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców, pracowników działów kadr, pracowników biur rachunkowych oraz wszystkich osób, które w swojej codziennej pracy stykają się ze stosowaniem prawa pracy. Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę niezbędną dla prawidłowego stosowania obowiązujących przepisów.

Program szkolenia:

 • Przegląd najważniejszych aktów prawnych stosowanych w związku z zatrudnianiem cudzoziemców
 • Analiza pojęcia "cudzoziemiec" – obywatelstwo, rezydenci, nierezydenci
 • Zasady zatrudniania obywateli UE oraz EOG – realizacja zasady swobodnego przepływu pracowników, wymogi formalne, wymogi związane z warunkami zatrudnienia
 • Sytuacja prawna obywateli Państw trzecich podejmujących pracę w Polsce (ze szczególnym uwzględnieniem pracowników z Ukrainy)
 • Wymogi formalne związane z zatrudnieniem cudzoziemca
 • Uzyskanie zezwolenia na zatrudnienie cudzoziemca
 • Zezwolenie na pracę a oświadczenie pracodawcy o zamiarze powierzenia pracy obcokrajowcowi
 • Rodzaje zezwoleń na pracę
 • W jakim trybie uzyskać zezwolenie na pracę cudzoziemca, do kogo należy się udać, jakie warunki trzeba spełnić
 • Wniosek o wydanie zezwolenia na pracę
 • W jakich przypadkach zezwolenie nie jest wymagane
 • Omówienie nowelizacji przepisów – praca sezonowa, praca krótkoterminowa/tymczasowa, nowe zasady, wymogi formalne, warunki, które należy spełnić
 • Delegowanie pracowników
 • Wymogi, które należy spełnić oraz warunki pracy, jakimi objęty jest pracownik
 • Odpowiedzialność za zapłatę należnego pracownikowi wynagrodzenia
 • Wybrane najnowsze orzeczenia w sprawach pracowniczych
 • Dyskusja i podsumowanie szkolenia

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] »

 

Gdzie: Szczecinek // Kiedy: 10.05.2018, 8:00–15:00

Szkolenie "Zmiany podatkowe i gospodarcze w trakcie 2018 roku"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest zapoznanie uczestników ze zmianami w prawie gospodarczym i zmianami podatkowymi wchodzącymi w życie w 2018 roku, mającymi ogromny wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej.

W 2018 roku wprowadzono szereg zmian podatkowych i gospodarczych wchodzących w życie nie tylko od 1 stycznia 2018, ale także w trakcie roku 2018. Celem zmian jest zarówno uszczelnienie systemu podatkowego w Polsce, odbiurokratyzowanie prowadzenia działalności, usprawnienie procesu inwestycyjnego i przede wszystkim cyfryzacja w kontaktach z administracją. Do tych zmian należy zaliczyć zmiany podatkowe, zarówno w podatkach dochodowych, jak i w podatku vat, kasach fiskalnych, ordynacji podatkowej, wprowadzenie opłaty recyklingowej, nowych sposobów komunikacji z urzędami, nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych tzw. RODO, opłacanie składek na ubezpieczenia do ZUS, oraz Konstytucję Biznesu. Zmiany te, wymuszają na przedsiębiorcach wprowadzenie wielu zmian organizacyjnych w firmach. Czy te zmiany ułatwią prowadzenie działalności, czy wprost przeciwnie, zniechęcą przedsiębiorców i utrudnią prowadzenie i tak już nieprostej działalności gospodarczej? Jak sobie poradzić z natłokiem zmian i cyfryzacją w firmie? W trakcie szkolenia zostaną przedstawione zmiany wchodzące w życie w trakcie 2018 roku, które należy obowiązkowo zastosować w prowadzonych firmach.

Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców, księgowych oraz wszystkich, których interesują zagadnienia związane ze zmianą przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się m.in. ze zmianami w:

 • Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych
 • Ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych
 • Ustawie o podatku VAT (podzielona płatność)
 • Systemie ubezpieczeń społecznych
 • Ordynacji podatkowej
 • Krajowym Rejestrze Sądowym

Poznają nowe przepisy w zakresie:

 • Rozporządzenia o warunkach technicznych jakie mają spełniać nowe kasy fiskalne
 • Konstytucji Biznesu

Program szkolenia:

 • JPK na żądanie – nowy obowiązek od lipca 2018 roku
 • Kasy fiskalne w 2018 roku – nowe warunki i kryteria techniczne
 • Zmiany w ustawie o podatku VAT:
  • podzielona płatność
  • lista podatników wykreślonych z rejestru VAT
 • Opłata recyklingowa
 • Zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym
 • Zmiany w PIT i CIT
 • Zwolnienia elektroniczne
 • Dyskusja z uczestnikami szkolenia

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] »

 

Gdzie: Wałcz // Kiedy: 10.05.2018, 12:00

Szkolenie nt. RODO – unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych

Czytaj dalej

Północna Izba Gospodarcza w Wałczu oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych serdecznie zapraszają przedsiębiorców na bezpłatne warsztaty nt. RODO – unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych.

Podczas warsztatów dowiecie się:

 • Jakie zmiany dotyczące ochrony danych osobowych czekają przedsiębiorców i jak się na nie praktycznie przygotować
 • Jak należy dostosować firmę do nowych przepisów o ochronie danych osobowych i od czego zacząć proces wdrożeniowy
 • Jak wykonać analizę ryzyka zgodnie przepisami RODO
 • Jakie wyzwania są stawiane przed administratorem danych osobowych oraz inspektorem ochrony danych (IOD)
 • Co zmieni się dla dotychczasowych administratorów bezpieczeństwa informacji (ABI)
 • Jakie są założenia projektu nowej ustawy o ochronie danych osobowych oraz pierwszych wytycznych do przepisów RODO

Plan warsztatów:

 • Planowanie procesu wdrożenia RODO/GDPR
 • Rola audytu w procesie wdrożenia RODO/GDPR
 • Rodzaje audytów na gruncie RODO/GDPR
 • Zasady audytowania
 • Przeprowadzanie audytu
 • Zapoznanie z podstawowymi pojęciami i kryteriami procesu szacowania ryzyka
 • Zabezpieczenia minimalizujące ryzyko według RODO/GDPR
 • Przygotowanie planu postępowania z ryzykiem
  • obniżanie ryzyka
  • redukcja ryzyka
  • uniknięcie ryzyka
  • transfer ryzyka

Organizatorzy zapraszają już na godzinę 10.30 – na spotkanie z przedstawicielami Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., którzy poinformują Państwa o zasadach ubiegania się o granty na doradztwo w ramach projektu "Dofinansowanie usług doradczych wspierających innowacje w MŚP" Działanie 1.16 RPO WZ 2014-2020. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego grantobiorcy wynosi 50 000,00 zł (do 50% wydatków kwalifikowalnych specjalistycznej usługi doradczej).

Usługi, na które MŚP mogą otrzymać dofinansowanie, dotyczą doradztwa świadczonego przez Instytucje Otoczenia Biznesu, w szczególności w zakresie:

 • Transferu technologii
 • Ochrony własności intelektualnej
 • Kojarzenia partnerów gospodarczych i jednostek naukowych do współpracy w zakresie B+R
 • Wprowadzania nowych modeli biznesowych, nowych produktów i usług (w tym m. in. analizy rynkowe, badania marketingowe, analizy FTO)
 • Jakości (projektowanie, wdrażanie i doskonalenie systemów zarządzania, certyfikacja zgodności dla wyrobów, usług, surowców, maszyn i urządzeń, aparatury kontrolno-pomiarowej lub kwalifikacji personelu)
 • Korzystania z finansowania zewnętrznego, m.in. przygotowanie biznes planów i teaserów inwestycyjnych, doradztwo prawne i biznesowe w negocjacjach z finansującymi
 • Ekoinnowacji i efektywności zasobów
 • Wspomagania innowacji w sektorze usług i projektowania
 • Opracowania strategii ekspansji na rynki zagraniczne – wyłącznie dla przedsiębiorstw działających w zakresie inteligentnych specjalizacji regionu

Podczas spotkania odbędą się także konsultacje indywidualne.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 7 maja.

Więcej »

 

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 10.05.2018, 18:30

FuckUp Nights Koszalin #6

Czytaj dalej

Fundacja Rzecz Jasna, Agencja 123Concept oraz Centrum Biznesu zapraszają na kolejną edycję wydarzenia, na którym rozmawiamy o porażkach (czyli sukcesie od innej strony) i różnych innych rzeczach związanych z biznesem, karierą zawodową czy edukacją.

Czym jest FuckUp Nights i o co tu chodzi?

 • "Fuckup" potocznie w języku angielskim oznacza głupi błąd, czy niezłe zamieszanie wynikające najczęściej z niewiedzy lub niedbalstwa. FuckUp Nights (FUN) to globalny ruch, organizujący spotkania, na których odważni ludzie opowiadają o swoich porażkach w biznesie lub projektach.

Dlaczego noc porażek?

 • Ponieważ większość specjalistów nie stworzy "projektów roku" za pierwszym razem
 • Ponieważ żaden biznes nie jest wolny od niepowodzeń, wpadek i katastrofalnych w skutkach decyzji mimo, że większość nie chce o tym głośno mówić
 • Ponieważ można dowiedzieć się więcej z opowiadań o niepowodzeniach, niż z historii sukcesu
 • Ponieważ tylko ci którzy osiągnęli prawdziwy sukces nie lękają się opowiadać o tym, że coś im w biznesie czy życiu zawodowym nie wyszło, wiedzą dokładnie co poszło nie tak i powiedzą Tobie jak tych błędów unikać

Jak to się robi?

 • Każdy prelegent FuckUp Nights opowiada swoją historię w 10 slajdach (każdy obrazek to około 40- 60 sekund opowieści): Jakiego projektu dotyczył FuckUp? Co poszło nie tak? Czego nauczył się dzięki tej historii? Co zrobiłby inaczej?
 • Po 10 minutach następuje sesja Pytań i Odpowiedzi, która trwa z reguły około 15-20 minut. Można pytać się o wszystko to co cię w danej historii zainteresowało, lub to czego twoim zdaniem zabrakło.
 • Na sam koniec po zakończeniu ostatniej prelekcji otwieramy przestrzeń dla tworzenia sieci współpracy między uczestnikami.
 • Najważniejsze w FUN jest interakcja pomiędzy uczestnikami imprezy. Świętujemy, celebrujemy porażki mówców dyskutując o nich w sposób luźny i swobodny, wymieniając się spostrzeżeniami o tym jak sami zachowalibyśmy się w sytuacjach usłyszanych w historiach mówców.
 • FUN to także sieć networkingowa – sieć trwałych kontaktów biznesowych. Pielęgnowanie kontaktów, nawiązywane znajomości z jak najszerszymi kręgami przedsiębiorców z różnych branży, sprzyja efektywnej wymianie informacji oraz życzliwej atmosferze biznesu. Ucz się jak unikać porażek od ludzi, którzy osiągnęli sukces!

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Fanpage akcji » Rejestracja » Wydarzenie na Facebooku »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 10–13.05.2018

Wydarzenie biznesowe "Scandinavian Business Connect" – Dni Skandynawskie 2018

Czytaj dalej

Szczecin, którego głównym atutem rozwojowym jest położenie, bliskość natury oraz dynamizm i kreatywność młodych ludzi, ma wiele wspólnego z podejściem rozwojowym, jakie można spotkać w Danii, Szwecji, Norwegii czy Finlandii. Dni Skandynawskie są jedynym wydarzeniem w Polsce, które tak wielotorowo podkreśla współpracę ze Skandynawią i jest tak szeroką platformą do wymiany kontaktów i rozwoju wzajemnych relacji.

Tegoroczna, 5. edycja wydarzenia jest kontynuacją rozpoczętej przed czterema laty idei stworzenia w Szczecinie aktywnej i interdyscyplinarnej platformy współpracy pomiędzy Polską a Skandynawią. W tym roku wydarzenie odbędzie się w nowej formule.

Bliska już i świetnie układająca się współpraca z ambasadami państw skandynawskich, pozwala na organizację imprezy na najwyższym poziomie, nie tylko organizacyjnym, ale również i merytorycznym. W sposób szczególny w tym roku chcemy zachęcić do współpracy przedsiębiorców, organizując spotkanie biznesowe – Business Connect (11.05.2018, 9:00-14:00), podczas którego na przedsiębiorców i uczestników czeka ciekawy program: m.in. giełda kontaktów – Business Speed Meetings, warsztaty na temat kompetencji międzykulturowych w biznesie, panel merytoryczny dotyczący innowacyjnej przestrzeni wzorem ze Skandynawii, spotkania z ekspertami. Wydarzenie dedykowane jest nie tylko przedsiębiorcom, ale również samorządowcom, architektom, urbanistom. Każdy, komu Skandynawia jest bliska, lub chce ją poznać, znajdzie podczas wydarzenia ciekawe elementy programu.

Wydarzenie biznesowe – Scandinavian Business Connect

Wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniem przedsiębiorców stworzona została nowa, wzbogacona formuła. Na jednej płaszczyźnie, w tym samym czasie znajdziecie skumulowane narzędzia wsparcia biznesu:

 • Speed business meeting – seria bezpośrednich spotkań, podczas których będziecie mieli okazję przedstawić krótko swoją firmę, opowiedzieć o oferowanych usługach, wymienić się wizytówkami, nawiązać nowe kontakty, pozyskać nowych klientów, dostawców czy inwestorów
 • Spotkania z ekspertami – do Waszej dyspozycji będą przedstawiciele m.in. PAiH, ARP, SPCC, przedstawiciele spółek miejskich odpowiedzialnych za największe inwestycje w mieście
 • Panel merytoryczny – planowanie i zarządzanie przestrzenią, gdzie obok prezentacji realizowanych projektów inwestycyjnych i architektonicznych przedstawione zostaną przykłady skandynawskich rewitalizacji z włączeniem zintegrowanych działań na rzecz społeczności lokalnej
 • Warsztaty – spotkania dotyczące międzykulturowości, spotkania organizowane i prowadzone przez przedstawicieli SPCC, szkolenie dotyczące realizacji usług na rynkach skandynawskich
 • Strefa HR –liczne spotkania z czołowymi specjalistami od zarządzania kapitałem ludzkim

Program Scandinavian Business Connect (11.05.2018, 9:00-14:00):

 • Wprowadzenie i spotkania biznesowe
  • Speed Business Meetings
  • Spotkania z ekspertami
 • Panel Merytoryczny
  • Innowacyjna Przestrzeń wzorem ze Skandynawii
 • Warsztaty
  • Warsztaty międzykulturowe
   • Skandynawska kultura biznesowa
   • Zarządzanie wielokulturowym zespołem pracowników
  • Warsztaty biznesowe
   • Ryzyko walutowe w handlu ze Skandynawią – co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć? (warsztat połączony z case study)
   • Prowadzenie biznesu w Szwecji i Norwegii – podstawowe wyzwania i aspekty prawne
   • Jak bezpiecznie realizować usługi na rynkach skandynawskich?
   • Mój biznes w Norwegii: co warto wziąć pod uwagę, decydując się na działalność w Kraju Fiordów? (podczas warsztatów przedstawiona zostanie charakterystyka rynku norweskiego, omówione zostaną zagadnienia dotyczące głównych kierunków importowych w Norwegii, strategia wejścia na rynek norweski, mechanizmy oraz narzędzia systemowe wspierające zakładanie firmy na terenie Norwegii)
  • Warsztaty HR dla menedżerów/liderów
   • Cóż tam Panie w rekrutacjach? – czyli słów kilka o marketingu rekrutacyjnym
   • Najbardziej pożądany benefit na rynku pracy – LIDER
   • Zatrudnienie cudzoziemców – fakty i mity
   • Komunikacja, rozwój, biznes – różni a podobni

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej o Dniach Skandynawskich » Więcej o Business Connect »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 11.05.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Sprzedaż i budowanie relacji z klientem"

Czytaj dalej

Szkolenie realizowanie jest w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest usystematyzowanie oraz poszerzenie wiedzy na temat Sprzedaży ze szczególnym nastawieniem na budowanie długoterminowej relacji z klientem, oraz nabycie umiejętności stosowania skutecznych technik sprzedażowych, profesjonalnej prezentacji i sposobów radzenia sobie z trudnościami w procesie sprzedażowym.

Szkolenie kierowane jest do osób, które zajmują się sprzedażą, obsługą klienta, prowadzą własną firmę oraz dla wszystkich chcących wzbogacić swój warsztat sprzedawcy.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się między innymi: jak prowadzić skuteczną rozmowę handlową, jak przeprowadzić profesjonalną prezentację produktu/usługi, nauczą się rozpoznawania potrzeb klientów, poznają reguły wywierania wpływu i metody radzenia sobie z obiekcjami klienta, a także sposoby budowania długoterminowych relacji handlowych. Dzięki zajęciom uczestnicy nabiorą większej pewności siebie i wzbogacą warsztat pracy sprzedawcy. Podczas szkolenia będą wykorzystywane następujące metody pracy: ćwiczenia, gry, symulacje, wykład oraz prezentacja.

Program szkolenia:

 • Sprzedaż jest sztuką
  • Złota reguła Sprzedaży. Sprzedaż relacyjna
  • Analiza cech profesjonalnego sprzedawcy
  • Otwarcie: wzbudzenie zaufania, pierwsze wrażenie, sposoby rozpoczęcia rozmowy
  • Analiza potrzeb i techniki aktywnego słuchania – ćwiczenia
  • Rodzaje pytań – lejek sprzedażowy
 • Dlaczego ludzie kupują?
  • Czynniki wpływające na decyzję o zakupie
  • Percepcja nabywcy
  • Prezentacja oferty językiem korzyści
  • Dawanie wyboru i podawanie ceny
  • Zamknięcie próbne
  • Komunikacja niewerbalna – mowa ciała: kontakt wzrokowy, postawa, gestykulacja
 • Radzenie sobie z zastrzeżeniami klienta
  • Metody wyjaśniania obiekcji
  • Sposoby radzenia sobie z emocjami
  • Jak przekuć obiekcję w potrzebę? – przykłady i ćwiczenia
  • Zamknięcie Sprzedaży jako początek relacji
 • Budowanie relacji z klientem
  • Reguły wywierania wpływu
  • Kontakt posprzedażowy i budowanie długoterminowej współpracy handlowej
  • Kształtowanie reputacji profesjonalisty
  • Różne typy osobowości klientów

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] » Rejestracja »

 

Gdzie: Zachodniopomorskie // Kiedy: 11–13.05.2018

Dni Otwarte Funduszy Europejskich – V edycja

Czytaj dalej

Dołącz do największej akcji promującej projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce.

Jeśli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich i chciałbyś pokazać odwiedzającym to, co udało Ci się osiągnąć lub zbudować dzięki środkom UE, weź udział w akcji. Aby wziąć udział w V edycji DOFE, wystarczy "otworzyć" swój projekt dla mieszkańców regionu przynajmniej na jeden dzień w okresie od 11 do 13 maja 2018. Nie trzeba organizować dużego, widowiskowego wydarzenia. Wystarczy udostępnić swoją ofertę za darmo lub ze zniżką albo zaprezentować swoją siedzibę lub projekt w ciekawy sposób. Nie muszą być to miejsca koniecznie związane z rozrywką i relaksem. Możliwość zobaczenia zaplecza teatrów, lotnisk, zakładów produkcyjnych, spółdzielni, nowych dróg rowerowych czy tramwajów wyróżnia DOFE spośród innych, podobnych akcji i również przyciąga wielu uczestników. Według odwiedzających, najciekawsza w Dniach Otwartych jest możliwość zobaczenia zaplecza miejsc, do których na co dzień nie można wejść. Do udziału w akcji możesz zgłosić projekt realizowany zarówno w poprzedniej perspektywie finansowej, jak i obecnej.

Dlaczego warto dołączyć do Dni Otwartych Funduszy Europejskich? Wydarzeniom uczestniczącym w DOFE organizatorzy zapewniają:

 • profesjonalną promocję akcji w telewizji, w Internecie i radio
 • funkcjonalną stronę internetową promującą akcję z wyszukiwarką oraz mapą wydarzeń
 • pakiet darmowych materiałów promocyjnych dla każdego wydarzenia
 • pomoc w opracowaniu koncepcji wydarzeń
 • opublikowanie atrakcji na mapie Europe in My Region na stronie Komisji Europejskiej
 • obecność najciekawszych wydarzeń i atrakcyjnych projektów w mediach

Potraktuj uczestnictwo w DOFE jako inwestycję. Udział w tak dużej i popularnej akcji często owocuje nawiązaniem nowych kontaktów z potencjalnymi klientami i kontrahentami.

Udział w akcji jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » =&filter[kategoria]=0&filter[wojewdztwo3]=16&filter[dataorganizacji]=&filter[udogodnienia]=" target="_blank"]Lista wydarzeń [zachodniopomorskie] »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 14.05.2018, 10:00–15:45

Szkolenie "Jak pozyskać kapitał na rozwój przedsiębiorstwa? Dotacje, pożyczki i inne źródła finansowania dla MŚP"

Czytaj dalej

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego na szkolenie ze zdobywania funduszy na prowadzenie działalności gospodarczej.

Odpowiednie nakłady kapitałowe są niezbędne by przedsiębiorstwo mogło prowadzić bieżącą działalność oraz rozwijać się. Optymalizacja rodzaju i wielkości kapitału decyduje o pozycji rynkowej firmy, jak również wpływa na dalszy jej rozwój. Strategiczne planowanie finansowe powinno więc mieć miejsce w każdym, nawet najmniejszym podmiocie gospodarczym. Dlatego korzystając z okazji związanej ze zbliżającym się konkursem dotacyjnym dla przedsiębiorców proponujemy Państwu kompendium wiedzy z zakresu wybranych źródeł finansowania inwestycji.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się o możliwościach finansowania inwestycji ze środków europejskich w ramach takich programów, jak Regionalny Program Operacyjny czy Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, jak również inicjatywy Jeremy. Przybliżone zostaną im także podstawy funkcjonowania rynków kapitałowych oraz sposoby na ich wykorzystanie we własnej działalności. Na koniec szkolenia zaprezentujemy stosunkowo nowe, ale często niedoceniane przez przedsiębiorców źródło, czyli finansowanie społecznościowe (crowdfounding).

Program szkolenia:

 • Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Enterprise Europe Network – wsparcie nauki i biznesu
 • Fundusze europejskie: publiczne wsparcie dla przedsiębiorców
 • Rynek kapitałowy: źródło finansowania dla MŚP
 • Crowdfounding: alternatywne źródło finansowania i wprowadzania produktów na rynek

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 9 maja.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 15.05.2018, 9:00–15:00

Seminarium "Wartości niematerialne w rozwoju firmy"

Czytaj dalej

Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska zaprasza na seminarium "Wartości niematerialne w rozwoju firmy" w ramach Open Eyes Economy on Tour 2018. Celem spotkania jest wymiana wiedzy i doświadczeń na temat wartości niematerialnej przedsiębiorstw. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Jerzy Hausner.

Seminarium jest jednym z cyklu, które prowadzone są w całej Polsce i stanowi wstęp do trzeciej edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit w Krakowie, planowanej na 20-21 listopada 2018.

Wydarzenie stanowi cenną przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat wartości w ekonomii pomiędzy wszystkimi środowiskami. Będzie mowa o tym, jak zmienić biznes, by wygrać przyszłość oraz o tym, czego nie możesz dotknąć, ale co może uczynić Cię bogatym.

Seminarium rozpocznie się wystąpieniem prof. Jerzego Hausnera "Firma-Idea: przejście od oportunistycznej do relacyjnej gry rynkowej".

Program wydarzenia:

 1. To, czego nie możesz dotknąć, ale co może uczynić Cię bogatym – wartości niematerialne w rozwoju firmy
  • Firma-Idea: przejście od oportunistycznej do relacyjnej gry rynkowej
  • Tragedia niematerialnej obfitości
  • Panel dyskusyjny: To, czego nie możesz dotknąć, ale co może uczynić Cię bogatym – wartości niematerialne w rozwoju firmy
 2. Nadchodzi nieuchwytne. Jak zmieniać biznes, by wygrać przyszłość
  • Wykład
  • Miękkie > Twarde. Zastosowanie metodyk projektowych skupionych na człowieku (human-centred design) w rozwoju talentów w firmach
  • Panel dyskusyjny: Jak rozwijać talenty w firmie
  • Networking, wymiana opinii

Udział w seminarium jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 15.05.2018, 10:00–13:00

Śniadanie biznesowe "Faktoring i leasing w ujęciu podatkowym"

Czytaj dalej

Deloitte oraz Bank ING zapraszają na śniadanie biznesowe, podczas którego omówimy zagadnienia faktoringu i leasingu w ujęciu podatkowym oraz jako narzędzia wspierające rozwój firmy.

Agenda spotkania:

 • Faktoring w jako narzędzie wspierające rozwój firmy
 • Podatkowe aspekty faktoringu
 • Leasing w ING jako narzędzie wspierające rozwój firmy
 • Podatkowe aspekty leasingu

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (elementy promocji oferty). Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 15.05.2018

Dzień Ukraiński w Izbie

Czytaj dalej

Północna Izba Gospodarcza zaprasza na pierwszy w Szczecinie "Dzień Ukraiński". Brak pracowników na rynku to cały czas wiodący temat wśród zachodniopomorskich firm. Spotkanie przeznaczone jest zarówno dla firm, które chciałyby zatrudniać cudzoziemców, jak i dla przedsiębiorców, którzy już takich pracowników zatrudniają. Na jednym spotkaniu organizatorzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania. Przedstawią zasady, korzyści oraz warunki zatrudniania pracowników z zagranicy.

Zatrudniasz cudzoziemców? Bądź na bieżąco. Nie zatrudniasz cudzoziemców? Zobacz, jak zrobić to legalnie. Szukasz pracowników? Weź udział w wydarzeniu.

Na spotkaniu organizatorzy przedstawią:

 • Aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy
 • Najwnowsze trendy w zatrudnianiu cudzoziemców
 • Zalety i korzyści wynikające z zatrudniania pracowników z zagranicy
 • Jak wyglądają kontrole w firmach zatrudniających takich pracowników
 • Procedury zatrudniania oraz najnowsze zmiany w przepisach

Podczas spotkania odbędzie się również dyskusja z gośćmi specjalnymi oraz przedstawicielami urzędów na temat aktualnych problemów oraz uproszczenia procedur związanych z zatrudnieniem, a na koniec indywidualne konsultacje z ekspertami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 15.05.2018, 17:00

Szkolenie nt. RODO

Czytaj dalej

Północna Izba Gospodarcza zaprasza wszystkich przedsiębiorców, którzy jeszcze nie uczestniczyli w szkoleniu na temat RODO.

Dzięki temu szkoleniu dowiecie się, jakie zmiany czekają przedsiębiorców i jak się na nie przygotować:

 • Jak należy dostosować organizację do nowych przepisów o ochronie danych osobowych i od czego zacząć proces wdrożeniowy?
 • Jak wykonać analizę ryzyka zgodnie przepisami RODO?
 • Jakie wyzwania są stawiane przed administratorem danych osobowych oraz inspektorem ochrony danych (IOD)?
 • Co zmieni się dla dotychczasowych administratorów bezpieczeństwa informacji (ABI)?
 • Jakie są założenia projektu nowej ustawy o ochronie danych osobowych oraz pierwszych wytycznych do przepisów RODO?

Program szkolenia:

 • Planowanie procesu wdrożenia RODO/GDPR
 • Rola audytu w procesie wdrożenia RODO/GDPR
 • Rodzaje audytów na gruncie RODO/GDPR
 • Wyjaśnienie najważniejszych pojęć związanych z audytowaniem
 • Zasady audytowania
 • Zarządzanie programem audytów
 • Przeprowadzanie audytu
 • Organizacja procesu oceny skutków dla ochrony danych (DPIA)
 • Zapoznanie z podstawowymi pojęciami i kryteriami procesu szacowania ryzyka
 • Zabezpieczenia minimalizujące ryzyko według RODO/GDPR
 • Przygotowanie organizacji do procesu szacowania ryzyka
 • Przygotowanie planu postępowania z ryzykiem
  • obniżanie ryzyka
  • redukcja ryzyka
  • uniknięcie ryzyka
  • transfer ryzyka

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 17.05.2018, 17:00–21:00

31. Czwartek Social Media w Szczecinie

Czytaj dalej

31. Czwartek Social Media w Szczecinie odbędzie się 17 maja w klubie Hormon.

Chcesz zostać prelegentem? Skontaktuj się z organizatorem tutaj », tutaj », na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr 784 965 117.

Czym są Czwartki Social Media?

Czwartki Social Media to największa cykliczna impreza w regionie poświęcona digital marketingowi. Celem spotkań jest edukacja oraz integracja szeroko pojętej branży marketingowej. Budowanie nowych relacji. Dzielenie się wiedzą z zakresu digital marketingu i nowoczesnych form komunikacji. Do tego oczywiście dobra zabawa. Pojawiają się sygnały, że czwartkowa seria spotkań zaowocowała już bliskimi przyjaźniami, a nawet nową pracą, czy związkami. Wyjdźcie z domów i z pracy, sprzed komputerów i tabletów, i poznajcie ludzi związanych z marketingiem.

Kto przychodzi na spotkania?

Marketerzy, pracownicy agencji social media, freelancerzy, specjaliści od PR, startupowcy ale również ludzie, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w branży. Z każdym spotkaniem pojawiają się nowi ludzie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja. Szczegóły już wkrótce.

Rejestracja » Fanpage wydarzenia »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 18.05.2018, 9:00–15:30

Szkolenie "Skuteczna strategia eksportowa produktów i usług gwarantem sukcesu na rynkach międzynarodowych"

Czytaj dalej

Ośrodek Enterprise Europe Network afiliowany przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego zainteresowanych ekspansją eksportową swoich produktów i usług do udziału w bezpłatnym szkoleniu, którego celem jest przedstawienie zagadnień związanych z promowaniem skutecznej ekspansji polskich firm na rynki międzynarodowe. Na szkoleniu przeanalizują gotowość oraz konkurencyjność firmy do eksportu, dowiedzą się jak dobrać cenę eksportową do rynku docelowego oraz jak wykorzystać narzędzia marketingowe w pozyskiwaniu zagranicznych dystrybutorów oraz klientów.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które mają do czynienia z eksportem, w szczególności do:

 • Menadżerów – eksporterów
 • Kadry kierowniczej zajmującej się eksportem w firmie
 • Osób odpowiedzialnych za eksport w organizacji

W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak:

 • Analizować gotowość oraz konkurencyjność firmy do eksportu na rynkach zagranicznych
 • Skutecznie zbadać otoczenie biznesowe przedsiębiorstwa na rynkach docelowych
 • Optymalnie wybierać rynki zagraniczne
 • Ustalić przewagi konkurencyjne produktu na rynkach eksportowych
 • Zaadoptować produkt do wymogów wskazanych rynków zagranicznych
 • Dobrać cenę eksportową do rynku docelowego
 • Wykorzystać narzędzia marketingowe w pozyskaniu zagranicznych dystrybutorów i klientów

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 10 maja do 12:00 (maksymalnie 2 osoby z danej firmy).

Więcej » Więcej na Facebooku »

 

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 18.05.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Storytelling – uniwersalne narzędzie perswazji w biznesie"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest poznanie skutecznego narzędzia wywierania wpływu na innych jakim jest storytelling, nabycie umiejętności konstruowania i opowiadania dobrych historii i wykorzystywania ich w zarządzaniu, wystąpieniach publicznych czy sprzedaży.

Szkolenie kierowane jest do osób, które na co dzień zajmują się prowadzeniem spotkań biznesowych, zarządzaniem, sprzedażą i dla wszystkich planujących wzbogacić swój warsztat wystąpień publicznych.

Podczas szkolenia będą wykorzystywane ćwiczenia, symulacje, wykład oraz prezentacja.

Program szkolenia:

 • Storytelling – jak, kiedy i dlaczego to działa?
  • Geneza storytellingu – ludzie opowiadają od zawsze…
  • Psychologia narracji – wpływ narracji na słuchacza
  • Dlaczego warto stosować storytelling – korzyści z wykorzystywania narracji
 • Przygotowanie historii – kluczowe elementy
  • Wizerunek mówcy ma znaczenie
  • Wybór tematu i przesłanie główne
  • Schemat opowieści: sposoby na dobry początek, część właściwa, zakończenie. Motyw Pixara, Voglera
  • Bohater, jego "zwykły świat" i podróż
 • Język i sposób narracji
  • Charakterystyczne cechy języka opowieści
  • Jak to robią najlepsi – analiza opowieści znanych mówców naszych czasów
  • Mówca na scenie – mowa ciała, praca głosem, budowanie wrażenia i utrzymywanie koncentracji słuchaczy
 • Moja historia – ćwiczenia

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] » Rejestracja »

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 22.05.2018, 8:30–15:30

Warsztaty "Jak zdobyć 50 000 euro na rozwój biznesu, czyli skuteczny sposób na SME Instrument"

Czytaj dalej

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zaprasza właścicieli oraz pracowników mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa zachodniopomorskiego na warsztaty dotyczące przygotowania wniosków do programu SME Instrument.

SME Instrument to mechanizm finansowania najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych przez europejskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. W jego ramach firma może otrzymać nawet 2,5 mln euro na udoskonalenie prototypu rozwiązania (produktu, usługi, procesu, modelu biznesowego) i pilotażowe wprowadzenie go na co najmniej europejski rynek.

Celem warsztatów jest przygotowanie firm do aplikowania do 1. fazy SME Instrumentu w ramach Horyzontu 2020. Uczestnicy wydarzenia poznają oczekiwania Komisji Europejskiej względem projektów zgłaszanych do programu oraz dowiedzą się jak podejść do zagadnienia, by najtrafniej spełnić te wymagania i otrzymać dofinansowanie. W szczególności zaprezentowane zostaną narzędzia, które pomogą w wypełnieniu wniosku oraz zakres wsparcia ze strony RCIiTT w ramach przygotowania do SME Instrumentu i późniejszej realizacji projektu.

Program warsztatów:

 • SME Instrument – co trzeba o nim wiedzieć?
 • Strategia przygotowania projektu
 • Nie musisz wszystkiego robić sam: wsparcie RCIiTT

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 17 maja.

Więcej »

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 22.05.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Zmiany podatkowe i gospodarcze w trakcie 2018 roku"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest zapoznanie uczestników ze zmianami w prawie gospodarczym i zmianami podatkowymi wchodzącymi w życie w 2018 roku, mającymi ogromny wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej.

W 2018 roku wprowadzono szereg zmian podatkowych i gospodarczych wchodzących w życie nie tylko od 1 stycznia 2018, ale także w trakcie roku 2018. Celem zmian jest zarówno uszczelnienie systemu podatkowego w Polsce, odbiurokratyzowanie prowadzenia działalności, usprawnienie procesu inwestycyjnego i przede wszystkim cyfryzacja w kontaktach z administracją. Do tych zmian należy zaliczyć zmiany podatkowe, zarówno w podatkach dochodowych, jak i w podatku vat, kasach fiskalnych, ordynacji podatkowej, wprowadzenie opłaty recyklingowej, nowych sposobów komunikacji z urzędami, nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych tzw. RODO, opłacanie składek na ubezpieczenia do ZUS, oraz Konstytucję Biznesu. Zmiany te, wymuszają na przedsiębiorcach wprowadzenie wielu zmian organizacyjnych w firmach. Czy te zmiany ułatwią prowadzenie działalności, czy wprost przeciwnie, zniechęcą przedsiębiorców i utrudnią prowadzenie i tak już nieprostej działalności gospodarczej? Jak sobie poradzić z natłokiem zmian i cyfryzacją w firmie? W trakcie szkolenia zostaną przedstawione zmiany wchodzące w życie w trakcie 2018 roku, które należy obowiązkowo zastosować w prowadzonych firmach.

Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców, księgowych oraz wszystkich, których interesują zagadnienia związane ze zmianą przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się m.in. ze zmianami w:

 • Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych
 • Ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych
 • Ustawie o podatku VAT (podzielona płatność)
 • Systemie ubezpieczeń społecznych
 • Ordynacji podatkowej
 • Krajowym Rejestrze Sądowym

Poznają nowe przepisy w zakresie:

 • Rozporządzenia o warunkach technicznych jakie mają spełniać nowe kasy fiskalne
 • Konstytucji Biznesu

Program szkolenia:

 • JPK na żądanie – nowy obowiązek od lipca 2018 roku
 • Kasy fiskalne w 2018 roku – nowe warunki i kryteria techniczne
 • Zmiany w ustawie o podatku VAT:
  • podzielona płatność
  • lista podatników wykreślonych z rejestru VAT
 • Opłata recyklingowa
 • Zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym
 • Zmiany w PIT i CIT
 • Zwolnienia elektroniczne
 • Dyskusja z uczestnikami szkolenia

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] » Rejestracja »

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 23.05.2018

Konferencja "Zachodniopomorski Dzień Instrumentów Inżynierii Finansowej"

Czytaj dalej

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają na VII edycję konferencji "Zachodniopomorski Dzień Instrumentów Inżynierii Finansowej".

Szczegółowe informacje już wkrótce.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana rejestracja. O uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej »

Gdzie: Koszalin // Kiedy: 24.05.2018, 10:00–12:00

Śniadanie Biznesowe "Badanie Kompetencji Pracowników – nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi"

Czytaj dalej

Centrum Biznesu Fundacji Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Koszalinie zaprasza na Śniadanie Biznesowe "Badanie Kompetencji Pracowników – nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi. Jak pracodawca może zdobyć wiedzę o kompetencjach pracowników i jak może ją wykorzystać?".

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. takie zagadnienia jak:

 • Poznanie poziomu kompetencji zawodowych kandydatów do pracy oraz już zatrudnianych pracowników dzięki Narzędziu do Badania Kompetencji
 • Możliwość określenia poziomu posiadanych przez pracownika lub kandydata do pracy:
  • Kompetencji osobistych, np. podzielności uwagi, radzenia sobie ze stresem czy kreatywności
  • Kompetencji społecznych, np. negocjowania, orientacji na klienta
  • Kompetencji menadżerskich, np. zarządzanie pracą innych osób, rozwiązywanie konfliktów
 • Wykorzystanie pomiaru i analizy poziomu kompetencji w:
  • Rekrutacjach i ocenach okresowych
  • Określaniu obecnych i przyszłych potrzeb szkoleniowych pracowników
  • Decyzjach o awansach, zmianach stanowisk przy restrukturyzacjach
  • Programach rozwoju menedżerów i talentów

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 22 maja.

Więcej »

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 24–25.05.2018

Turniej menedżerski "Management Masters Szczecin 2018"

Czytaj dalej

Zmierz się z innymi zespołami menedżerskimi w symulacyjnej grze biznesowej.

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów wraz z Północną Izbą Gospodarczą zaprasza menedżerów i pracowników firm do udziału w prestiżowym Turnieju Management Masters Szczecin 2018 w dniach 24-25 maja 2018.

3-osobowe zespoły uczestniczące w Turnieju będą miały wyjątkową okazję uczestniczyć w wirtualnym treningu menedżerskim mistrzów zarządzania i zmierzyć się z wyzwaniami menedżerskimi, działając w interaktywnej i dynamicznej symulacji środowiska biznesowego. Udział w grze daje możliwość sprawdzenia i rozwinięcia praktycznej wiedzy menedżerskiej, umiejętności podejmowania szybkich i trafnych decyzji, zdolności zespołowych i przywódczych. Dodatkowymi atrakcjami są rywalizacja z pozostałymi zespołami uczestniczącymi w Turnieju oraz konieczność reagowania na niespodziewane zmiany zachodzące w środowisku gry. Zespół, który uzyska najlepsze wyniki uzyska tytuł "Management Masters Szczecin 2018".

Nowoczesna, interaktywna i dynamiczna platforma będąca bazą rozgrywki w Turnieju tworzy idealne warunki do szybkiego podniesienia umiejętności w różnych obszarach: strategicznym, sprzedażowym, marketingowym, finansowym, logistycznym, kadrowym. Nabyte podczas Turnieju kompetencje merytoryczne, decyzyjne i zespołowe wnoszą unikalne wartości w obszarze działania poszczególnych uczestników i ich firm.

Czas trwania rozgrywki turniejowej: 2 dni = 16 godzin. Turniej realizowany będzie w oparciu o wykorzystanie platformy internetowej umożliwiającej zarządzanie przez prowadzącego rozgrywką oraz podejmowanie decyzji przez uczestników. W trakcie rozgrywki uczestnicy są zaangażowani i aktywnie pracują nad decyzjami analizując raporty rynkowe i finansowe generowane przez program przed podjęciem kolejnych kroków. Działają w systemie decyzje-wyniki, czyli bezpośrednio poznają efekty swoich decyzji.

Program symulacyjnej gry decyzyjnej:

Budowanie pozycji firmy na konkurencyjnym globalnym rynku to symulacyjna gra decyzyjna z zakresu zarządzania strategicznego. Uczestnicy podzieleni na zespoły, zarządzają firmą przez dwa wirtualne lata na szybko ewoluującym konkurencyjnym rynku, tak by sprostać oczekiwaniom klientów i wypracować satysfakcjonujący wynik poprzez:

 • kreowanie popytu poprzez zaspokojenia potrzeb klientów
 • zarządzanie rozwojem firmy
 • zarzadzanie zasobami ludzkimi
 • zarządzanie marketingiem
 • projektowanie produktów
 • efektywne wykorzystania aktywów firmy
 • zarzadzanie efektywnością
 • zarzadzanie jakością
 • zarządzanie innowacjami
 • zarządzanie logistyką
 • zarządzaniem ryzykiem finansowym

Udział w turnieju jest bezpłatny. Wymagana rejestracja do 10 maja (zespoły 3-osobowe). W turnieju może wziąć udział 6 zespołów – o zakwalifikowaniu się do turnieju decyduje kolejność zgłoszenia.

Wydarzenie na Facebooku » Więcej »

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 29.05.2018, 9:00–16:00

Szkolenie "Zarządzanie przez motywację – pieniądze to nie wszystko"

Czytaj dalej

Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenie, którego celem jest prezentacja nowych koncepcji sposobu myślenia o mechanizmach motywacji, motywowania pracowników oraz wyposażenie uczestników w wiedzę i narzędzia potrzebne do efektywnego motywowania bazującego na indywidulanych motywatorach.

Szkoleniu przyświeca myśl D. Podmoroff "Motywacja jest ideą uniwersalną, ale czynniki motywujące to już kwestia indywidulana".

Szkolenie kierowane jest do menedżerów zarządzających zespołami, liderów, osób odpowiedzialnych za tworzenie systemów motywacyjnych.

Podczas szkolenia uczestnicy będą pracowali indywidulanie i grupowo – 80% zajęć będzie miało charakter warsztatowy. Prowadzone warsztaty oparte będą głównie o narzędzie Reiss Motivation Profile, umożliwiające poznanie motywatorów, potrzeb, których zaspokojenie jest podstawą do spełnionego życia zawodowego i prywatnego.

Program szkolenia:

 • Motywacja – klucz do efektywności – zagadnienia wprowadzające
 • Od motywacji 1.0 do motywacji 3.0
 • Motywacja indywidualna- diagnoza, motywatory, demotywatory
 • Motywatory życiowe a zachowania pracowników – Reiss Motivation Profile
 • Praktyczne wykorzystanie Reiss Motivation Profile w biznesie – identyfikowanie potrzeb motywacyjnych pracowników
 • Sposoby wpływania na wzrost zaangażowania i odpowiedzialności pracownika:
  • motywatory a sposób komunikacji
  • motywatory a metody działania

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej [PDF] » Więcej »

Gdzie: Szczecin // Kiedy: 29.05.2018, 18:00–20:30

29. Seminarium Project Management Institute Szczecin

Czytaj dalej

Kontynuując tradycję comiesięcznych spotkań w Szczecinie, Project Management Institute Polska zaprasza na spotkanie z zarządzaniem projektami i doświadczonymi praktykami tej dziedziny. Napędzani coraz lepszą pogodą przygotowujemy następne seminarium na którym ponownie zmierzymy się z rozwojem kompetencji miękkich kierownika projektu.

Część merytoryczna wydarzenia rozpoczyna się o godzinie 18:00, jednak organizatorzy będą czekać na Was już od godziny 17:30. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące działalności PMI, certyfikatów, możliwości zaangażowania się lub jeśli po prostu chcecie lepiej poznać uczestników spotkań, to jest to właśnie czas dla Was.

Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na integrację do pobliskiego lokalu i w miarę możliwości zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej, jednak dla zmotoryzowanych dostępny jest całkiem obszerny parking przy RCIiTT.

O spotkaniach

 • Spotkania PMI to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i poszerzenia swojej siatki kontaktów o innych kierowników projektów. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę dotyczącą zarządzania projektami, jeśli chcesz poznać innych sympatyków tej metody organizacji pracy, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat certyfikatów potwierdzających kompetencje PMa, to spotkania PMI są właśnie dla Ciebie.

O PMI

 • Project Management Insitute to globalna organizacja zajmująca się promowaniem dobrych praktyk w zarządzaniu projektami. PMI przygotowuje i wydaje Project Management Body of Knowledge (PMBoK) oraz przyznaje egzaminuje i certyfikuje kompetencje kierowników projektów.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja »

Wydarzenia w Internecie

Wydarzenia w Internecie

Bezpłatne webinary oraz transmisje online

Kiedy: 07.05.2018, 10:00–11:30

Webinar "Pierwsze kroki z kodami kreskowymi"

Czytaj dalej

Webinar skierowant do firm, które rozpoczynają lub planują wdrożenie rozwiązań opartych o standardy GS1, prowadzony w każdy pierwszy roboczy poniedziałek miesiąca.

Udział bezpłatny (elementy promocji oferty). Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 08.05.2018, 10:00

Webinar "Jak pytać, by odpowiadali? O narzędziach badawczych, które generują wiarygodne dane"

Czytaj dalej

Czy wiesz, ile Twoją firmę może kosztować jedno błędnie skonstruowane pytanie ankietowe? 34 milionów dolarów. Tyle musiała swego czasu zapłacić Coca-Cola za decyzje podjęte na podstawie źle przeprowadzonych badań konsumenckich. Jeśli masz inny pomysł na wydanie takiej kwoty pieniędzy, to z webinaru dowiesz się, w jaki sposób prawidłowo pozyskiwać opinie i mierzyć zadowolenie swoich klientów, czytelników i odbiorców. Prowadzący opowiedzą o tym, w jaki sposób wykorzystać media społecznościowe do zbierania rzetelnych danych, jak konstruować efektywne pytania ankietowe, a także czy długość (skali) naprawdę ma znaczenie?

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 08.05.2018, 10:00

Webinar "Split Payment – aspekty prawno-podatkowe oraz operacyjne (obsługa Bankowa)" z cyklu "Biznesuj bezpiecznie: e-warsztaty"

Czytaj dalej

Niepowtarzalna okazja na uzyskanie wiedzy bez potrzeby wychodzenia z siedziby firmy, a nawet domu. Webinary z cyklu "Biznesuj bezpiecznie: e-warsztaty", których autorami są cenieni eksperci rynkowi, to wiedza praktyczna, przykłady, czat na żywo oraz odpowiedzi na gorąco.

Podczas webinaru poruszone zostaną następujące tematy:

 • Co to jest split payment? Nowa forma płatności podatku VAT, tzw. płatność podzielona
 • Szanse i zagrożenia – ważne aspekty prawno-podatkowe
 • Jak będą działały mechanizmy w systemach bankowych? Istota zmian

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 10.05.2018, 10:00–11:00

Webinar "RODO: 5 wyzwań dla audytu wewnętrznego"

Czytaj dalej

W jaki sposób audyt wewnętrzny powinien wspierać przygotowania do RODO?

Rola audytu wewnętrznego w procesie wdrożenia programu zgodności z rozporządzeniem nie może ograniczyć się do jego przeglądu w drugiej połowie 2018 r. Kompleksowość projektów dostosowawczych przerasta często zdolności firm, powodując istotne opóźnienia prac. Pomimo kluczowej roli audytu wewnętrznego dla sukcesu tych projektów, nadal jednak obserwujemy niedostatecznie duże jego zaangażowanie w cały proces wdrożeniowy. Jak audyt wewnętrzny może pomóc firmie w przygotowaniach do RODO?

Podczas webinaru prowadzący przedstawią pięć głównych wyzwań wdrożenia RODO oraz rolę, jaką audyt wewnętrzny ma prawo (i obowiązek) spełniać w ich rozwiązaniu. Omówią:

 • Na jakim etapie przygotowań do RODO firmy popełniają najwięcej błędów?
 • W jaki sposób przygotować procesy biznesowe do oceny skutków przetwarzania danych?
 • Jak uzyskać pewność, że stosowane środki dostosowawcze faktycznie zapewnią pełną zgodność z rozporządzeniem?
 • Co zrobić, kiedy systemy IT przeszkadzają, zamiast pomagać?
 • Konkretne przykłady z realizowanych projektów.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 10.05.2018, 11:00

Webinar "Nadzór nad dostępem uprzywilejowanym do systemów krytycznych w kontekście RODO"

Czytaj dalej

Podczas webinaru zostaną przedstawione zagadnienia związane z obecnymi wyzwaniami w kontekście nadzoru nad dostępem uprzywilejowanym w systemach informatycznych. Przyznawanie takich uprawnień jest zjawiskiem powszechnym i występuje w niemalże każdym przedsiębiorstwie. Niestety niesie ono za sobą także szereg zagrożeń, których kontrola i eliminacja jest niezwykle ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa infrastruktury. Podstawowe ryzyka jakie możemy tutaj zidentyfikować to między innymi kradzież danych firmy, brak pełnej kontroli nad usługami świadczonymi przez firmy zewnętrzne oraz wszelkie nadużycia w systemach krytycznych, które tym samym mogą doprowadzić do kompromitacji firmy lub strat finansowych. Problem ten dotyka obecnie niemalże wszystkich firm, a poprawne zarządzanie dostępem uprzywilejowanym pozwala ograniczyć lub zminimalizować do zera ryzyko wystąpienia niedozwolonych działań popełnionych przez użytkownika uprzywilejowanego. Zagadnienie to staje się szczególnie krytyczne w perspektywie nadchodzącej dyrektywy RODO, która skupia się na ryzyku związanym z kluczowymi i poufnymi danymi. Właściwa kontrola dostępu jest także niezwykle ważna w rozliczalności SLA i weryfikacji usług świadczonych przez podmioty zewnętrzne w danej infrastrukturze.

W naszej prezentacji prowadzący skupią się na praktycznych aspektach i metodach, które pomagają zwiększyć poziom kontroli nad podwykonawcami, zabezpieczyć i ochronić przedsiębiorstwo, a także spełnić restrykcyjne wymogi stawiane przez RODO. W prezentowanych "case study" omówiąy realne problemy z jakimi mieli do czynienia na przestrzeni naszego wieloletniego doświadczenia.

Udział bezpłatny (możliwe elementy promocji oferty). Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 15.05.2018, 10:00

Webinar "RODO dla biur rachunkowych"

Czytaj dalej

Unijne rozporządzenie RODO wprowadza rewolucyjne zmiany związane z przetwarzaniem danych osobowych, które będą egzekwowane od 25 maja 2018 r. W efekcie konieczne staje się przemodelowanie przepływu informacji i danych osobowych oraz ich zabezpieczeń w każdej firmie. Biura rachunkowe, by właściwie realizować ciążące na nim zadania, muszą dokonać analizy nowych pojęć, definicji i obowiązków.

W trakcie webinaru uczestnicy dowiedzą się o tym, jakie kroki w procesie dostosowawczym warto podejmować już teraz:

 • Jaką dokumentację po 25 maja 2018 r. powinny prowadzić biura rachunkowe – ze szczególnym uwzględnieniem rejestru czynności przetwarzania
 • Jak dokonać analizy powołania IOD w biurze rachunkowym
 • W jakich sytuacjach biura rachunkowe będą miały obowiązek zgłaszać naruszenia ochrony danych osobowych
 • Jak realizować nowe prawa przysługujące jednostkom w kontekście prowadzenia działalności kadrowo – księgowej
 • Czy biura rachunkowe mają obowiązek szacowania ryzyka
 • W jakim stopniu certyfikacja w przypadku biura rachunkowego może zminimalizować ryzyko wysokich kar pieniężnych
 • Jakie wyłączenia przewiduje projekt ustawy o ochronie danych osobowych dla najmniejszych biur rachunkowych

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 15.05.2018, 10:00

Webinar "Jak w 100% wykorzystać obecność firmy na targach?"

Czytaj dalej

Według CEIR, 81% odwiedzających targi ma zamiary zakupowe. To oznacza, że 4 z 5 osób, które przechodzą koło danego stoiska, są potencjalnymi klientami. Podczas webinaru prowadzący pokażą najważniejsze kroki, jakie musi przejść każda firma wybierająca się na targi. Porozmawiają o wyborze, przygotowaniu, samej organizacji wyjazdu i stoiska, promocji oraz o tym, jak zmierzyć i sprawdzić opłacalność inwestycji w wydarzenie. W Polsce rocznie odbywa się ponad 200 targów, podczas których w roli wystawców pojawia się 27 tysięcy firm. Dlaczego więc nie zostać jedną z nich? Dowiedz się, jak zrobić to skutecznie i dobrze.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 15.05.2018, 10:00–11:00

Debata ekspercka online "Czy wiesz jak przygotować biuro rachunkowe do obsługi Jednolitego Pliku Kontrolnego przez klientów?"

Czytaj dalej

Debata przeznaczona jest dla właścicieli i pracowników biur rachunkowych oraz księgowych. Podczas debaty eksperci doradzą, w jaki sposób przygotować się do sprostania obowiązkowi generowania wszystkich struktur JPK przez przedsiębiorstwa, ze szczególnym naciskiem na strukturę JPK Księgi rachunkowe.

W czasie debaty dowiesz się:

 • Jak należy przygotować biuro rachunkowe do obsługi JPK swoich klientów
 • W jaki sposób poprawnie generować, sprawdzać oraz wysyłać na bramkę Ministerstwa Finansów struktury JPK
 • Jakie są obowiązki biura rachunkowego, a jakie klienta biura związane z JPK

Celem debaty jest:

 • Przekazanie unikatowej wiedzy eksperckiej dotyczącej przygotowania biur racunkowych do składania JPK w imieniu klientów
 • Dostarczenie informacji biurom rachunkowym na temat najlepszych metod tworzenia, sprawdzania poprawności oraz wysyłania raportów JPK na żądanie urzędu skarbowego

Dla kogo przeznaczona jest debata?

 • Przede wszystkim dla biur rachunkowych i przedstawicieli działów księgowych

Zakres debaty – czego się nauczysz?

 • Dowiesz się, w jaki sposób biuro rachunkowe może wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów związanym z poprawnym generowaniem raportów JPK
 • Zyskasz ekspercką wiedzę na temat struktur JPK oraz obowiązków biura rachunkowego związanego z wysyłaniem JPK w imieniu swoich klientów

Czas trwania debaty: 45 minut + 15 minut na pytania i odpowiedzi. Jeśli już teraz masz pytanie dotyczące struktur JPK, prześlij je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja »

Kiedy: 15.05.2018, 12:30–13:30

Webinar "Skuteczna ochrona organizacji przed cyberatakiem: pokaz technik ataku i obrony na żywo"

Czytaj dalej

Podczas webinarium przeprowadzona zostanie próba cyberataku z zewnątrz na organizację. W symulacji ataku weźmie udział dwóch prelegentów, którzy pokażą, jak wygląda atak zarówno od strony napastnika, jak i broniącego się.

Podczas webinarium przeprowadzona zostanie próba cyberataku z zewnątrz na organizację. W symulacji ataku weźmie udział dwóch prelegentów: Mateusz Pstruś i Marcin Marciniak. Mateusz podejmuje próbę włamania do organizacji, przedstawi narzędzia i techniki użyte do przeprowadzenia ataku, a Marcin prezentuje zdarzenia rejestrowane przez system w trakcie ataku, opisując informacje i dane, które ADS dostarcza administratorowi. Zaprezentowane scenariusze odpowiadają prawdziwym atakom prowadzonym przez prawdziwych włamywaczy, w których role wciela się pentester Mateusz Pstruś. Zaprezentowane przez Marcina informacje będą wykorzystane do wypracowania odpowiedzi na zagrożenia – tak samo, jak ma to miejsce przy odpieraniu prawdziwego ataku. Podczas webinarium zapoznacie się z systemem ADS, oraz jego głównym architektem – Pawłem Bykowskim, który będzie odpowiadać na pytania na czacie.

Organizatorzy zaprezentują, jakie ataki wykrył ADS dzięki gotowym wbudowanym w system regułom, przygotowanym przez ekspertów przeprowadzających nie tylko zwykłe testy penetracyjne, ale specjalizujących się również w testach profilowanych – symulowanych atakach hackerskich (tzw.red teaming).

Dlaczego warto wziąć udział?

 • Dowiesz się w jaki sposób ochronić firmową infrastrukturę IT, poznając przy tym metody działań włamywaczy
 • Poznasz sposoby zabezpieczenia firmowej sieci Wi-Fi przed nadużyciami oraz błędami w konfiguracji klientów
 • Zapoznasz się z metodami wykrywania zaawansowanych włamań klasy APT na przykładzie prawdziwego ataku prowadzonego na żywo przez eksperta, specjalistę w zakresie testów penetracyjnych
 • Przedstawione zostaną sposoby ochrony wrażliwych systemów, takich jak automatyka przemysłowa
 • Omawiana technologia umożliwi obronę na każdym etapie ataku, począwszy od rozpoznania, aż po niszczące działania włamywaczy

Udział bezpłatny (elementy promocji oferty). Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 16.05.2018, 11:00

Webinar "Czy wielowarstwowe bezpieczeństwo w Data Center musi być skomplikowane?"

Czytaj dalej

Czyli jak wirtualizacja i dynamika zmian wpływa na architekturę bezpieczeństwa w DC i SDDC.

Data Center jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów IT w dzisiejszych przedsiębiorstwach, a temat Software Defined Data Center (SDDC), od co najmniej kilku lat nie schodzi z agend rozmów o nowoczesnym Data Center.

Podczas tych spotkań zazwyczaj pojawia się szereg pytań i wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa w zwirtualizowanym Data Center, takich jak:

 • Jaki właściwie wpływ ma wirtualizacja serwerów na architekturę bezpieczeństwa?
 • Dlaczego nie sprawdzają się tradycyjne metody ochrony Maszyn Wirtualnych oraz ruchu pomiędzy nimi?
 • Jak efektywnie realizować bezpieczeństwo w zwirtualizowanym Data Center?
 • Jak zintegrować usługi bezpieczeństwa w środowisku "multivendor"?
 • Jak radzić sobie dynamiką zmian? Co ze środowiskami VDI?
 • Jak zarządzać bezpieczeństwem i zgodnością polityk bezpieczeństwa z normami (PCI-DSS, RODO i inne)?
 • Czy rzeczywiście muszę mieć SDN by robić mikro segmentację?
 • W jaki sposób poradzić sobie z efektywnym bezpieczeństwem w środowiskach chmur hybrydowych?

Podczas webinarium Infradata, prowadzący odpowiedzą na te i wiele innych pytań związanych z bezpieczeństwem zwirtualizowanego Data Center. Obalą również kilka mitów oraz zademonstrują technologie, wraz z przykładami ich zastosowania u wybranych producentów rozwiązań, w tym: Vmware, TrendMicro, Fortinet, Tufin, których zintegrowane działanie zaprezentują na żywo w Infradata Lab.

Spotkanie jest częścią cyklu przedstawiającego spojrzenie Infradata na architekturę bezpieczeństwa w Data Center. Pozostałe dotyczyć będą między innymi referencyjnej architektury zabezpieczania usług internetowych (ochrona przed DDoS wolumetrycznym i aplikacyjnym, efektywny i skuteczny WAF, kontrola ruchu i bezpieczne publikowanie aplikacji w pojedynczym i w wielu Data Center, wysoka dostępność usług).

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 22.05.2018, 10:00

Webinar "Najszybsze wdrożenie Marketing Automation za pomocą gotowych szablonów"

Czytaj dalej

Chcesz dowiedzieć się, jak szybko i bez wysiłku wdrożyć automatyzację w swojej firmie? Poznaj gotowe szablony marketing automation, za pomocą których błyskawicznie uruchomisz zarówno te proste, jak i bardziej rozbudowane cykle komunikacji. Dowiedz się, jak z ich pomocą oszczędzisz czas i pieniądze, dopasujesz ofertę do preferencji klientów czy wykażesz zwrot z inwestycji w działania marketingowe. Zapisz się na webinar i zobacz, jakie to proste.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 24.05.2018, 11:00

Webinar "Dlaczego zakup usługi DDoS od operatora może nie być wystarczający?"

Czytaj dalej

Multiwendorowa, wielopoziomowa architektura DDoS dla firm.

Podczas webinaru zostaną przedstawione zagadnienia związane z obecnymi wyzwaniami bezpieczeństwa, jakie stawiane są przed przedsiębiorstwami, działającymi w szeroko pojętym biznesie Enterprise. Zagrożenia związane z różnego rodzaju atakami DDoS dotyczą praktycznie wszystkich organizacji istniejących i działających w przestrzeni otwartego Internetu.

W prezentacji prowadzący skupią się przede wszystkim na praktycznych aspektach i metodach, które pomogą ochronić przedsiębiorstwo. Kompleksowo omówią także szanse wystąpienia ataku DDoS dla poszczególnych typów firm, najczęściej występujące ataki i ich skalę oraz sposoby zapobiegania. Opowiedzą o swoim zintegrowanym podejściu do zagadnienia zmniejszania zagrożeń związanych z tymi atakami, bazując na wyselekcjonowanych rozwiązaniach oraz swoim wieloletnim doświadczeniu we wdrażaniu ochrony anty – DDoS’owej. Przedstawią także referencyjną architekturę powstałą w oparciu o wdrożenie na największym sklepie e-Commerce w Polsce, składającą się z wielopoziomowej ochrony i głównych elementów eliminacji ataku: Scrubbing Center w Chmurze ISP, Ochronie Sieciowej, Ochronie Behawioralnej i Ochronie Aplikacyjnej.

Udział bezpłatny (elementy promocji oferty). Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 25.05.2018, 14:00

Webinar "Firmowe dane w chmurze" z cyklu "Akademia RODO dla firm"

Czytaj dalej

Dziewiąty webinar z cyklu "Akademia RODO dla firm", w którym eksperci w jasny i przystępny sposób opowiedzą o przetwarzaniu firmowych danych w chmurze w kontekście RODO.

Podczas webinaru prowadzący odpowiedzą na pytania:

 • Jak nowe przepisy wpłyną na usługi chmurowe?
 • Jak przechowywać, przetwarzać i chronić firmowe dane w chmurze, aby być zgodnym z RODO?
 • Jakie będą nowe obowiązki i zakres odpowiedzialności podmiotu przetwarzającego dane osobowe w chmurze?

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 29.05.2018, 10:00

Webinar "Ubezpieczenia należności – jak zwiększyć limity kredytowe" z cyklu "Biznesuj bezpiecznie: e-warsztaty"

Czytaj dalej

Niepowtarzalna okazja na uzyskanie wiedzy bez potrzeby wychodzenia z siedziby firmy, a nawet domu. Webinary z cyklu "Biznesuj bezpiecznie: e-warsztaty", których autorami są cenieni eksperci rynkowi, to wiedza praktyczna, przykłady, czat na żywo oraz odpowiedzi na gorąco.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 05.06.2018, 10:00–11:00

Debata ekspercka online na temat Split Payment

Czytaj dalej

Do obejrzenia debaty organizatorzy zapraszają w szczególności przedsiębiorców, przede wszystkim mikro i małe firmy, przedstawicieli biur rachunkowych, działów księgowych, a także organów administracji publicznej. W czasie debaty eksperci Sage omówią najważniejsze wyzwania, przed jakimi stoją podmioty zobowiązane do wdrożenia podzielonej płatności oraz odpowiedzą na pytania zadawane w czasie debaty.

W czasie debaty dowiesz się:

 • Jakie podmioty muszą wdrożyć Split Payment od 1 lipca 2018
 • Jakie obowiązki będą ciążyły na przedsiębiorcach w związku ze Split Payment
 • W jaki sposób należy przygotować organizację do nowego obowiązku

Celem debaty jest:

 • Przekazanie eksperckiej wiedzy na temat mechanizmu podzielonej płatności
 • Omówienie potencjalnych kosztów po stronie przedsiębiorców związanych z mechanizmem Split Payment
 • Poinformowanie o ewentualnych zagrożeniach dla płynności finansowej dla przedsiębiorstw, w szczególności w segmencie MSP

Dla kogo przeznaczona jest debata?

 • Dla przedsiębiorców, przedstawicieli biur rachunkowych i działów finansowych, a także administracji publicznej

Zakres debaty – czego się nauczysz?

 • Dowiesz się, jak Split Payment wpłynie na bieżącą działalność Twojej organizacji oraz w jaki sposób przygotować się do tego wdrożenia tego mechanizmu
 • Zyskasz ekspercką wiedzę na temat planowanego wdrożenia mechanizmu Split Payment w Polsce oraz sposobów przygotowania organizacji do nowego obowiązki
 • Dowiesz się, które podmioty będą musiały wdrożyć podzieloną płatność obowiązkowo od 1 lipca 2018, a które będą miały dobrowolność w tym zakresie

Czas trwania debaty: 45 minut + 15 minut na pytania i odpowiedzi. Jeśli już teraz masz pytanie dotyczące struktur JPK, prześlij je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej » Rejestracja »

Kiedy: 07.06.2018, 10:00

Webinar "Zarządzanie ryzykiem w ramach nowych norm ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015"

Czytaj dalej

Webinar dla zainteresowanych doskonaleniem systemu zarządzania w zakresie zarządzania ryzykami i szansami zgodnie z wymaganiami nowych norm ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015.

Dlaczego warto wziąć udział?

 • Nowe wydania ISO 9001 i ISO 14001 zostały oparte o ideę zarządzania ryzykiem jako wiodącego elementu systemu zarządzania w nowoczesnej firmie. Przedstawione zostaną interpretację wymagań obu norm w kwestiach związanych z zarządzaniem ryzykiem i zaproponowane zostanie całościowe podejście do tego tematu. Udział w naszym webinarze jest dobrym wstępem do opracowania własnych rozwiązań w zakresie monitorowania kontekstu, identyfikacji zagrożeń i szans, opracowania skutecznych zabezpieczeń oraz organizacji przepływu informacji (monitorowanie i konsultacje), może być także okazją do zweryfikowania już podjętych działań.

Zawartość webinaru:

 • Model zarządzania ryzykiem (ISO 31000:2009)
 • Praktyczne wskazówki dotyczące opracowania i wdrożenia zarządzania ryzykiem w firmie
 • Dokumentacja zarządzania ryzykiem

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja do 6 czerwca do 16:00.

Więcej »

Kiedy: 13.06.2018, 13:00–14:00

Webinar "Jak podnieść bezpieczeństwo importu z Chin? Weryfikacja kontrahenta, kontrola towaru jeszcze w Chinach"

Czytaj dalej

Transakcje z firmami chińskimi obarczone są dużym ryzykiem. Okazuje się jednak, że o istnieniu szybkich i niedrogich sposobów podniesienia bezpieczeństwa importu z Chin nie wiedzą nie tylko firmy rozpoczynające import bezpośredni z Chin, ale nawet wieloletni importerzy. Każdy kto współpracuje z Chinami powinien wiedzieć jakie są narzędzia zabezpieczające transakcje importowe z Chin i jak dobierać je w zależności od potrzeb oraz spodziewanego poziomu ryzyka.

Webinar jest skierowany do wszystkich, którzy:

 • Chcą uniknąć niebezpieczeństwa rozpoczęcia współpracy z oszustami
 • Pragną nawiązać współpracę z właściwym dostawcą
 • Nie wiedzą w jaki sposób mogą mieć wpływ na jakość towarów zamawianych w Chinach
 • Nie chcą płacić dostawcom za towar, który jest wadliwy i/lub niezgodny z zamówieniem

Podczas webinaru poruszane będą następujące tematy:

 • Podstawowe zasady współpracy z Chinami
 • Weryfikacja kontrahenta – sprawdzenie jego wiarygodności
 • Kontrola jakości towaru – skuteczne narzędzie ograniczające ryzyko otrzymywania towaru niezgodnego z opisem
 • Rodzaje kontroli – kiedy? Który rodzaj wybrać?
 • Kontrola 1-szego produktu
 • Kontrola w trakcie produkcji
 • Kontrola przedwysyłkowa
 • Nadzór nad załadunkiem
 • Badania laboratoryjne
 • Norma AQL
 • Od czego zależy skuteczność przeprowadzonej kontroli?

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 19.06.2018, 10:00

Webinar "Odpowiedzialność członków zarządu, prokurentów, pełnomocników, wspólników – wybrane aspekty prawne" z cyklu "Biznesuj bezpiecznie: e-warsztaty"

Czytaj dalej

Niepowtarzalna okazja na uzyskanie wiedzy bez potrzeby wychodzenia z siedziby firmy, a nawet domu. Webinary z cyklu "Biznesuj bezpiecznie: e-warsztaty", których autorami są cenieni eksperci rynkowi, to wiedza praktyczna, przykłady, czat na żywo oraz odpowiedzi na gorąco.

Podczas webinaru poruszone zostaną następujące tematy:

 • Wybrane aspekty odpowiedzialności członków zarządu i osób działających w imieniu spółek prawa handlowego za spowodowanie szkody
 • Rodzaje i podstawy odpowiedzialności członków zarządu
 • Wobec kogo odpowiadają członkowie zarządu
 • Definicja i rodzaje szkody
 • Odpowiedzialność za zobowiązania spółki: orzecznictwo, case study

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 25.07.2018, 13:00–14:00

Webinar "Kolej z Chin dla każdego"

Czytaj dalej

Prostota, większa dostępność i spadające stawki – to wszystko składa się na rosnącą popularność frachtu kolejowego z Chin. Jak to wykorzystać do napędzenia własnego biznesu? Jakie są przewagi frachtu kolejowego nad frachtem morskim, na co trzeba uważać i o czym warto pamiętać importując kolejowo z Chin – o tym wszystkim będziemy podczas webinaru.

Webinar skierowany jest szczególnie dla:

 • Odbiorców zaczynających przygodę w handlu zagranicznym
 • Importerów poszukujących alternatywy dla transportu morskiego
 • Firm, którym zależy na szybkim imporcie produktów

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: 29.08.2018, 13:00–14:00

Webinar "Jak wybrać dobrego spedytora?"

Czytaj dalej

Wybór odpowiedniego spedytora to klucz do odpowiedzialnego rozpoczęcia importu towarów zza granicy. Dostosowanie usługi do prowadzonego biznesu pozwala nie tylko obniżyć koszty, ale także zwiększyć bezpieczeństwo prowadzonych działań. Jak wybrać dobrego spedytora? Jakie kryteria przyjąć podczas wyboru? O wszystkim podczas webinaru.

Webinar skierowany jest szczególnie dla:

 • Odbiorców zaczynających przygodę w handlu zagranicznym
 • Importerów poszukujących alternatywy dla aktualnych usług spedycji
 • Firm, którym zależy na optymalizacji kosztów

Możliwość zadawania pytań po zakończeniu webinaru.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Kiedy: dostępne do 02.10.2019–12.04.2020 (różne terminy)

Webcasty KPMG (zmiany w PIT 2018; ulga na prace B+R; bezpieczeństwo aplikacji)

Czytaj dalej

Webcasty KPMG to wydarzenia online prowadzone przez ekspertów, którzy bazując na doświadczeniu zawodowym i wiedzy, analizują i omawiają kwestie istotne dla firm. Eksperci KPMG na bieżąco śledzą zmiany i trendy ważne dla przedsiębiorców prowadzących działalność w Polsce i na świecie.

Udział bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Wszystkie webcasty KPMG »

Polskie regulacje prawno-podatkowe dotyczące kryptowalut

(dostępne do: 12.04.2020, 12:00)

Mając na uwadze pojawiające się wątpliwości wynikające z braku w polskim systemie odrębnych regulacji dotyczących opodatkowania dochodów uzyskanych na rynku kryptowalut oraz transakcji dokonywanych na rynku kryptowalut, w trakcie webcastu organizatorzy postarają się usystematyzować polskie regulacje prawno-podatkowe w tym zakresie. Również, w trakcie trwania webcastu, prowadzący będą na bieżąco udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące prawnych i podatkowych aspektów kryptowalut.

Zakres tematyczny:

 • Aspekty prawno-podatkowe opodatkowania kryptowalut
 • Zasady opodatkowania kryptowalut na gruncie podatków dochodowych
 • Opodatkowanie kryptowalut w PIT w ramach działalności gospodarczej i poza nią
 • Opodatkowanie kryptowalut a VAT i PCC
 • Opodatkowanie kryptowalut w Polsce na tle innych państw

Uwaga: Webcast odbył się w marcu 2018.

Więcej » Rejestracja »

Zmiany w PIT na 2018 rok – rewolucja czy ewolucja?

(dostępne do: 06.12.2019, 9:00)

W dniu 10 listopada br. Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Należy zaznaczyć, iż projekt zawiera szereg istotnych zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych zarówno od strony pracodawcy jak i pracownika, między innymi nową wartość kwoty wolnej od podatku, podwyższenie wysokości zwolnień podatkowych, jak również zwiększenie limitu 50% kosztów dla twórców.

Zmiany weszły w życie z dniem 1 stycznia 2018 roku.

Webinar ma na celu przedstawienie najnowszych przepisów w powyższym zakresie oraz wskazanie praktycznych rozwiązań w związku z ich stosowaniem.

Uwaga: Webcast odbył się w grudniu 2017.

Rejestracja »

Ulga na prace B+R oraz pozostałe formy wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R

(dostępne do: 13.11.2019, 12:00)

Z początkiem 2016 roku poszerzyła się paleta zachęt dla przedsiębiorców na prowadzenie działalności B+R – wzorcem wielu państw (np. UK, Irlandia, Australia) została wprowadzona ulga podatkowa na prace badawczo-rozwojowe pozwalająca przedsiębiorcom na odliczenie dodatkowych kosztów prowadzonych prac B+R od podstawy opodatkowania.

Webinar ma na celu przedstawienie najnowszych przepisów i zasad korzystania z ulgi na prace B+R. W trakcie webinarium omówimy między innymi obecnie obowiązujące przepisy, planowane zmiany, a także inne instrumenty wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R w przedsiębiorstwach.

W sposób przystępny i praktyczny wyjaśniona zostanie istota funkcjonowania ulgi, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków leżących po stronie przedsiębiorców oraz obszarów potencjalnego ryzyka.

Seminarium jest adresowane do: dyrektorów finansowych, głównych księgowych, wewnętrznych doradców podatkowych (in-house), szefów działów B+R.

Zakres tematyczny webinaru:

 1. Blok 1: Ulga na prace B+R
  • Omówienie zasad pozyskania ulgi na prace B+R
   • Definicja prac B+R
   • Koszty kwalifikowane
   • Zasady odliczenia
   • Obowiązki dokumentacyjne
   • Wyłączenia
   • Przykładowe zastosowanie
  • Zmiany w przepisach od 1 stycznia 2018
 2. Pozostałe formy wsparcia na prace B+R i infrastrukturę B+R
  • Wsparcie na prace B+R
   • Źródła wsparcia
   • Poziomy dofinansowania
   • Kryteria wyboru
   • Przykładowe projekty
  • Wsparcie na infrastrukturę B+R
   • Źródła wsparcia
   • Poziomy dofinansowania
   • Kryteria wyboru
   • Przykładowe projekty
  • Inne źródła wsparcia

Uwaga: Webcast odbył się 8 listopada 2017.

Rejestracja »

Błędy w aplikacjach przyczyną groźnych cyberataków

(dostępne do: 02.10.2019, 11:00)

Zakres tematyczny:

 • Dlaczego aplikacje stanowią dziś obszar największego ryzyka dla przedsiębiorstw?
 • Jakiego rodzaju luki w bezpieczeństwie najczęściej występują w aplikacjach?
 • Jak działają hakerzy i w jaki sposób się przed nimi zabezpieczyć?
 • W jaki sposób spełnić nowe wymagania RODO odnośnie bezpieczeństwa aplikacji?

Uwaga: Webcast odbył się 26 września 2017.

Rejestracja »

Informacje z ZPP

Informacje z ZPP

Najnowsze działania ZPP oraz informacje gospodarcze

Gdzie: Warszawa // Kiedy: 07.05.2018, 10:00–14:00

Bezpłatne warsztaty "Jak zatrudniać cudzoziemców w Polsce"

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na bezpłatne warsztaty, których głównym celem jest podniesienie wiedzy na temat zatrudniania cudzoziemców w Polsce z uwzględnieniem wielkości przedsiębiorstw oraz branż.

Uczestnicy zdobędą i rozszerzą praktyczną wiedzę dotyczącą przepisów regulujących kwestie przyjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce, podejmowania przez nich pracy (uzyskiwanie zezwolenia na pracę i przypadki gdy nie jest ono wymagane, procedura ubiegania się o oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi etc.).

Warsztaty obejmują zarówno sytuację prawną obywateli Unii Europejskiej jak i obywateli państw trzecich podejmujących pracę w Polsce – przy czym szczególna uwaga zostanie skierowana na sytuację osób pochodzących ze wschodnich krajów sąsiednich, szczególnie z Ukrainy.

Agenda spotkania:

 • Podstawowe zasady dostępu cudzoziemców do polskiego rynku pracy
 • Zezwolenie na pracę cudzoziemca w Polsce
 • Specyfika zatrudniania cudzoziemców przez małych, średnich i dużych przedsiębiorców
 • Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi
 • Zasady kontynuowania przez cudzoziemców pracy
 • Przestępstwa i wykroczenia związane z pracą cudzoziemców oraz ich konsekwencje
 • Geografia rynku pracy cudzoziemców w Polsce – regiony i branże

Warsztaty odbędą się w ramach organizowanego przez ZPP cyklu warsztatów i spotkań konsultacyjnych dla MŚP. Informacje o kolejnych spotkaniach już wkrótce.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

Więcej »

Stanowisko ZPP w sprawie reformy regulacji dot. praw autorskich

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Na forum unijnym toczą się bardzo zaawansowane prace nad reformą prawa autorskiego (dyrektywa o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym). W ten piątek (27.04) zaplanowane jest kluczowe głosowanie w Radzie UE. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, w związku z powołaniem Forum Wydawców Internetowych, z zainteresowaniem i pogłębiającym się niepokojem śledzi ten proces.

Nasze obawy budzi w szczególności art. 11 dyrektywy zwiększający prawa wydawców (tzw. neighbouring right). Jeśli propozycje przepisów w obecnym brzmieniu wejdą w życie, to pozwolą one na blokowanie polskim stronom internetowym i twórcom portali możliwości udostępniania linków oraz wybranych treści, jeśli nie uzyskają oni wcześniej zgody każdego z wydawców na ich publikację. Oznacza to w praktyce, że udostępnianie fragmentów tekstu, a nawet linków, będzie możliwe tylko pod warunkiem, że właściciel witryny internetowej, dziennikarz, czy pojedynczy bloger za każdym razem otrzyma stosowne pozwolenie od wydawcy, posiadającego prawa własności do tej treści, scedowane przez autora…

Więcej »

ZPP powołuje Forum Wydawców Internetowych

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Uważne monitorowanie procesu legislacyjnego na poziomie Unii Europejskiej i Polski, proponowanie własnych rozwiązań i promowanie zdrowego rozsądku w regulacjach dotyczących rynku mediów cyfrowych – są to podstawowe zadania, które stoją przed nową platformą branżową powołaną przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, czyli Forum Wydawców Internetowych.

Jako ZPP staramy się być aktywni na różnych polach, również branżowych. Mamy sprawdzoną formułę forów, w ramach których różni interesariusze mają okazję dyskutować i przedstawiać swoje racje, a także spotykać się z ważnymi decydentami politycznymi – mówi Marcin Nowacki, wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. – Dostrzegliśmy duży potencjał do tego rodzaju działania właśnie w przypadku branży wydawców internetowych, którzy nie mieli do tej pory platformy do artykułowania swoich interesów, mimo że na stole znajduje się w tej chwili sporo pomysłów, które negatywnie wpłynęłyby na ich działalność. Za pomocą Forum Wydawców Internetowych zmienimy to

Więcej »

Stanowisko ZPP na temat polityki państwa w zakresie informowania o nowych produktach dostarczających nikotynę

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Troska państwa o stan zdrowia obywateli powinna w miarę możliwości uwzględniać wpływ podejmowanych działań na sytuację gospodarczą i rozwój przedsiębiorczości. A w szczególności tam, gdzie może przynieść to pozytywne efekty, zarówno z medycznego, jak i ekonomicznego punktu widzenia. Stąd też apel ZPP o jak najszybsze zniesienie zakazów komunikowania wyników badań naukowych dotyczących e-papierosów jak i produktów HNB (heat-not-burn, podgrzewany tytoń).

Państwo, jako podmiot finansujący ochronę zdrowia, ze zrozumiałych względów chce i powinno prowadzić aktywną i spójną politykę antynikotynową. Nie może ona jednak przybierać charakteru nieracjonalnego, gdzie pod hasłem walki z papierosami, wprowadza się zapisy utrudniające skuteczną walkę z uzależnieniem od tradycyjnych papierosów. Nadrzędnym celem państwa powinna być zatem troska o zdrowie publiczne a nie walka z branżą, niezależnie od tego czy oferuje tradycyjne papierosy, czy alternatywne produkty dostarczające nikotynę. Za działania czysto represyjne i nieracjonalne uważamy zakaz komunikowania wyników badań naukowych…

Więcej »

Komunikat ZPP ws. ulgi na start

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

30 marca 2018 roku w Dzienniku Ustaw opublikowany został pakiet aktów, zwany zbiorczo Konstytucją dla Biznesu. Jedną z opublikowanych ustaw było Prawo przedsiębiorców, zawierające przepisy dotyczące tzw. "ulgi na start", czyli sześciomiesięcznego okresu, w trakcie którego przedsiębiorca będący osobą fizyczną, podejmujący działalność gospodarczą po raz pierwszy, albo podejmujący ją ponownie po upływie co najmniej 60 miesięcy od dnia jej ostatniego zawieszenia lub zakończenia, i nie wykonujący jej na rzecz byłego pracodawcy, nie podlega obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym przez okres 6 miesięcy od dnia podjęcia działalności gospodarczej. Przypominamy, że postanowienia dot. ulgi na start wejdą w życie 30 kwietnia, w związku z czym z ulgi skorzystają tylko ci przedsiębiorcy, którzy działalność rozpoczną, podejmą ponownie albo odwieszą najwcześniej 30 kwietnia. Jeśli zatem ktoś planuje rozpocząć działalność gospodarczą w najbliższym czasie – najkorzystniej będzie to zrobić właśnie nie wcześniej, niż w podanym terminie…

Więcej »

Stanowisko ZPP ws. „Piątki Morawieckiego”

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

14 kwietnia 2018 roku odbyła się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przeprowadzenie szeregu działań, istotnych z punktu widzenia społeczno-gospodarczego. Przedstawione obietnice zostały zbiorczo nazwane "piątką Morawieckiego" – z perspektywy mikro, małego i średniego biznesu, kluczowe są trzy z proponowanych zmian: obniżenie stawki CIT dla małych podatników, obniżenie wysokości składek na ubezpieczenia społeczne dla małych działalności gospodarczych oraz wsparcie budowy dróg lokalnych. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie odnosi się do przedstawionych na konwencji propozycji…

Więcej »

Komentarz ZPP ws. tekstu rewizji dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników (PWD – Posting Of Workers Directive 96/71/EC)

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Ambasadorowie państw członkowskich UE zaakceptowali kompromisowy tekst rewizji dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników (PWD – Posting Of Workers Directive 96/71/EC) wynegocjowany z Parlamentem Europejskim.

Tekst rewizji dyrektywy PWD uzgodniony w trilogach został zaakceptowany w COREPER I 11 kwietnia. W następnym kroku draft trafi do Parlamentu Europejskiego (EP) do finalnej adopcji – głosowanie w Komitecie Employment możliwe jest jeszcze w kwietniu, adopcja przewidziana jest najprawdopodobniej 21 czerwca.

Prace nad rewizją dyrektywy trwały ponad dwa lata od przedstawienia przez Komisję Europejską (KE) propozycji dotyczącej kształtu rewizji dyrektywy w marcu 2016 roku – 10 lat od przyjęcia dyrektywy. Rewizja dyrektywy jest jednym z elementów realizacji zapowiedzi postulatów Komisji Europejskiej o dążeniu do zrównania wynagrodzenia pracowników wykonujących tą samą pracę na terenie Wspólnoty – "Equal pay for equal work", które wielokrotnie było powtarzane przez Prezydenta Komisji Europejskiej – Jean Claude Juncker’a w orędziach "State of the Union", jak również przez Komisarzy Marianne Thyssen, czy Violetę Bulc.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) włączył się w europejską dyskusję na temat delegowania pracowników we wrześniu 2017 roku przedstawiając stanowisko oraz potencjalne skutki wprowadzenia proponowanych zapisów na funkcjonowanie małych i średnich przedsiębiorstw wraz z organizacjami z 16 krajów. Podczas ponad 60 spotkań z Komisją Europejską, posłami do Parlamentu Europejskiego, a także innymi europejskimi organizacjami sektorowymi, pracodawców, a także małych i średnich przedsiębiorstw ZPP promował postulaty polskich przedsiębiorców wskazując na wpływ zapisów na funkcjonowanie m.in. europejskiego wspólnego rynku…

Więcej »

Stanowisko ZPP ws. finansowania szkolnictwa muzycznego

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców z reguły wypowiada się na temat szkolnictwa, w kontekście bieżącej sytuacji na rynku pracy i potrzeb przedsiębiorców. Trzeba jednak pamiętać o tym, że szkoły niepubliczne to również przedsiębiorstwa, które zasługują na możliwość wyartykułowania swoich problemów i zwrócenia uwagi na istotne dla nich kwestie, a także zaproponowanie optymalnych rozwiązań prawnych. Z tego też powodu, zasadne jest podjęcie tematu finansowania szkolnictwa muzycznego w Polsce, jako że dostrzegamy przynajmniej kilka elementów, które można byłoby z pożytkiem dla szkół i ich uczniów, w znacznym zakresie zmodyfikować…

Więcej »

Warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Konieczna poprawa prawnego i instytucjonalnego otoczenia biznesu i diametralna zmiana systemu podatkowego

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

W Polsce, pod względem prawnego i instytucjonalnego otoczenia biznesu, jest jeszcze wiele do nadrobienia. Takie wnioski płyną z analizy międzynarodowych rankingów gospodarczych, gdzie w trzech z czterech zestawień, Polska osiągnęła gorszy wynik niż rok wcześniej. Aby to zmienić należy naprawić polski system podatkowy, uczynić go prostym, logicznym i zrozumiałym. Niezbędne jest napisane szeregu ustaw podatkowych na nowo i obniżenie pozapłacowych kosztów pracy. To rekomendacje Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, które zostały omówione w ramach tegorocznej prezentacji raportu "Warunki prowadzenia firm w Polsce 2018".

Po Konstytucji Biznesu – czas na system podatkowy oraz "państwa w państwie", działające jakby obok niego i od niego, niezależne silosy typu SANEPID, nadzór budowlany i ponad 40 innych wyalienowanych z polityki gospodarczej i działające bez żadnego nadzoru instytucje, będące istną zmorą przedsiębiorców – powiedział Prezes ZPP, Cezary Kaźmierczak…

Więcej »

ZPP na mocy postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie uzyskał status organizacji reprezentatywnej i jest gotowy przystąpić do Rady Dialogu Społecznego

 Źródło: zpp.net.pl 

Czytaj dalej

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie VII Wydziału Cywilnego Rejestrowego z dnia 23 marca 2018 roku, uzyskał status organizacji reprezentatywnej, o której mowa w art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 24 lipca 2015 roku o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego.

Taka informacja jest dla nas niezwykle budująca. Od początku bowiem uzyskanie statusu organizacji reprezentatywnej było jednym z naszych głównych celów. Pozwoli to ZPP czynnie uczestniczyć w dialogu społecznym, a zatem umożliwi skuteczniejsze realizowanie statutowych zadań Związku w zakresie podejmowania wysiłków na rzecz zapewnienia warunków rozwoju gospodarczego Polski oraz zwiększenia konkurencyjności gospodarczej – komentuje Prezes ZPP Cezary Kaźmierczak…

Więcej »

Anatomia sukcesu startupu

 Źródło: rp.pl 

Czytaj dalej

Pójście śladem Korei Płd. nie będzie w naszym kraju jednak możliwe, jeśli nie stworzy się przyjaznego środowiska prawnego dla innowacyjnych przedsiębiorstw. – A dziś nie jest łatwo prowadzić biznes w Polsce. Nikt nie boi się konkurencji tak, jak administracji i biurokracji. To pętla na szyi dla wielu firm – alarmuje Katarzyna Niemyjska, dyrektor Departamentu Prawa i Legislacji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców…

Więcej »

Praca w Polsce jest obciążona 64-proc. daniną. To jest wewnętrzny kolonializm

 Źródło: forbes.pl 

Czytaj dalej

Narzuty podatkowe na pracę wynoszą 64 proc., małe firmy walczą o przetrwanie, płacąc ludziom pod stołem. Obecny system podatkowy to wewnętrzny kolonializm, którego nie narzuciła nam Moskwa czy Bruksela. On powstał w Warszawie przy ulicy Wiejskiej i musimy go jak najszybciej zmienić – mówi Henryk Siodmok, prezes Atlasa…

Więcej »

Absurd polskiego prawa. Przedsiębiorcy płacą, by być kontrolowanymi

 Źródło: money.pl 

Czytaj dalej

O tym, że polskie prawo pełne jest absurdów wiadomo od dawna. Początkiem ich likwidacji ma być wchodząca 30 kwietnia w życie ustawa prawo przedsiębiorców. Zdaniem Cezarego Kaźmierczaka, prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, jeśli nie pójdą za nią kolejne reformy będzie to "smutny koniec" walki z absurdami…

Więcej »

„Money. To się liczy”: Absurdalne przepisy w Polsce

 Źródło: money.pl 

Czytaj dalej

Pierwszym gościem "Money. To się liczy" jest Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Porozmawiamy z nim o nowych planach premiera Morawieckiego, a także dowiemy się, po co ZPP tworzy listę absurdów prawnych

Więcej »

„Prawo pracy powinno być zmienione”. Opinie ekspertów

 Źródło: polskieradio.pl 

Czytaj dalej

- Nie ma obecnie konfliktu między pracodawcą a pracobiorcą – ocenił Mariusz Pawlak. Według niego można zmieniać i modyfikować Kodeks Pracy, który określa korelacje między pracownikiem a pracodawcą. Ważne jest ustalenie kogo prawo ma chronić. – Dziś umowa o pracę nie chroni pracownika. Chronią go tylko kwalifikacje. Po co przepisy, które to krępują – pytał. Dodał, że ustrój kapitalistyczny pozwala pracownikowi na zmianę pracodawcy, który nie spełnia jego oczekiwań. Za najważniejsze uznał zmniejszanie kosztów pracy…

Więcej »

Dyrektywa o pracownikach delegowanych to tylko początek złego

 Źródło: pulshr.pl 

Czytaj dalej

Ambasadorowie państw członkowskich przy UE przyjęli w środę (11 kwietnia) ostateczny tekst dyrektywy o pracownikach delegowanych przy sprzeciwie Polski i Węgier. Nie jest ona dla nas korzystna. O jej konsekwencjach mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców…

Więcej »

Wdrażanie RODO opóźni się, najpewniej do lipca

 Źródło: prawo.gazetaprawna.pl 

Czytaj dalej

Przepisy wprowadzające ustawę o ochronie danych osobowych nie będą gotowe na czas. To zaś oznacza m.in., że adwokaci powinni informować przeciwników procesowych o przetwarzaniu ich danych…

Więcej »

O co chodzi z tym VAT-em? Czyli jak przestępcy wyłudzali miliardy i jak pozwalało na to polskie państwo

 Źródło: wpolityce.pl 

Czytaj dalej

–(…) nie mieliśmy do czynienia ze zwykłymi przedsiębiorcami, a ze zwykłymi złodziejami. Oni się zbiegli do nas z całego świata, kiedy zobaczyli jak niewydolny jest polski aparat skarbowy. On się zajmował kontrolą kwiaciarek na Kazimierzu w Krakowie, albo sprawdzał, czy w Śródmieściu w Warszawie, kioskarz wydał klientowi paragon na zakupy za 3 zł. Natomiast przed budynkiem Krajowego Rejestru Sądowego można zobaczyć całą plejadę osób z całego świata, które zakładają tam spółki, których celem jest działalność o charakterze przestępczym. Miesiąc działania takiej spółki to 1 mln 600 tys. zł strat dla budżetu państwa. Spółka działa ok. trzech miesięcy, po czym znika. I przez ten czas urzędy skarbowe nawet się nie orientowały, co się wydarzyło — opowiadał Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców…

Więcej »

Rynek reklamodawców nie docenia klientów 49+

 Źródło: polskatimes.pl 

Czytaj dalej

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) uważa, że grupa komercyjna 16–49 jest nie tylko anachronizmem. – Pojęcie grupy komercyjnej 16–49 jest też absurdem i przejawem działania nieuczciwej konkurencji którą, w moim przekonaniu, dokonują telewizje komercyjne przeciw Telewizji Polskiej, mającej trochę starszego odbiorcę. To pojęcie ma zakorzenienie w historii, teraz należy je jak najszybciej zmienić, choć sponsorzy badań, czyli główni konkurenci TVP, będą robić wszystko, aby się ono nie zmieniło – mówi prezes Kaźmierczak. Czy jednak krytykowanie Nielsena za prezentowanie wyników w tej grupie jest uzasadnione? – Wydaje mi się, że telewizja publiczna powinna naciskać na reklamodawców uświadamiając im, że obecna definicja grupy komercyjnej źle działa na ich biznes. Bo Nielsen jest niewinny, robi to, co im zalecili zleceniodawcy badań – ocenia prezes ZPP…

Więcej »

Przegląd prasy online

Przegląd prasy online

Bezpłatne cyfrowe wydania lokalnej oraz ogólnopolskiej prasy

Region: Pomorze Zachodnie

Świat Biznesu [4-5(197-198), IV-V/2018]

 WWW: swiatbiznesu.com 

Magazyn gospodarczy Pomorza Zachodniego.

Pobierz [PDF] »

Region: Szczecin

Prestiż Magazyn Szczeciński [4(114), IV/2018]

 WWW: prestizszczecin.pl 

Styl życia / ludzie / wydarzenia / felietony / kronika.

Czytaj  » Pobierz [PDF] »

Region: Koszalin

Prestiż Magazyn Koszaliński [3(90), IV/2018]

 WWW: prestizkoszalin.pl 

Biznes / społeczeństwo / wydarzenia / styl życia.

Czytaj » Czytaj [Issuu] »

Region: Szczecin

MM Trendy Szczecin [4(61), IV/2018]

 WWW: szczecin.naszemiasto.pl/mm-trendy 

Magazyn miejski.

Czytaj [Issuu] »

Region: Koszalin

MM Trendy Koszalin [3(52), IV/2018]

 WWW: facebook.com/mmtrendykoszalin 

Magazyn miejski.

Czytaj [Issuu] »

Region: Szczecin

Nasze Miasto Szczecin [26.04.2018]

 WWW: szczecin.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Pobierz [PDF] z archiwum »

+ Dodatek specjalny:

#DOM i OGRÓD [23.04.2018]

(jako "Szczecin")

Pobierz [PDF] z archiwum »

Region: Koszalin

Nasze Miasto Koszalin [26.04.2018]

 WWW: koszalin.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Pobierz [PDF] z archiwum »

+ Dodatek specjalny:

#dom i ogród [20.04.2018]

(jako "Koszalin")

Pobierz [PDF] z archiwum »

Region: Szczecin

Nasze Miasto Gryfino [26.04.2018]

(omyłkowo jako "Szczecin" – czwarta pozycja w siódmym rzędzie)

 WWW: gryfino.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Pobierz [PDF] z archiwum »

Region: Szczecin

Nasze Miasto Szczecinek [27.04.2018]

(omyłkowo jako "Koszalin" – druga pozycja w drugim rzędzie)

 WWW: szczecinek.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Pobierz [PDF] z archiwum »

Region: Szczecin

Nasze Miasto Białogard [27.04.2018]

(omyłkowo jako "Koszalin" – czwarta pozycja w drugim rzędzie)

 WWW: bialogard.naszemiasto.pl 

Lokalne wydarzenia / kultura / sport i rekreacja.

Pobierz [PDF] z archiwum »

Region: Koszalin

BiznesPlus [III/2018]

 WWW: miasto.koszalin.pl 

Pismo ludzi przedsiębiorczych.

Pobierz [PDF] »

Region: Koszalin

MiastoPlus [4(47), IV/2018]

 WWW: miasto.koszalin.pl 

Reportaże / pasje / kultura / sztuka / historia / kulinaria / sport.

Pobierz [PDF] »

Region: Szczecin

Hot Magazine Szczecin [152, IV/2018]

 WWW: hotmag.pl 

Moda / kuchnia / hot noc / wywiady / edukacja.

Czytaj [Issuu] »

Region: Szczecin i okolice / Tematyka: Networking kobiet

Z Sukcesem Ci do twarzy [6, III/2018]

 WWW: zsukcesemcidotwarzy.pl 

Internetowy magazyn dla kobiet przedsiębiorczych.

Pobierz [PDF] »

Region: Koszalin

Fakty Tygodnik Koszaliński [168, 27.04.2018]

 WWW: koszalininfo.pl 

Koszalin / Sianów.

Czytaj [Issuu] »

Region: Szczecinek

Fakty Szczecineckie [009, III/2018]

 WWW: wzpnews.pl 

Bezpłatny miesięcznik. Biały Bór / Barwice / Bobolice / Szczecinek.

Czytaj [Issuu] »

Region: Wałcz

ExtraWałcz [291, 26.04.2018]

 WWW: archiwumex.pl 

Niezależna gazeta bezpłatna. Wałcz / Człopa / Tuczno / Mirosławiec.

Czytaj [Issuu] »

Region: Świnoujście

Magazyn Wyspy [3(20), III/2018]

 WWW: magazynwyspy.pl  Czytaj »

Tematyka: Reklama i marketing internetowy

Firmer [1(24), II-V/2018]

 WWW: firmy.net/firmer 

Reklama i marketing internetowy dla małych firm. Informacje / narzędzia / porady / wywiady, trendy i historie sukcesu.

Pobierz [PDF] »

Tematyka: Outsourcing

Outsourcing&More [2(39), III-IV/2018]

 WWW: outsourcingandmore.pl 

Dwumiesięcznik w pełni poświęcony rynkowi outsourcingu w Polsce i na świecie.

Pobierz [PDF] » Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Reklama

OOH magazine [1(135), I-III/2018]

 WWW: oohmagazine.pl 

Wszystko o skutecznej reklamie. MARKETING MIX / POS STARS / EVENT MIX / Gadżety.

Pobierz [PDF] »

+ Dodatek specjalny:

Katalog OOH event! [7]

 WWW: oohevent.pl 

Katalog prezentujący najbardziej kreatywnych podwykonawców i obiekty z branży EVENT & MICE.

Pobierz [PDF] »

Tematyka: Dystrybucja

Życie Handlowe [4/2018, IV/2018]

 WWW: zyciehandlowe.com/zycie_handlowe.php 

Pismo przeznaczone dla specjalistów dystrybucji.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: FMCG

Hurt & Detal [4(146), IV/2018]

 WWW: hurtidetal.pl 

Ogólnopolski miesięcznik branży FMCG.

Czytaj [Issuu] »

+ Dodatek specjalny:

Kampanie Reklamowe kwiecień 2018

Najciekawsze kampanie reklamowe rynku FMCG.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: FMCG

Poradnik Handlowca [3(301), III/2018]

 WWW: poradnikhandlowca.com.pl 

Ogólnopolski miesięcznik branżowy dla kadry kierowniczej sklepów i hurtowni FMCG.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Gastronomia

Poradnik Restauratora [3(223), III/2018]

 WWW: poradnikrestauratora.com.pl 

Ogólnopolski miesięcznik branżowy dla kadry kierowniczej restauracji, hoteli i innych zakładów gastronomicznych.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Hotelarstwo

Świat Hoteli [II-III/2018]

 WWW: horecanet.pl 

Magazyn dla hotelarzy. Wyposażenie / marketing / zarządzanie / gastronomia.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Gastronomia

Nowości Gastronomiczne [II-III/2017]

 WWW: horecanet.pl 

Miesięcznik restauratorów i profesjonalistów branży gastronomicznej.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Gastronomia

Sweets & Coffee [II-III/2018]

 WWW: horecanet.pl 

Magazyn profesjonalistów rynku kawiarni – cukierni – lodziarni – piekarni.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Stacje paliw

Stacja Benzynowa & Convenience Store [II-III/2018]

 WWW: petrolnet.pl 

Czasopismo właścicieli stacji paliw oraz profesjonalistów branży. Porusza problematykę sektora detalicznej i hurtowej dystrybucji paliw i produktów FMCG.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Kosmetyka

Kosmetyki [4, IV/2018]

 WWW: magazynkosmetyki.pl 

Bezpłatny magazyn branżowy o kosmetykach.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Motoryzacja

Świat Motoryzacji [III/2018]

 WWW: swiatmotoryzacji.com.pl 

Twój doradca w warsztacie. Technologie / wyposażenie / części zamienne / urządzenia / narzędzia / rynek.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Instalatorstwo

Magazyn Instalatora [4(236), IV/2018]

 WWW: instalator.pl 

Miesięcznik informacyjno-techniczny branży instalacyjnej.

Czytaj [Issuu] »

+ Dodatek specjalny:

Poradnik "Magazynu Instalatora" ABC [4/2018]

Czytaj »

Tematyka: Firmy rodzinne

Relacje [2(29), IV/2018]

 WWW: firmyrodzinne.pl 

Magazyn firm rodzinnych.

Czytaj [Issuu] »

Tematyka: Biznes

Business Life Polska [2(13), IV-V/2018]

 WWW: majermedia.com/business-life-polska 

Gdzie business spotyka lifestyle. Biznes / sylwetka / lifestyle / finanse / gadżety / jedzenie / podróże.

Czytaj [Issuu] »

 

Chcesz, aby informacja od Ciebie pojawiła się w tym miejscu? Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nie należysz jeszcze do ZZPP? Dołącz do nas! Dowiedz się więcej i wypełnij prostą deklaracje online na zzpp.net.pl/deklaracja!

Więcej
o Magazynie

W "Magazynie Zachodniopomorskiego ZPP" informujemy o działaniach Zachodniopomorskiego ZPP oraz ogólnopolskiego ZPP, a także o zapytaniach ofertowych, bezpłatnych szkoleniach przez Internet i wydarzeniach na terenie województwa zachodniopomorskiego.
Członkowie ZZPP otrzymują dodatkowo
redagowany przez ogólnopolski ZPP
Biuletyn "Prawo & Legislacja".
Biuletyn "Prawo & Legislacja" zawiera najnowsze informacje z zakresu zmian prawa, projektów ustaw, przepisów podatkowych - w szczególności dotyczących podatku VAT i kontroli podatkowych, sposobów finansowania, oraz rozwoju firmy. Nie zabraknie w nim również ciekawostek z rynku pracy.

O nas

Należymy do ogólnopolskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, a jednocześnie stanowimy suwerenną organizację pracodawców. Działamy na terenie województwa zachodniopomorskiego, występując w imieniu ZPP, oraz podejmując samodzielne działania na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Od swoich członków nie wymagamy obowiązkowego uczestnictwa w spotkaniach i posiedzeniach czy zaangażowania w realizowane przez nas projekty. Szanujemy czas każdego przedsiębiorcy, dlatego aby do nas dołączyć, wystarczy wypełnić prostą deklarację na naszej stronie internetowej.

Skontaktuj się z nami

Zachęcamy do kontaktu z nami w przypadku jakichkolwiek pytań, uwag, czy pomysłów.

Napisz do nas

Porozmawiaj z nami

+48 726 702 777

Spotkaj się z nami

Koszalin,
Bohaterów Warszawy 30